Past na korunu

Začíná rok 1919, Jáchym a Filip z Podskalí bruslí na zamrzlé Vltavě, ale na jiné zimní radovánky čas nemají. Je sice po válce, ale oba musejí doma pomáhat – Jáchym v pekárně, Filip v krejčovství. Když spolu roznášejí hotové šaty zákazníkům, nečekaně se připletou k setkání dvou mužů. Jeden je pekárenský pomocník a druhý zámožný pán. Od té chvíle jsou kluci ve střehu a odhodlaně se pustí do dalšího pátrání. Netuší, že se zapletou do kriminálního případu, který může ohrozit existenci mladé republiky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396322/big_past-na-korunu-A7m-396322.jpg 4.220

Kniha Past na korunu

Jadla

Za mne skvělé! Dcera ji dostala pod stromek, ještě s Klíčníky, tak než je dočte, podívala jsem se na tuhle a jsem nadšená. Nic vleklého, nic čpícího protivnou výchovností, prostě tři děti, které mají svá trápení, nebojí se a mají rozum v hlavě.
Autorka, mohu-li soudit, předává čtenářům celkem šikovně a citlivě obraz života bezprostředne po první válce.

vojta888
14.01.2021

Docela dobrá kniha , i ilustrace.

marcela1535
23.10.2020

Ke knize jsem pro své žáky připravila čtenářskou dílnu, bavilo nás se s malými hrdiny toulat časně poválečným Podskalím a nakukovat pod pokličku velkému zločinu. Skrze příběhy stejně starých dětí si lze snadněji představit, v jaké situaci se nově vzniklý stát a jeho obyvatelé ocitli a jakým důsledkům první války museli čelit.

Litocha
14.07.2020

Od autorky jsem četla dvě knížky (plus kompletního Bubáčka jako audioknihu) a musím přiznat, že mi tak docela nesedí. Tahle pro starší čtenáře alespoň ale není tak okatě výchovná.
Uznávám, že se jí povedlo krásně zachytit dobu konce války a vzniku Československa, tehdejší způsob života, tehdejší dětské starosti. Hlavní postavy jsou věrohodné a životné (to je velké plus, zvlášť když pro dnešní děti je sto let nazpátky už středověk), zápletka je zajímavá.
Bohužel drhne zpracování. Děj je chvílemi rozvláčný, chybí mu jiskra, která by ho udělala více strhujícím. Samotné detektivní pátrání je pak postaveno vyloženě na náhodě - děti jsou vždy v tu jedinou správnou chvíli na správném místě.
Líbí se mi, že se jedná o historický příběh, bohužel mě ale knížka nedokázala více upoutat, takže jsem těch lehce přes sto stránek četla docela dlouho mezi jinými tituly.

MíšaK23
04.04.2020

Kniha přečtena velice rychle. Příběh zajímavý, posazený do doby po 1.SV, takže pro mě o to zajímavější
Dětem může dobře nastínit, jak se tehdy žilo a jaké problémy řešily děti tehdy. Jsem ráda i za to, jak autorka knihu zakončila.

EduardVlach
21.03.2020

Nádhera, napínavé až do samého konce

sadlo
14.02.2020

Po přečtení knihy Zločin na Starém Městě pražském sleduji tvorbu paní spisovatelky. Její styl psaní, vyprávění je velmi čtivý. Tak jsem si s radostí přinesla domů tuto knihu. Nezklamala mne. Prostě a jednoduše řečeno, výborné čtení a doporučuji velkým i malým čtenářům.

efka.saf
09.11.2019

Usedám k výdobytku moderní doby, abych okomentovala příběh z dob dávno minulých. A jak už jsem u Daniely Krolupperové zvyklá, opět výborné! Tato spisovatelka a její knihy pro nejmenší, malé i větší čtenáře mě nesmírně baví a ani tenhle počin nebyl výjimkou.
Pěkně vykreslené prostředí Prahy z dob konce první světové války, sympatičtí hrdinové i vpravdě megalomanská zápletka jsou zárukou příjemného čtenářského zážitku. To vše je okořeněno optimální dávkou jemných ilustračních kreseb, které knize dodávají punc tajemna a starobylosti (podobně jako v knize Zločin na Staré Městě pražském). A i když ze začátku na mě byl příběh v určitých momentech trošku zdlouhavější, konec byl výborný, celkem překvapivý a já si jej velmi užila. Oceňuji rovněž happy end, kterého bych se v této podobě jistě v knize pro dospělé nedočkala. A rovněž i autorčin doslov zahřeje u srdce a musí dojmout nejednoho čtenáře.
Za mě ve výsledku moc hezké čtení, které bez pochybností doporučuji!