salča salča komentáře u knih

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Ačkoliv to bylo vtipné a milé čtení, čekala jsem od této autorky trochu víc.Něco jako série Off-campus,ta neměla chybu.
Každopádně mladší čtenářky kniha určitě nadchne.

28.09.2018 3 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Krásný, procítěný slaďák, který mě pohladil na duši.

20.09.2018 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

NEMÁM SLOV...
Každá z knih od Colleen mě vždy naprosto upoutala.Moje top byla kniha"Bez naděje",ale tato ji naprosto předčila.Nešlo přestat číst.Odkládala jsem ji jen na nezbytně nutnou dobu.A za ten jediný den,kdy jsem ji celou přečetla,jsem byla naprosto vyčerpaná ze všech těch pocitů..
Byla to smršť emocí.
S Lily jsem se radovala, prožívala štěstí i její zamilovanost a najednou,jako když blesk udeří,nastalo těch zmiňovaných 15 sekund...Zatajil se mi dech a já jsem přímo s ní cítila tu velkou bolest,strach, nenávist a přes to všechno,stále i tu lásku.Několikrát jsem měla slzy v očích.
U věty"Už nemusíš dál plavat ,Lily.Už jsme u břehu."a poznámce autorky mi slzy už tekly proudem.
Vyprávění o Atlasovi a rodičích formou dopisů bylo skvělé.
Jednoznačně nejlepší kniha od Colleen.
Právem si zaslouží 5 *.

14.09.2018 5 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Pro mě super čtení.
Žádné náročné,děj celkem předvídatelný,ale tak jsem se u téhle knihy pobavila,nasmála i dojala zároveň,jako už dlouho ne.
Hezká obálka a název vystihuje knihu.
Oba hrdinové byli úžasní.Landona jsem milovala snad už od prvního telefonátu a jeho virtuální rande-skvělý nápad.
Rana byla správně potrhlá a zároveň velmi milá.
V knize je spousta vtipných dialogů,ale zároveň taky velmi smutných momentů,kdy se hrdinové bojí odhalit svá tajemství z minulosti s obavou, že je ten druhý odsoudí.Oba čelí následkům svých činů a rozhodnutí.Jsou si ale navzájem velkou oporou a konec mě pohladil po duši.

09.09.2018 5 z 5

Trable Trable Samantha Towle

Čtivý příběh s tématem násilí a bulimie, které mohla autorka popsat více do hloubky.Hrdinové sympatičtí a fajn střídavý pohled Jasona a Mii.

09.09.2018 4 z 5

Milovaný nevlastný brat Milovaný nevlastný brat Penelope Ward

Líbilo se mi neustálé pošťuchování a naschvály hlavních hrdinů.Bylo to velmi svižné čtení,od kterého se nedalo odtrhnout.
Ve druhé polovině se prostřednictvím Elecovi autobiografie dozvídáme o jeho smutném dětství a o touze být milován a uznáván.Byl to skvělý nápad pomocí této knihy převyprávět děj z pohledu druhého hrdiny.Až na to,kde se ve vztahu ke Gretě opakovaly tytéž dialogy(což je ale pochopitelné), které už jsem vynechávala.
Konec byl moc hezký.

09.09.2018 4 z 5

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

V prvním díle byli Tyler a Eden velmi mladí,občas nesnesitelní a já jsem přemýšlela,čím se mohla tato série zařadit mezi prvních 5 YA.
Nějak mi to ale nedalo a stejně jsem sáhla hned po pokračování se zvědavostí,kam se oba po dvou letech posunou.Tyler částečně vyspěl a tento díl se mi líbil daleko víc.
No a poslední?Kromě toho,že ke konci konečně dospěla i Eden,tak tady Tyler dosáhl neskutečné proměny.Kromě lásky a odpuštění našel i svůj správný směr v životě.
Myslím,že každá z nás by chtěla potkat toho "nového"Tylera.
Byla to prostě milá,pohodová,letní romantika a já ze čtyř hvězdiček na začátku zvyšuji na pět na konci.

24.08.2018 5 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Druhý díl se mi líbil víc.
Krásně je zde popsaný New York a kniha je velmi čtivá.
Byla jsem zvědavá,kam se po dvou letech hrdinové posunou a jak vyspějí.Tyler si v tomto díle získal moje sympatie.I přes jeho prchlivou povahu na něm bylo znát určité vyspění.Jediné,co mi vadilo,že se pořád dokola a dlouho řešil ten sourozenecký vztah,ve kterém ani o nic nešlo,jelikož zde nebylo žádné biologické pouto.
U konce jsem čekala nějaký zvrat,ale tento tedy rozhodně ne.

21.08.2018 4 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Určitě bych tuto knihu nezařadila do žebříčku 5 nejlepších YA,ale jinak je to taková čtivá,letní oddechovka.
Trochu mi to připomínalo Rosemary beach.

21.08.2018 4 z 5

Blízko obzoru Blízko obzoru Jessica Koch

Kniha, která mi zůstane v paměti.
Nejlepší,co jsem četla.
Velice silný příběh plný bolesti,smutku,touhy žít,ale zároveň taky plný velké lásky, důvěry a přátelství.
Upoutal mě hned při první stránce.
Všechny emoce a zvraty zažíváte společně s oběma hrdiny.Jsou chvíle,kdy se s nimi usmíváte a pak zase ty,kdy s nimi pláčete.
Tušíte,kam příběh směřuje,ale konec vám stejně dá neskutečně zabrat...
Velké poděkování autorce Jessice Koch, že se podělila o svůj a hlavně Dannyho příběh.
Všem doporučuji a kdybych mohla, dám dvojnásobek hvězd.

