Šárka88 Online Šárka88 komentáře u knih

Drahý nepřítel Drahý nepřítel Kristen Callihan

Celkem oddechové čtení na pár večerů, začátek knihy se slušně rozjel a pak? Takové dlouhé nic a rychlí konec, kde se začalo už něco dít. Chyběla mi zde větší šťáva nebo hlubší zápletka. Nebylo to jinak vůbec špatné, knížky od Kristem C. jsou sladkou pohádkou na odpočinek. Časem dám i druhý díl.

12.08.2023 4 z 5

Vzpomínky Vzpomínky Brian Freeman

Začátek se rozjel velmi slibně a pak už se to na mě táhlo a né knížku dočíst. Musím říct, že Freeman použil originální záměr děje, ale jak zde bylo psáno v několika komentářích celkem moc kombinací najednou a rychle useknout konec, i když vraha jsem tipovala někoho jiného. Brian by měl napsat pokračování Frosta. :)

07.08.2023 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Audiokniha - Filip Švarc
Začátek pro mě celkem zmateční a nudný, norské krimi nejsou moje silná stránka a nějak mi to nesedlo. Později mi to přišlo k chuti a vše už bylo jasné a říkala jsem si kdo je z bratrů větší hajzlík a nutilo mě to poslouchat dále, přichází i nečekaná překvapeni a hlas Filipa Švarce tomu dalo velkou korunu, jeho hlas zapadne přesně do děje a příjemně se kniha poslouchala, dávám 4+1* a těším se na další poslech.

11.07.2023 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Audiokniha v podání Zuzany Slavíkové
Nějak jsem se nemohla ze začátku zaposlouchat, přišlo mi vše zmatené a nechápala jsem proč je tam hodně omáčky okolo Josie. Od poloviny do sebe vše zapadá jako puzzle a dává vše smysl. Postava Josie je zvláštní, po jejím povýšení mi připadlo, že ji narostl hřebínek, ale jestli to bylo hlasem Z. Slavíkové , netuším.
Konec se pomalu rozjížděl a je mi jasné co ke konci babička provedla, to bylo takové hezké ukončení :-D .
Naprosto přesně to popsala Klarinka9974, jedná se o takový průměr thrillerů a určitě se pustím do poslechu dalších dílů.

21.06.2023 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Audiokniha- Pavel Rímský
Chtěla jsem dát hvězdy tři , protože jsem se v ději celkem ztratila a nějak mi ty severské kriminálky nesedí. Tu čtvrtou hvězdu uděluji za předčítání a hudební audio. Pak jsem se nějak vymotala z poslechu a dostala se na vlnu. Konec byl velmi rychlý, celkově nevím jak toto hodnotit, zvláštní děj a dam šanci i ostatním dílům a třeba tomu přijdu na chuť.

28.05.2023 4 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Souhlasím tu s několika komentáři zároveň. Knížka nebyla špatná a za mě hodně čtivá. Téma deprese pro puberťáky bylo zajímavé, musím uznat, že i já v tomto věku přemýšlela jinak, než teď . Měla jsem pocit, že mě nikdo nesnáší a tak dále. Knížka je ale knížka a tady to bylo někdy překombinované, ale Merit jsem svým způsobem chápala a její rodina je velmi zvláštní a jsem ráda, jak vše dopadlo.

09.05.2023 4 z 5

Škvár Škvár Charles Bukowski

Audiokniha
Charles zvolil detektivní zápletku, která je poněkud netradiční. Připadá mi , že je to taková autobiografie, kde je smířený s koncem a v podání Nicka ukáže na svůj život a jeho oblíbené zájmy. Chlast, sex a hlavně jeho láska k dostihům. Někomu tento styl nesedí už pro vulgaritu, ale to by nebyl Charles. Skvělá satira, protože svět patří těm, co se neposerou.

11.02.2023 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Audiokniha v podání Igora Bareše je průměrným thrillerem. Ze začátku jsem si nemohla zvyknout na pomalejší předčítání, občas jsem se i ztratila v ději. Někdy mi připadalo, že David na jeho myšlení byl až někdy pomalejší a někdy moc chytrý. Konec celkem překvapivý, určitě poslechnu další díly.

08.02.2023 4 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Audiokniha
Chtěla jsem dát čtyři hvězdičky, začátek knihy byl slibný, dobře se to poslouchalo a vše bylo jasné. Jenže později jsem už nevěděla kdo kam zapadá a zas mnoho postav a motanice. Nenadchlo mě to, tento díl asi nejslabší ze všech a Sova nejlepší. Holger je svým způsobem chudák, když je v podstatě vše kvůli Mie, jako je tomu i zde.

