Den draka

V mlhami zahaleném stínu minulosti překypoval svět Azerothu úžasnými tvory všeho druhu. Mezi rozličnými lidskými kmeny žili v relativním míru a harmonii záhadní elfové i houževnatí trpaslíci – až do doby, než příchod armády démonů známé jako Plamenná legie tuto jednotu navždy rozbil. Nyní soupeří orkové, draci, goblini i trolové o nadvládu nad roztříštěnými královstvími. To je však jen část ohromných machinací, jež nakonec rozhodnou o osudu světa zvaného

WARCRAFT

Pozdvižení mezi nejvyššími čaroději tohoto světa vyústí ve vyslání nepohodlného samotářského čaroděje Rhonina na nebezpečnou misi na orky kontrolované území v Khaz Modanu. To, co Rhonin nakonec odhalí, je rozsáhlé spiknutí, temnější, než si kdy dokázal představit – hrozba, která ho donutí uzavřít nebezpečné spojenectví se starobylými vládci vzduchu a ohně, pokud má svět Azerothu ještě někdy spatřit vycházející slunce. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/399/den-draka-UG3-399.jpg 4.1343

WarCraft (1.)

Day of the Dragon (2001)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

Adriane

U této knihy jsem si stále opakovala, jak jsem ráda, že jsem se pustila do čtení Warcraft a WOW knih. Jako hráčka jsem si to zamilovala. Krásně popsané, jednoduše psané , zajímavé. I když jsem věrná Hordě, příběh těchto hrdinů Alliance mě zaujal. Jednoduše - když spojíte krásnou elfku, trochu bláznivého mága, trpaslíka s dobrým srdcem a přidáte k tomu ohromné draky, nemůže z toho vyjít nic jiného, než skvělý fantasy příběh.

NemmamSlov

Krasny pribeh o Rhoninovi, clovek sa dokonca dozvie nieco viac z historie sveta Waecraftu, ked este samotny draci bojovali proti Plamennej legii. Oblubenci Waecradtu si urcite pridu na svoje.

Charlie119

Velmi příjemná zajížďka do Azerothu!

rarach010

Rozhodně jsem se díky tomuhle rozhodl více ponořit do světa Warcraftu.

PanTomina

Rhonina jsem si opravdu oblíbil . Za mě příjemná četba

Estarenius
17.12.2016

Jakožto velký fanoušek Warcraftů jsem se rozhodl, že vyzkouším něco z mého oblíbeného fantasy světa.

Knaak je pro mne autor, který si nemůže dovolit vybočit víc než mu Blizzard dovolí, což je podle mne škoda, protože tento svět má desítky, stovky cest, kterými se může vydat, ale zpět ke knize.
Výprava Rhonina s Vereesou se mi docela líbil. Místy napětí, děj byl hezky svižný, mělo to atmosféru samotného Azerothu, ale bohužel se autor moc nevěnuje postavám. Kdybych je neznal z jiných příběhů, tak bych si tu knihu nevychutnal ani z poloviny, což je špatné zejména pro někoho, kdo tento svět nezná.

Rozhodně doporučuji každému, kdo má rád Warcraft, ale i těm, co si rádi oddychnou od náročnější literatury.

Ninjer
07.11.2016

Mág Rhonin se vydává na vlastní kůži poznat draky, kteří můžou být v tomto světě tajuplné magické bytosti starší než čas... kdy Simpsonovi byli kvalitní seriál.
Kromě přerostlých ještěrek Rhonin potká všemožné rasy, které větší pařani, než jsem já, asi budou důvěrněji znát, a to v dost svižném tempu.
Postavy jsou ale jen jednoduše načrtnuté a příliš často se stává, že bez nějaké větší motivace utíkají vstříc nebezpečí, jako kdyby na ně za každou pomoc čekaly body zkušenosti a za každou smrt respawn.
Pěkný fantasy.

Kopta
15.10.2016

Tahle kniha je pro mne co se týče ohodnocení velká neznámá, jelikož se nečte nikterak špatně a není příběhově ani tak špatná. Spíš je zvláštní, že jsem se s ní "pachtil" dvojnásobně déle než i s delšími knihami. Příběh není nic, co by vás přivedlo na další pokračování a nadchlo vás tak, že byste si z toho sedli na zadek, ale pokud máte rádi svět Warcraftu a nebo si prostě jen chcete ten svět rozšířit, tak zde máte jednu z mnoha možností, kterou asi mohu doporučit.

Mialll
09.07.2016

Čtivá a napínavá nenáročná fantasy, která potěší většinu fanoušků Warcraftu. Den draka doporučuji i těm, kdo by se rádi pustili do knižního světa Warcraftu a neví, jakým svazkem začít.

Tarrei
27.06.2016

Podle mne, milovníka fantasy, byla tahle knížka parádní.
Zařadila bych ji mezi "oddychovky" - má lehce vyvoditelný děj, sympatické postavy, zajímavou zápletku, draky (pro mě velké plus :D) a dokonce i špetku romantiky.

