seabook04 seabook04 komentáře u knih

Věř mi Věř mi Kylie Scott

Průměr.
Pro mě bohužel nic víc. Zároveň si autorka nabrala tolik témat: první láska a sex, nadváha, nízké sebevědomí, šikana, psychický dopad tragické události, drogy, rodinné problémy, kamarádství,... a tohle všechno nacpala do 300 stran. Doslova nacpala a nezbylo místo na to, aby alespoň jedno téma rozebrala pořádně a čtenáře s jeho problematikou nejen seznámila, ale zamíchala dohromady. Takhle sice vznikl příběh, který je krátký, ale je stručný a já osobně jsem se do něho ani nestihla vžít. Příště radši jedno téma - 300 stran nebo více témat - více stran. Autorka si vždy našlápla dobře, ale pak, jakoby ji někdo zavolal nazpět, ať hranici literatury, od které se nemůžete odtrhnout nechá na pokoji :/

23.12.2018 3 z 5

Alenka v říši zombií Alenka v říši zombií Gena Showalter

Tak tahle knížka mi nakopala p....

Jsem z ní na větvi. Čekala jsem splácaninu, kterou jsem chtěla nějak tak přežít. Čím déle jsem knihu odkládala, tím méně se mi do ní chtělo a tím více jsem si ji znechucovala. No, jak to říci bez vulgarit. Toto byla jízda, která má hlavu i patu a přitom pracuje se zombíky, nadpřirozenem, dokonalou (sarkastickou) hlavní hrdinkou, perfektní zápletkou a dále snad netřeba pokračovat ♥
Jedna z nejlepších knih YA fantasy žánru a modlím se za další díly!

23.05.2018 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Až na pár výjimek (cca 5) pro mne pěkné citáty bez hloubky, které vám možná vykouzlí úsměv na tváři, ale nemáte potřebu se k nim vracet. Rozhodně doporučuji radši pro mladší čtenáře (Young Adult) než pro dospělé, pro které je tohle dílo dá se říci až zbytečné. Grafická stránka perfektní, ale "poezie" teda nic moc...

12.05.2018 2 z 5

Už jsem normální?!? Už jsem normální?!? Holly Bourne

Už po pár stranách, jsem byla neskutečně překvapená.

Čekala jsem dobrý YA román, na to mne recenzi připravily. Ale že se dočkám naprosto skvěle napsaného a zpracovaného YA románu propleteného feminismem, OCD, psychickými nemocemi, pravou láskou a přátelstvím...
Za mě je to krom jiného nejlepší kniha, co se týče vykreslení hlavní hrdinky a jejich "problémů". Nikdy jsem nečetla tak dobře zprostředkované a autenticky podané myšlenky a chování psychicky nemocného člověka... a to ani v thrillerech.
Moc doporučuji!

12.05.2018 5 z 5

Neuvěříte, co se stalo potom Neuvěříte, co se stalo potom James Goss

U této série jsem opět za černou ovci, jelikož jsem z ní nadšená.

Z druhého dílu jsem překvapená snad ještě více než z jedničky. Krom toho, že ukrývá alegorický, psychologický a filozofický příběh (který v dnešní YA fantasy literatuře moc nenajdete), je k tomu neuvěřitelně čtivý.
Já jsem nadšená a těším se na druhý díl a na to, co předvede další autor. James Goss má mou poklonu stejně, jako jeho "předchůdce" Guy Adams.

08.05.2018 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Nikdy bych nevěřila, že tohle o Greenově knize řeknu, ale tohle bylo neskutečně dobré.

Nejsem zastánce Johna Greena. Všechny jeho díla mají stejnou šablonu, pouze pozměněné detaily a zápletky v ději. Zároveň mě nikdy neuchvátil jeho "výjimečný stylem psaní". Když jsem knihy četla, připadala jsem si jako učitelka při opravě slohových prací na druhém stupni...Ale želvy?
Želvy opravdu výjimečné jsou. Šablonu sice Green nepozměnil, ale konečně vytáhl toho starýho dobrýho Greena z Aljašky a bylo to úžasné.
Rozhodně do knihy jděte. Jedna z nejlepších knih YA literatury rozhodně ♥

06.05.2018 5 z 5

Služebná z hostince Služebná z hostince Dilly Court

Služebná z hostince je historický román, který je zaměřen především na postavy.
Autorka se věnuje hlavně jejich osudu a vývoji. Což je důvodu, proč vám tak akcí nabitá kniha akční vůbec nepřipadá, avšak v dobrém.
V knize navštívíme dobu, která nebyla ani zdaleka růžová a potkáme hrdiny, které čtenáři chtě nechtě přirostou k srdci (autorka má na pouto postav se čtenářem opravdu talent).
Pokud hledáte poklidný, čtivý historický román, který nepatří mezi červenou knihovnu, Dilly Court je to pravé ořechové :)

Knihu, jako svého žánru, hodnotím jak nadprůměr, ale jelikož vyhledávám jiný styl historických románu, "osobní" hodnocení je nižší.

