Upírské příběhy

Kniha obsahuje sedm rozsáhlejších povídek Artura Conana Doyla. Ve třech z nich vystupuje Sherlock Holmes a doktor Watson, zbývající čtyři mají jiné hrdiny a doposud nebyly česky vydány. Všechny spojuje postava upíra, pojatého jako lidský upír se zvláštními, či dokonce nadpřirozenými schopnostmi, který se snaží podmanit si jiného člověka, ovládnout jeho vůli, vysát z něj energii a sílu umožňující vzdorovat. Jde o půvabné ženy-upírky, ale i o charismatické muže.

Sedm povídek doplňuje povídka osmá současného autora Billa Cridera Případ zmizelého upíra, v níž se Holmes a Watson setkají s autorem slavného románu Dracula Bramem Stokerem.
Kniha obsahuje též zajímavou přílohu - komentovaný seznam všech románů, povídek a komiksů současných autorů, v nichž se potkává slavný detektiv Sherlock Holmes s neméně slavným hrabětem Draculou či jinými upíry.

Knížku sestavili Robert Eighteen-Bisang, „vampyrolog" a vlastník nejslavnější sbírky knih o upírech, a Martin H. Greenberg, muž, který přivedl na svět přes 2000 knih a obdržel čtyři prestižní ceny za celoživotní zásluhy v oblasti sci-fi, detektivek a paranormálních hororů. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/111146/upirske-pribehy-111146.jpg 3.844

Vampire Stories (2009)

Literatura světová, Horory
Vydáno:, Brána

barleyfox

Doylovy povídky se mi moc líbily, nejlepší byla dle mého ta první a potom také Parazit. Ta poslední (od jiného autora, nazvývejme ji třeba fanfikcí - tak to na mě působí) už tak dobrá nebyla, ale měla své světlé momenty. Co se týče doslovů ke každé z povídek, pokaždé pobavily - uvádí sice nějaká zajímavá fakta ke vzniku díla, ale jinak zní jako konspirační teorie, hledající v příbězích něco, co tam ve skutečnosti není. Dávat tuto sbírku dohromady já, pojmenuji ji jinak, protože ke konci je čtenář přecijen trochu zklamaný. Z mého pohledu v žádné z jinak skvělých povídek upír nevystupoval. Četba mne však i přesto bavila. Další dalo by se říci zajímavou a vtipnou částí knihy jsou asi poslední čtyři dvoustrany obsahující výčet - znovu se nabízí pojem fanfikce - děl fanoušků Holmese a Drákuly se shrnutím děje. Některé zde uvedené nápady jsou pomalu šílenější než to, co se dá dnes najít na Wattpadu, a to jde klidmě i o padesát let staré výtvory.

hellena1523

Mé očekávání bylo daleko vyšší, než výsledné pocity. Průměrné čtení.

Lahvacek
01.05.2016

Noo, čekala jsem úplně něco jiného. Nicméně po přečtení prvního příběhu jsem to nevzdala a jsem za to ráda, pak už to bylo docela dobré:)

Petra de Valo
04.11.2014

Musím priznať, že som mala trochu väčšie očakávania. Prvá poviedka bola dosť nudná. Ďalej sa to zlepšovalo a poviedky, kde sa konečne vyskytol Sherlock Holmes, boli veľmi dobré, osobne sa mi najviac páčil "Vznešený klient". Posledná poviedka s názvom "Příběh zmizelého upíra", kde sa stretáva Holmes, Watson, Stoker a akože van Helsing, bola pre mňa doslova úbohosť, iba pokus spojiť dokopy známe mená, námet však bol veľmi slabý a takmer dehonestujúci.
Nie zlá zbierka, ale čítala som už aj lepšie zbierky podobného zamerania.

yobig
29.01.2014

I tento titul jsem raději vynechal a dal jsem přednost knize od české začínající autorky, která píše obdobné téma. Je znát, že je to kniha zatím ještě před korekcí, ale i tak mi ten příběh stál za to. Proto doporučuji a podporuji:

kleria
20.03.2013

Úžasné povídky :), i když ta první povídka nebyla nic moc. Pak už to bylo lepší a lepší. Určitě doporučuji si to přečíst ;).

Lusik88
08.01.2013

První příběh by mě odradil, ale zbývající jsem přečetla jedním dechem

Livien
21.07.2012

Tato kniha obsahuje naprosto strhující kousky. Příběhy, které neobsahují Holmese (tak proslule známého) jasně utvrzují o velikém talentu a nadání. Takový Parazit nebo John Barrington Cowles mě zcela pohltili. Můžu vážně jen dodat - palec nahoru a více takových spisovatelů v budoucnosti.

Emily14819
05.06.2012

Tak toto stojí opravdu za přečtení. Hlavně poslední čtyři příběhy.