Vládce klanů

Otrok. Gladiátor. Šaman. Náčelník. Tím vším byl tajemný ork jménem Thrall. Odmalička vychováván krutými lidskými pány, kterým šlo jen o to, aby si z něj vytvořili dokonalou zbraň. Oheň v Thrallově srdci a jeho výchova ho předurčily k osudu, který on sám teprve pomalu začíná chápat - vymanit se z pout a znovuobjevit starobylé tradice své rasy. Nyní se lidé dozví o jeho životních osudech. Hrdinský příběh o cti, nenávisti a pomstě je konečně tady... Dotisk tohoto vydání vyšel v roce 2008. (zdroj: www.legie.info)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/1527/vladce-klanu-SY8-1527.jpg 4.5357

WarCraft (2.)

Lord of the Clans (2001)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

Cattleya

Myslím, že Thrall chytí za srdce nie len vernú Hordu, ale aj fanúšikov Aliancie. Jedna z najlepších kníh série a najlepších kníh autorky. :)

SimaX

Tuto knihu jsem zvolil jako šestý díl celé série. Knihu jsem již v minulosti četl, ale pro osvěžení a zopakování jsem si ji velice rád zase přečetl. Ke knize nemám skoro co napsat neboť ta kniha je suprová. Prostě Thrall.

Ivanka2628

Skvelaaa kniha

JaninaCZ

Jedna z nejlepších knih ze světa WarCraftu, četla se skoro sama.

EllSeifert

I když je srovnávání s Dnem draka naprosto nemístné, tak musím uznat, že se mi tento díl líbil mnohem víc. Autorčin styl psaní mi neskutečně sedl a vtáhl mě do emotivního příběhu o Thrallovi, který se mnou cloumal. Kniha mě okouzlila a nepustila od sebe, dokud jsem nebyla na poslední stránce.

SedllY
23.12.2017

Naprostá paráda pro fanoušky Warcraftu.
Thrall a jeho životní cesta, od dětství až po ..
"Jistě, že jsi takový, jakým tě Blackmoore stvořil.. A také jsi takový, jakého tě stvořila Taretha. A seržant a Hellscream a Doomhammer a já, a dokonce i Snowsong. Jsi poznamenán každou bitvou a jsi tím, čím ses stal sám.. vládcem klanů!!!"

natalie94
27.08.2017

Pro mě asi nejlepší knížka ohledně Warcraftu :) Škoda, chtělo by to více horda knih

NemmamSlov
01.08.2017

A konecne nejaky pribeh Hordy. Ukazuje, ze ani Horda nie je taka zla ako s ana pociaku zda. Pribeh Thralla ako sa snazi oslobodit zo zajatia a zjednotit orkov.

Ninjer
13.02.2017

Vládce klanů je o mladém orkovi Thrallovi, kterého se jako nemluvně chopí zlý lidský válečník, aby ho vychoval a následně využil ke svým ďábelským cílům. Thrallův příběh mimochodem vidíme i ve hře Warcraft Adventures: Lords of the Clans, ale tam je jeho pouť až na pár styčných bodů úplně jiná.

V každém případě tato kniha nijak nenavazuje na knižní jedničku Den draka. Vládce klanů je od jiného autora, nese se v úplně jiném duchu... a je mnohem lepší.

Kniha se soustředí na vývoj Thralla od malého miminka po ničivého bojovníka a poměrně rychle bez větších zdržovaček sledujeme, čeho všeho dosáhnu (nebudu moc konkrétní, abych nespoileroval). A je to místy pěkně napínavé a skvěle se to čte. Kdybych měl něco vytknout, tak mě tolik nebavila Thrallova šamanská fáze - hlavní hrdina mi přišel dost mocný a zajímavý i bez hrátek s přírodou.

Super fantasy knížka. Navíc příběhově navazuje na prvního filmového Warcrafta, takže je tohle ideální pokračování pro ty, jež jsou chtiví dalších příběhů ze světa, o který se musí dělit lidé a orkové.

Dávám osm orků z deseti

Palorizek85
21.01.2017

Výborné, epické dílo.

Hellrampage
17.01.2017

Kniha o Thrallovi... čo iné k tomu musím písať? :-)
FOR THE HORDE!

Kopta
04.12.2016

Pokud mám srovnávat s jedinou knihou, jakou jsem četl ze světa Warcraft Den draka, tak mluvíme o velkém zlepšení. Příběh Thralla (asi největšího bojovníka a vůdce Hordy) a specificky o jeho zrození byl mnohem záživnější a zajímavější. V jistých momentech se kniha četla sama a příběh mne zaujal. Hlavně to rozšiřuje podle mě úžasný letošní film, takže určitě jsem rád, že vím jakým stylem by se odvíjelo vzdálené pokračování. Dle mého, velice povedená literatura.

