Sex, drogy & cyb'n'roll

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Není to tak daleká budoucnost. Rolling Stones možná ještě hrají, i když sešroubovaní ze spousty implantátů. Úžasné a skvěle prosperující město New Chrome je tvořeno osmi šestipodlažními levely, z nichž čtyři jsou nad zemí a čtyři pod zemí. Jedná se ovšem o dva úplně odlišné světy. Horní ovládá software, spodní drogy. Jerry Gibwill se shodou okolností pohybuje přesně na rozhraní těchto dvou tak protichůdných světů. A proto když dojde k jejich neodvratnému konfliktu, ocitá se nechtěně v centru dění. Ale není to konflikt mezi lidmi, nýbrž roztržka právě mezi softwarem a drogami. Když pak kolem Jerryho začínají umírat jeho přátelé, rozhodne se to řešit po svém. Pořídí si pistoli. A pak začne ten pravý kyberpunkový mazec... Samostatný román....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135632/sex-drogy-cyb-n-roll-135632.jpg 4.4147
Nahrávám...

Komentáře (31)

Kniha Sex, drogy & cyb'n'roll

Petr Dudek
15. února

Konečně (po Fatal Virtual a Morphin Red) výborně vybalancovaná drsná škola a cyberpunk. Archetypy z prvního tu krásně sedí (spiknutí, co vede až nahoru, drsňák, co žije ve druhém světě atd) a Heteša krásně dávkuje informace, takže se postupně dozvídáme nové a nové skutečnosti. Zvraty tu moc nejsou, ale jednotlivé posuny ano. Takže se nestane, jako v uvedených dvou knihách, že uprostřed je zhruba dvě stě stran atmosférické vaty. Výborně vybalancované.

roso.mak
02.11.2022

Jop. Zase jednou dobrej nářez. Mám ráda hrdiny, kteří se dokážou s lehkostí pohybovat světem, které by pro jiné lidi (ty z vyšších podlaží) byl smrtelný.

Trigger warning: Z uměleckých performací se vám může udělat lehce nevolno. Zvlášť, když se v doslovu dozvíte, že jsou inspirované tím, co se událo v naší krásné čisté realitě.


babystar
03.09.2021

Román z moderního města New Chrome, v němž chce majitel galerie Jerry Gibwill odhalit, proč zemřela jeho přítelkyně. A samozřejmě vůbec netuší, do jaké šlamastiky se vlastně dostal. Je to příběh varující před podivnými drogami a lidmi vylepšenými nejrůznějšími implantáty - a to popisované "umění" v galerii bylo fakt úděsné. Doufám, že k takové "modernosti" za mého života nedokráčíme.

Terva
17.06.2021

„Přitáhl jsem si jí k sobě
a políbil ji.
Byla zvláštně vláčná
a voněla Jackem Danielsem.
Nádherně horkým“.

„Pokud nemáte rádi umění, tak tuhle knížku vůbec nečtěte. Je totiž hodně o umění. A pokud ho máte rádi, tak už ji nečtěte vůbec. Mohli byste ho přestat chápat“. Umění je v tomto příběhu hodně (ne)specifický až morbidní. Taky aby ne, když je hlavní hrdina Jerry Gibwill majitelem galerie. Ale věřte, je to velmi zvláštní umění, které se v jeho galerii ocitá. Někdy mi z toho popisování bylo i trochu špatně. Vědět však, co mě čeká na konci knihy v Autorský poznámce, asi se i u některého umění pobliju, protože ono opravdu existuje. Některým výstavám se budu oklikou stranit.

Malá ochutnávka:
Ráno jsem se stavil v Bullertu pro plyšáka. V žádném oddělení hraček jsem nebyl už nejmíň dvacet let a nestačil jsem zírat. U poloviny věcí jsem vůbec nechápal, k čemu slouží. Do sekce pro kluky jsem se ani neodvažoval vstoupit, protože tam po sobě jednotlivé krabice v regálech střílely laserovými zbraněmi, explodovaly simscreenové atomové bomby a řvali dinosauři. Pánové prstenů zápasili s Terminátory, X-meni s Vetřelci. Ze sekce Star Trek se ozývaly příšerné zvuky startujících vesmírných lodí.

