Sabina335 Sabina335 komentáře u knih

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Třetí díl této skvělé série je plný zvratů. Kniha byla velmi napínavá a hlavně oceňuji tuto celou zápletku. Za mě nejlepší díl celé série.

06.04.2020 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Knihu jsem četla už pár let nazpět. Velmi otevřeně se v ní hovoří o sexu, což může někomu vadit. Kniha je předlohou pro filmové zpracování, které se mi také moc líbí. Nejvíce se mi líbí sledovat vývoj vztahu Christiana a Any.

06.04.2020 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Kniha je rozdělená na dvě části: "předtím" a "potom". Nechci zde prozrazovat co je tím "oním", každý kdo bude mít zájem si tuto knihu přečíst, na to brzy přijde sám. Za sebe můžu říct, že je kniha velmi krásně napsaná. John Green je skvělý autor, a ani tato kniha mě ani trochu nezklamala. Autor propůjčil hlavnímu hrdinovi i něco ze sebe, oba mají rádi poslední slova slavných osobností. Na knize se mi hodně líbí právě toto propojení. Zároveň styl psaní je velmi povedený. Kniha neobsahuje kapitoly, ale hlavní postava vypráví po dnech, co prožívá a zažívá na internátu, vypráví o všech zážitcích, přátelích, které na nové škole potká a svých láskách. Velmi krásná kniha, kterou opět můžu jedině doporučit.

03.04.2020 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Kniha v sobě zahrnuje tři nádherné sváteční romance od různých autorů. Tyto příběhy se odehrávají ve stejný čas a to na Štědrý den. Povídky na sebe krásně navazují, postavy vždy něco spojuje, což se mi na knize hrozně moc líbí. Nechápu jak se autorům povedlo napsat tyto příběhy tak, že máte pocit, jako by je psal jen jeden člověk. Velmi krásná kniha, čte se rychle, jednoduše napsané. Rozhodně se k ní budu velmi ráda vracet.

30.03.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Kniha má trochu pomalý začátek. Na prvních téměř 60 stranách se prakticky nic zajímavého neděje. Ale pak v malém, odlehlém hotelu odříznutého od světa, díky sněhové vánici, dochází k sérii vražd. Díky vánici nejde v hotelu elektřina a silnice jsou úplně zasypané sněhem, takže se k nim nikdo nedostane. Kdo je tím vrahem? Je to někdo z hostů? Nebo je snad v hotelu někdo, kdo tam nemá co dělat? Znají se hosté mezi sebou a má někdo z nich důvod k pomstě? Pokud vás zajímají odpovědi na tyto otázky, tak si rozhodně tuto knihu přečtěte a nebudete litovat!!!

29.03.2020 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Tak jo, nejdřív jsem chtěla dát jednu hvězdu dolů, protože ještě před pár stránkami jsem si říkala, že se mi nelíbí závěr, ale beru zpět a dávám plný počet. Zvrat na konci je za mě super a nečekala jsem to. Druhý díl ad této autorky je zase krásně napsaný a opravdu se mi líbí.

22.03.2020 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Velmi zajímavá kniha, která i tak trochu poučí v oblasti matematiky. Hned jsem si vzpomněla na vysokou školu, kde jsem právě matematiku nesnášela a můžu říct, že po přečtení dodatku, jsem konečně pochopila jak ty funkce fungují :) ikdyž už je mi to teď k ničemu :D

18.03.2020 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

kniha se cte velmi dobre, je krasne napsana a vzdy jsem se tesila az budu moct knihu zase otevrit a pokracovat ve cteni. libilo se mi patrani a to co spolu zaziji kamaradi na ceste. hvezdicku dolu davam jen proto, ze jsem trosicku cekala lepsi zaver a mozn trochu vice akce. ale velmi pekna kniha.

12.03.2020 4 z 5

Pevnost devíti věží Pevnost devíti věží Qais Akbar Omar

velmi krasna kniha o autorove dospivani v Afghanistanu v obdobi nastupu Talibanu. doporucuji!!!

10.03.2020 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha je velmi krásně napsaná, jednoduchá, ale velmi zajímavá zápletka. Jen mi konec připadal trochu rychlý, autorka se mohla ještě trochu rozepsat a udělat to krapánek záhadnější, ale i tak hodnotím knihu velmi pozitivně.

03.03.2020 5 z 5

V pátek jí to řeknu V pátek jí to řeknu Vladimír Přibský (p)

Knize dávám jednu hvězdičku. Je psaná velmi zvláštním stylem, který mi opravdu nesedl. Jsou zde propojeny rozhovory lidí s myšlenkovými pochody Ctirada, což na mě občas působilo velmi zmateně a nedokázala jsem se zorientovat v tom, kdo co říká a nebo zda jde jen myšlenky či vzpomínky. Už dlouho jsem neměla takový problém knihu dočíst, ale nakonec jsem se překonala, ačkoliv jsem ji musela proložit čtením jiné knihy. Knihu jsem si zvolila hlavně kvůli čtenářské výzvě, ale popravdě jinak bych si ji asi ani nevybrala.

