sd1992 sd1992 komentáře u knih

Píseň sirény Píseň sirény Alexandra Christo

Sirena Lira je dcerou kralovny mori.. v celem mori budi respekt a to nejen diky svemu titulu.. ale proto, ze ma na svem konte jiz sedmnact srdci lidskych mocnych princu.. od koho vsak Lira respekt nema, je jeji matka.. a prave jen na jejim nazoru ji zalezi.. takze kdyz ji Kralovna mori za trest vezme jeji podobu a premeni ji v cloveka, Lira svou povinnost - uzmout srdce princi z Midasu, vezme velmi vazne.. je to jeji jedina cesta za vykoupenim a nadeji, ze se bude moci vratit do sveta siren a jednou jim vladnout .. Princ Elian ale nebude snadna korist.. pochazi sice z kralovskeho rodu a brzy se ma stat kralem.. ale kralovsky trun mu nic nerika, daleko vic si pripada doma na lodi Saad, na ktere se svou posadkou vyvrzencu podnika lovecke vypravy.. nelovi nikoho jineho nez sireny.. takze kdo nakonec zvitezi? Lira nebo Elian? A dokazi na sve vyprave najit oko kralovny Keto, ktere by Elianovi propujcilo moc jednou pro vzdy skoncovat s rodem siren? Nebo jej ziska Lira a vydobude si tolik chteny respekt kralovny??!

Pri nabidce k recenzi od @megaknihy_cz a @nakladatelstvi ocelot jsem po knize ihned sahla.. miluju vodu a podmorsky svet, takze fantasy odehravajici se v mori bylo neco pro me!! Pribeh byl skvely, obe hlavni postavy mely zajimavy charakter, i vedlejsi postavy z Elianovy posadky byly fajn! Chvili mi trvalo nez jsem se do knihy zacetla a celkove musim zhodnotit, ze nejlepsi byla posledni tretina, tam to melo grady!! ..ale nedokazu si vysvetlit, proc se mi pribeh spatne cetl i prestoze me bavil.. knihu jsem cetla dlouho a bylo v ni neco, kvuli cemu se mi na pribeh obtizne soustredilo. Mozna to bylo v knize, mozna ve mne.. ale byl to orisek :-O ale urcite doporucuji vsem, kdo ma rad fantasy a vodni svet, tak toto je ideal :) i na dovcu k mori bych ji brala :))

05.07.2023 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Tak rozhodně to bylo lepší, než Šest vran.. :-) Ale nebylo to tak dobré, aby to změnilo můj názor na sérii nebo na autorku celkově... bohužel její styl psaní mě nepřesvědčil (nebo spíše asi nesedl).. a to jsem od ní četla vše, co zde zatím vyšlo.. Ale bohužel dál už její knihy číst nebudu, protože to vždycky dopadne stejně.. ale 4* dám, protože tahle rozhodně z celého toho světa Grišů, byla nejlepší :-)

12.08.2019 4 z 5

Wildcard: Divoká karta Wildcard: Divoká karta Marie Lu

Jooo, ještě lepší, než první díl... :-) postupné odhalování záhady, co se stalo malému - sorry, to jméno mi prostě vypadlo :D no prostě Zerovi, jak a proč se stal kým je teď, mě moc bavilo!
Bylo to super, plné napětí, i když trochu dějově odchýlené ze světa
her virtuální reality, přesto dokonalé.. :-)

