Draka je lepší pozdravit aneb O etiketě

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

S podtitulem: Základy slušného chování pro malé děti v krátkých pohádkách a verších. Slušnému chování je potřeba se učit již od útlého věku. Aby ale děti neodradily suché poučky či odtažité kárání, rozhodli se autoři učit je etiketu prostřednictvím příběhů. Je v nich ukryto poselství o tom, že má člověk vždy slušně zdravit, prosit i děkovat, že si musí po sobě uklízet, neničit věci, dělit ses ostatními, že nemá být lhostejný ke svému okolí. Ke každému příběhu je připojen rádce pro rodiče, jak mají ratolesti dobrému chování učit, i tipy na to, jak vlastně takové dobré chování vypadá (například u stolu). A nakonec, aby se to všechno dobře pamatovalo, nechybí pěkná básnička....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29362/draka-je-lepsi-pozdravit-aneb-o-eti-zun-29362.jpg 4.627
Žánr:
Osobní rozvoj a styl, Rodina, Pro děti a mládež
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Draka je lepší pozdravit aneb O etiketě

Přidat komentář
efka.saf
28.04.2018

U této knihy nejvíc oceňuji to, že vůbec vznikla. Pohádky jsou sice jednoduché, ale podle mě si své poselství nesou velmi okatě. Doporučovala bych ji především pro děti předškolního věku, protože starší děti už by si nejspíš dělaly z knihy srandu (např. kvíz). Kniha také vyžaduje poměrně velké zapojení ze strany rodičů, což u mnohých z nich může být docela problém. V knize nejde o to jenom přečíst pohádky, ale především si o tom s dětmi popovídat, rozklíčovat poslání a vše si zábavnou formou zopakovat. A to bez nadšení rodičů pro věc úplně nepůjde.

Marki87
21.03.2017

Naprosto skvělá kniha, která zábavnou formou umožňuje rodičům vštěpovat dětem pravidla hezkého chování. Žádné dítě nemá rádo příkazy a zákazy... Ale když mu přečtete takovou pěknou pohádku, třeba o princi, který zlobil rodiče a nechtěl a jak to s ním dopadlo, dítě si to určitě vezme k srdci víc než příkazy. Najdete tady pohádky o slušném chování, o čistotě a pořádku, o tom, že se nemá lhát, ničit věci, že je pěkné se rozdělit, pomoci apod. Každá pohádka je doplněná i otázkami a úkoly k zamyšlení. No prostě báječně vymyšlená knížka :-)

TerJac
26.06.2013

velká pochvala - kniha rozhodně o něčem svědčí a mýlí se pěkně ten, kdo zde posuzuje příběh .., pak ji asi nepochopil

tyzik.cejka
12.05.2013

špatné příběhy jedna hvězda za nápad

Autoři knihy

Miloš Kratochvíl

Miloš Kratochvíl
česká, 1948

Daniela Krolupperová

Daniela Krolupperová
česká, 1969

Kniha Draka je lepší pozdravit aneb O etiketě je:

v Přečtených43x
v Čtenářské výzvě4x
v Doporučených4x
v Knihotéce17x
v Chystám se číst13x
v Chci si koupit2x
v dalších seznamech3x