Dědictví z New Orleansu

Na osudu mladičké Marie líčí autorka dobu, kdy New Orleans ještě patřil převážně kreolskému obyvatelstvu a nad faktem, že někdy bude náležet Americe ohrnují nos nejen tito, ale dokonce i černí. Mary bez rodiny, jen s jedinou stopou, která vy jí mohla pomoci nalézt ve městě příbuzné, pluje den co den v davu bezejmenných, i když ještě před samotným vyloděním zasáhne její nedotčené srdce krásný mladý muž na pozadí skvostné plantáže. Kreol Valmont Saint Brévin pochopitelně o mladičké dívce ani neví a když se poprvé střetnou, má důvod se domnívat, že Mary patří k domácnosti lehké dámy Rose... Tento omyl a nedorozumnění formuje osud Mary a ostatně i Valmonta až do samého konce, který v duchu zamilovaných románů přece jen musí dopadnout dobře!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74316/big_dedictvi-z-new-orleansu-UMm-74316.jpg 4.452
Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: , Naše vojsko

New Orleans Legacy, 1987

Kniha Dědictví z New Orleansu

alekis

SPOILER
Knihu doporučuji především ženám, aniž chci jakkoliv snížit její kvality. Má všechno, co do zábavného, napínavého a barvitého románu patří. Mladičká sirota, překonávající nesčetné překážky a podrazy s neuvěřitelným nasazením, to je hlavní postava Mary. Po celou dobu jí držíme palce a věříme, že nakonec najde dvě věci, po nichž její srdce touží: svoji dosud neznámou rodinu a svoji nádhernou lásku...
Všechno to je opravdu výborné, čtenářka (a snad i čtenář) se se zaujetím začte a určitě se pobaví. Město New Orleans, doba, prostředí, život, zvyky, vše popsáno perfektně, takže je možné si to představit a dokonce se poučit.
Ovšem, ta láska... Mary miluje Valmonta z celé své dívčí duše... ale její vysněný hrdina je poněkud rozporuplná osobnost. Sice si polepší charakter, pomáhá uprchlým otrokům dostat se do Kanady, ale to, jak se chová k Mary je velmi nepěkné... To, že nakonec prozří a zamiluje se do ní, je na celý dlouhý, spletitý a zajímavý příběh tak divně naroubované, až je to k neuvěření...
Nezazlívejme autorce, jinak je to totiž opravdu skvělé a zábavné čtení... A teď jdu dokončit další ze stejného soudku, Foxové z Harrow :-).

Siwan

Kniha je skvělá. Celý příběh od začátku do konce plyne jak řeka a unáší vás s sebou. Perfektní a ještě jednou perfektní.

gabriela8049
01.12.2021

Pribeh ma bavil, kniha je dlha, dobre su opisy New Orleansu z roku 1850. Hlavna hrdinka neviem ci mi bola sympaticka, vo veciach lasky sa chovala hlupo. Val mi bol nesympaticky, uplny hajzlik, neviem ako ho mohla lubit

madem
20.11.2021

Kniha je náádherná. Jen ten konec je takový rychlý, jakoby ufiklý. Už je to dlouhé, tak během 5ti vět vše vysvětlím a konec.

niky89
16.09.2021

Krásný příběh... Při čtení se u mně vystřídali různé emoce .Jedna z mála knih u které jsem s hlavní hrdinkou vše procítila a přistihla jsem se jak bulìm Všem kdo váháte doporučuji

Laira
08.10.2020

Moja najobľúbenejšia kniha už asi od 14-tich.

Safienka
27.07.2018

Ač historické romány moc nevyhledávám, tento jsem dostala a moc si ho užila. Sedl mi styl psaní i vývoj hrdinky, kdy se z ufňukané stala samostatná žena, která umí říct ne. Jen ten fórek a odpuštění mi přišlo takové překotné. Jinak ale moc pěkné a mohu doporučit.

Kabalenka
15.03.2017

Super knížka. Zábavná a oddychová. Stále se k ní vracím.