Selve Selve komentáře u knih

Universalchymie Universalchymie Petr Heteša

Po dlouhé době jsem přečetl něco od pana Heteši. Knihu jsem přečetl jedním dechem, zajímavý nápad a super děj. Jen konec se mi zdál trochu divně useklý, ale i přes to se mi kniha fakt líbila a určitě si jí po nějaké době znovu přečtu.

22.03.2024 5 z 5

Spad (souborné vydání) Spad (souborné vydání) František Kotleta (p)

Toto souborné vydání mne bavilo od začátku do konce. Vzhledem k aktuální situaci je až zarážející kolik podobností lze v knize nalézt s dnešní realitou..

Každopádně další úžasná kniha, kterou si rád v budoucnu opět přečtu

12.03.2024 5 z 5

Ve stínu magie Ve stínu magie * antologie

Soubor těchto povídek mě fakt bavil. Celkově mohu říct, že každá povídka více méně splnila očekávání.

19.02.2024 5 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Za mě skvělé pokračování, i když souhlasím, že v tom tak trochu cítím jen mírně upravený první díl. Každopádně se mi knížka četla velmi dobře a jak tu někdo píše, že má překotletováno, já rozhodně dost nemám a chystám se na další knihy :D

15.11.2022 5 z 5

Infico Infico Petr Heteša

Pro mě příjemný návrat k oblíbenému autoru. Knihu jsem přečetl jedním dechem a s klidem můžu napsat, že se jedná o klasického Hetešu. Toho někdo miluje, druhý nenávidí. Já jsem velký fanda.

Zpět ke knize jako takové. Za mě super nápad, velmi dobře napsané. Nechybí kousavý humor i akce. Rozhodně doporučuji.

09.06.2021 5 z 5

Rum Rum Alena Bezděková

Fajn kniha, doporučuji jako dárek pro milovníky rumů, kteří se chtějí o svém oblíbeném nápoji dozvědět něco více. Sám jsem knihu přečetl a rád se k ní občas vracím i se sklenkou dobrého rumu ;)

11.03.2021 5 z 5

Legendy (L3g3ndy) Legendy (L3g3ndy) * antologie

Povedený soubor povídek od mladých spisovatelů. Každá povídka mne něčím zaujala. Některá více, jiná méně. Každopádně od některých autorů bych rád četl celou knihu. Doporučuji

20.01.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Knihu jsem dlouhá léta ani neotevřel, X krát jsem viděl celou sérii filmů. Nyní jsem si pustil alespoň audio knihu a byl jsem nadšený. Kniha mne baví mnohem více jak film (byť v audio podobě). Přemýšlím, že si komplet knihy pořídím.

Pokud by se našel někdo, kdo mi knihy za rozumnou cenu prodal, napište mi. Díky ;)

12.01.2021 5 z 5

Židovský odboj: Povstání proti nacistům za druhé světové války Židovský odboj: Povstání proti nacistům za druhé světové války Paul Roland

Kniha mě neuvěřitelně bavila. Toto téma sice záměrně nevyhledávám, ale měli bychom vědět, že se něco takového přihodilo. Poutavý, zajímavý příběh. Občas jsem při neměl úplně příjemný pocit až běhal mráz po zádech. Knihu vřele doporučuji všem, kteří se o dané téma zajímají.

Viriconium Viriconium Michael John Harrison

Knihu jsem dostal jako dárek, údajně byla i knihkupcem doporučena... Dlouho se mi nestalo, abych knihu nedočetl. Hromada vaty, zbytečně natažený popis prostředí. Měl jsem problém se do knihy začíst a přes veškerou snahu jsem knihu nedočetl a odložil. Pro mě zabitý potenciál. Krásná obálka, poutavý popis... To ostatní však nestojí za řeč

12.01.2021 2 z 5

Případ dětinského dědice Případ dětinského dědice Pavel Šoltész

Mám novější vydání knihy (2017). Byl to můj první historický román, který jsem přečetl a ke kterému jsem přišel náhodou. I přes to, že tento žánr je mi cizí, knihu jsem si užil od první stránky až do konce. Příběh je zajímavě psaný, nechybí ani vtip a bezchybné ztvárnění postav. Doporučuji

12.01.2021 5 z 5

Letopisy Narnie – komplet Letopisy Narnie – komplet C. S. Lewis (p)

Tato série doprovázela celé mé dětství. Uvažuji, že si sérii celou znovu přečtu. Zajímalo by mě, jak by se knihy četly po více jak 15 letech :)

11.01.2021 5 z 5

Letopisy Narnie (komplet) Letopisy Narnie (komplet) C. S. Lewis (p)

Úžasná série, krásné zpracování, na tento komplet si brousím zuby. určitě se u mě v knihově bude vyjímat :)

11.01.2021 5 z 5

Ostrov Ostrov Sigríður Hagalín Björnsdóttir

Zajímavý nápad, poutavý příběh. Nic méně číst knihu v této době nebyl úplně nejlepší nápad. Kniha se četla dobře, bohužel toto není úplně žánr, který mi sedí. Každopádně si své příznivce jistě najde ;)

11.01.2021 3 z 5

Nobi Nobi Ludwig Renn

Tuto knihu jsem četl ještě jako prcek, tehdy jsem hltal stránku po stránce :) Přiznávám, že už ani pořádně nevím o co tam šlo. Znovu jsem na ni narazil náhodou tu na databázi knih. Asi si knížku znovu přečtu ;) Pro mě to je taková srdcovka

07.01.2021 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

No dobře, přiznávám, že před X lety jsem i já tuto ságu četl. Co si tak nějak pamatuji, tehdy jsem to četl s nadšením. Dnes bych něco takového však asi už nečetl. P.s. film také nebyl špatnej, ale vícekrát se na to dívat nedá :D

07.01.2021 3 z 5

Povídky o vlasti Povídky o vlasti Dmitry Glukhovsky

Jedna z nejslabších knih autora. Nějak se mi nedařilo se do děje začíst. Některé povídky byly však moc fajn. Bohužel jsem se nedokopal knihu dočíst až do konce. Zřejmě je mířená na jiný tip čtenáře.

07.01.2021 3 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

I když je kniha mířena na mnohem mladší čtenáře, neskutečně mě bavila a užil jsem si stránku po stránce až dokonce. Úžasné odpočinkové čtení. Doporučuji ;)

07.01.2021 5 z 5

Měsíční směna Měsíční směna Cassie Alexander

Druhý díl mne bavil o dost více. Příběh je lépe napsaný a celkem rychle jsem se do knihy začetl. I zde však platí, že bych knihu podruhé nečetl.

07.01.2021 4 z 5

Noční směna Noční směna Cassie Alexander

Za mne se nejedná o zase tak velký průšvih, jak se zde píše. Celkem fajn nenáročné čtení. Upírská tématika se mi dříve hodně líbila a proto jsem i tuto knihu četl. Fajn, ale podruhé bych nečetl

07.01.2021 4 z 5