Serja
23.06.2016

Knaakovy Warcraft knihy jsou o level výš než zbytek. Za Hordu život položím!

CastorexCZ
14.04.2016

Zajímavá, ale podle mě příliš dlouze napsaná kniha.

karel3856
29.03.2016

Je zde hodně kladných recenzí, ale bohužel se na knihu musím podívat přísnějším okem. Pan Knaak s panem Netoličkou to bohužel znovu dokázali... Kniha by měla popisovat velmi důležitou část příběhu ze světa warcraftu, ale bohužel pokulhává v mnoha oblastech. Jsou zde chyby v kontinuitě, kde princ Arthas nám omládl z chlapce co se kamarádil s mladým Varianem a byl nemožný v šermu zde sotva umí chodit. Místopis zde také pokulhává, každý kdo se dnes podívá na mapu i tak starou, jako je originál knihy nebude tušit, proč je svět úplně jinak. Chování postav je naprost odlišné od čehokoliv, co máme zažité. Kdyby u sebe neměly jména, tak bych je rozhodně nepoznal a vyvrcholením všeho je počínající románek dvou postav který je čtenáři podsouván od prvního jejich setkání. City, které zde autor líčí, jsou naprosto umělé a v kontextu knihy absolutně nedávají smysl... tam kde překousneme celý dej knihy nastoupí pan Netolička se svým překladem a nasadí knize, jak je jeho dobrým zvykem, svou překladatelskou korunu. Čtenáři již nezbývá, než doufat, aby další knihy psali jiní autoři a rozhodně, aby se překladu začali venovat jiní.

Palorizek85
24.03.2016

I když nejsem skalní fanda WoW, jako knížka stojí opravdu za to. Dobrá zápletka, napínavý příběh, klasické fantasy.

Jacob123
14.12.2015

WoW hraju osmým rokem a knihy k němu jsou skvělý dodatek, pokud se chcete dozvědět něco o příběhu. Tento příběh je jeden z mnoha dalších co utvrzuje moji averzi vůči orkům, chudák Thrall by se za ně měl stydět :).

Peleus
02.09.2015

Bojový mág - prostě takový mág.
Trpaslík - je, no, jednoduše typický hláškující trpaslík.
Elfi hraničářka - zkrátka elfka s lukem, špičatýma ušima a dobře tvarovaným poprsím.

Vezměte tyto šablonovité postavy a pošlete je na cestu kamsi za čímsi. Jednoduché, prosté. Až tam dorazí, cosi udělají a je konec. Všechno mezi je naprosto nepodstatné. Během putování se totiž nic moc neděje, nepřátel se ve skutečnosti nikdo nebojí a čtenáře netrápí obavy, jak vše dopadne.

P.S. Zklamání. Moje první kniha z oblíbeného světa Warcraft a hned narazím na jakýsi nesmělý literární pokus. Pech.

Cryptkeeper
04.08.2015

Jako fanoušek světa Warcraftu,už od první verzve,až po první Classic WOW a postupně další a další až po dnešní WoW:wod jsem si zamiloval jejich světy,postavy a příběhy.
Aspon ty herní,jelikož zatim s knižními,nebo komiksovými příběhy okolo tohoto světa,je to celkem slabé...co už,zapínám Twinstar a jdu zase nahrabat pár JP:)

notburga
17.05.2015

Nádhera! Můj první pokus zjistit, co na tom Warcraftu všichni mají. K obrazovce mě to sice nepřitáhlo, ale číst budu určitě dál :)

Matt Baker
16.03.2015

Velmi dobře napsaný příběh z již tak velmi rozsáhlého světa Warcraftu. Jsem velmi spokojen jako čtenář fantasy literatury, tak i jako velký fanoušek a dlouholetý hráč her z prostředí Warcraftu. Vřele doporučuji i ostatním fanouškům.

Ropušák
08.03.2015

Jako fanoušek světa Warcraft jsem už od malička, a tak jsem se rozhodl místo hraní vzít do rukou i knižní verze těchto příběhů. Proto, že všechno rád beru popořadě, tak jsem začal hned prvním dílem. Musím říct, že se to s příběhem ze hry krásně doplňuje a některé informace a různé zápletky by mi chyběli nebýt těchto knih. Rozhodně doporučuji :)

Tomlord Mighty
21.12.2014

Čtivá,zábavná,odpočinková kniha ze zajímavého světa,kterého si užívám už od warcraftu 3:Reign of Chaos.
Deathwing a všech pět dračích elementů mě vždy zajímalo a tady jsem si jich užil dost :)
Přečteno jedním dechem a těším se na další knihy od autora.