31.07.2019 5 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Začátek byl hroznej.. Ty vole, jakože tak, že jsem myslela, že to hodím z okna... Aby jste mi dobře rozuměli, tak já jsem vážně velkej fanoušek Krásky a zvířete, tohle je fakt jedna z mála pohádek, které bezvýhradně miluju! A právě proto se mi asi blbě akceptovalo to propojení reálného světa (Washington d.c. - boha, proč? :O) se světem pohádkovým. Nějak jsem nedokázala skousnout něco, co do toho příběhu "nepatří".. jenomže je to retelling, takže je to vlastně naprosto v pořádku, ale já jsem z toho nebyla nadšená, ba naopak vytočená :D Nicméně cca po 100 stranách se děj vesměs točil jen kolem toho pohádkového a já začala měnit názor na celý příběh... nakonec to bylo naprosto boží.. pak jsem se do toho tak zakousla, že jsem to přečetla raz dva.. takže tím chci říct, že to nevzdávejte, pokud se vám to nezdá, pak to vážně stojí za to. Dopisy ztraceným se autorce taktéž povedly a ani tady nakonec nezklamala... konec je super, nepředvídatelný a přesně takový, aby vás udržel v natěšenosti na pokračování.. :-)))

31.07.2019 5 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

SPOILER....

Tááááááákhle mooooooc mi bylo líto Hartley, že přišla o pamět. :( Ale co bylo horší.. Felicity s tím hnusákem, kteří jí nakecali takoví lži.. :-( To musí být fakt psycho, když nevíte komu nebo čemu můžete věřit.. když ani nemáte tušení, kdo vlastně jste.. nebo proč se k vám rodina obrací zády a chová se k vám odporně. Bylo mi z toho fakt smutno. Ale dočkala jsem se vytouženého HAPPYendu a moje srdce zaplesalo, takže všechno dobrý :-D Všechny díly série pro mě byly dokonalý a stále se drží na žebříčku jedna z nejlepších, co jsem četla. Pořád ji budu každému doporučovat a brzy si ji celou přečtu znova.. tak moc dobrý to bylo.. :)

18.07.2019 5 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Úžasný prostě.. této sérii není co vytknout. Je pravda, že kniha má 660 a cca na 500 stranách nemám ponětí co se vlastně děje, nechápu to.. :-D ale zatraceně dobře vím, že to miluju..!!! Hrozně se mi líbilo, že tam autoři zakomponovali postavy z prvního dílu - Ezru, Kady a SPIRA.. SPIRO byl TOP prvního dílu a druhého dílu je TOP Ella.. :-D je to graficky nejvymazlenější série vůbec. Doporučuji moc.. ;)

24.06.2019 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Přes hrozně nudný začátek se cca po 80ti stranách dostanete k celkem hezkému příběhu.. :-) Jako oddechovka dobrý, ale konkrétně tato nijak zvlášť nenadchne, ani neurazí.. ale poslední třetina se mi fakt líbila, tak hodnotím slabší 4* ;-D

23.06.2019 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Tak nějak jsem od toho očekávala víc. Každopádně v momentě, kdy se setkal Reife a Kaden mě to začalo bavit.. :-D Pak jsem měla zase mírný propad a ke konci dobrý.. :-) Takže mělo to slabší a silnější články, každopádně dalším dílům šanci dám a věřím, že budou jen lepší a lepší :-)

23.06.2019

Přiznání Přiznání Anna Todd

Vlastně ani nevím, proč je tento díl nejhůře hodnocený.. Mě bavil mnohem víc, než první díl a to o něm nemůžu říct, že by byl špatný :-D Celá tahle série je obrovský klišé, ale jako knížka na relax super, já mám tyto dramata prostě ráda.. :-D Takže za mě druhý díl super, tahala jsem ho naprosto všude.. :-) Momentálně jsem na začátku třetího, ale po shlédnutí filmové adaptace mám obavu pokračovat.. potřebuju to chvíli nějak strávit.. mám v hlavě spoooustu rozporuplných pocitůůůů... :-D :-)

15.04.2019 5 z 5

Věř mi Věř mi Kylie Scott

Teoreticky bych dala knize i 5*.. Ale měla trošku pomalejší rozjezd a chvilkama byla trochu jak kdyby hlavní hrdince bylo 12 let.. :D ale musím říct, že mě bavila celou dobu a četla se úplně sama.. takže můžu doporučit.. :)

06.02.2019 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Když jsem dala prvnímu dílu 5*, tak co mám dát tady? A co teprve u dalších dílů? Proč jich můžu dát jen 5? Půlnoční koruně dávám 7* prostě!!! :-D :-D

20.01.2019 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Já tu sérii prostě miluju.. Netřeba slov.!!!