18.07.2018 5 z 5

Všechno, co jsme opustili Všechno, co jsme opustili Kerry Lonsdale

Jsem moc ráda, že jsem oba dva díly dostala současně, jelikož po přečtení prvního jsem další den okamžitě sáhla po druhém.
V první knize jsem si oblíbila Aimee,fandila jí v hledání své lásky a soucítila s ní při zjištění bolestné pravdy.
V této knize se James vyrovnává se svým ztraceným a později znovu nalezeným životem,vzpomínkami a vším o co během jediného okamžiku přišel.Na začátku knihy jsem si přála,aby Carlos raději zůstal Carlosem,ale postupně se dovídáme,jak to vše bylo a i James nakonec najde své štěstí.
A další pokračování? Překvapivé a už se moc těším.

03.06.2018 5 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Kniha mě upoutala svou obálkou a názvem.
Měla pozvolný začátek,ale postupně byla zajímavá a napínavá.Hezky popsaný vztah Aimee a Jamese od seznámení, dětství až po zamilovanost a bolestnou současnost.
Hlavní postavy byly sympatické a vůbec jsem nevěděla, jaký bych si přála konec. V určitých místech mě dojala až k slzám.A ten epilog... už teď je mi líto čemu Aimee,James a Ian budou muset čelit ve druhém dílu.

28.05.2018 5 z 5

Lidé, kteří mě znali Lidé, kteří mě znali Kim Hooper

No PÁNI...
Skvělá obálka a strhující, smutný příběh, který jsem četla s těžkým srdcem.
Po téhle knize nejde jen tak hned sáhnout po další.Byla čtivá od první do poslední stránky.Hezky se střídala minulost s přítomností a život Emily s Connie.I když jsem s Emily v některých situacích nesouhlasila,i tak si získala mé sympatie.Život jí toho naložil opravdu hodně.Stejně tak i Drew-dostat po tolika letech zprávu jako dostal on...PECKA.
Na konci bych uvítala ještě o pár stran víc,
ale myslím, že k této knize otevřený konec patřil.

21.04.2018 5 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Kniha si mě získala.
Krásná obálka-krásný,dojemný a čtivý příběh.
Nejprve jsem si zvykala na způsob vyprávění, který autorka zvolila,ale ke konci jsem pochopila, proč tomu tak bylo.
Tak nějak jsem smutný konec čekala, ovšem tenhle,ten mě dostal.Bylo mi strašně Gaba líto.Taky mi chyběl v knize epilog,kde bych se dozvěděla,jak se Lucy rozhodla a jak to s ní vlastně vše dopadlo.
I přes to je to kniha,na kterou jsem po přečtení musela ještě dalších pár dnů myslet.

04.04.2018 5 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Přečteno během jednoho dne.
Série Off Campus byla super a i tato kniha byla zábavná a čtivá.

31.03.2018 4 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Tak nějak jsem neustále odkládala čtení této knihy,jelikož jsem nic moc od ní nečekala.
Ale po jejím otevření jsem se do příběhu tak začetla,že jsem ji nakonec přečetla během jediného dne.
Postavy jsou sympatické,děj poutavý,střídání z pohledu hrdinů super.
Je to moc pěkné,romantické, odpočinkové čtení.
Konec příběhu byl přesně takový,jaký jsem si pro oba hrdiny přála.

19.03.2018 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Krásné doplnění prvního dílu "Bez naděje".
To,nad čím přemýšlíte u příběhu Sky,vám objasní příběh Holdera.
Všechny jeho pocity,dopisy,co píše do deníku,vzpomínky...
Dopis, který zanechala Les nešel přes slzy pomalu dočíst.
Všechny knihy od Colleen stojí za přečtení a jsou super,ale příběh Sky a Holdera je pro mě TOPka.

04.03.2018 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Tak jako všechny knihy od Colleen i tahle má své kouzlo a hloubku.
Opět mě přímo pohltila.Velmi emotivní,čtivá,plná bolesti,smutku,ale i bezmezné a čisté lásky.Moc hezky popsaná Milesova minulost ve střídavém pohledu s Tate.
Tyto dva hrdiny si nejde nezamilovat.
Nad každou knihou od této autorky jsem měla slzy v očích a tahle rozhodně nebyla vyjimkou.Epilog byl krásný.Doporučuji.

09.02.2018 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

KRÁSA.
Tahle autorka je prostě skvělá.
Příběh nádherný,protkaný krásnou poezií a se spoustou rad o životě.
Tak mě pohltil, že jsem ho přečetla během jediného dne.
Colleen ve svých knihách dokáže zaujmout, pobavit, rozesmát,uronit slzu a zamyslet se nad hloubkou příběhu.Doporučuji.

04.02.2018 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Po přečtení knihy Bez naděje,která byla naprosto skvělá,jsem opět sáhla po Colleen.
Trochu jsem ale čekala víc.Příběh hezký, nádherné texty písní,ale něco mi tam scházelo.Taková poklidná romantika.

19.01.2018 4 z 5