SilviiM SilviiM komentáře u knih

Kód růže Kód růže Kate Quinn

Věděla jsem, že kniha bude vynikající, protože autorčiny knihy znám. Ale ona byla přímo bravurní a strhující. Knihy od Kate bych mohla číst pořád dokola a nikdy by mě neomrzely.

06.11.2022 5 z 5

Alias Grace Alias Grace Margaret Atwood

No... Kniha se nepříjemně vlekla. Něco se začalo dít až za půlkou knihy. Příběh sám o sobě byl zajímavý, ale na mě bohužel zdlouhavý.

31.10.2022 3 z 5

Co vás v dějáku nenaučili Co vás v dějáku nenaučili Markéta Lukášková

Autorka nešla příliš do hloubky, přesto dokázala vypichnout důležité události naší historie. Dokázala je vypichnout zajimavě a s humorem, že Vás to lákalo číst dál a dál.
Za mě velmi povedená kniha. Jsem ráda, že ji můžu mít ve své knihovně.

17.10.2022 5 z 5

Italské léto Italské léto Jennifer Probst

Citlivě napsaná kniha o rodinných vztazích mezi třemi generacemi žen. Příběh pozvolna utíkal a pomalu měnil jednotlivé ženy i vztahy mezi nimi. Kniha se mi velmi líbila. Hlavní hrdinky mi byly všechny sympatické. A kulisy italských měst příběhu dodaly šťávu.

21.09.2022 3 z 5

Letenka do neznáma aneb Rozhovory přes oceán Letenka do neznáma aneb Rozhovory přes oceán Vladimír Kroc

Zajímavá kniha. Vůbec si nedokážu představit, že bych někam odjela na určitý čas a pak se nemohla vrátit domů. Ale paní Eliška to zvládla, dokonce se dokázala vypracovat v cizí zemi. Vyprávění o životě v Kolumbii i o svérázné rodině Krausových bylo moc fajn. Klidně víc takových hezkých knih.

08.09.2022 4 z 5

Coco Chanel Coco Chanel Megan Hess

Pěkná kniha, ale na mě málo informací.
"Abyste byli nenahraditelní, musíte se vždy odlišovat."

02.09.2022 4 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Jakože wauu... Na začátku jsem se ztrácela v postavách. Ale i tak příběh utíkal. Ke konci jsem četla pomaleji. Cítila jsem, že konec nebude hezký. On nebyl hezky, on byl přímo brutální.
Nádherná kniha plná emocí, beznaděje a mateřské lásky.

27.08.2022 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Knihy od Colleen jsou návykové, musíte je číst, dokud nejste na konci. Autorka mě už asi nemůže překvapit, její knihy jsou plné sexu, velké lásky a na konci je skoro vždy happyend. Tato měla něco navíc - temnotu na skoro každé stránce. Bravo Colleen.

20.08.2022 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Ano je to romanťárna a konec je vyloženě sladký. Ale i tak mě to bavilo a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Protože v dnešním světě plném násilí a válek potřebujeme uniknout k dobrém šálku horké čokolády. Tak proč ne zrovna touto knihou.

15.08.2022 4 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Krásna kniha,
silný příběh,
velká láska,
zajímavé téma.

31.07.2022 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Ze začátku jsem nevěděla, jak knihu chápat a číst ji. Pak jsem na tím přestala přemýšlet a prostě četla. A bylo to super. Kniha byla opravdu dobře propracovaná. Hlavní postavy a jejich charaktery byly vylíčeny tak , jako by jste je znali osobně. Nechybělo tomu napětí, zápletka ani humor. Pan Backman jede :)

07.07.2022 4 z 5

Nenáročný příběh, který se velmi dobře čte a utíká. Obdivuju Nataliin přehled o knihách, její empatii a vnímavost. Velmi se mi líbí kapitoly, které jsou rozděleny podle zákazníků a jejich problémů.

19.06.2022 3 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

I přes nelehké téma se mi kniha četla lehce. Vůbec mi nevadilo, že kniha nešla do hloubky a vyprávění bylo stručné. Ba právě naopak , bylo to strašně fajn.

12.06.2022 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Dlouho jsem se ni těšila, ale dlouho jsem ji četla. Námět dobrý, zpracovaní pokulhávalo. Za mě trochu zklamání, bohužel ...

31.05.2022 3 z 5

Ztracen na Hedvábné stezce Ztracen na Hedvábné stezce Martin Půlpán

Krásný cestopis, který bortí mýty o nebezpečných zemích i o lidech. Je to sbírka neobyčejných příběhů o obyčejných lidech. Je to o jednom velkém životním snu, který se podaří splnit. A mně bylo ctí být u toho, sice jen v knize, ale i to se počítá. :)

10.05.2022 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Opět jsem se ocitla v Medvědíně, městečku plném agresivních lidí, kteří milují jen hokej a nic jiného je nezajímá. Jsou to ale i lidé, kteří mají velké srdce a poznají rozdíl mezi dobrým a zlým. Pan Backman opět boduje, příběh je opět barvitě vylíčen, ale politiky je tam až přespříliš. Myslela jsem si, že kvůli tomu knihu ani nedočtu, ale naštěstí mě kniha chytla a nepustila. :)

05.03.2022 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Jakože wauuu...
Nečekala jsem to, ale tohle bylo silné, tajemné, smutné a strhující. Perfektně napsaný příběh, který nejenže člověka nutí neustále číst, ale nutí ho i přemýšlet nad tím, co by kdyby. Co by bylo, kdyby někteří lidé nebyli tak počestní a někteří byli trošku většímu hajzlíky, než ve skutečnosti jsou.
Mé první setkání s panem Backmanem a určitě ne poslední.

26.02.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Krásná kniha. Nelze nic vytknou, snad jen, že jsme se mohli dozvědět něco víc ze života po válce. Eddie vypráví všechny zvěrstva, které prožil, s noblesou jemu vlastní. Kdybych mohla, dám i více hvězd, protože Eddie by si to zasloužil. :)

22.02.2022 5 z 5

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

S panem Hermanem určitě ve všem nesouhlasím, ale i tak mi to nezabrání dát pět hvězd. Kniha byla vtipná, pravdivá, pro někoho nereálná.. ale v každém případě poučná.
Je jen na každém, co si z knihy vezme, nebo jestli jen bude nadávat, jak to či ono není možné. Každopádně v mé knihovně mám své místo a určitě se pustím do dalších jeho knih. :)

18.02.2022 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Krátké příběhy, které nutí člověka k neustálému čtení. Paní spisovatelka opět boduje.

14.02.2022 4 z 5