18.01.2019 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Tak pro mě tohle bylo hodně slabý... :-/ Četlo se to sice rychle, ale vesměs to bylo o ničem. A to zrovna já fakt nejsem nějaký knižní kritik. Série Drahokamy měla úplně jinou šťávu.. :-)

13.01.2019 3 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Četla jsem už podruhé.. A ani teď ten konec není o nic lepší.. :-( Ale super díl, samozřejmě.. :)

12.01.2019 5 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Naprosto skvělá kniha.. :) Bavila mě od začátku až do konce.. perfektně propracovaný děj! Už když jsem na internetu tuto knihu viděla poprvé, tak jsem věděla, že to bude něco pro mě; takže jsem měla poměrně vysoké očekávání. A to kniha beze zbytku splnila. :-) Akorát jsem se v noci bála jít vyčůrat :D

29.12.2018 5 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Zvláštní kniha.. dloooouho, opravdu dlouho mě nebavila. Jakoby kniha pro mě nabrala na kvalitě, až když Chálid řekl Šazí pravdu.. minimálně jsem na něj alespoň změnila názor v ten moment a tím právě asi i na celou knihu.. :-D Každopádně mě celou dobu štvala ta hrozná spousta pro mě cizích výrazů.. a samozřejmě jakmile jsem dočetla poslední stranu, tak jsem zjistila, že na konci knihy je slovníček.. :-D Takže na to lidi dejte pozor, ať netápete jako já.. :D Nakonec knihu hodnotím pozitivně a jsem zvědavá na druhý díl.. ;)

28.11.2018 4 z 5

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

Sebastien je prostě spisovatel na takové úrovni, že dokáže napsat i působivé poděkování na konci.. :-D Knížka měla celou dobu napínavý děj, která hravě udrží vaší pozornost a o to jde.. :) Nemluvě o tom, že jsem se několikrát od srdce zasmála. Stále miluju Reichise a chci ho ještě víc, než po prvním dílu.. :-D

24.11.2018 5 z 5

Devadesátkrát jinak Devadesátkrát jinak Eric Walters

Takový nenáročný dílko na jedno přečtení, které nenadchne, ale ani neurazí.. :-) Hodnotím jako průměr. :)

17.10.2018 3 z 5

Mráz nebo noc Mráz nebo noc Sara Raasch

Jako upřímně by mě asi nikdy nenapadlo, že kterémukoli dílu z této série dám 5*. První díl byl průměrný, druhý byl příšerný a třetí díl byl úžasný, sice respektive až za půlkou, ale nevadí! :-D po druhém dílu jsem fakt nechtěla sérii dočíst.. málokdy se do četby takhle nutím, ale teď jsem za to ráda.. :)

Vidím, že spousta lidí zde pláče nad ztrátou životů v posledním díle. ,,Ti nejlepší" opravdu odejít nemuseli :-D, ale to k tomu patří. Naopak jsem ráda, že Sara z toho neudělala frašku v které by úúúplně všichni zůstaly bez újmy.. ;)

12.10.2018 5 z 5

Led nebo oheň Led nebo oheň Sara Raasch

Co k ní dodat? Já ani nevím.. samotný děj a nápad není vůbec špatný. Přesto se mi to nečetlo úplně nejlépe. Sice mám ráda fantasy v tomto stylu, ale nebylo to ono. První díl byl určitě lepší, tady mě začal bavit až konec.. Asi to nebylo napsáno tak čtivě.. :-) Každopádně si poslední díl přečtu, protože jsem zvědavá co se bude dít s Theronem. Právě jeho jsem chtěla celou dobu po boku Meiry.. :-/ Takže kdyby to zde šlo, dám knize 3,5* :-D

11.09.2018 3 z 5