05.05.2018 3 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Cinder a Ella se velice těžko hodnotí→ důležitější je dle mého slovní než hvězdičkové hodnocení.
Rozhodně je to kniha, která má vysokou hodnotu, ale z mého pohledu spíše zaměřenou na mladší čtenáře. Tím myslím děti/dospívající. Samozřejmě je skvělým oddechem pro starší a dospělé, ale já osobně jsem čekala pecku, která mě srazí na kolena a... to se jaksi nestalo.
Opravdu mi připadalo, jako by autorka styl psaní, chování i mluvu hlavních hrdinů a celkový děj přizpůsobovala právě mladším i přesto, že hlavním postavám je 20 a 22 let. Celkové chování jejich věku neodpovídalo a to je asi nejvýraznější element, který knihu řadí spíše do té "věkově nižší" YA sekce. Zároveň ale zastávám ten názor, že Cinder a Ella je velice důležité dílo pro čtenářky školního věku (druhé poloviny 1. stupně a v pohodě celého 2. stupně). Zabývá se tématem šikany kvůli vzhledu, za který člověk nemůže, ztráty nejdůležitější osoby v životě, nepřané lásky či psychicky náročných situací. Taktéž rozjíždí téma nebezpečnost popularity a ztráty anonymity, kterým bude věnován hlavně druhý díl.
Pokud bych knihu měla hodnotit v rámci jejího žánru (dívčí romány/pohádka), nemám co vytknout :)

01.05.2018 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Jedna z nejděsivějších, nejpropracovanějších, nejvýstižnějších a nejlepších knih, co jsem kdy četla.
Některé knihy Vám v hlavě zůstanou hodně dlouho, ale Smrtka ve Vás zůstane už navždy. Geniální dílo, které mě dostalo do kolen a já mám strach se zvednout...
Smrtka by měla projít rukama každé lidské bytosti nejen pro to, aby si uvědomila cenu života, ale i sama sebe.

30.04.2018 5 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Obrovské zklamání.
Čekala jsem drsnou a snad ještě vášnivější Erin Watt, která psát jednoduše umí (hlavně tedy Elle Kennedy), ale tohle...
Od knihy jsem měla obrovská očekávání. Doufala jsem, že erotickou linku vyrovná příběh, který bude mít "grády" a hlavně hlavu a patu.
Stříbrná labuť je ale kniha s postavami spadlými z Marsu, s nelogickým chováním a s nulovým charakterem jak děje, tak i stylu psaní. Připadala jsem, jak kdybych četla podprůměrnou povídku na wattpadu.
2* za čtivost a naději, že by druhý díl mohl být lepší...

24.03.2018 2 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Cizinec je thriller, který pracuje s nevídaným a tabu tématem, které by v dnešní době mělo být pravým opakem.
Mělo by se nejen řešit, ale hlavně jeho problematice předcházet a snažit se bránit tak silné a později nezastavitelné moci.
Zároveň pracuje s psychologii hlavních postav, které se chtě nechtě dostávají z jedné šlamastiky do druhé. Jeden si na druhého nepamatuje a druhý toho prvního miluje, ale nemá o tom jediný hmatatelný důkaz, což situaci, kdy jde oběma o život, podstatně ztěžuje. Proto se nám dostává nejen akce, ale i napětí a budování vztahu, které je jistými podmínkami dost ovlivněné.

To autoři využívají pro větší dopad na čtenáře.
Celou knihu jste napjatí jak kšandy, ale při akčních scénách se vám doslova tají dech. S postavami neustále soucítíte a extrémně v situacích, kdy oba dva v sobě navzájem hledají to, na co si (ne)pamatují.

15.03.2018 5 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Šokující a velmi drásající příběh.
Obdivuji to, jak autorka dokázala identicky zpracovat mix mateřské lásky a zločinů. Ačkoliv je V úkrytu kniha, se kterou jsem si moc nesedla, musím ji i přesto velice doporučit. V úkrytu je totiž kniha, která je opravdu kvalitně nejen zpracovaná, ale i napsaná a zpracovává témata, která zaujmou a pozornost udrží i po několika týdnech po dočtení.

