Den draka

Den draka https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399/bmid_den-draka-UG3-399.jpg 4 576 52

WarCraft série

V mlhami zahaleném stínu minulosti překypoval svět Azerothu úžasnými tvory všeho druhu. Mezi rozličnými lidskými kmeny žili v relativním míru a harmonii záhadní elfové i houževnatí trpaslíci – až do doby, než příchod armády démonů známé jako Plamenná legie tuto jednotu navždy rozbil. Nyní soupeří orkové, draci, goblini i trolové o nadvládu nad roztříštěnými královstvími. To je však jen část ohromných machinací, jež nakonec rozhodnou o osudu světa zvaného WARCRAFT Pozdvižení mezi nejvyššími čaroději tohoto světa vyústí ve vyslání nepohodlného samotářského čaroděje Rhonina na nebezpečnou misi na orky kontrolované území v Khaz Modanu. To, co Rhonin nakonec odhalí, je rozsáhlé spiknutí, temnější, než si kdy dokázal představit – hrozba, která ho donutí uzavřít nebezpečné spojenectví se starobylými vládci vzduchu a ohně, pokud má svět Azerothu ještě někdy spatřit vycházející slunce.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Day of the Dragon , 2001

ArkAngel
21.02.2023 2 z 5

Čaroděj, elfí hraničářka, paladin a trpasličí letec na gryfonovi se vydávají na dobrodružství... kde už jsem to jen viděl? Ano, v knižní adaptaci Za temným portálem. Přestože Den draka vyšel knižně o několik let dříve, pořád přichází až po videohře, kterou právě ona kniha zpracovávala. Seskupení hlavních hrdinů není jedinou paralelou, ale máme tu také Deathwinga, který tentokrát nepletichaří mezi orky, ale vydal se do království lidí. Nečekaně dojde i na téma dračích vajec, s nimiž má Deathwing velké plány. Kdyby šlo o film, byl by tak Den draka takovým tím pokračováním po x letech, které vezme stejnou zápletku jako jednička, ale udělá ji trochu jinak. Deus Ex Machinu v podobě záchrany ze strany draků komentovat nebudu a talisman Duše démona... kterou stvořil temný dračí pán ke kontrole ostatních draků... další obří klišé.

postoran-CZ
26.12.2022 4 z 5

Rhonine, máš to dnes u mě za 4.
Moje první Warcrafťácká knížka a už teď vím, že nebude poslední. Jakožto zasloužilý hráč War1, War2 a Warcraft III (chjo, to byly časy) mi ani moc nedělalo problém se zorientovat v pojmech a spojenectvích. Jen jsem teda musel trošku pochopit, "kdy" se příběh odehrává.
Kniha se dá sfouknout celkem rychle. Jen jí trošku ubírá to, že občas jsou situace řešeny celkem ... no divně, ve stylu Deus Ex Machina.

Geramon
07.05.2022 5 z 5

Jako hráč RPG her se většinou vyhýbám knihám, které vychází podle počítačových her.
Neboť jsem byl většinou zklamaný a měl pocit že to je spíše další tahák na peníze využívající aktuálně oblíbenost daného titulu. Nicméně jsem rád, že jsem si Den draka přečetl, neboť je to skvělé opravdu skvělé. A rozhodně si přečtu další knihy.

Waldhans
06.04.2022 4 z 5

Jako zarytý fanoušek Warcraftu dávám Rhoninovi a jeho dobrodružství 4/5 hvězd, děj mě kapku zklamal, ale i tak jsem si to užil. Doporučuji ovšem pouze lidem, kteří o Warcraftu už něco vědí, protože pro "laiky" může být kniha méně přínosná.

Radesan
12.08.2021 3 z 5

Tahle kniha pro mne byla přirozeným pokračováním, líbila se mi, ale po předchozích knihách byl pro mne děj slabší. Rhonin ten děj s pár známěšími postavami trochu vylepšil. Každopádně v knihovně prostě být musela! :-)

josef2900
31.12.2020 1 z 5

Ať už znáte svět Warcraftu nebo ne, kniha vás asi stejně moc nenadchne. Napětí je téměř nulové, věci se prostě dějí, postavy nemají hloubku a z veškerého nebezpečí, kterému čelí se vždy bez úhony dostanou.

Vanya
14.12.2020 2 z 5

Špatně se do toho začítalo.

Luigi1
05.10.2020 5 z 5

Jsem rád,že jsem se pustil do této knihy kterou jsem přelouskal nějak moc rychle.Moc se mi líbila.Už se těším na další.

