Schullerka Schullerka komentáře u knih

Netvor Netvor Alex Flinn

Kniha se mi docela hodně líbila, ale postrádalo to originalitu. Byl to jenom předělaný příběh Krásky a zvířete, což mi jako nějaké umění nepřijde. :) Proto dávám 3 hvězdičky. :)

Každopádně to bylo psané čtivě a hezky. :) Prostě mi jenom vadí, jak je ta 'inspirace' autorky zřejmá. :)

19.01.2015 3 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Tak tenhle díl jednoznačně nejlepší ze série! :) Knížku jsem přečetla za 2 dny a to je u mě, u 600 stránek docela výkon. Po knize jsem sahala každou volnou chvíli a nikdy se u ní nenudila. :) Nedovedu si představit jak přežiji tu dobu než vyjde další díl!

Kniha je velmi čtivá, jako předchozí díly a Cress se stala asi mou nejoblíbenější postavou této série. :) Cinder je taky moc fajn, ze všech dívek má asi největší rozum, Scarlet absolutně nemusím a Cress je tak úžasně naivní, ale zároveň se mi moc líbí, jak jí každá věc uchvátí.

Nemůžu si pomoct, ale autorka měla úžasný nápad a velmi originálně ho zpracovala. :)

19.01.2015 5 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Tak nějak jsem se do toho nemohla pořádně začíst. Nemůžu ovšem říci, že se mi to nelíbilo. Podle mě byl nejlepší začátek a konec, ale ten prostor mezi tím nebyl nic moc. Možná právě proto mi série moc nesedla, každá kniha je zaměřena na pár dní a vlastně se zaobírá jenom jedním úkolem. První - dostat se z labyrintu a v téhle- překonat Spáleniště.

Celý popis toho jak pokračují dál atd., mi přišel moc zdlouhavý. Opravdu se mi nápad celé knihy líbí, ale to zpracování mi prostě nevyhovuje. :/ Jsem z toho taková mrzutá, že jsem se knihou musela ze všech sil prokousávat a přitom začátek se četl velmi dobře. Tak i konec. No pořád nevím, jsem zvědavá na poslední knihu, jestli to změní můj názor.

17.01.2015 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

První jsem viděla film a počítala jsem s tím, že to bude jiné. O jak moc to jsem netušila. Opravdu se ve filmu objevují zásadní momenty, které byly i v knize, ale ve filmu se k nim dobrali úplně jinak, možná jsem tak trochu nepochopila, proč je to úplně jiné.

Ale teď už k samotné knize. Ano hodně se mi líbila, ale nebyl to takový ten tahák, co vás nutí číst dál a dál. Neměla jsem problém knihu odložit. Zásadní momenty se mi ovšem hodně líbili a těším se na to, až se pustím do další knihy. Je totiž možné, že mě kniha tolik nebavila proto, že jsem věděla hodně spoilerů od sestry, která knihu četla přede mnou.

Každopádně styl psaní se mi líbil a hlavně se mi líbil celkový nápad labyrintu. Myslím, že kdybych první neviděla film, tak bych si knihu mnohem víc užila. :)

10.01.2015 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Druhý díl byl o trochu slabší než první, asi proto, že mi moc nesedla Scarlet. Její tvrdohlavost (a někdy až zabedněnost) mi lezla trochu na nervy.

Rozhodně jsem uvítala, že příběh byl i s pohledu Cinder a prince Kaie. Než jsem knihu začala číst, myslela jsem, že půjde jenom o Scarlet. Každopádně příběh byl mnohem akčnější než v první knize, což bylo fajn. A rozhodně jsem si oblíbila obě nové mužské postavy (Vlk a Thorne). :)

Prostě fajn pokračování a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. :)

31.12.2014 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Moc se mi líbí ten nápad vzít pohádky a předělat jim fasádu. :) Čekala jsem, že se autorka bude o klasický příběh Popelky až moc opírat, ale naopak tam byly jen takové ty narážky jako jméno hrdinky, ples apod. Bylo to fakt moc pěkně napsané, opravdu mě to překvapilo.

Upřímně anotace mě přivedla na myšlenku, jestli to vůbec má cenu číst, přišlo mi to jako totální zhovadělost, ale když jsem se pustila do knihy, tak tam to všechno dávalo smysl.Taky se mi líbilo, že je příběh zasazený do Pekingu, konečně někde jinde, než v USA.

Nebudu psát, že se těším na druhý díl, protože jsem ho už začala číst, ale upřímně je to zase trochu něco jiného a fakt se mi to líbilo. :)

28.12.2014 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

V průběhu čtení jsem si říkala, jak děsně jsou některé věci naivní a klišé, ale stejně se mi to líbilo. Nebylo ani moc poznat, že jde o dystopii, to se asi rozvine až v dalších dílech. Rozhodně kniha patří mezi oddychovky, není tam nic, co by mě vyloženě zvedlo ze židle a bylo to celé takové jednoduché.

