Den draka

V mlhami zahaleném stínu minulosti překypoval svět Azerothu úžasnými tvory všeho druhu. Mezi rozličnými lidskými kmeny žili v relativním míru a harmonii záhadní elfové i houževnatí trpaslíci – až do doby, než příchod armády démonů známé jako Plamenná legie tuto jednotu navždy rozbil. Nyní soupeří orkové, draci, goblini i trolové o nadvládu nad roztříštěnými královstvími. To je však jen část ohromných machinací, jež nakonec rozhodnou o osudu světa zvaného WARCRAFT Pozdvižení mezi nejvyššími čaroději tohoto světa vyústí ve vyslání nepohodlného samotářského čaroděje Rhonina na nebezpečnou misi na orky kontrolované území v Khaz Modanu. To, co Rhonin nakonec odhalí, je rozsáhlé spiknutí, temnější, než si kdy dokázal představit – hrozba, která ho donutí uzavřít nebezpečné spojenectví se starobylými vládci vzduchu a ohně, pokud má svět Azerothu ještě někdy spatřit vycházející slunce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/399/den-draka-UG3-399.jpg 4.1435

WarCraft (1.)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

Day of the Dragon (2001)

Kniha Den draka

Sylvanas

Super knížka, příběh mě bavil od začátku až do konce. Zprvu jsem se trochu ztrácela ve všech těch jménech a názvech, ale pak to bylo v pohodě - proto doporučuju spíš těm, co už někdy hráli hru, aby nebyli úplně mimo.

dontbullshitme

Přítel mi to koupil s tím, že si to mám nastudovat (je to jeho oblíbená hra, já se můžu chlubit tak nanejvýš 20. levelem) a jelikož knihy prostě neodmítám, přečetla jsem to. Ze začátku mi dělalo problém se vyznat v místech a jménech, bylo tam toho moc, ale nakonec se to nějak zvládlo. Nemůžu říct, že bych z toho byla nějak odvázaná. Neoblíbila jsem si žádnou postavu a ten zlý drak mě hrozně štval. Další knihu si přečtu jen proto, že.. ráda studuju. :D

SimaX
28.05.2018

Tuto knihu jsem zvolil jako pátý díl celé série. V minulosti jsem už tuto knihu četl, ale bylo parádní se k ní vrátit, neboť mám všechny hrdiny rád. Hezky jsem si to zasadil do příběhu a najednou dávalo mnoho věcí větší smysl než dříve, kdy jsem ji četl jako samostatnou knihu.

JaninaCZ
06.02.2018

Příběh zajímavý, bavil mě, ale co se čtivosti týká, tak za mě trochu horší než třeba u předchozích knih. Trvalo mi déle knížku přelouskat.

EllSeifert
06.01.2018

Kniha, kterou jsem četla déle, než jsem po přečtení poloviny na jeden zátah plánovala. Myslím si, že tak úžasný příběh stál za trochu víc. Postavy byly bohužel vylíčeny tak, že v závěru byly... nijaké. V nejnapínavější části změnit pohled - to mě štvalo nejvíc. Něco vás tolik zajímá a najednou musíte čekat a prokousávat se další (v tu chvíli nedůležitou) dějovou linií, která je zbytečně roztahaná. Když už se prokoušete a jste tam, kde vás to zajímalo, tak se snažíte co nejrychleji si vzpomenout, kde to vlastně skončilo před tím. Naopak události, od kterých jsem čekala ještě delší natahování (třeba "epické" finále), byly tak rychlé, že to snad nebylo ani možné. V závěru bych uvítala nějaký lepší, nebo snad podrobnější závěr knihy. I tak dávám 4*, protože už jen pustit se do psaní něčeho takového chtělo koule.

Adriane
14.08.2017

U této knihy jsem si stále opakovala, jak jsem ráda, že jsem se pustila do čtení Warcraft a WOW knih. Jako hráčka jsem si to zamilovala. Krásně popsané, jednoduše psané , zajímavé. I když jsem věrná Hordě, příběh těchto hrdinů Alliance mě zaujal. Jednoduše - když spojíte krásnou elfku, trochu bláznivého mága, trpaslíka s dobrým srdcem a přidáte k tomu ohromné draky, nemůže z toho vyjít nic jiného, než skvělý fantasy příběh.

NemmamSlov
01.08.2017

Krasny pribeh o Rhoninovi, clovek sa dokonca dozvie nieco viac z historie sveta Waecraftu, ked este samotny draci bojovali proti Plamennej legii. Oblubenci Waecradtu si urcite pridu na svoje.

Charlie119
08.07.2017

Velmi příjemná zajížďka do Azerothu!