SilviiM SilviiM komentáře u knih

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Víte jak to chodí na dědině? Jestli ne přečtěte si tuto knihu. Nenáročné čtení, kde je ovšem vykreslen život na vesnici. I když mám pocit, že autorka líčí především špatné vlastnosti lidí. I tak se knížka četla sama.

25.05.2021 3 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Určitě čtivá kniha.. pomalý rozjezd, velmi zrychlený konec :)

21.05.2021 3 z 5

Krásně ilustrovaná kniha plná žen s velkým Ž. Medailonky byly velmi stručně a zajímavě napsané. Inspirovala mně k tomu, abych si o spoustě žen ještě našla dodatečné informace. Knihu můžeme brát jako skvělou berličku k poznání slavných, ale i trošku zapomenutých žen.

04.05.2021 4 z 5

Každý kdo nadává na život v ČR, by si měl povinně přečíst tuto knihu. Určitě mě Nina inspirovala k tomu, abych si přečetla více knih o KLDR. Někdy mě až děsilo, jak je možné, že se tímto způsobem žije v 21. stoletím

28.04.2021 4 z 5

Bezdětná Bezdětná Monika Baudišová

Kniha plná hořké pravdy. Kniha, kterou by si měl přečíst každý, ať je na jedné nebo na druhé straně barikády. Kniha, která mi mluví ze srdce. Neplodnost je pro spoustu lidí i párů tabu a takhle kniha může aspoň trošku pomoci v tom, že v tom nejste v této situaci sami. Děkuji autorce.

16.04.2021 5 z 5

Pro mě je velice těžké knihu hodnotit. Špatně se mi četla. Ale za to nemůže paní spisovatelka.
V žádném případě nelze tuto knihy přečíst za dva dny, možná ani ne za týden. Knihu jsem musela odkládat a přemýšlet nad ní. Nad tím jak mohl někdo takovou katastrofu dopustit, jak mohl někdo říct, že se vlastně nic neděje. Jak tam mohli lidé dobrovolně jezdit a pokládat se za hrdiny. Pro mě nepochopitelné.. Velmi silné téma pro mě...

13.04.2021 4 z 5

Místa, kam se nechodí Místa, kam se nechodí Jakub Venglář

Velmi hezky napsaný cestopis. Krásné fotky, které Vás vtáhnout na místo o kterém Kuba zrovna píše. I když bych se o spoustě míst chtěla dozvědět více. Moc se mi líbily autorovi vsuvky o tom, jak cestování bere on sám. Jak se sám zamýšlí nad dopadem masivního turismu. Jak spoustu "cestovatelů" zneužívá laskavosti lidí a spoléhá na ni...
Kniha Místa, kam se nechodí je opravdu zdařilý cestopis.

21.03.2021 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

"Viník se nezaslouží naši lásku, ale zaslouží si naše odpuštění, protože jinak se nám usadí v srdci jako plevel a bude nás dusit. Jediný člověk, který trpí, když v sobě všechnu tu nenávist nosí, jsme my."
Jak pravdivé, jak krásné. Jako celá tato kniha, která se mi na dlouho vryje do paměti.

07.03.2021 5 z 5

Hrob pro mého manžela Hrob pro mého manžela Catherine Steadman

Oba dva hlavní hrdinové mně byli velmi nesympatičtí od prvních stránek. O to hůř se mi kniha četla. Pro jejich velkou hranou lásku, která při první příležitosti šla do háje. Za mě průměrná kniha.

24.02.2021 3 z 5

Jóga pro lepší flexibilitu Jóga pro lepší flexibilitu Max Lowenstein

Kniha je velmi hezky udělaná. Líbí se mi vyobrazení pozic od začátečníků až pro pokročilé, takže víte kam až by jste se mohli posunout :))

15.02.2021 4 z 5

Trabantem kolem světa: Velký deník z cest Trabantem kolem světa: Velký deník z cest kolektiv autorů

Miluju trabanty, miluju knihy, takže trabantí kniha byla jasná volba :). Kniha je krásná, těžká, plná fotek a humorného čtení z cest.

15.02.2021 4 z 5

Pod cypřišem se sklenkou ouza Pod cypřišem se sklenkou ouza Pavla Smetanová

Spisovatelka doufá, že nás kniha bude bavit a mě tedy bavila. :)

10.02.2021 4 z 5

Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Pavla Smetanová

Příjemná knížka psaná z krásného ostrova. Velmi se mi líbila.

Jak jsem proje(d)la svět (1) Jak jsem proje(d)la svět (1) Lenka Požárová

Krásná knížka plná fotek, která má stálé místo v mé knihovně.

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

Velmi hezky napsaná kniha.

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Naprostý bestseller roku 2012. Přečetla jsem ji během víkendu po nočních směnách. :) Krásná kniha o silných a zajímavých ženách.

10.02.2021 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Naprosto znamenitá kniha. I po letech si vybavuju celý příběh této perfektní zápletky. Kniha ano, filmy nic moc.

10.02.2021 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Má první kniha od pana Deavera a byla naprosto excelentní. Perfektní zápletka, skvělý závěr.

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Nádherná kniha. Velký příběh.

09.02.2021 5 z 5

Dlouhá cesta z ráje Dlouhá cesta z ráje Leah Chishugi

Stále mě udivuje jaká zvěrstva páchají lidi na lidech. Tento skutečný příběh je toho důkazem. Velmi smutná kniha s dějem, který nikdo nechce zažít.

09.02.2021 4 z 5