Selve Selve komentáře u knih

Skrytá rizika kvantové démonologie Skrytá rizika kvantové démonologie Petr Heteša

Po delší době jsem zabrousil k Tvorbě pana Heteši a rozhodně nelituji. Kniha mě bavila. Osobně mám rád propojení démonů, nadpřirozena a reálného světa. Doporučuji ;)

29.12.2020 5 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Musím říct, že to byl fajn "návrat" k hustému nářez. Knihu jsem četl s odstupem a užil jsem si jí od první stránky až do konce. Po těch šílenostech kolem mimozemšťanů toto byla příjemná změna (jak už někdo také v komentáři psal). Za mě opět super kniha, kterou rád doporučím.

29.12.2020 5 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Původně jsem knihu pořídil spíše jako doplnění k Hustému nářezu a mohu říct, že nelituji. Knihu jsem přečetl během chvíle a nesmírně mě bavila. Navíc ve spojení Hustým nářezem mi došlo i několik věcí. Takže jisté spojení tam opravdu je.

29.12.2020 5 z 5

Poslední tango v Havaně Poslední tango v Havaně František Kotleta (p)

Ani třetí díl nezklamal. Celkově musím říct, že tato trilogie mě vážně bavila mnohem více, jak Hustej nářez. Určitě po nějakém čase si knihy opět rád přečtu ;)

29.12.2020 5 z 5

Tato kniha mne bavila snad ještě více, jak první díl. Opět skvělá kniha, zajímavý příběh a charismatické postavy. Takové super oddechové čtení.

29.12.2020 5 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Další skvělá kniha se super příběhem. Je skvěle propracováno prolnutí nadpřirozena a reálného světa. Osobně se mi tato série s Tomášem Koskem líbila více, jak Hustej nářez. Každopádně pro milovníky magie vřele doporučuji.

29.12.2020 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Dnes už neskutečná klasika. Tato kniha si mě získala a defacto rozhodla o tom, že postupně koupím vše co půjde sehnat od tohoto autora :D

Příběh je skvěle vymyšlený, charismatické postavy, prostředí dobře popsané... Nemám co bych knize vytknul. Od A do Z super ;).

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Pro mne je tato kniha velkým zklamáním a mohu říct, že je za mě asi nejhorší ze všech, které jsem od pana Glukhovského četl. Krásná obálka, dokonce i skvělý námět, ale...

Některé pasáže jsou velmi zdlouhavé a kniha obsahuje na můj vkus až moc "vaty". Snažil jsem se tuto knihu přečíst celou, avšak po velmi dlouhé době je to kniha, kterou jsem dočíst nedokázal. Vlastně si jí nechávám v knihovně, abych měl všechny všechny autorovy knihy.

28.12.2020 1 z 5

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Tuto knihu jsem přečetl jedním dechem. Dokonce mě osobně bavila snad více, jak Metro, které mne k tomuto autoru dovedlo (později jsem koupil snad všechny knihy od D. Glukhovského). Osobně se mi líbí prolnutí fantasy prvků do reálného světa a doslova jsem hltal stránku po stránce. Opět nemohu jinak, než doporučit ;)

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

O trochu lépe psané, než prostřední díl, avšak na Metro 2033 to stále nemá. Holt první díl byl ze všech alespoň pro mě nejzajímavější. Nicméně příběh dává větší smysl , než předešlý díl , prostředí lépe popsané a přijde mi, že i postavy jsou zde lépe vyobrazeny. Tuto knihu mohu s klidným svědomím doporučit ;) .