13.01.2023 3 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Budu zřejmě za blázna, ale za mě jen tři hvězdy. Místy nudné čtení, popisování místnosti na tři stránky opravdu ne. Potom zase dobrý a čtení napínavé a zajímavé, Milu jsem si celkem oblíbila, jenže když něco začali řešit, tak to zůstalo otevřené a hned se přeskočila na něco jiné nebo jsem to nepochopila asi. Moc motanice, která se pak rozmotá, ale dávám tři hvězdy. Určitě si přečtu další díly.

08.01.2023 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Audiokniha 3+1 * za čtení mě oblíbené herečky.
Za mě lepší než první díl, kde bylo méně postav a tudíž to nebylo zamotaný. Je to Norská krimi a ponurost zde nebyla v oslabení. Mia, která je závislá na lécích a alkoholu má až moc jasnou mysl a některé nelogické souvislosti jsou pomotané. Konec opět rychlý, ale zápletka opravdu lepší a i celkem napínavý, rychle odhalíte padoucha. Poslechnu i poslední díl.

20.12.2022 4 z 5

Pohřbený život Pohřbený život Allen Eskens

Velmi povedený a zdařilý příběh, další kousek zařazen k mě oblíbenosti. Nevím proč jsem tuto knížku přes rok odkládala, jestli kvůli obalu, netuším. Thriller nebo román? Obojí, opravdu knížka se povedla i přes drobné chybky nereálnosti ve vyšetřování. Jsou zde věty, které vám utkví v paměti ,, Nebe může být i na zemi.” Nejvíce sympatická postava Carla, vyprávění o jeho životě bylo zajímavé. Doporučuji za přečtení.

08.11.2022 5 z 5

Dej šanci mně Dej šanci mně Whitney G. (p)

Opět kniha psaná přes kopírák, ale za mě celkem bavila. Ze začátku zmatení, kvůli přeskakování na tehdy a dnes, za to ubírám jednu hvězdu. Později vás to vtáhne a čtete úplnou pohádku pro dospělé. Za mě hodně čtivé a fajn oddech na večer. Určitě sáhnu po dalším kousku od autorky.

02.11.2022 4 z 5

Král Král Devney Perry

Dávám pět hvězd za to, ze se knížka četla úplně sama. Pohodový romanticky příběh s krimi zápletkou, která se úplně vytratila a nevím, jak to vlastně dopadlo, Draven a vrah? Kam to uteklo?. To je u mě mínus bod. Hodně m to připomíná knížku Říše neřesti, ale lepší příběh. Jen nechápu proč se musí všude střílet :-D. Určitě přečtu druhý díl, jinak doporučuji všem na odpočinek. Jen ten epilog to zazdil s Bryce.

Změnila jsem názor a po přečtení Rytíře mi bylo vše jasné.

22.08.2022 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Opět pohodové čtení, jako u prvního dílu. Příběh rychle ubíhal a četlo se to úplně samo. Bylo to fajn setkat se opět s Willem, Izzy, Ryanem a Lenou. Do příběhu vpadl také Cole, který mě bavil. Mladý floutek, který i přes slávu rozuměl co obyčejnou holku trápí a snažil se ji pomoct. Čtení jsem si užila a doufám , že se dočkáme pokračování, třeba jak to dopadne s Lenou a Ryanem.

05.05.2022 5 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Tak tohle se mi moc líbilo. Co na to říct, v příběhu bylo vše od lásky, nenávisti, zoufalství a naděje. Čekala jsem jiný konec, ale tohle mě moc překvapilo a nečekala jsem takový závěr. Doporučuji

27.04.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

No asi budu jediná, komu se to nelíbilo, když tu vidím ty komentáře. Spise mi nesedl styl vyprávění, poslouchala jsem to jako audioknihu. Je to takové, co by kdyby. Krutost, co se dělo v knížce mi přišlo, jako za druhé světové. Dobu jsem nezažila, slavila jsem přesně rok, kdy padl režim. Bylo to hodně zvláštní, nic se nesmělo a jít proti režimu už vůbec ne. KLDR země jede v režimu pořad a tam je to ještě horší, než kdyby to nepadlo zde.

08.01.2022 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Přesně tak, klasika v rámci výzvy nikdy nezklame.

05.05.2020 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Audiokniha - Jitka Ježková
Bohužel jsem přeskočila čtvrtý díl a byla to nejspíše chyba. Hodně jsem se zamotala ve jménech.
Ohledně děje , to bylo celkem napínavé a sem tam překvapivé, jen mi ta Kim porad nejde nějak na rozum. Opět sem tam nesympatická :-D a Alex jako její největší protivník, jinačí poslech, než předchozí díly.No asi je to jen taková mlha. Těším se na další díl a uvidíme.

26.04.2024 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Audiokniha-Martin Stránský

Skvělé, jedním slovem opravdu skvělé. Druhý příběh byl velmi napínavý od začátku a vše jasné a srozumitelné. Předčítání Martina S. bylo naprosto super, miluji, když mění hlasy u ženských postav a dává tomu říz. Těším se na další díly. Doporučuji

29.01.2024 5 z 5