Každopádně to bylo fajn počtení, a těším se na další díl. :)

23.12.2014 4 z 5

Tak padne náš svět Tak padne náš svět Megan Crewe

Začátek mě moc nebavil, čekala jsem od toho trochu víc, ale potom se to zlepšovalo a docela se těším na další díl. Většinou mám knihy psané formou deníku docela ráda, ale tady mi to nějak nesedlo. Nehledě na to, že to s tou přímou řečí, deník ani moc nebyl. Blbě se tam střídal přítomný a minulý čas a bylo to takové divné. Taky jsem moc nemusela ty nespisovné výrazy, viz. ''dývýdýčka''.

Ale příběh byl jinak fajn, postavy se taky docela povedly, ale některé věci tam byly nedotažené. Vůbec jsem nechápala, kam najednou zmizela policie a hasiči, protože hasit a zabraňovat výtržnostem se snažili jenom dobrovolníci apod.

Patří to k těm průměrnějším dystopiím, ale ne vždy se všechno povede. :)

22.12.2014 3 z 5

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

Tenhle díl se mi líbil více než předchozí. :) Nejdřív mi vadilo rozdělení na Předtím a Teď, ale po pár kapitolách jsem si zvykla. Nejprve jsem se těšila vždy na kapitoly Předtím a asi v půlce knihy to bylo naopak. :D

Příběh celkově lépe ubíhal, bylo to víc akční a zajímavější než v prvním díle. Zobrazení divočiny, osob v ní a jejich myšlení byl pěkný pohled z té druhé strany. :)

A přítomnost byla v prvních kapitolách taková divná a nezáživná, ale potom to začalo nabírat na obrátkách. Super je také to, že Lena najednou vidí jaká byla ona v prvním díle. :) A páni ten konec! :D Musím hned začít číst další díl! :)

09.12.2014 5 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Líbilo se mi jak je knížka propracovaná, nebo spíš ten svět v ní, krátké úryvky a věty na začátku každé kapitoly tomu dávaly správný šmrnc. :)

08.12.2014 4 z 5

Watsonovi Watsonovi Jane Austen

Kniha měla dobrý začátek, ale žádná z postav nebyla příliš propracovaná a bylo to celé takové ploché. Konec byl hodně uspěchaný, myslím, že ten, kdo dílo dokončoval si na tom mohl dát daleko více záležet. Shrnout do poslední kapitoly osudy všech postav mi přijde dost hloupě zakončené. Nepřišlo mi, že se dokončující autorka nějak snažila. Myslím, že Austenová počítala s rozsáhlým dílem ne se 150 stránkovou knížkou na jedno odpoledne.

Myšlenka tam rozhodně byla, ale je prostě škoda, že autorka dílo nestihla dokončit, myslím že by byla o mnoho lepší než tahle kniha. :)

29.11.2014 2 z 5

Vládce klanů Vládce klanů Christie Golden

Tak příběh o Thrallovi mě vážně dostal. První kapitola se mi nelíbila, ale pak už to bylo čím dál tím lepší a lepší! :) Nejlepší postava byl seržant. Takový ten chlapík, který bere všechny stejným metrem. :)

V knize je hodně poznat, že spousta věcí je ovlivněna předsudky lidí vůči orkům. Nikdy mě orkové jako rasa nelákali a ani knížka mě moc nelákala, ale kdybych si jí nepřečetla, tak bych hodně prohloupila. :)

27.11.2014 5 z 5

Den draka Den draka Richard A. Knaak

Příběh mě moc bavil. :) Moc se mi líbilo vylíčení vztahů mezi různými rasami (i mezi trpaslíky navzájem) a i přístup ostatních vůči mágům. Popis dračích aspektů byl také moc pěkný. :) Jsou fajn i poznámky pod čarou. :)

Jediné co mi vadilo bylo to, že příběh byl vykládán z mnoha pohledů a na začátku to bylo takové matoucí. Myslím že by bohatě stačili 2-3 úhly pohledu. :) A možná byly některé pasáže až moc roztahané a daly se zkrátit a naopak jiné zase prodloužit jako například bitva na konci a celkový závěr knihy. :)

Myslím si, že knížka se dá s klidem číst i když nejste zažraný hráč Warcraftu i Wow. Pokud vás nemrzí, že neznáte podrobnosti o postavách, můžete to brát jako nějaký další fantasy příběh. :) Wow hraju a příběh warcraftu znám, ale i tak si nemyslím, že neznalost je nějakou nevýhodou. :) Ale to už je věc názoru. :)

25.11.2014 4 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Kniha má rozhodně zajímavé a znepokojující téma, nicméně pro mě nebyla tak čtivá. Nemám v oblibě válečnou literaturu a tahle kniha se tohoto tématu přece jenom dotýká. Čtení knihy mě trochu deprimovalo, protože blackout není jenom otázkou teroristického útoku, který naší zemičce moc nehrozí, ale může být způsoben i sluneční erupcí. Nevím jaká je pravděpodobnost, že zemi zasáhne elektrický výboj tak silný, že by opravdu všechno elektro vyhořelo, ale vzbuzuje to docela respekt... Když mi můj fyzikář říkal, že tohle nastalo v minulosti kdy lidé s elektřinou teprve začínali pořádně pracovat, tak to ve mě zanechalo pocit, že se tohle může stát kdykoliv.

