Sabina335 Sabina335 komentáře u knih

Proradný medvídek Proradný medvídek John J. Lamb

Velmi pohodová detektivka ze série "Tajemství sběratele medvědů". Bývalý detektiv se svou ženou vyrábí plyšové hračky, jezdí s nimi na různé výstavy a přitom řeší různé vraždy. Velmi oddechové čtení, celkem vtipně napsané.

Medvídek na klíček Medvídek na klíček John J. Lamb

Mazaný medvídek Mazaný medvídek John J. Lamb

Medvídek s falešným srdcem Medvídek s falešným srdcem John J. Lamb

Obvinený Obvinený John Grisham

Mladý chlapec, který zbožňuje soudní procesy a vše, co s nimi souvisí. Všemožně se snaží pomoci s vyšetřováním a hledáním důkazů. Co se týče Grishama, patří tyto knihy ke slabším, ale na druhou stranu jsou určeny spíše pro mladší čtenáře, pro které jsou tyto knihy tozhodně skvěle napsané.

Únos Únos John Grisham

Právník školou povinný Právník školou povinný John Grisham

Mráz Mráz James Hayman

První díl jsem nečetla, ale tento druhý díl není špatný. Nejde o žádný velký krvák, kniha se četla velmi dobře, ale i tak nechybělo napětí.

07.04.2020 4 z 5

Zavři oči Zavři oči Silvana Giacobini

Velmi krásný a oddechový román. Moc se mi líbí prolínání součastnosti a vizí hlavní hrdinky Chiary.

07.04.2020 5 z 5

Kočka v botách / Dům, co postavil Jack / Tři slepé myšky Kočka v botách / Dům, co postavil Jack / Tři slepé myšky Ed McBain

Další tři detektivky od Eda McBaina v hlavní roli s úžasným právníkem/detektivem Matthew Hopem. Za mě opět úžasné čtení.

Jack a fazole / Sněhurka / Popelka Jack a fazole / Sněhurka / Popelka Ed McBain

Kniha s sobě zahrnuje tři úžasné detektivky od Eda McBaina v hlavní roli s úžasným právníkem/detektivem Matthew Hopem. Pro milovníky napětí rozhodně doporučuji.

Bezbranná Bezbranná Julie Gregory

Kniha mi naprosto vyrazila dech. Šokující zpověď autorky, která popisuje, jak byla v dětství "mučena" vlastní matkou, která si usmyslela, že je její dcera nemocná. Celou dobu jsem s autorkou velmi soucítila a ne jednou jsem u knihy brečela.

Císařovy nové šaty Císařovy nové šaty Hans Christian Andersen

Klasická pohádka od Hanse Christiana Andersena vydaná již v mnoha vydáních a několikrát zfilmovaná.

Císař miluje módu a pořád chce mít unikátní šaty. Najde si nové tkalce, které mu slíbí unikátní šaty, avšak je dokáže spatřit pouze ten, co se hodí do svého úřadu. Ten kdo je neuvidí je ubohý hlupák. Všichni poddaní mají strach, že se do úřadu nehodí a proto shodně tvrdí, jak jsou šaty nádherné. Císař sám musí tuto lež podpořit, přece není jediným hlupákem v království. Při přehlídce má tyto neviditelné šaty na sobě a až nevinné dítě, které jest hodno svého úřadu řekne, že císař je ve skutečnosti zcela nahý.

Křesadlo Křesadlo Hans Christian Andersen

I přes to, že Hans Christian Andersen patří mezi autory klasických a velmi známých pohádek, musím přiznat, že právě tuto pohádku jsem ještě nikdy nečetla. Jde o docela "morbidní" příběh vojáka, který za pomoci čarodějnice přijde k velkému bohatství. Má jí odevzdat křesadlo, ale neučiní tak a ponechá si ho. Brzy zjistí, že křesadlo je kouzelné a dokáže mu splnit přání. Chce se tedy setkat s princeznou, která nevychází z věže, jelikož jí bylo předurčeno, že si má vzít obyčejného vojáka. Král s královnou brzy za pomoci lsti zjistí, kde je voják ukrytý a kam si vodí princeznu a nechají ho zatknout. Voják chce, aby mu bylo splněno poslední přání, než ho pověsí na šibenici. Použije křesadlo, kterým přivolá kouzelného psa. Ten zabije krále a královnu a voják se tedy může oženit s princeznou a začít vládnout.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Básnickou sbírku Kytice si jistě všichni pamatujeme ze základní školy, kdy jsme tuto sbírku museli přečíst v rámci povinné četby a ne jeden z nás se musel naučit báseň Polednice. Není to tak dlouho, co na motivy této sbírky byl natočen film Kytice, který zahrnuje nejznámější básně sbírky, které jsou velmi nádherně zpracované.

07.04.2020

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Neuvěřitelně napsaná zpověď Lalea, který zažil hrůzy Osvětimi a dělal všechno pro to, aby přežil. I přes všechny hrůzy, které v koncentračním táboře zažil a viděl umřít stovky nebo tisíce lidí, se dokázal nad všechno "povznést" a našel v táboře svou životní lásku. Velmi dojemný příběh, který i přes všechny tyto hrůzy mi vykouzlil úsměv na rtu a naprosto mě dojal.

Unesená Unesená Klára Janečková

Úžasná kniha posle skutečné události, která se odehrává nedaleko mého bydliště. Místa popsané v knize tedy velmi dobře znám a proto jsem se naplno ponořila do děje a živě jsem viděla každou uličku v knize popsanou a říkala jsem si, bože, tudy jsem před týdnem šla. Knížku jsem nedokázala odložit a přečetla jsem ji na jeden zátah. Kniha je krásně napsaná a plná dramat a napětí.

Annejet to tak nenechá Annejet to tak nenechá Miep Diekmann

Dvanáctiletá dívka, které prožívá úžasná dobrodružství. Tato knižní série je vhodná pro dospívající dívky (sama jsem ji četla ve svých asi 12 letech a pamatuji si, že tyto tři knihy patřily mezi mé velmi oblíbené knihy dětských let).

Annejet má problémy Annejet má problémy Miep Diekmann

Annejet a kluci Annejet a kluci Miep Diekmann