15.03.2018 4 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Kniha, kterou by si měl každý přečíst.
Neskutečné dílo, které vás postaví do role těch zodpovědných za všechny hrůzy, které se děly. Zodpovědných za veškeré utrpení, bolest a nenávist.
Neříkám, že kniha pohltí od první stránky a vy nebudete moci přestat číst, ale říkám, že po pár kapitolách pochopíte, že toto je kniha s velkým K. Budete trpět bolestí, strachem, bezmocí...
Zlomení andělé je kniha, která vás opravdu zlomí a vy budete toužit po tom, abyste se k tomu zlomenému stali andělem.

13.03.2018 5 z 5

Hrej hráčem Hrej hráčem Emma Hart

Námětem kniha není něco, co by už mnohokrát zpracováno nebylo, ale styl autorky, který vás naprosto odpoutá od reality (díky tomu knihu zhltnete na posezení) a to, jak na vás příběh zapůsobí... perfektní. Re-reading mi ukázal dříve nenalezené zákoutí knihy a o to více se těším na další díly, které už mám jednou přečtené, ale u této série jednou opravdu nestačí ♥

11.03.2018 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Velice silný příběh, který si zakládá na nevinnosti a do jisté míry naivitě devítiletého chlapce, který se ocitá v centru masakru a ani o tom neví.
Konec knihy je jen taková třešnička na dortu celé řezné rány na Vašem srdci, která je tak hluboká, že na ni nikdy nezapomenete...

11.03.2018 5 z 5

Jízda Jízda Guy Adams

Patřila jsem k těm, kteří knihou před přečtením opovrhovali. Vykrádačka Doctora Who, dvě stě stran a ještě k tomu autor, který zpracovává cizí námět? Pfff...
Po dočtení patřím k těm, kteří se dílu klaní.

Guy Adams do dvousetstránkové knihy dokázal vložit tolik emocí, myšlenek a nezapomenutelných momentů, až tomu sami nechcete věřit. První díl této (zatím) trilogie pracuje s filozofickými otázkami "neškodně" skrytými mezi řádky.
,,Strach a hamižnost: když jde s takovým přístupem řídit stát, tak proč ne i podnikání?"

10.03.2018 5 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Nečetla jsem jediný negativní názor. Čtenáři se předháněli s radostnými ohlasy a já se očekáváním třepala jak ratlík.
No, a ono to jaksi nevyšlo.

Neříkám, že je příběh špatně napsán.
Z objektivního pohledu vidím úžasný příběh o dvou dospívajících "dětech", kteří si jsou díky své krvi nepřáteli. Vidím skvělý nápad monster a alegorii.
Ze subjektivního vidím úplně to stejné, akorát v nudném a plochém provedení.
Neexistuje vlastně nic konkrétního, co bych knize vytkla. Jednoduše jsem si nesedla s autorkou.

08.03.2018 2 z 5

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Jedna z nejsilnějších a nejlepších knih co jsem kdy četla.
To, jak autorka pracuje se slovy tak, aby vás co nejvíce zasáhla a zároveň co nejvíce obmotala kolem prstu je úžasné. To, jak trpíte s hlavními hrdiny, je nepopsatelné. A na závěr obdivuji autorku za to, že se pustila do tak závažného tématu, brilantně ho zpracovala a chce tímto příběhem předat poselství, na které by si měl vzpomenout každý z nás pokaždé, když bude usedat za volant.

04.03.2018 5 z 5

Chrastění kostí Chrastění kostí Fiona Cummins

Velice silná kniha a o to více, pokud milujete děti.
Zajímavé a skvěle zpracované téma vážných onemocnění kostí na vás společně s opravdu děsivým psychopatem zapůsobí a nejednou budete překvapení.
Překvapení je jedna z věcí, které jde autorce totiž nejlépe.

04.03.2018 5 z 5

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Zeptejte se sami sebe... jak dobře znáte své nejlepší přátele?

Nebezpečná laskavost je kniha, která šokuje. A to non-stop.
Autorka má talent vás vodit za nos od první do poslední stránky a manipulovat s vámi tak, že jí naprosto propadnete.
Manipuluje s vámi skrz hlavní postavy, které tvoří trojice dospělých lidí. Vdovy jménem Stephanie a manželským párem Emily a Nicka. Samozřejmě autorka nezapomíná na syny obou žen, kteří s vaší psychikou taktéž zamotají, ale po pár stránkách zjistíte, že to, co vás naprosto zdeptá, nebudou děti.

01.03.2018 5 z 5