19.02.2020 1 z 5

Středa nám chutná Středa nám chutná Iva Procházková

Knihu jsem si zvolila hlavně kvůli čtenářské výzvě, popravdě mi padla do oka její obálka a když už jsem byla v knihovně, tak jsem si ji půjčila (i když je to knížka pro děti). Kniha je psaná jednoduše, je tedy vhodná pro mladší čtenáře. Navíc jsou v knize nádherné ilustrace Denisy Wagnerové.

19.02.2020 4 z 5

Hodné holky Hodné holky Sara Shepard

Kniha navazuje přesně tam, kde končí první díl – rodiče odváží své děti z policejní stanice. Bylo potvrzeno, že Granger byl ubodán svým vlastním nožem. Holkám se lepí smůla na paty. Vše, co vyslovily tenkrát na hodině filmové vědy se stává skutečností. Parker chtěla, aby jejího otce ve vězení ubodali a to se také stalo. Ashley je nalezena mrtvá ve vaně. Aviina nevlastní matka spadne opilá z balkonu a leží v kómatu v nemocnici. Zbývá jediná Claire, která by měla být dle přání Mac přejeta autem. Doktorka Roseová – specialistka na psychologické profily – postupně hovoří se všemi podezřelými dívkami. Vráží holkám do hlavy brouka, že by na vině mohla být jedna z nich a čeká na jejich reakci. Holky se začínají obviňovat navzájem. Kdo je tedy tím vrahem, který plní tato „tajná přání“? Je to skutečně jedna z dívek nebo za tím stojí úplně někdo jiný? Myslím, že po přečtení knihy budete velmi příjemně překvapeni a skutečně zaskočeni, kdo za tím vším stojí. Já tedy rozhodně překvapená byla a posledních pár stran, jsem hltala jak o život. Naprosto šokující závěr, kterým jsem ani trochu neočekávala.

15.02.2020 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Velmi krásný, dojemný a přitom krátký (cca 100 stran) příběh o velmi silném přátelství. Tuto knihu by si měl přečíst každý, kdo má rád kvalitní literaturu a krásný příběh. I když je tato kniha řazena do povinné četby, což většinu čtenářů může odradit, čtu tuto knihu již po několikáté a díky čtenářské výzvě jsem se rozhodla o ni rozšířit svoji knihovnu (do teď půjčovaná pouze z knihovny).

13.02.2020 5 z 5

Perfekcionistky Perfekcionistky Sara Shepard

Další skvělý dívčí román od Sary Shepardové – Perfekcionistky. Děj se odehrává v městečku Beacon Heights v Seattlu. Pět kamarádek (Julie, Parker, Mackenzie, Ava a Caitlin) se na hodině filmové vědy spojí, aby se pomstily „diktátoru školy“ Nolanovi. Vymyslí si scénář, podle kterého by Nolana nejraději zabily, ale nakonec se mu "jen" pomstí. Na večírku mu nasypou do pití drogu, odvedou ho do ložnice a popíší mu obličej, nafotí ho a fotky dají na internet. Co se však nestane, Nolan je na tomto večírku nalezen zavražděn! Holky začínají panikařit, jejich původní smyšlený scénář se totiž stává skutečností. Ava mezitím zjistí, že jejich učitel filmu Granger svádí studentky. Nolan, který o tom všem věděl, Grangerovi vyhrožoval. Holky věří, že Nolana musel zabít Granger a jdou ho udat na policii. Nemají dostatek důkazů a navíc jsou samy v podezření, protože každá měla motiv Nolana zabít. Holky jsou čím dál víc přesvědčeny o vině Grangera. Vloupají se ke Grangerovi domů. Najdou zde složku s popsaným rozhovorem, který probíhal tenkrát v hodině. Granger se vrací domů. Holkám se podaří utéct. Ještě v poslední chvíli běží Ava do zahrady, kde, jak jí prozradil její přítel Alex, Granger něco toho rána zakopával. Ava nachází krabičku s flashdiskem. Před domem Grangera stojí Alex, který všechno viděl. Holky nesou důkazy na policii, kde zjistí, že je Granger mrtvý. Umřel v době, kdy tam byly holky. Na policii je udal Alex. Jen pro nedostatek důkazů je nezavřou, ale policie je odteď bude všechny bedlivě sledovat. Miluji, jak končí knihy Sary Shepardové, s velmi otevřeným koncem, kdy můžu dál přemýšlet co se bude dít. Kdo je tedy oním vrahem, co zabil Nolana a zřejmě i Grangera? Může za tím vším být Alex, nebo to bude někdo jiný?

