Draka je lepší pozdravit aneb O etiketě

Draka je lepší pozdravit aneb O etiketě https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29362/bmid_draka-je-lepsi-pozdravit-aneb-o-eti-zun-29362.jpg 5 55 13

S podtitulem: Základy slušného chování pro malé děti v krátkých pohádkách a verších. Slušnému chování je potřeba se učit již od útlého věku. Aby ale děti neodradily suché poučky či odtažité kárání, rozhodli se autoři učit je etiketu prostřednictvím příběhů. Je v nich ukryto poselství o tom, že má člověk vždy slušně zdravit, prosit i děkovat, že si musí po sobě uklízet, neničit věci, dělit ses ostatními, že nemá být lhostejný ke svému okolí. Ke každému příběhu je připojen rádce pro rodiče, jak mají ratolesti dobrému chování učit, i tipy na to, jak vlastně takové dobré chování vypadá (například u stolu). A nakonec, aby se to všechno dobře pamatovalo, nechybí pěkná básnička.... celý text

Fuchs46
10.03.2024 5 z 5

Děti příběhy rády poslouchají a ještě si s nimi můžete popovídat u doplňujících otázek k jednotlivým příběhům.

Luky110812
25.08.2023 5 z 5

Tato syna velice bavila.

KočičákVG
16.03.2023 4 z 5

Zajímavá kniha. Pro dospělého jsou pohádky dost zvláštní, ale dítě bylo nadšené, takže svůj účel pravděpodobně knížka splnila.

Monida
31.12.2022 5 z 5

Přidávám se k pozitivnímu ohodnocení knihy. Celková spokojenost, každá rodina by si ji měla přečíst, je to jeden z dobrých způsobů, jak trávit společné rodinné chvíle a ne jenom u televize, počítače, mobilu..

jasmína
27.04.2021 5 z 5

Výborně psaná kniha pro děti, o slušném chování nenásilnou pohadkovou ,formou jsme rádi, že ji máme.

Otázky po kapitole vždy moc zaujaly.

kotatkoz
25.11.2020 5 z 5

Jednoduše skvělá knížka. Snažím se dceři před spaním číst, ale ve většině případů to končí jejím totálním nezájmem a je úspěch, když dojdeme alespoň do čtvrtky knihy. Tahle byla výjimka a bavila nás obě. Moc hezky strukturovaná knížka, pohádky jsou tak akorát dlouhé a nápadité, poučení je tam hezky zapasované, neruší příběh a přitom ho i menší děti pochopí - prostě přesně podle našeho gusta.

Macik74
31.08.2019 4 z 5

Líbí se dětem

Karinka2012
30.04.2019 5 z 5

Je to krásná kniha o slušném chování. Krásné příběhy pro děti, které vypráví plyšový pejsek. V jeho pohádkách je vždy nějaké ponaučení. Knížka se velice dobře čte. Doporučuji.

jfialova
30.04.2019 4 z 5

Výborná kniha pro děti, naprosto ojedinělá svým tématem i zpracováním. Líbila se předškolákovi i mladšímu tříletému bráchovi. Úplnou novinkou pro ně byly kvízové otázky na konci každé kapitoly, u toho jsme se teda vždycky pobavili :-) A též poučili. Jestli chcete dětem pořídit nějakou neotřelou knihu, která jim skutečně něco předá, vřele doporučuji.

efka.saf
28.04.2018 4 z 5

U této knihy nejvíc oceňuji to, že vůbec vznikla. Pohádky jsou sice jednoduché, ale podle mě si své poselství nesou velmi okatě. Doporučovala bych ji především pro děti předškolního věku, protože starší děti už by si nejspíš dělaly z knihy srandu (např. kvíz). Kniha také vyžaduje poměrně velké zapojení ze strany rodičů, což u mnohých z nich může být docela problém. V knize nejde o to jenom přečíst pohádky, ale především si o tom s dětmi popovídat, rozklíčovat poslání a vše si zábavnou formou zopakovat. A to bez nadšení rodičů pro věc úplně nepůjde.

Marki87
21.03.2017 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, která zábavnou formou umožňuje rodičům vštěpovat dětem pravidla hezkého chování. Žádné dítě nemá rádo příkazy a zákazy... Ale když mu přečtete takovou pěknou pohádku, třeba o princi, který zlobil rodiče a nechtěl a jak to s ním dopadlo, dítě si to určitě vezme k srdci víc než příkazy. Najdete tady pohádky o slušném chování, o čistotě a pořádku, o tom, že se nemá lhát, ničit věci, že je pěkné se rozdělit, pomoci apod. Každá pohádka je doplněná i otázkami a úkoly k zamyšlení. No prostě báječně vymyšlená knížka :-)

TerJac
26.06.2013 5 z 5

velká pochvala - kniha rozhodně o něčem svědčí a mýlí se pěkně ten, kdo zde posuzuje příběh .., pak ji asi nepochopil

tyzik.cejka
12.05.2013 1 z 5

špatné příběhy jedna hvězda za nápad