salamandrina Online salamandrina komentáře u knih

Deník americké manželky Deník americké manželky Sue Kaufman

Skvěle vykreslená hlavní postava. Přečetla jsem to jedním dechem.

19.06.2016 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

super oddechovka, už se těším na druhý díl

13.06.2016 4 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Nedočetla...

17.04.2016 3 z 5

Tři na cestě Tři na cestě David Nicholls

Oddychovka, která se dobře čte. Tématicky se mi ale líbil Jeden den nejvíc a ostatní knihy od autora mě už tolik nenadchly.

03.04.2016 3 z 5

Stehlík Stehlík Donna Tartt

Ze začátku jsem z knihy byla nadšená, miluji tlusté knihy s detailními popisy. Od chvíle, kdy je hlavní hrdina dospělí a kniha se stává spíš takovou gansterkou, jsem se už nutila knihu dočíst. Závěrečný nihilistický projev hrdiny na posledních pár stránkách je nicméně dokonalý!

13.02.2016 3 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Velmi silný příběh. Nicméně od poloviny knihy mi to všechno přišlo už pořád dokola a trochu jsem se musela nutit číst dál. Pak mi ale došlo, že to je patrně i účel vyprávění - že to je prostě pořád to samé, do kola ty samé problémy s dětmi, stejné starosti, stejné tužby, úplně z toho sálala unavenost autorky, že čtenář je nakonec taky úplně vyčerpán. Ale ne negativně... Knihu jsem dočetla a řekla jsem si velký "uf".
Co se týká adopce - podle mě je to dobře ukázat, že to prostě nemusí vždy vyjít růžově a co všechno se dá čekat. Stejně jako ostatně mít vlastní dítě - nikdy - i přes sebelepší skvělou výchovu - nemůžete vědět, co se stane. Za mě velké plus, že měl někdo odvahu přijít se svou výpovědí na veřejnost.

14.11.2015 4 z 5

Nuselskej punk Nuselskej punk Metoděj M. Alexa

dokonaly...miluju nusle a všechny ty "živly" co chtěj slušný občané vystrnadit z ulic.

09.05.2015 5 z 5

Honzlová Honzlová Zdena Salivarová

Ne že by člověk netušil, co se tady v té době dělo, ale stejně...po přečtení běhá mráz po zádech. Pro všechny ty, co vzpomínají na "staré zlaté časy".

06.05.2015 5 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Po prvních stránkách knihy jsem si uvědomila, že jsem viděla filmové zpracování. I když jsem ale věděla, jak to všechno dopadne, přečetla jsem knihu jedním dechem. Bezvadně vykreslené obě dvě hlavní postavy, ve kterých se najde první druhý. Skvělý milostný příběh, který i vtipně zachycuje 80. a 90. léta.

24.04.2015 5 z 5

Skála Skála Peter May

čekala jsem klasickou detektivku, ale nakonec jsem byla překvapená, jak silný to příběh je. úplně vyzývá ke zfilmování.

15.03.2015 4 z 5

Od Murakamiho jsme četla lepší věci, které mě oslovily daleko více, přesto je každá jeho kniha pro mě jakousi očistou. Miluji jeho popisy ať už děje nebo věcí či lidí, které jsou precizní a které se čtou lehce.

06.01.2015 4 z 5

Národ Národ Terry Pratchett

Po dlouhé době mě Pratchett bavil. Ze Zeměplochy jsem byla už unavená, ale nový příběh se stejným autorovým jazykem, který umí být tak pěkně ironický, byl opravdu osvěžující.

11.12.2014 5 z 5

Himmlerova kuchařka Himmlerova kuchařka Franz-Olivier Giesbert

Ač se mi kniha četla dobře, tak mi k srdci nijak nepřirostla. Příběh hlavní hrdinky byl sice dechberoucí, ale její postava mi byla nesympatická a vlastně mi bylo jedno, co se s ní děje a jak to vše dopadne. I když to tak určitě v oné konkrétní době bylo a mnoho lidí pak bylo třeba v šoku, když zjistili např.o existenci koncentračních táborů, tak mě stejně nějak podvědomě rozčilovaly neustále věty typu "randila jsem s náckama, ale byli mi odporný, ale nevděla jsem, co dělají" ...no nejsympatičtější byla postava mloka :)
Zklamání, které bylo založeno na základě nadšených doporučení kamarádů.

05.12.2014 3 z 5

Za temnotou Za temnotou Hilary Mantel

Nedočetla. Po historických knihách Wolf Hall a Předveďte mrtvé poměrně velké zklamání.

10.11.2014

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Velmi dobře napsané a po delší době kniha přečtená jedním dechem. Hodně filmové obrazy, krátké pasáže, které dodávají knize rytmus. Zajímavé příběhy a zajímavé prostředí.

29.10.2014 5 z 5

Od samého začátku mě kniha nebavila, vydržela jsem číst zhruba do poloviny, ale pak už to prostě nešlo. Kamarádi mi ji doporučovali s tím, jak je to vtipné, což se mi tedy moc nezdálo. Takže zlaté pravidlo - ne vždy se musí bestsellery líbit všem.

02.02.2014 1 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Ačkoliv mě každá Gaimanova kniha nějak baví a něčím osloví, musím říci, že od Oceánu na konci uličky jsem čekala víc. Dobře se to čte, témata jsou tam zajímavá, ale kam se kniha hrabe na Nikdykdy nebo Americké bohy.

01.02.2014 3 z 5

Jako pes Jako pes Filip Topol

genitální! genitální! genitální!

02.07.2013 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

V rámci svého žánru patří mezi špičky. Napínavé a dobře napsané.

19.01.2013 5 z 5

Žádný důvod k obavám Žádný důvod k obavám Julian Barnes

Jedna z nejzajímavějších knih, které jsem poslední dobou četla. Podle mého názoru se jí vyplatí nečíst najednou, ale postupně, po malých douškách. Je pravda, že se autor ke konci už trochu opakuje, ztrácí na dechu, ale na celku to nic nemění. Rozhodně se k ní časem vrátím.

10.03.2011 5 z 5