13.02.2020 5 z 5

Vdovy Vdovy Ed McBain

Velmi se mi líbí propojení více nesouvisejících případů: spáchané vraždy, které jsou hlavním předmětem vyšetřování, vražda Carellova otce a vyjednávání s únosci, i když to občas na někoho může působit až moc zmateně.
Jediné, co mi na knize vadí, je její název, který je vysvětlen až na konci knihy a i tak, to pro mě nemělo absolutně žádnou souvislost: vdovy = karetní hra????
Kniha se každopádně četla dobře a bylo to spíše taková oddechovka na dvě odpoledne. Knihy od McBaina se mi všeobecně líbí. Styl psaní je jednoduchý a celkově čtivý.

12.02.2020 4 z 5

Jana a Dana aneb Uličnice k pohledání Jana a Dana aneb Uličnice k pohledání Věra Řeháčková

bylo krasne se vratit do meho detstvi a znovu z knihovny vytahnout tuto knihu, ktera se mi krasne hodi do ctenarske vyzvy 2020. jde o velmi krasny pribeh dvojcat, ktera se odstehuji do Brna a zazivaji neuveritelne krasne letni prazdniny plne prekvapeni. velmi krasne napsane, vhodne pro mladsi ctenare.

09.02.2020 4 z 5

Padesátka Padesátka Oliver Burian

celkem prijemna ceska oddychovka, ktera odpovida filmu, ktery se mi take velmi libi. precteno za jedno sobotni odpoledne.

08.02.2020 3 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Tuto sérii detektivek jsem si opravdu velmi oblíbila a dávala jsem jim velmi vysoké hodnocení, ačkoliv teď musím sebekriticky přiznat, že tento díl mě trochu zklamal. Zápletka byla jako vždy skvělá, ta myšlenka Smrtící bílé byla úžasně propojená, ale opravdu to nemuselo mít 700 stran. Vše se rozjelo až na konci (tak jako u všech předchozích dílů), ale tentokrát děj neměl takový spád, jak jsem byla zvyklá. Líbilo se mi v knize vysvětlení té "Smrtící bílé", ale tento motiv je dle mého názoru už moc "psychologický". Předchozí díly za mě určitě mnohem lepší. Sama Rowlingová v poděkování napsala, že "Z důvodů, které tak úplně nesouvisejí se složitostí zápletky, je Smrtící bílá je jednou z nejnáročnějších knih, jakou jsem kdy napsala, ale také patří k mým nejoblíbenějším." Neříkám, že je kniha napsaná špatně, to vůbec ne, ale v porovnáním s předchozími díly musím pár hvězdiček ubrat. (Je to možná i tím, že během nemoci ležím v posteli a přelouskala jsem během 10 dnů všechny druhý, třetí a čtvrtý díl ihned po sobě, tak už jsem se začala asi tímto stylem psaní nudit).

08.02.2020 3 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Třetí díl této skvělé série mne opět uchvátil a to po přečtení pouhých pár stránek. Hned na začátku knihy se rozjede úžasné pátrání. Čtenáři je odhaleno Robinino temné tajemství, díky čemuž dochází k upevnění vztahu Robin a Strika. Myslím, že nejsem jediná, kdo by si přál, aby ti dva byli spolu, ale souhlasím i s tím, že by kniha ztratila docela dost napětí, které v jejich vztahu panuje. V mnoha komentářích lidé vytýkají, že je zde mnoho zbytečných popisů, které odvádějí pozornost a zbytečně natahují knihu na obrovské množství stránek a že se po přečtení knihy v podstatě nic moc v příběhu neděje. Tento názor nikomu nezazlívám. Je potřeba to brát tak, že tento styl psaní je pro autorku typický a tyto knihy prostě nesednou každému (tak jako u spousty jiných knih). Mně osobně tento styl psaní vyhovuje, líbí se mi občasné detailní popisy, i Strikovo neustálé stěžování na bolavé koleno a Robinino fňukání ohledně práce (upřímně, kdo z nás by na jejich místě nefňukal také???)
Příběh mě znovu vtáhl a jen stěží jsem se od něj odpoutávala. Odhalení, tentokrát masového vraha, mi opět vyrazilo dech. Obdivuji ten nápad autorky, že pokaždé vymyslí tak dokonalou zápletku. Kniha se mi opravdu moc líbí a s velkou chutí otevírám čtvrtý díl. Mohu říct, že s velkým napětím přemýšlím, co se bude dál vyšetřovat? Co Robin? Co Strike? Co Matthew? Odpověď na poslední otázku: za mě je to pěkný mizera, ale to ať si posoudí každý z vás.

03.02.2020 5 z 5