Dědictví z New Orleansu

Na osudu mladičké Marie líčí autorka dobu, kdy New Orleans ještě patřil převážně kreolskému obyvatelstvu a nad faktem, že někdy bude náležet Americe ohrnují nos nejen tito, ale dokonce i černí. Mary bez rodiny, jen s jedinou stopou, která vy jí mohla pomoci nalézt ve městě příbuzné, pluje den co den v davu bezejmenných, i když ještě před samotným vyloděním zasáhne její nedotčené srdce krásný mladý muž na pozadí skvostné plantáže. Kreol Valmont Saint Brévin pochopitelně o mladičké dívce ani neví a když se poprvé střetnou, má důvod se domnívat, že Mary patří k domácnosti lehké dámy Rose... Tento omyl a nedorozumnění formuje osud Mary a ostatně i Valmonta až do samého konce, který v duchu zamilovaných románů přece jen musí dopadnout dobře!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74316/dedictvi-z-new-orleansu-UMm-74316.jpg 4.446
Literatura světová, Pro ženy, Historické romány
Vydáno, Naše vojsko

New Orleans Legacy, 1987

Kniha Dědictví z New Orleansu

Laira
08.10.2020

Moja najobľúbenejšia kniha už asi od 14-tich.

Safienka
27.07.2018

Ač historické romány moc nevyhledávám, tento jsem dostala a moc si ho užila. Sedl mi styl psaní i vývoj hrdinky, kdy se z ufňukané stala samostatná žena, která umí říct ne. Jen ten fórek a odpuštění mi přišlo takové překotné. Jinak ale moc pěkné a mohu doporučit.

Kabalenka
15.03.2017

Super knížka. Zábavná a oddychová. Stále se k ní vracím.

evask
07.01.2017

Ještě bych chtěla dodat, že pět hvězdiček si zaslouží závěr- recept na červené fazole. Během čtení jsem si říkala, jak to asi vařili, že jim to tak chutnalo. Vyzkouším, jen co seženu červené fazole.

evask
06.01.2017

Člověk se dozví něco z historie New Orleansu. Ale má to nádech červené knihovny. Čte se dobře, děj má spád, nic hlubšího jsem nenašla. Přislazené pojetí. Srovnávám s knihou Foxové z Harow, kterou jsem četla těsně před Dědictvím. Stejné kulisy. Ta mně ale zaujala mnohem víc.

Mh200877
07.09.2014

Krásna kniha. Príbeh o silnej žene ma vždy zaujme :) Páčili sa mi aj zaujímavé informácie o New Orleanse. Rada sa k nej vraciam.

kattyV
15.02.2013

O jaké dědictví v knize jde? Šestnáctiletá Mary se po smrti svého otce dozvídá, že žena, kterou považovala za svou matku její matkou není. Mary vyrůstající na severu pochází z New Orleans. Jediné, co jí matka zanechala je skříňka, kterou si ženy z tohoto města předávají z generace na generaci. Maryina nevlastní matka o ní sebemíň nestojí a tak se dívka vydává hledat své skutečné příbuzné. Je mladá a velmi naivní, není divu, že se dostane do mnohých problémů. Nakonec dokáže postarat sama o sebe, přežije mor a najde své příbuzné i lásku.

hortenzie
03.01.2013

Výborná kniha. Plná romantiky, napínavého děje, i nádherného popisu života v New Orleans a okolí.

Alexandra Ripley
americká, 1934 - 2004