SilviiM SilviiM komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Hluboké myšlenky. Krátké, ale přesto výstižné čtení. Pro mě nádherně, jednoduché obrázky.
Malý princ už je klasika, která nikdy neomrzí. Každý by si ji měl, aspoň jednou za rok přečíst, aby si připomněl co je v životě důležité.

31.01.2022 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Kniha je poutavě napsaná, ale zdlouhavě. Benovi pasáže o lásce k jeho ženě byly místy nezáživné až nudné. Jinak se mí příběh líbil.. a teď zkusím film :)

21.01.2022 4 z 5

EXOToulky světem : 30 let zážitků ze 100 zemí EXOToulky světem : 30 let zážitků ze 100 zemí Julius Lukeš

Krátké a výstižné. Velmi dobře napsaný cestopis, který by si měl přečíst každý, kdo chce cestovat i kdo cestovat nechce. :) Ke spoustě zemí mě to donutilo vyhledat si další informace. Za mě hodně podařený cestopis.

13.01.2022 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Nádherný vánoční příběh pro děti i dospělé. Je až neuvěřitelné, jakou představivost má autorka. Všechny názvy Země Ztracených, všechny kouzla a přesně vymyšlený příběh. Knihu budu všude a všem doporučovat. :)

02.01.2022 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Jakože wauuu... Colleen prostě umí a válí. Pro někoho to může být ohraný příběh, pro někoho příliš sladký. Ale ten příběh má něco, co Vás donutí číst a nepřestávat dokud nejste na konci.

23.12.2021 5 z 5

Na hranici života a smrti: 25 rozhovorů s předními českými lékaři Na hranici života a smrti: 25 rozhovorů s předními českými lékaři Marie Frajtová

Velmi pěkné čtení o zajímavých lidech. Přála bych si, aby takové zapálení do práce měli všichni doktoři a nejen oni. Zajímalo by mě, jak by rozhovory dopadly nyní, v době covidové.

26.11.2021 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Knihy od Colleen se mi děsně líbí. Ani tato není výjimka. Svižní děj, který Vám nedovolí přestat číst. Nevěděla jsem, jestli dřív fandit Atlasovi nebo Rylovi, oba byli sympaťáci. S koncem si autorka poradila na můj vkus velmi dobře.
Těším se na další tvé knihy Colleen :).

04.11.2021 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

„ Strach dává životu rozměr. Bez strachu bychom nikdy nepoznali odvahu.“
Příběh mě naprosto pohltil. Ze začátku mě časté střídaní postav vadilo. Poté jsem si na to zvykla a příběh utíkal rychleji. V každé kapitole bylo řečeno to nejdůležitější bez zbytečné omáčky kolem. Moje první setkání s autorkou a určitě ne poslední. :)

26.10.2021 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Divím se, že jsem knihu přes slzy dočetla. Bohužel mě s hlavní hrdinkou pojí mnoho společného. Byl to silný příběh plný emocí a opravdových citů. Ale i velké beznaděje a spoustu trápení. Klobouk dolů, že paní spisovatelka zvolila toto téma.

08.10.2021 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Knížku jsem slupla jako malinu.. :) Příběhy byly stručné, přesto napsané velmi poutavě. Opravdu bych chtěla vědět, jak to s ženami dopadlo... Jestli Sarah zvítězila, jestli Smitha našla štěstí, jestli Giulia vede stále rodinný podnik a je se svou láskou..
Byla to krásná kniha plná ženské síly :)

04.09.2021 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Krásná kniha.. příjemná klasika :)

28.08.2021 4 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Nějaké situace mohly působit až úsměvně, nelogicky a nereálně. Ale .. Mně se kniha velmi líbila, příběh mě strhl a musela jsem číst dokud jsem ji nedočetla.
Krásný příběh plný napětí, dávné křivdy, ale i začínající lásky.

15.08.2021 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Rychlovka, oddychovka, slaďárna, ale ten konec..? Paráda. Bomba. Pár kapesníčků u toho padlo :)

11.08.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Smekám pomyslný klobouk před paní Spisovatelkou. Druhý díl nezklamal, spíše navnadil na další, třetí díl. Těším se :)

07.08.2021 4 z 5

Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Lenka Vacvalová

Do slova a do písmene krásná kniha krásné autorky. Když jsem začínala s během, dostala se ke mně tato kniha a nechápala jsem, jak toto může někdo zvládnou. Lenka píše i běhá s chutí. Za mě jedna z nejkrásnějších knih, které jsem četla. Leničko, děkuji a jen tak dál.

21.07.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Noo.. asi nebylo nejlepší číst Listopád hned po Svědectví o životě v KLDR od paní Špitálníkové. Jen při představě, že to tady mohlo vypadat obdobně jako v Severní Korei, mě polévá horký pot.
Chvílemi se mi kniha nechtěla ani číst. Byl to silný příběh hrůzné doby, ve které jsme mohli klidně žít.
Děkuji paní Spisovatelce za perfektní vyprávění, za velký příběh, za krásnou knihu. Děkuji paní Mornštajnová.

18.07.2021 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

O KLDR již něco vím. Ale brutalitu režimu, kterou uprchlíci popisují, mě opět dostala do kolen. Děkuji Nině za tuto knihu, protože jsem šťastná v jaké zemi žiju.

23.06.2021 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Nádherná a čtivá kniha. Příběh rychle utíkal, až najednou jste na konci a jen nechápete, co se to mohlo stát. V hlavě Vám zní celý příběh a snad každý Lotce, po těžkém životě, přeje ať jim to s Petrem klapne a jsou rodina. A najednou je všechno jinak... Silný příběh se špatným koncem.. Bohužel to je život.

14.06.2021 4 z 5

Kouzlo Kouzlo Rhonda Byrne

Krásná inspirativní kniha, kterou jsem četla v těžké chvíli. Každý člověk by měl být vděčný i za tu nejmenší drobnost v životě. Vděčnost by nás měla provázet každý den po celý život.

08.06.2021 4 z 5

Dominika na cestě Japonskem Dominika na cestě Japonskem Dominika Gawliczková

Krásná kniha plná fotek a ilustrací. Oproti Jižní Americe i míň fňukaní. :) Mrzí mě jen to, že o Japonsku jsem se toho nedozvěděla víc, protože Domča umí hezky vyprávět.

01.06.2021 4 z 5