28.12.2020 4 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

V porovnání s Metrem 2033 mi tento díl přišel trochu hůře psaný. I tak mě čtení velmi bavilo a knížku jsem přečetl s chutí. Souhlasím však, že některé pasáže byly poněkud těžkopádné a do čtení jsem se musel doslova přemlouvat

28.12.2020 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Díky této knize jsem se pustil do čtení fantasy naplno. Poutavý příběh, promyšlené prostředí a rozmanité postavy. S odstupem času se mi kniha líbí mnohem více, než napočátku. Doporučuji všem milovníkům především postapo ;)

Mramorový ráj Mramorový ráj Sergej Kuzněcov

Jako milovník původního Metra 2033, 2034 a 2035 mohu říct, že se jedná o velmi zdařilý pokus o návrat do tohoto zajímavého "světa" Knihu sice nemám stále dočtenou, ale už teď jí mohu v klidu doporučit.

P.s. na obalu knihy se dočtete, že na původní metro navazuje více autorů, asi budu hledat další zmíněné knihy ;)

Neviditelná knihovna Neviditelná knihovna Genevieve Cogman

Zajímavý nápad, kniha je celkem čtivá kniha. Téma mě nadchlo, jen místy se kniha četla řekněme těžkopádně. Následující pokračování jsou mnohem lepší ;)

23.12.2020 4 z 5

Sex, drogy & cyb'n'roll Sex, drogy & cyb'n'roll Petr Heteša

Další povedená kniha od pana Heteši. Souhlasím, že mi místy připomíná Kotletův styl, nicméně rozhodně to není vyloženě opsané a knihu jsem si užil od první stránky až do konce. Toto téma je zkrátka něco pro mě ;)

23.12.2020 5 z 5

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

K této knize jsem se dostal úplnou náhodou a rozhodně nelituji poupě. Jako milovník metra od Dmitry Glukhovského jsem si i tuto knihu užil od první stránky po konec. Navíc valnou většinu knihy jsem přečetl při cestách po Praze v metru. Velmi poutavý příběh, který Vás vtáhne do děje. Rozhodně doporučuji, stojí to za přečtení ;)

21.12.2020 5 z 5

Další úžasně čtivé dílo od pana Kotlety. Jak už zde někdo napsal, myšlenka spojení vesmíru ovládnutého muslimy je velmi originální, Příběh je poutavý, stránky rychle mizely a já se opravdu dokonale bavil. Zatím mohu říct, že každé přečtené dílo od pana Kotlety mě hodně baví a brzy snad budu mít vše ;) Nečekaně opět vřele doporučuji.

16.12.2020 5 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Tato kniha byla první od pana Kotlety, kterou jsem četl a mohu říct, že odstartovala "Kotleta mánii" . Nyní mám téměř vše, co jsem dokázal dohledat a zakoupit. Zpět k této knize:

Skvělý příběh z ne tak vzdálené budoucnosti. Dokonce bych řekl, že by se mohlo jednat o reálnou představu, jak by svět mohl doopravdy vypadat. Během pár dnů jsem knihu přečetl, velmi dobře promyšlená zápletka a překvapivé zakončení.

24.11.2020 5 z 5

Musím říct, že i když je kniha určená spíše mladším čtenářům, opravdu jsem hltal stránku za stránkou. Ke knize jsem se dostal náhodou a to až po shlédnutí filmu. Jako milovník fantasy: cestování časem, duchovna, nadpřirozena, navíc s kapkou hororové atmosféry... Nebudete litovat. Už je to nějaká doba, co jsem knihu četl prvně, občas se k ní velmi rád vrátím. Za mě se jedná o úžasný příběh, který stojí za přečtení (včetně všech následujících dílů).

24.11.2020 5 z 5

Válkotvůrci Válkotvůrci František Kotleta (p)

Kniha mě velmi bavila. Je to sice úplně odlišné od klasických Kotletovek, ale sám autor říká, že je dílo spíše v Kýšově stylu. Během čtení mi několikrát běhal mráz po zádech a občas jsem se děsil, že to, co bylo v knize je defacto reálný problém. Nejvíc mě "ovlivnila" povídka Mašina, která zřejmě poukazuje na závislost člověka na technologií.Opravdu vřele doporučuji ;)