salamandrina salamandrina komentáře u knih

Trýzeň a touha Trýzeň a touha Meg Mason

Skvělý! Dlouho mě něcotak nezaujalo jako tahle kniha. To, jak je příběh stavěný, jak je s jistou ironií vyprávěný, téma, prostě za mě pecka.

26.08.2023 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Dvě hvězdy = za literární úroveň; za to, co autorka udělala pro boj proti alkoholismu dávám pět hvězd

09.08.2023 2 z 5

Surový tvar Surový tvar Lukáš Palán

(SPOILER) Tyve číst takovouhle knihu v týhle době, ty si umíš Zuzano vybrat. No hele je to skvěle napsanej kousek, takovej lážoplážo příběh o klukách z vesnice, který vám nejdřív přijdou jako banda klasickejch venkovskejch sígrů, než vám dojde, že je to tak trochu disutopickej svět a že ty chlapce byste rozhodně nechtěli potkat. Za mě super, jen mi z toho je trochu špatně, ne že bych teď začala na oddych číst Jojo Meyersový, ale přeci jen něco milejšího si asi dám.

07.03.2022 5 z 5

Vězeň času Vězeň času Matt Haig

Tentokrát opravdu lze soudit knihu podle jejího coveru...

02.03.2022 2 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

(SPOILER) džísus, já měla za to, že je to už poslední díl, tak jsem si to chtěla zakončit, ale evidentně to ještě bude pokračovat. Smrt všem nekonečnejm fantazy ságám, který vycházej s ročními rozestupy a vy si nepamatujete, co se tam sakra dělo. Umím si představit, jaký vrzušení to bylo, když fanoušci čekali na to, co se stalo s Frodem a Samem v Mordoru a jak to bylo super, když se jim konečně dostal do ruky další díl; v tomhle případě je to jen taková lehká nuda, která evidentně ještě navíc nekončí.
Nemyslím si, že je to špatný příběh nebo dokonce blbě napsanej, jen mě to prostě nechytlo a ta rozvláčnost mě už unavila, takže další díl(y) si ujít nechám.

21.02.2022 3 z 5

Případ astrologických vražd Případ astrologických vražd Sódži Šimada

bomba! Konečně po všech těch nudných psychologických severských krimi na jedno brdo zas klasická detektivka s motive záhady zavřeného pokoje. Zhltnuto na posezení...skoro ;) Jen mě štvalo, že jsem na to nepřišla :)

16.09.2021 5 z 5

Chvili mi trvalo se zacist, ale pak Murakami nezklamal. Hodne se me to osobne dotklo a sedlo.

12.06.2021 4 z 5

Piranesi Piranesi Susanna Clarke

Zklamani. Pribeh me vubec nevrahnul. Neco mi tam chybelo. ach jo.

26.05.2021 2 z 5

Hledání přítomného okamžiku Hledání přítomného okamžiku Ruth Ozeki

Ale jo. Jen ten závěr mi přijde takovej rozpačitej. Nebo jsem ho nepochopila.

17.04.2021 3 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Fajn pohádka. V zajetí zimy mě ale bavilo víc.

13.04.2021 3 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Rodinná sága z Gruzie. Bavilo, i když některé pasáže mě úplně nechytli - což se odvíjí od toho, jak moc mi postavy byly sympatické. Každopádně dobře napsané, čtivé a pro mě i z historického hlediska dost poučné.

Jediný co vytýkám - klidně bych tady obětovala kvalitu papíru a zvolila nějakou menší gramáž - fakt se to nedá držet v ruce jak to tlustý :)

25.03.2021 4 z 5

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Tolkien je láska, ke které se vracím kdykoliv, když potřebuju se uklidnit a najít sílu. Něco jako pro věřící posvátné knihy :)

08.03.2021 5 z 5

Strážce duší Strážce duší Deborah Hewitt

Fajn pohádka, která není blbě napsaná. I když ty erotické scény byly dost úsměvné :)

01.03.2021 4 z 5

Mlíkař Mlíkař Anna Burns

Skvělý!

25.02.2021 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Audio. Kvůli bloklýmu krku jsem nemohla číst a tohle byla fajn oddechovka. Miluju jak Petra Špalková říká slovo “doprdele”.

17.02.2021 4 z 5

Lesní eseje. Texty z česko–rakouského pomezí a Šumavy Lesní eseje. Texty z česko–rakouského pomezí a Šumavy Josef Kroutvor

Hned po prvních stránkách jsem měla jasno - letos na čundr jedu do Novohradskejch hor. Četla jsem bez dechu ty eseje, útržky z autorova chození po horách, po zaniklých místech, po zničený zemi kolem bývalý hraniční čáry, po lesích okolo, který jsou zatím nezničený a srdce mi divně bušilo. Takovej ten pocit, kdy víte, že je něco správný a spřízněný. Hodně krásný úvahy i příběhy. Už koukám do map kudyma by to šlo, nervózní z objevení něčeho tak blízkýho, co zatím neznám.

19.01.2021 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Nic, co by tady už xkrát nebylo. Dobře napsaný, určitě osloví hodně lidí, ale za mě taková Třeštíková pro intelektuály. Přečteno sice se zájmem, ale za den už o tom nevím.

18.01.2021 3 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Bavilo, ale úplně “nemůžu přestat číst” efekt to nebyl. Ale nápad pěknej a bichle v době, kdy jsou zavřený knihovny, se taky šikla :)

10.01.2021 4 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Princip mě přes to všechno ezo baví.

29.12.2020 4 z 5

Hory a nekonečno Hory a nekonečno Viktorka Hlaváčková

Skvělá kniha. I když mě dalkový treky a hory tolil nelákají, mám radši “jen” chození, tak tohle se četlo samo. A to díky síle autorky. Ne vždy mi sedla, ale děsně mě to bavilo číst. Bylo to totiž strašně normální a lidský. Pro mě velká inspirace a to nejen co se týká nachozených kilometrů.

26.12.2020 5 z 5