Renytka
10.07.2016

Nádherná kniha.

MinaHawke
10.06.2016

Má nejoblíbenější kniha ze světa WarCraftu. Miluju příběh o Thrallovi.

Pazďa
03.04.2016

Příběh orkského náčelníka Thralla jen potvrzuje, že Warcraft univerzum je něco úžasného i mimo monitory vašich počítačů. I nehráčům doporučuji jako skvělé fantasy.

Candien
09.12.2015

Knihu jsem hltala od začátku do konce a snad poprvé jsem se u knihy rozčílila.

serpent6
06.10.2015

Thrallův příběh je sám o sobě úchvatný, ale styl, jakým je kniha napsaná, hodnotu ještě zvyšuje. Děj je natolik bohatý a plynulý, že jsem neměl čas se nudit. Musím přiznat, že ze všech Warcraft knížek je Vládce klanů moje srdeční záležitost. Thrall se pro mě stal duší Hordy, stejně tak jako duší celého Warcraftu. Jeho síla, vůle, inteligence a v neposlední řadě srdce, to všechno z něj dělá z mého pohledu největšího klaďasa v tom úžasném fantasy světě. To nejzajímavější z celé knihy pro mě bylo přátelství Thralla s Tarethou. To, co předcházelo závěrečné bitvě, stejně jako bitva samotná, do mě vlilo silné emoce, což se mi u čtení moc často nestává. Opravdu skvělý příběh.

Widow Embalmer
29.05.2015

Pro mě nejlepší ze serie Warcraft i WoW dohromady. Silnej příběh sympaťáka Thralla by snad mohl trumfnout jen ten Arthasův. Ale hlavně je tu ta hutná Blizzardovská atmosféra, kterou podle mě umí vyždímat jen Christie Golden na rozdíl od vychvalovanýho Knaaka, kterýmu to moc nevěřim. LOK TAR OGAR VÁLEČNÍCI !!!

Jacob123
08.03.2015

Vládce klanů, trilogie Válka prastarých a Stormrage, 5 warcraft knih, které si navždy získaly můj respekt. Tak strhující příběhy sem v jiných fantasy a sci-fi knížkách opravdu nenašel, ani Harry Potter se tomu nehrabe, tím ovšem nechci paní Rowlingovou urážet. Jestli budou tyto knihy někdy v dalekém budoucnu zfilmovány jako Poslední strážce tak budu u všech jejich premiér :DDDDD.

Ropušák
08.03.2015

Naprosto vynikající!!! Z tohoto příběhu jsem byl unesen. Je zde parádně popsán život orkského náčelníka Thralla. Orkové jako rasa se mi vždycky hrozně líbila i ve hře. Děj vás přímo vtáhne a můžu jen doporučit :)

Schullerka
27.11.2014

Tak příběh o Thrallovi mě vážně dostal. První kapitola se mi nelíbila, ale pak už to bylo čím dál tím lepší a lepší! :) Nejlepší postava byl seržant. Takový ten chlapík, který bere všechny stejným metrem. :)

V knize je hodně poznat, že spousta věcí je ovlivněna předsudky lidí vůči orkům. Nikdy mě orkové jako rasa nelákali a ani knížka mě moc nelákala, ale kdybych si jí nepřečetla, tak bych hodně prohloupila. :)

Ardein
11.02.2014

Jedna z nejlepších knížek ze světa Warcraftu. Pojednává o příběhu náčelníka Hordy šamanovi Thrallovi, který jsme měli možnost zažít ve hře Warcraft 3. Thrall nebyl vždycky šaman a náčelník. Začínal jako otrok, kterého si jeho lidský pán cvičil jako gladiátora. Dělat si ale domácího mazlíčka z orka není dobrý nápad, o čemž vás knížka přesvědčí. Příběh Vládce klanů mapuje Thrallův vzestup z otroka přes jeho začátky se šamanismem, odboj proti lidské nadvládě nad orky až po zvolení náčelníkem. V knize vystupují také oblíbení hrdinové staré Hordy (z knížky Zrod Hordy) a příběh některých z nich se v této knížce uzavře.

Pro hráče WoW se jedná o povinnost. Výborná knížka, která se čte skoro sama. :)

jesuswlasac
24.10.2013

Aj ked som orkov nikdy nemal príliš v oblube táto kniha sa mi velmi páčila. Lepšia kniha zo serie WoW je iba Arthas.

Jassem
16.02.2012

Výborná kniha. Podle mě nejlepší v sérii. Christie Golden je úžasná spisovatelka a tato kniha to jenom potvrzuje.

Horry
20.09.2011

Hodně dobře napsaná kniha.
I když za normálních okolností orckou rasu nemám ráda, musím říct, že Thrall u mě v očích značně stoupl.

Warcraft podle videohry

Christie Golden