V příběhu najdete množství úžasných dialogů a některé (asi třetina) kapitol jsou opět úsměvně vypointované. Vzhledem k tomu, že je příběh spíš vážnější než nějaký střeštěný, byl jsem za humorná ukončení některých dialogů velmi vděčný. „Ty jsi vyměnil dva černochy za jednu ženskou?“ „Tobě to nepřipadá adekvátní?“ „No, když myslíš“. Perfektní je také scéna, kdy hlavní hrdina chodí po městě s plyšovým medvědem. A ani dívčí hudební skupina Wild Cats nezůstává pozadu. Její obsazení......jo, jsou to samý ženský, ale až si přečtete jejich popis a přednosti, tak si bude muset dojít do ledničky pro panáka.

Citát: Většinou mi tady dole všude nabízejí kokain, heroin, LSD, vodku a kdoví co ještě. A když kafe, tak s kokainem. Rád si dám obyčejné, normální....kafe.

Od pana Heteši jsem toho už přečetl dost. Víc, než polovinu jeho knih. A vždycky mě zatím dokázal překvapit. V tomto příběhu se letmo mihne snad vše, o čem se kdy ve svých knihách zmínil. Jsou tu odkazy na démony, žlutou barvu (motýlci ne, ale například žlutí králíci), camelky, kámoše Jacka Danielse, propuštěný policajt, drogy, sex, papoušci a například i odkaz na Cybrain (quadrologie z počítačového světa). Vlastně ono New Chrome je lidský Cybrain. A nejvíc mě dostala „reklama“ na příběh Nevermore Baltimore. Nebudu říkat, abych někoho neochudil o velmi povedený vtip. To se povedlo, tleskám mistře. Plný počet žlutých motýlků.
( Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ )

Citát: Tys ji šukal? Ne, já ji miloval.

PS – Co se asi stane 22. prosince 2022?

Bishamonten
22.05.2021

Celý čas som mal pocit deja vu, že toto som už čítal, len s inými postavami. Heteša je dobrý rozprávač, ale niekde v polovici jeho príbehov mu dochádza plyn a do cieľa sa dovalím len zotrvačnosťou.

Hellrampage
30.03.2021

Zatiaľ najslabšia kniha pána Heteši, ktorú som od neho čítal. Príbeh je zbytočne naťahovaný a akoby stál na mieste, hlavná postava Jerry stále chodí hore dole a niektoré scény sa aj viackrát opakujú. Aj keď sa text čítal rýchlo, nevedel som sa poriadne začítať, preto mi aj dokončenie knihy tak dlho trvalo. Vyvrcholenie príbehu bolo veľmi krátke a akoby neukončené - aj za to dávam nižšie hodnotenie.

Selve
23.12.2020

Další povedená kniha od pana Heteši. Souhlasím, že mi místy připomíná Kotletův styl, nicméně rozhodně to není vyloženě opsané a knihu jsem si užil od první stránky až do konce. Toto téma je zkrátka něco pro mě ;)

kruppe
03.04.2020

Tuhle knihu jsem si dal hned po Co to žere a kde to spí. Asi jsem to neměl dělat. Co to žere mi vyhovovalo víc. Četlo se to lépe, obsahovalo méně hluchých míst. A méně odporovalo logice (i když tou se mi nechce ohánět v dílech podobného typu).
Něco málo o této knize. Nejvíc mi to připomínalo Fallouta. Stejné prostředí, zaplněné ztracenými existencemi. Všudypřítomné stříkačky s psychem (SDC). Implantáty. Vaulty a do toho šílené postavičky a magnáti. Chyběly jen brahminí farmy. Byla to pomalu se rozjíždějící jízda, ve které nechyběly tuny úchyláren. Jen té akce mohlo být víc. A mouchy, ty tam prý taky chyběly, říká Cynik Maxmilián...
PS: Jak sakra autor ví, jak vypadá vlčí vagína?????

1