SilviiM SilviiM komentáře u knih

Vlastní pokoje Vlastní pokoje Jana Poncarová

Velmi krásná a inspirativní kniha.

16.04.2024 4 z 5

Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Stará známá parta, které neomrzí. Každý je jiný (tak jako Přátelé) a přesto jim to klape, teda šlape. Jen tak dále.. šlapte a piště, prosím!

16.04.2024 5 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Nechtěla jsem už číst knihy o druhé světové válce, ale tato se mi hodila do výzvy. A jsem ráda, že se mi dostal do rukou, protože byla moc fajn. Bylo v ní vesměs vše. Trocha historie, láska, přátelství, napětí a smutek. Všechno do sebe zapadalo a každý dílek skládačky se postupně přidával.

31.03.2024 4 z 5

Neuvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Krátké, pohodové příběhy z hor. Super parta o které je radost číst. :)

26.03.2024 3 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Co se knížce nedá upřít je její čtivost. Každopádně je to furt dokola a ani forma románu mi moc nesedla. Svědectví bylo za mě daleko lepší..

26.03.2024 3 z 5

Má to háček Má to háček Tessa Bailey

No jako jóó.. bylo to opět velmi čtivé. Nechyběla romantika, trocha napětí ani doják na závěr. Nejvíce se mi líbil pohledy do Foxovi hlavy a duše.
Protože nikdy nic není, tak jak to na první pohled vypadá.

20.03.2024 3 z 5

Náhradka Náhradka Barbora Postránecká

Smekám obrovský klobouk nejen před autorkami, ale i před protagonisty a hlavně před lidmi, kteří dokážou pomáhat.
Nádherně zpracovaná kniha. V rozhovorech i povídáních bylo obsaženo vše potřebné. Člověk se dozví spoustu zajímavých informací o všech formách pomoci pro děti, které jsou bez rodiny.

No prostě.. přečtěte si ji.
A já si ji letím koupit, protože tuto knihu chci mít ve své knihovně.

05.03.2024 5 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

No jakože.. přeslazené to bylo dost. Ale mělo to jiskru, nápad i děj. Postupné poznávání hlavních hrdinů a jejich oťukávání bylo hnacím motorem knihy. Když už nic, tak v knize bylo krásně naznačeno, jak instagram, i jiné sociální sítě, je jen pozlátkem a ne sondou do normálního života lidi.
Kniha se mi líbila. Byla to příjemná oddechovka, která se četla s lehkostí v propršených dnech.

05.03.2024 3 z 5

Žena průkopníka: Příběh lobotomie Žena průkopníka: Příběh lobotomie Samantha Greene Woodruff

Kniha o lobotomii, oddané lásce a jedné silné ženě. Nevím, jestli se mi nejvíce líbila dějová linka o nadějném lékaři, který však dal přednost vlastnímu egu před zdravím pacientů. Nebo linka o Ruth, která svůj vlastní život zasvětila pomoci ostatním lidem. Nebo snad linka o Margaret, která uvěřila megalomanskému doktorovi. Všechno to nějak do sebe zapadlo a je z toho velmi dobrá kniha.

18.02.2024 4 z 5

Atlas zemí, které neexistují Atlas zemí, které neexistují Nick Middleton

Kniha mě zaujala svou obálkou. Je krásně graficky zpracována. Jen já bych chtěla více informací k jednotlivým státům, které neexistují.

12.02.2024 4 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Na knihu jsem se strašně těšila a chtěla ji číst pomalu, abych si ji vychutnala. Ale samozřejmě to nešlo a musela jsem furt číst a číst. Colleen to prostě umí. Umí Vás vtáhnout do děje tak, že si připadáte sama jak hlavní hrdinka.
Přála bych každé ženě Atlase. Aspoň na chvilku. Na chvilku začít ten pocit, že Vás někdo miluje tak moc, jako miloval Atlas Lily.

12.02.2024 5 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Ano dočetla jsem ji. Neříkám, že kniha byla špatná, ale na zadek jsem si rozhodně nesedla. Velké střídání míst a časů mi tady vadilo. Dlouhé úseky o Egyptě a kvantové fyzice mě ke konci přestávaly bavit.
Pro tentokrát jsem se s Jodi nepotkaly na stejné vlně. Bohužel.

28.01.2024 3 z 5

Život je příliš krátký Život je příliš krátký Abby Jimenez

Dalo by se říct, že to byl opravdu povedený román. Ale bylo v tom něco víc, vážné téma - nemoc ALS, která jen bere. Bere naději, cit, svaly, životy... Není na ni lék, což ví i naše hlavní hrdinka.
Nemohla jsem přestat číst, protože tak čistý cit, který vznikal mezi Vanessou a Adrianem, jsem dlouho z knihy necítila.
Krásná kniha, kterou jsem nechtěla nikdy dočíst.
Jednoznačně se Abby stává mou oblíbenou autorkou. :)

05.01.2024 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Thriller, který se četl tak nějak lehce. Krátké kapitoly tomu dodávaly svižnost. Člověk si řekne, že přečte ještě jednu kapitolu a nakonec je půlka knihy fuč. Obsahově to bylo fajn, ale trošku předvídatelné, jelikož nic není dokonalé.
Ani ten nejdokonalejší vztah.. muž.. život..

29.12.2023 4 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Krásný, i když trochu strašidelný, vánoční příběh. Ponaučení z něj si však můžeme vzít i do dnešní doby.

29.12.2023 4 z 5

Podivuhodná historie sexu Podivuhodná historie sexu Kate Lister

Četla jsem po kouskách a delší dobu. Ale to knize neubírá na její přitažlivosti. Kniha je psána poutavě, svěže a vtipně. Některé kapitoly byly méně zajímavé, jiné byly naprosto perfektní. Podtrženo, sečteno, skvělá kniha pro čtenáře, kteří se toho nebojí. :)

19.12.2023 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Abby Jimenez

Nejprve čtete a čtete.. protože Vám to jinak nedá. Protože chcete vědět jestli Sloan bude znovu šťastná, jestli Jason prorazí.
A pak? Pak je Vám moc líto, že je konec.
Krásná kniha plná citů, lásky, ale i beznaděje.

30.10.2023 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Ano Colleen umí a opět to potvrdila. Kniha se přes nelehké téma četla lehce. Slzičky? Ano byly.. jinak to ani s knihami od Colleen nejde..

15.10.2023 4 z 5

Ano ano ano.. takhle by se měla učit literatura. Samozřejmě nemůžeme dětem říkat, že Božka byla tak trochu běhna a Tyl byl nejspíš polyamorista.
Ale mohli by jsme jim podat literaturu trochu ve snesitelnější podobě. Tak jako to udělala Karolína.
Za mě palec nahoru.

09.10.2023 4 z 5

Kronika města Kocourkova Kronika města Kocourkova Ondřej Sekora

Česká klasika, která nikdy neomrzí. Zábavně, neuvěřitelné příběhy pro všechny věkové kategorie. Mám pocit, že spoustu lidí z dnešní doby pochází z Kocourkova. Myslí si, že jsou prudce inteligentní, ale skutek utek.
Ke Kocourkovským se ráda znovu vrátím

09.10.2023 4 z 5