Macheta
04.10.2020 5 z 5

No tak tady není moc co řešit, kniha je absolutně dokonalá fantasy smršť napínavá od začátku do konce. Delší dobu se mi nestalo, že bych se do knihy dokázal takhle začíst a nemohl se dočkat dalších dílů. Knaak se stává mým oblíbeným autorem :)

Claudius
17.06.2020 4 z 5

Od Dne draka dostanete přesně to, co asi čekáte. Postavy zajímavé, propracované, byť samozřejmě do jisté míry archetypální. Působivý a rozmanitý svět Azerothu, který hraje v příběhu nemalou roli. A samozřejmě samotný příběh, místy předvídatelný, ale dostatečně epický, aby v žádné části nezklamal. Bonusem samozřejmě je, že knížka doplňuje střípek historie vesmíru WarCraftu.
Jedině bych vytkl poměrně obvyklou chybu. Podle mě by Vereesa neměla být pro trpaslíky přitažlivá - jejich ideál krásy by měly být malé, podsadité trpaslice, o nichž přímo v knize padne zmínka, že si nechávají narůst vousy; a ne vysoká, štíhlá (a samozřejmě zcela bezvousá) elfka plavných pohybů.

BraveRenard
07.02.2020 5 z 5

jedna z prvních knih co jsem po dlouhé době četl, kniha se četla úplně sama až jsem se lekl že je konec

Tamten
26.01.2020 2 z 5

Nezáživné, jasně nalajnované, bez emocí, bez napětí. A když člověk navíc nezná svět Warcraftu, tak se ze začátku dost těžko orientuje.

DK_Ronie
02.01.2020 5 z 5

Nemuzu si pomoct, ale pribehy Ronina a Korialstrasze me proste bavi.

Gordonlord
26.11.2019 1 z 5

Postavy mě vůbec nepřirostly k srdci. Jednorozměrné, nudné a s vlastně žádným zajímavým charakterem. Hlavní hrdina byla více méně prázdná onuce ovládaná hlavním zloduchem. Příběh stále ujížděl někam, kde mě to moc nezajímalo a dějové odbočky neměly pro celkový koncept příběhu nijak zásadní smysl, ani ho nikterak neobohacovaly. Navíc příběh na mě místy působil zmatečně a jeho tempo únavně. Když se bojovalo, osud hlavních hrdinů mě absolutně nezajímal. Navíc procento vaty je zde velké. Obálka je skvělá, a některé pasáže s Veresou mě občas docela zajímaly. Knaak se tady fakt nevyznamenal. Christine Golden podle mě Warcraft píše mnohem lépe. Tohle bylo špatné klasické fantasy s kapkou potenciálu.

Pája20
06.09.2019 5 z 5

No co na to říct. Nedávno jsem začal hrát Word of Warcraft a strašně moc se mi líbí ten otevřený svět, ale zase sem si říkal že nic nevím o tomto světě. A jako moje první kniha o Warcraftu musím říct že jsem byl uchvácen a hltal jsem každičkou stránku a bylo to úžasné. nemůžu si příběh vynachválit. A dozvědět se něco o dracích a řádu kouzelníků bylo super

uziRM
31.08.2019 4 z 5

Rozjíždělo se to sice pomalu, bylo tam možná i dost postav, ale jakmile jsem se zorientoval, tak mě to i začalo bavit.

PatrikWaldhans
08.08.2019 5 z 5

Kniha byla naprosto skvělá.

Sylvanas
09.07.2019 4 z 5

Super knížka, příběh mě bavil od začátku až do konce. Zprvu jsem se trochu ztrácela ve všech těch jménech a názvech, ale pak to bylo v pohodě - proto doporučuju spíš těm, co už někdy hráli hru, aby nebyli úplně mimo.

dontbullshitme
20.02.2019 3 z 5

Přítel mi to koupil s tím, že si to mám nastudovat (je to jeho oblíbená hra, já se můžu chlubit tak nanejvýš 20. levelem) a jelikož knihy prostě neodmítám, přečetla jsem to. Ze začátku mi dělalo problém se vyznat v místech a jménech, bylo tam toho moc, ale nakonec se to nějak zvládlo. Nemůžu říct, že bych z toho byla nějak odvázaná. Neoblíbila jsem si žádnou postavu a ten zlý drak mě hrozně štval. Další knihu si přečtu jen proto, že.. ráda studuju. :D

SimaX
28.05.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem zvolil jako pátý díl celé série. V minulosti jsem už tuto knihu četl, ale bylo parádní se k ní vrátit, neboť mám všechny hrdiny rád. Hezky jsem si to zasadil do příběhu a najednou dávalo mnoho věcí větší smysl než dříve, kdy jsem ji četl jako samostatnou knihu.