SilviiM SilviiM komentáře u knih

Kronika města Kocourkova Kronika města Kocourkova Ondřej Sekora

Česká klasika, která nikdy neomrzí. Zábavně, neuvěřitelné příběhy pro všechny věkové kategorie. Mám pocit, že spoustu lidí z dnešní doby pochází z Kocourkova. Myslí si, že jsou prudce inteligentní, ale skutek utek.
Ke Kocourkovským se ráda znovu vrátím

09.10.2023 4 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Krásně vysvětlené všechny mýty, které ve vztazích jsou. Nejvíc se mi teda líbili příběhy z terapeutovny.

26.09.2023 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Ano příběh byl velmi čtivý a ubíhal velmi rychle. Jednotlivý manželé se střídali, jak na běžícím páse.
Ale na opravdovou, strhující a hlubokou lásku nepotřebujete žádný papír.
Teď už to vím.. A ví to i Evelyn..

16.08.2023 4 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Bála jsem se, aby třetí díl nebyl až moc.
Bála jsem se, že knize uškodí opakovaní situaci z předešlých knih.
Bála jsem se, že ji budu číst opravdu dlouho, pač je kniha opravdu tlustá..
Ovšem bála jsem se zbytečně. Medvědín i jeho obyvatelé mě vtáhli do děje, jako bych tam žila s němi odjakživa. Prožívala jsem všechny jejich vzestupy a pády, hlavně ty pády. Pan Backman to opět dokázal.
Na tuhle knihu budu vzpomínat hodně dlouho...

07.08.2023 5 z 5

Patrioti Patrioti Sana Krasikov

Dlouhé, předlouhé vyprávění knize jen uškodilo. Příběh sám o sobě byl zajímavý. I vylíčení ruské nátury autorka zvládla, ale rozjížděl se velmi, velmi pomalu až jsem s knihou chtěla seknout. Nakonec jsem dočetla. Bohužel ve mně nic moc nezanechala.

20.07.2023 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Jsou knihy, které Vás chytnou a nepustí.. a tato mě držela teda fest. Krásný a silný příběh tvořen neuvěřitelným životem holky z bažiny.
Čekala jsem na ni dlouho a čekání se vyplatilo.

31.05.2023 5 z 5

Původně jsem se do knihy chtěla jen kuknout. Ale realita vypadala jinak.
Knihu jsem hltala a užívala si ji. Nejsem vyloženě fanoušek Harryho Pottera, ale kniha opravdu stála za to.
Všechny Tomovi osobní historky, i historky z natáčení ..
Konec mě rozsekal, nečekala jsem to.. Nevěděla jsem, že měl takové problémy. Jeho zpověď byla upřímná a šla až na dřeň.
Jsem ráda, že jsem knihu chtěla JEN vidět, protože nakonec jsem se dostala k jedné z nej knih tohoto roku. Zatím ...

22.05.2023 5 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Pěkný a zajímavý příběh z komunistického Československa. Časová linka byla rozsáhlá, ale spisovatelka zvládla vypíchnout důležité momenty všech hlavních hrdinek.

14.04.2023 4 z 5

Kniha se mi těžko hodnotí, musela jsem ji odkládat a číst postupně. Nechápala jsem, jak si někdo může, tak dobrovolně ničit život.
Každopádně před panem Matthewem smekám pomyslný klobouk.
Za jeho upřímnost, která nás knihou provázela.
Za jeho ohromnou vůli skoncovat se všemi závislostmi.
Za to, že snad konečně našel cestu sám k sobě.
A za Chandlera... Bez něj by Přátelé nebyli, čím jsou.

29.03.2023 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Knihu jsem slupla jak malinu, chtěla jsem ji mít rychle přečtenou, abych věděla kdo je vrah. Ale myslím si, že po roce nebudu vědět o čem kniha byla, protože děj byl celkem předvídatelný.

27.03.2023 3 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Tohle bylo mrazivé, brutální a tajemné.
Krátké a stručné kapitoly, které dokázaly obsáhnout vše podstatné. Všechny hrůzy komunistického Rumunska.
Děkuji autorce, že si vybrala právě toto téma a rozšířila mi tím znalosti. Probudila ve mně touhu dozvědět se více.

11.03.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

No takhle, ze začátku mě Nora pěkně štvala. Ženská, které se mohlo dařit ve spoustě věcí, ale ona si radši furt na něco stěžovala. Chtěla jsem knihu odložit.
Ale četla jsem dál, spíše hltala kapitolu za kapitolou. Čekala jsem, jaký další život si Nora vybere a jak to vlastně celé dopadne.
Nakonec velmi dobrá kniha.

06.02.2023 3 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

A najednou byl konec, aniž bych postřehla, že stránky tak rychle ubíhají. Příběh mě úplně pohltil. Nevím, která hlavní hrdinka na tom byl hůř. Každopádně jedno měly společné, pro své děti chtěly jen to nejlepší. I Edita.

02.02.2023 4 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Bezva kniha ve které se dozvíte spoustu zajímavých věcí. Pan Hecl je sympaťák, který svým poutavým vyprávěním dokáže strhnout kohokoliv.
A přečetl ji i můj manžel, který knihy nečte, takže to znamená jediné: Přečtěte si ji!

28.01.2023 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Stručná kniha plná ilustrací a slov, které pohladí po duši. Tak na mě působila po prvním přečtení. Říkala jsem si, co na ní všichni mají.
Nedalo mi to. Začala jsem číst znovu a mohla bych ji číst pořád dokola.
Je to krásná kniha plná životních pravd, je plná lásky ke všem bytostem co žijí na tomto světě. Kéž by se dostala do ruky těm správným lidem. Lidem, kteří přestali vidět dobro i v maličkostech.

23.01.2023 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Mé první setkání s autorem, které dopadlo úspěšně. Životní příběhy všech kamarádů se mi líbily a dávaly smysl. Kniha se četla sama. Teď jdu na film

14.01.2023 4 z 5

Jenom kamarádi Jenom kamarádi Abby Jimenez

Za mě teda jooo... Čekala jsem oddechovku, ale toto byla smršť emocí, která Vás nutí číst furt dál. Hlavní hrdinku jsem absolutně chápala, málokdo ví, jak se žena cítí v takové chvíli. Autorka dokázala popsat všechny její pocity a vnitřní boje. Pro někoho přeslazená blbost, pro mě opravdový příběh ze života.

18.12.2022 5 z 5

Staré pověsti české pro děti Staré pověsti české pro děti Michal Vaněček

Klasika psaná pro děti. Proč ne, bylo to moc fajn.

04.12.2022 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Příběh, který i přes těžké téma, byl velmi čtivý. Avšak četla jsem spoustu jiných knih z koncentračních táborů, které byly daleko lepší. Tento byl moc idealistický místy až nereálný.
Každopádně klobouk dolů, že hlavní hrdina přežil a k tomu všemu našel životní lásku.

16.11.2022 3 z 5

Cítila jsem se, jak kdybych seděla u mé babičky a ani nedutala a jen poslouchala. Je až nesmírně znepokojující, kolik zvěrstva se na světě dělo a stále děje.

10.11.2022 5 z 5