Dívka, která chtěla zachránit knížky

Anna má skoro deset let a ze všeho nejvíc ráda čte. Miluje čtení tolik, že jedním z jejích nejlepších přátel je knihovnice paní Monsenová, i když jí je už skoro padesát let! Jednoho dne paní Monsenová řekne Anně, co se stane s knihami, které si nechce nikdo půjčit. Zmizí. Jsou zničeny. Ale co se přihodí všem, kteří v těchto knihách žijí? Zmizí také? To přeci nejde! Anna musí knížky zachránit! Ale jak? Okouzlující, poetický a magický příběh o zvláštní lásce ke všem, kteří žijí uvnitř knih, napsaný jedním z nejznámějších a nejoceňovanějších norských spisovatelů. Knihu doplňují kouzelné ilustrace Lisy Aisato....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/364906/divka-ktera-chtela-zachranit-knizky-4Il-364906.jpg 4.6116
Pro děti a mládež
Vydáno:, Omega

Jenta som ville redde bøkene (2017)

Kniha Dívka, která chtěla zachránit knížky

aslavey

Dětsky roztomile naivní čtení.

Melcrovka

Okouzlující a poetický příběh o lásce ke knihám a o tom, že stárnutí se člověk nemá bát, ale má se naopak těšit na všechny příběhy, které se mu mohou v budoucnosti stát.

Karinka2012

Nádherná kniha, krásně ilustrovaná s úžasným příběhem. Miluji knihy, a proto dívce děkuji, že zachránila i můj svět. Díky! Děkuji i panu autorovi za krásné čtení.

freejazz

keď som bol malý, chcel som práve takéto knihy. nádherné ilustrácie, príbeh na premýšľanie, otvorený koniec. len siahnuť po ďalšej knihe.. alebo si ju napísať a nakresliť...

ThePeace135

Je to sice pohádka pro děti, ale to mi nezabránilo si knihu přečíst a právem jí udělit 5 *. Nádherné ilustrace, nádherný příběh, který za tak trochu dětskou naivitou s jakou je příběh vyprávěn, skrývá hlubokou myšlenku :) pro děti nádherné čteni, pro dospělé milovníky knih dvojnásobně nádherné čtení :)

Marta88

Příběh mě nakonec velice mile překvapil. Ale těšila jsem se trochu na jiný děj. Člověk nesmí předpokládat :-).

Ivana11

Nádherná knížka o lásce ke knihám, doplněná nádhernými ilustracemi.

Odehnalka

Tak tohle byla krásná knižní jednohubka! Krásné ilustrace a krásný příběh nejen pro děti, ale i pro dospělé milovníky knih!

knihovny

Klaus Hagerup