Safienka Safienka komentáře u knih

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Opět čtivé, opět napínavé a zase něco nového. Jen škoda toliko happyendů. Už jsem toho asi přesycena, ale každopádně těším se na další díla, to zase jo! :)

24.10.2018 5 z 5

Krásně ilustrovaná knížka pro holčičky o fantazii. Snažila jsem se ji číst i synovi, ale bohužel ho to nebavilo :o). Každopádně s dcerkou jsme určitě nečetly naposledy!

17.10.2018 5 z 5

Dobrodružství pavouka Čendy Dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Tak ta mě mile překvapila. Kolem knihy X let chodím, několikrát jsem ji držela v ruce, ale nikdy nepřečetla. A je úžasná! Napínavá s krásnými ilustracemi! Určitě stojí za to, ji mít v knihovničce :)

13.10.2018 5 z 5

Bude to dobrý rok Bude to dobrý rok Lucy Diamond (p)

Bavilo moc! Miluji čtivý styl psaní a příjemně plynoucí příběh s několika zvraty. Na mě možná moc kladný a happyendový konec, ale jinak spokojenost.

07.10.2018 5 z 5

Proč nekveteš? Proč nekveteš? Katarína Macurová

Tak to mě mile překvapilo. Vtipné obrázky s moc povedeným koncem :-) Dětem (3 a 5) se líbilo a četli jsme hned několikrát.

30.09.2018 5 z 5

Já a pan Jones Já a pan Jones Lucy Diamond (p)

Jo, bylo to moc hezké, romantické, dokonce i s nějakými problémy. Jen ten konec mi přišel takový moc růžový. Ale jinak pohodová kniha, u které si odpočinete.

30.09.2018 4 z 5

Láska z deníku Láska z deníku Sarah Jio

Asi jsem po té vší chvále čekala větší bum. Bylo to hezké, ale nějak mi tomu něco chybělo.. abych dala plný počet bodů. Každopádně příjemná romantická oddychovka.

15.09.2018 4 z 5

Na výletě s Mary Poppins Na výletě s Mary Poppins Héléne Druvert

Boží! I když textu pomálu, grafická a kreativní stránka celé knihy to maximálně vynahrazuje! Potřebuji mít všechny stránky všude po bytě! Jsem moc ráda, že se mi knížka dostala do rukou!

15.09.2018

Dívka, která chtěla zachránit knížky Dívka, která chtěla zachránit knížky Klaus Hagerup

Krásná kniha o knížkách a příbězích a vlastně i o strachu z neznáma! Velká nadšenost! :)

15.09.2018

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Opět a zase. Colleen nezklamala! Nadšenost!

08.09.2018 5 z 5

Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Kamin Mohammadi

Jo, tak to mi sedlo a donutilo se nad sebou a svým stylem stravování a žití zamyslet. I když prvních pár stránek bylo pro mě co se stylu psaní týče náročnější, tak nakonec to dopadlo víc jak dobře. Jižnější kultury mě baví čím dál víc. Četla jsem ve čtečce a kvůli receptům si určitě pořídím i v papírové verzi.

23.08.2018 5 z 5

Možná, možná ne Možná, možná ne Robert Fulghum

Krásná! Po x letech jsem si přečetla znovu a znovu se jen a jen usmívala a připomínala si to správné kouzlo Fulghumovského vyprávění :)

17.08.2018 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Wow! Tak to bylo úchvatné. Nejradši bych Taťánu a Alexandra občas přetrhla a trochu mě mrzelo, že konec byl věnován jen jednomu z nich, ale i tak. Parádní a dechberoucí dílo. Těším se na druhý díl.

15.08.2018 5 z 5

Roztržená šněrovačka Roztržená šněrovačka Susanna Kubelka

Román, který mi dodal zase trochu informací a povědomí o tom, jak a proč se nosila šněrovačka. V té době nebylo rádio, nebyla televize ani internet. Proto se drbalo, klepalo a pomlouvalo. O málo dostupných informacích o ženském a mužském těle. Což mě naprosto fascinuje, ale chápu, že se lidé neměli kde dozvědět proč to tak je, proč malé miminko nenosí porodní bába. Kniha byla čtivější až od druhé poloviny, ale i tak jsem ráda, že mi přišla do rukou.

03.08.2018 4 z 5

Dědictví z New Orleansu Dědictví z New Orleansu Alexandra Ripley

Ač historické romány moc nevyhledávám, tento jsem dostala a moc si ho užila. Sedl mi styl psaní i vývoj hrdinky, kdy se z ufňukané stala samostatná žena, která umí říct ne. Jen ten fórek a odpuštění mi přišlo takové překotné. Jinak ale moc pěkné a mohu doporučit.

27.07.2018 5 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Já nevím. Nějak to nebyla ta správná kniha ve správný čas. I když chápu, že téma deprese u mladých může být žádané, já si to nějak vůbec nevychutnala a knihu musela odložit.

19.07.2018

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Takové správné vesnické.. Za jednota, závist, drby.. Jo, takhle přesně si to představuji :) jen mi tam chybělo víc humorných okamžiků, jinak skvělý počin.

27.06.2018 4 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Jodi Picoult

Knihy od Jodi miluji, ale toto byl oříšek. Přečetla, ale na mě to bylo moc až překombinované. Autorka se zmiňuje, že to psala s dcerou, takže to tak asi i odpovídá.

18.06.2018 3 z 5

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

Líbilo moc. Co víc si přát, než ležet na pláži, pozorovat moře a číst tuto knihu. Oddychovka na léto s nějakou kavárničkou poblíž.

17.06.2018 5 z 5

Zpráva od nebožtíka Zpráva od nebožtíka Joanna Chmielewska (p)

Četla jsem již po několikáté a opět jsem si to užila, I když mi to přišlo až moc o štěstí drhnoucí. Přesto jsem si to užila. Mělo to spád díky několika honičkám, promyšleným tahům a jedné nevěřící ženské.

15.06.2018 4 z 5