sBety sBety komentáře u knih

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Slabší než první díl, jak po stránce příběhu, rozvleklosti a stupňování napětí tak po zašmodrchanost hlavní zápletky. Ale i tak si kniha zachovává vysokou kvalitu.

27.11.2011 3 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Atmosféra Tmy je velice dobře vystižena, když u prostřed čtení zjistíte, jak je Vám úzko, a že Vám buší srdce.

10.11.2011 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Miluju když mě kniha vcucne, pohltí.Tak,že jí čtete a najednou zjistíte že se klepete vzrušením!
Ale musím dát 9/10 za rozvleklost a neustálé používání slova káva a power book.:D

21.10.2011 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

No tak jako.. nebylo to špatné, ale nebylo to zas tak brilantní. Začalo to výborně, ale v polovině se to začlo lámat a konec mi připadal strašně nedovařený. Zajímave ale je, jak sii Humbert dokáže strhnout své čtenáře až si získá jejich pochpení.
Souhlasím s Tuffy, úžasně vylíčené scény.

29.05.2011 3 z 5

Boj o ostrov Boj o ostrov Arthur Ransome

Tuhle knížku jsem od malička poslouchala na kazetách, nahranoých z radia, kde to vysílali na pokračování. Opravdu pěkná dětská knížka.

10.04.2011 4 z 5

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

Smrť je prostě úžasný!

09.04.2011 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

MEGA SPOILERPoflakování se ve stanu byla těžká nuda. Mám ráda ten Snapeův typ hrdinství a jeho příběh mě vážně dojal. Líbilo se mi taky, jak vyšlo najevo Brumbálovy prohřešky a taky stojí za zmínku pár Toksová-Lupin, vždycky jsem je měla ráda... MEGA SPOILER

Malá perlička na závěr: Brumbálův mistrovský plán v 21 bodech : http://www.potterpovidky.cz/web/viewstory.php?sid=857

09.04.2011 5 z 5

Posun ve vztahu k Ginny jsem uvítala. A samozřejmě flashbacky jsou základním kamenem této knihy.

Bellatrix a mladý Tom Raddle jsou přímo ďábelští!

09.04.2011 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Na začátku téhle knihy je napsáno: Tento román je součástí zamýšlené triologie stmívání, nový měsíc, zatmění...Tak proč to tak nemohlo zůstat?

09.04.2011 3 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Nekonečně natahované, stejně jako druhý díl.
PS: Rockwoodův komentář a hlavně jeho poslední odstavec mě doopravdy rozesmál. :D

09.04.2011 1 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Mě ten příběh bavil...

09.04.2011

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Skvělé, svěží a nepřeplácaně romantické, ale stejně se nemůžu zbavit dojmu, že film byl lepší.

08.04.2011 4 z 5

Dva měsíce v Lisabonu Dva měsíce v Lisabonu Adam Gebrian

Všechny knihy o architektuře, které jsem četla mají stejný problém... málo vizuálna. To prostě nejde, když autor chrlí jedno toponymum za druhým. Člověk pak má chuť víc googlit než číst. O to víc bylo fajn, když tu věc, kterou zrovna autor popisuje, můžeme najít na fotce, ideálně hned vedle textu. V návaznosti na to mě lehce namíchlo, že qr kód odkazující na mapu míst je v knize umístěm jako ta úplně poslední věc..

Teď na pozitivní notu: moc mě baví pohled jakým se A. Gebrian dívá na městské prostředí. Považuji ho za extrémně inspirativní. Líbily se mi popisy všedních okamžiků a prožitků s jeho malým synem, z kterého čiší jak hezký mají spolu vztah.

05.02.2024 3 z 5

Homo sapienne Homo sapienne Niviaq Korneliussen

První tři kapitoly mě hodně bavily a okamžitě ně kniha vtáhla. Škoda, že pak trochu ztratila dech..

12.06.2023 5 z 5

Italské trojhubky Italské trojhubky Marta Kučíková

Knihu jsem si vyhlédla z lásky k Itálii a italské kultuře. V tomto bodě bylo mé očekávání splněno. Bohužel ale asi nejsem cílovka, tedy žena ve středním věku a stejně jako předvídatelné pointy mě kniha jako celek zas až tak nezaujala.

15.08.2022 2 z 5

Přemýšlej jako umělec Přemýšlej jako umělec Will Gompertz

Zajímavé bylo číst příběhy o umělcích ( Marina Abramovičova, Thester Gates, Michelangelo) a jejich osudech. Nejvíc mě bavilo číst komentáře týkající se barevných příloh. Člověk se dozví nejednu zajímavost.

06.06.2022 2 z 5

První terapie První terapie Anna Fodorova

Prvních 10 kapitol se potácíte v nejistotě hlavní hrdinky, pak se to ale zajímavě rozjede a kniha je velmi čtivá. Pocity pacientů se přenesou do terapeuta a pocity terapeuta se přenesou do Vás.

11.02.2022 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Ze začátku super, ale pak už to bylo moc vtipné? každopádně super počtení.

07.11.2016 4 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Jak hodnotit? Já měla dost už jen když měly odjet. Jediný způsob, jak tuhle knížku přečíst a neutrpět při tom velkou duševní újmu, je hltat hltat hltat.

07.11.2016 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Alchymista je kniha, kterou jsem musela mít v knihovně. Dala mi hodně a určitě ještě dá:)

08.07.2016 5 z 5