Knihomolová

Profil

Poslat zprávu

Petra Hubová (žena) · Moravskoslezský kraj · statistiky

Aktivní: včera v 20:24·poprvé 04.07.2016
Body:410·17 autorů·29 knih
Palce:262 za komentáře·113 ostatním
Knihovny: Knihovna města Ostravy - Ústřední knihovna (Ostrava)

Právě čtené knihy 11

Ostrov Duma KeyStručné dějiny pedagogikyTohle je mořeInformatorium školy mateřskéPřehled pedagogiky

Kdo jsem


Od mala jsem ráda psala a opisovala. Bylo mi jedno co. Písmenka, slohové práce, úryvky z učebnic, úryvky z knih, citáty, básně, hudební texty, samozřejmě i svoje myšlenky. A od mala jsem taky stejně ráda mluvila. Za vyrušování v hodině jsem vždy musela opisovat knihy. Za vyrušování v družině jsem pak musela opisovat Mateřídoušku a Ohníček. A o prázdninách jsem si opisovala sešity z literatury. Jen tak, abych psala. Teď už méně mluvím, méně píšu. Nemám čas. Pořád čtu. A vy snad chápete proč.

Edit ze současnosti:

Jednoho mrazivého únorového večera, kdy se vzduchem honily miliony sněhových vloček (a taky miliony nitrobuněčných cizopasníků zvaných chřipka), nám vrána přinesla kouzelného tvora. Tento malý tvor dokáže jediným pohledem vymazat okolní svět a jediným zvukem zastavit čas. Dokáže měnit životy lidí. Má neskutečnou moc. Je to snad čaroděj? Prorok? Mimozemská inteligence? Nebo ... že by ... Lenin?

Ne. Je to má malá dcera. Pidičlověk. V četbě mě podporuje, ba ji dokonce vyžaduje (patřičně melodicky a nahlas). Ale zastává názor, že vše by mělo zůstat v její moci a pod jejím velením. Je velmi konzervativní. Je dcerou své matky. A tak čtu už jen tehdy, kdy mi to ona dovolí...