Šárka.Šála Šárka.Šála komentáře u knih

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Už předchozí knihu jsem dočetla s velkou námahou. Po první třetině nějak nemám sílu a ani zvědavost vědět, jak to dopadne. Chybí mi spád a napětí. Ani knihu odložím a možná časem se k ní vrátím. Za mne velké zklamání...

25.03.2024 1 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Přečteno... neurazí, nenadchne...za mne asi autorova nejslabší knížka.

10.12.2023 2 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Série s Erikou a Kate jsou za mne mnohem lepší. Tohle úplně nebyl můj šálek kávy. Bylo to napínavé, ale dost k neuvěření a některé pasáže zbytečně nudné a zdlouhavé.

03.12.2023 2 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Odpočinková kniha na víkend

03.07.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Příběh jiný než na jaký jsme od autorky zvyklí, ale za mne opět čtivé. Přečteno jedním dechem.

01.07.2023 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Tentokrát jsem nebyla tak nadšená jako předchozích knížek. Kompozice knihy mi nesedla a závěr mi přišel nedotažený do konce.

29.06.2023 2 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Drsné, ale čtivé.

11.06.2023 5 z 5

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

Opět skvělé... napínavé od první do poslední stránky.

01.06.2023 5 z 5

Američanka v Paříži Američanka v Paříži Kerri Maher

Tak nějak nevím... poctivě dočteno, ale žádné nadšení. Zřejmě jsem tam nenašla to kouzlo, které předchozí čtenáře tak nadchlo.

19.05.2023 2 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Na plný počet hvězdiček to není. Josefíně všichni lžou se mi líbila mnohem více. Ale každý si udělá svůj názor

16.05.2023 4 z 5

Satanovo sousto Satanovo sousto Mons Kallentoft

Za mne palec nahoru... opět dobré. Osobní vztahy hrdinů se nám trochu rozbily a tak jsem zvědavá, co bude dál. Už se těším na pokračování.

29.04.2023 5 z 5

Poslouchej, jak šeptám Poslouchej, jak šeptám Mons Kallentoft

Mám ráda knížky tohoto autora, ale toto pokračování mi přišlo trochu přitažené za vlasy. Jak řekla jedna z postav... každý chce být superman...a hlavní hrdina jím v podstatě byl.
Za mne jen tři hvězdičky, umí to i lépe.

15.04.2023 3 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Přečteno v rámci čtenářské výzvy - kniha o zakázané lásce. Dojemný a napínavý příběh o drobné jiskřičce lidskosti v největším pekle našich dějin.

19.03.2023 5 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Od začátku jsem byla příběhem nadšená a tato kniha se jistě dostane do žebříčku mých nejoblíbenějších knih.

15.03.2023 5 z 5

Za mne velké nadšení... zajímavý příběh, který si určitě ještě někdy znovu ráda přečtu.

11.03.2023 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Prostě to umí... realita každodenního života, tak jak to opravdu je, bez žádného zbytečného plkání. Za mne opět skvělá kniha.

02.03.2023 5 z 5

Herečka: Múza první republiky Herečka: Múza první republiky Jana Poncarová

Druhá kniha od této autorky, kterou jsem četla. Na rozdíl od Podbrdských žen jsem se musela k dočtení této knihy přemlouvat. Chyběl mi spád a kniha je podle mne takové citové plácání.
Každopádně názor na knihu si každý udělá podle sebe

16.02.2023 3 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Objeveno v rámci čtenářské výzvy. Emocemi nabitý příběh, který mohu jen doporučit.

04.02.2023 5 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Naštěstí jsem nedala na nepříliš lichotivá hodnocení předchozích čtenářů. Kniha má napínavou zápletku a velmi překvapivé rozuzlení.

30.01.2023 4 z 5

Ticho Ticho Yrsa Sigurðardóttir

Rozjezd byl trochu pomalejší, ale konec to vynahradil. Za mne opět skvělé.

15.01.2023 5 z 5