Selve Selve komentáře u knih

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Knihu jsem sice četl před mnoha lety, ale neskutečně mě bavila. Příběh o týkající se věrnosti zvířete k člověku je dojemný. Rád si knihu připomenu a uvidíme, jak mne osloví po delší době. Každopádně vřele doporučuji ;)

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Paradoxně jsem první viděl film a až později četl knihu. Objektivně oboje má něco do sebe, ale kniha je jednoznačně lepší. Příjde mi, že je v knize více akce, napětí. Skvěle napsaný příběh. Doporučuji ;)

Oheň pomsty Oheň pomsty Ulrike Schweikert

Kniha je víceméně určena spíše pro ženy. Na druhou stranu krimi zápletka a celkový příběh mě relativně bavil a při cestování v MHD knížka dobře posloužila ke zpříjemnění cest. Tuto knihu bych však podruhé nečetl.

07.01.2021 3 z 5

Stříbrná židle Stříbrná židle C. S. Lewis (p)

Pro mnohé se jedná o jeden z nejslabších dílů. Je fakt, že některé pasáže by mohli být lépe napsané. Nicméně já jsem si i tuto knihu užil a i když jsem ji četl před mnoha lety, rád si jí připomenu

07.01.2021 5 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Opět se budu opakovat, ale úžasná kniha. Edmund s Luckou se vrací do námi oblíbeného světa. Celkem mě i pobavila vtipně napsaná postava bratrance Eustace. Mimochodem opět stejně skvělá kniha, jako filmové zpracování. Klasicky doporučuji ;)

07.01.2021 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

První díl mě bavil více, ale i tak super kniha. P.s. v tomto případě byl film zábavnější ;)

05.01.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Nestárnoucí klasika ;) Zde mohu s klidným svědomím napsat, že se mi líbí jak kniha, tak filmové zpracování. I když knihu jsem četl před X lety a možná by bylo fajn si ji připomenout.

05.01.2021 5 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Kniha nezklamala, tehdy jako kluk jsem hltal stránku po stránce. Celkem by mě zajímalo, jaké by to bylo číst sérii znovu ;)

05.01.2021 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Úžasné pohádkové vyprávění skvěle vymyšleného příběhu. Knihu jsem četl před X lety a i když je určena mnohem mladším čtenářům, užil jsem si celou sérii. Možná bych si knihy znovu připomněl.

Upírské příběhy Upírské příběhy Arthur Conan Doyle

Zajímavý námět, knihu jsem si pořídil více méně náhodou při návštěvě knihkupectví (dokud to ještě šlo). Bohužel příběhy se mi zdály občas přehnaně natahovány a sem tam nedávaly smysl. Zároveň však některé pasáže jsou úžasně napsané, chce to jen u čtení vydržet. Jako celek kniha špatná není, ale podruhé bych již nečetl

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Jako milovník severské mytologie a prolnutí reálného světa s fantasy jsem si knihu užíval od A do Z. Příběh mě nadchl a téměř hned vtáhl do děje. tyto knihy mám rád.

P. S. Pokud by někoho napadla podobná kniha, nechám si doporučit ;)

Upíří žezlo Upíří žezlo Monika Šnaiberková

Asi jsem jeden z mála chlapů, co tuto knihu četlo, ale tak na zpříjemnění cestování v mhd to bylo fajn a i ten příběh nebyl zase tak špatný. Když o tom člověk ani nepřemýšlí, tak se to dá přečíst během chvíle.

Démoni jsou věční Démoni jsou věční Petr Heteša

Petr Heteša je jedním z mých velmi oblíbených autorů. Ani tato kniha nezklamala a užíval jsem si stránku po stránce. Kdo nečetl, neuvěří, jak může být kniha skvělá. Rád si knihu přečtu znovu.

P.s. škoda jen, že se moc knih od pana Heteši již nedá koupit

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Byla to první kniha od tohoto autora, kterou jsem četl. Do knihy jsem se ihned začetl a užíval si jí stránku po stránce. Skvělý imaginární svět plný zajímavých postav. Dějová linka s emi také líbila. Doporučuji

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Fajn oddychové čtení. Tato kniha je přesně styl, který se mi líbí a rád čtu. Skutečný svět plný bohů s fantasy prvky. Výborný příběh a super postavy. S odstupem času si knihu rád znovu přečtu

Hon na lovce Hon na lovce George R. R. Martin

Skvělý námět, úžasné prostředí. ale místy mi příběh připadal přehnaně natahovaný a chvílemi jsem se doslova musel do čtení nutit. Není to sice úplně můj šálek kávy, ale občas je fajn číst i něco jiného.

Vědma Vědma Michael Scott

Přiznávám, že jsem měl občas trochu problém se dokopat k pokračování ve čtení. Kniha je stále zajímavá, jen místy mi příběh připadal až neuvěřitelně přehnaný a překombinovaný, navíc jakoby postavy ztrácely svůj charakter

04.01.2021 4 z 5

Zaříkávač Zaříkávač Michael Scott

Jeden z nejzábavnějších dílů, zajímavé postavy, skvělý příběh a snad ještě lepší prostředí. Někomu se tento díl může zdát přehnaný, ale já jsem si ho opravdu užil. Doporučuji;)

Válečník Válečník Michael Scott

Doporučuji si mezi jednotlivými díly dát chvíli pauzu. Kniha není špatná, jen si myslím, že pokud to člověk čte po sobě, může to působit překombinovaně a zmateně.

Kniha jako taková však není špatná a užil jsem si jí. Tento žánr je jednoduše něco pro mě :D

Kněžka Kněžka Michael Scott

Celá série mě neskutečně bavila. I když zakončení je dle mého názoru lehce zmatené a určitě by to šlo napsat lépe. I přes to jsem si i tuto knihu užil a nelituji koupě ;)