Schullerka
25.11.2014

Příběh mě moc bavil. :) Moc se mi líbilo vylíčení vztahů mezi různými rasami (i mezi trpaslíky navzájem) a i přístup ostatních vůči mágům. Popis dračích aspektů byl také moc pěkný. :) Jsou fajn i poznámky pod čarou. :)

Jediné co mi vadilo bylo to, že příběh byl vykládán z mnoha pohledů a na začátku to bylo takové matoucí. Myslím že by bohatě stačili 2-3 úhly pohledu. :) A možná byly některé pasáže až moc roztahané a daly se zkrátit a naopak jiné zase prodloužit jako například bitva na konci a celkový závěr knihy. :)

Myslím si, že knížka se dá s klidem číst i když nejste zažraný hráč Warcraftu i Wow. Pokud vás nemrzí, že neznáte podrobnosti o postavách, můžete to brát jako nějaký další fantasy příběh. :) Wow hraju a příběh warcraftu znám, ale i tak si nemyslím, že neznalost je nějakou nevýhodou. :) Ale to už je věc názoru. :)

Night
01.10.2014

Osobně mám dračí aspekty s hordou nejvíce rád a proto se to těžko hodnotí, ale byl jsem překvapen, když hlavní bitva, kde ke všemu došlo, byla shrnuta do pár stránek a to bohužel těch skoro posledních. Více bych uvítal doplnění, jak to se všemi hlavními hrdiny dopadlo, i když jako bývalí hráč World of Warcraftu to vím. Nedoporučoval bych to čtenářům, kteří s Warcraftem začínají.

Covenant
15.07.2014

Ke knize jsem přistupoval skepticky, ale ukázalo se, že je dobrá. Snad ničím nevybočuje z formátu fantasy ságy, takže vás nic nepřekvapí. Mág Rhonin (hl. postava) se vydá na výpravu s bojovnou elfkou, přidá se k nim trpaslík (létající na Gryfu), potom i na chvíli Glum, pardon goblin a za záporňáky tu jsou samozřejmě Orci, kteří mají jako hlavní bojovou sílu draky, které si krutě podmaňují. Druhá dějová linka, se zabývá Gandalfem, nebo jak se jmenuje ten důležitej mág a to mě nějak nebralo (i když to jako bylo důležitý). Na druhou stranu, vykonstruovat příběh na základě nějaké hry.....tak myslím, že to dopadlo velice dobře. Ale jak jsem psal, je to prostě průměr. Neurazí, ale uvažování o tom, že bych se k tomu někdy vrátil, nepřichází v úvahu.

SiuxBeast
17.04.2014

Jak vidím nejsem sám kdo tuhle knížku měl jako první WarCraft. Musím říct že mě "vzala" hnedka od začátku a rád ji čtu znovu a znovu

Ardein
11.02.2014

Moje první Warcraft knížka, kterou jsem sháněl strašně dlouho, protože byla po nějakou dobu vyprodaná. Po přečtení musím říct, že za tu námahu opravdu stála. Richard A. Knaak ukazuje, že příběhy o hrdinství prostě psát umí. Příběh se zabývá čarodějem Rhoninem, který zde má ještě daleko do velmistra, jak ho známe z herní předlohy WoW. Ten se vydává z pověření rady Starších jeho řádu na strastiplnou cestu za odhalením tajemství, které ukrývá orčí pevnost Khaz Modan. Orkové z hory mají zotročenou rudou dračí letku, což nevěstí vůbec nic dobrého. Naštěstí nestojí proti této výzvě sám, když ho po celou dobu doprovází elfka Vereesa a podporuje tajemný čaroděj Krasus. Budou však jejich síly stačit na poražení zla mnohem mocnějšího a staršího než jsou oni?

Znalost světa Warcraftu je určitě plus pro čtení této knihy. Když tak čtu ostatní komentáře pode mnou, tak musím říct, že je kniha nedoceněná. Na ubohé dvě hvězdy to opravdu není. Čtyři jsou pro fandy Warcraftu, tři odpovídají pro nehráče. :)

lysada
15.09.2013

Kniha je super... nevim proc vam to vadi, tak je nectete...

Ereniss
10.11.2012

Na oddech dobré, ale nic světoborného.

Brozik
05.02.2012

Moc mě to nepotěšilo, čekal jsem do té knihy trochu více. Kdybych nikdy nehrál hru, tak bych to hned odložil zase do poličky.

Vojta
22.04.2011

Celý příběh bohatě stačí pro účely počítačové hry, ale jako samostatná kniha to není nic moc extra. Je to sice všechno celkem umně sepsáno, ale vůbec nic nového to nepřináší, naopak vykrádá všechno možné, jak už je u fantasy zvykem. Kdyby tam nebyl ten velký nápis Warcraft® tak si to nikdo nekoupí ani nepřečte. I já jsem si to přečetl jenom z toho důvodu, že tam byl ten nápis a taky proto, že jsem si chtěl přečíst nějakou oddychovku. Účel byl splněn, já jsem si čtenářsky oddychl a teď hurá na Nietscheho a Dostojevského :-).