Každopádně určitě doporučuji, je to skutečně kniha na zamyšlení. :)

24.11.2014 3 z 5

Všechna pravda, co je ve mně Všechna pravda, co je ve mně Julie Berry

Začátek mě nebavil, přišlo mi to moc trhané a zmatené. Potom to ale všechno začalo dávat smysl. Musím uznat, že se mi příběh hodně líbil a bylo to krásně promyšlené. :)

04.11.2014 4 z 5

Esej o tragédii Esej o tragédii Elizabeth LaBan

Nejsem zrovna fanoušek romantických knih, ale tohle je asi nejlepší romantická knížka, co jsem zatím četla. Nebyla to nějaká přeslazená romantika, přišlo mi to, jako by to bylo jenom vedlejší téma. Protože hlavním tématem byla přece tragédie. :)

Líbila se mi hlavní postava (Tim), líbil se mi námět a i styl psaní mi sedl. Naopak (to byl zřejmě účel) tu byl trochu vztek na ostatní charaktery (Vanessa a Patrick), proto jak se někdy k Timovi chovali.

Nečekala jsem něco extra úžasného, a právě proto mě to ohromilo a oslovilo. :)

21.10.2014 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Velmi čtivě napsané, námět taky super. Z popisu jsem čekala něco trochu jiného, asi spíš dobrodružnou knihu s námětem záhady. No po cca třetině knihy se z toho stala trochu vyvražďovačka. :D Ale i tak to bylo moc fajn. A za co teda jenom 3 hvězdičky? Za ten konec, nebo spíš celkové rozuzlení příběhu. Prostě mi to přišla až moc taková naivní magorie. Čekala jsem něco, co by se dalo označit jako jakž takž seriózní. Co by se dalo teoreticky zasadit do reality. No a pak se tam najednou objeví něco až moc zázračného a zvláštního a pošahaného, že mi to hlava nebere. Prostě jeden kmen a jeden strom. Tradá a zázraky se dějí. Každopádně nechci to moc kritizovat přece jenom jsem se 80% knihy bavila. :)

16.10.2014 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Knížka se mi v první polovině četla celkem v pohodě, druhá půlka už byla trošku horší. Upřímně to není zas taková pecka, prostě celkem v pohodě příběh. Jenom, že mě ani jedna postava nepřišla nějak extra sympatická. Aljaška mě třeba naprosto rozčilovala svým chováním. :)

Po Hvězdy nám nepřály mi přijde, že Green se trochu snaží ve svých knihách citově vydírat ''dobré hodnocení''. Ale tak po dvou přečtených knihách nemůžu zas tak hodnotit. Na Papírová města se těším a s radostí si je přečtu. :)

15.10.2014 2 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Tak čekala jsem něco jiného. Vážně mi přišlo, že se tam řeší jenom ty vztahy, co kdo komu udělal atd. Vlastně nakonec jsem zjistila, že každý tam udělal nějakou totální hovadinu, i ti kteří to ''mysleli dobře''. Hlavní příběh vlastně úplně ustoupil do pozadí, snad v každé kapitole byla stránka z minulosti. Což o to, je fajn se dozvědět minulost postav, ale stačilo by to o každém jedna kapitola a ne že se to roztahá po celé knížce a nakonec příběh nic. Vlastně jediné, co bylo vlastně vážně super byla snad poslední kapitola/stránka. A to není ironie, tam už to vypadalo, že se to celé posune dál, ale on je konec knihy a u další nevím, jestli stojím o to si jí přečíst. Možná, že autorka chtěla v prvním díle seznámit s postavami, ale možná to šlo udělat lépe. :)

10.10.2014 2 z 5

Tampa Tampa Alissa Nutting

Čekala jsem opravdu něco jiného, možná nějakou knihu o pedofilii z psychologické stránky? No každopádně pro mě bylo čtení zklamáním, nebylo tam sice nic extrémě šokujícího, co by mi přišlo extra odporné, ale na to bohatě stačila hlavní postava. Celeste se chovala opravdu úchylně, až mi to hlava nebrala. Až do úplného konce si představovala různé zvrácenosti, což mě donutilo k ní cítit odpor ještě víc. Konec mě rozčílil a hodnotím jednou hvězdou proto, že nápad to mělo, ale kdyby to bylo psychologické a ne něco na způsob pedofilního a naprosto nechutného rádoby erotického příběhu, tak by se to třeba dalo číst.

30.09.2014 1 z 5