Ryšava Ryšava komentáře u knih

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Knihu jsem četla z napětím. u Nesba se mi moc nelíbí styl psaní. Někdy mám problém se v jeho dějích vyznat, ale tenhle děj se mi líbil. Od třetí části jsem knihu nechtěla odložit. Konec mě překvapil. Nesba čtu, jen kvůli výzvám =D jinak bych na ho asi nečetla =D

26.02.2021 4 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Dobrá kniha. Četla jsem ji i poslouchala. K téhle knize se ráda vracím. Hlavně, když mám špatné období a tvořím si v hlavě moc předsudků. Takhle kniha mě vždy postaví zpátky na zem.

25.02.2021 4 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

25.02.2021 4 z 5

Případ sametových drápků Případ sametových drápků Erle Stanley Gardner

Příjemný odpočinek. Jako vždy jsem byla vedle a špatně jsem odhadla vraha, ale to se mi u detektivek stává často =D moc se mi líbilo, že je to stará kniha, kde požívají telefony, telegrafy atd. Lidem věří a stačí jim podepsané prohlášení na obyčejném papíře... Možná si jednou přečtu další díly.

14.02.2021 3 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Knížka mě nebavila. Nedokázala jsem se začíst. Když umřel plukovník Michálek, málem jsem ukápla slzu a bylo mi to moc líto. Člověk by si myslela, že všechno dobře dopadlo, ale opak je pravdou. Trochu se divím, že se Alice nezbláznila... Prošla si si peklem (čubčin pohár), otroctvím atd. a stále je v pohodě... Kotleta má lepší knihy, než je tahle.

05.02.2021 2 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Kouzlu Zaklínače jsem nepropadla. Dvě knihy jsem si přečetla a zbytek poslouchala. Ciri mě upřímně štvala... díky tomu, že děj skáče z jednoho hrdiny na druhého, tak jsem se občas ztratila... konec byl pěkný, až mi skoro ukápla slza za všechny padlé lidí, kteří umřeli na Stygga. Celkovou ságu bych hodnotila 3,5 hvězdičky, ale tím, že nejde dátpůl hvězdy, tak dám 4 :-) musím uznat, že spisovatel měl děj skvěle propracovaný.

30.01.2021 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Když jsem byla malá a viděla jsem filmové zpracování, tak jsem to vůbec nechápala... Nejvíc mi bylo líto Boxera, který dřel a nic z toho neměl. Ale když jsem si to teď poslechla jako audioknihu, tak je to opravdu nadčasové dílo. Nejde jen o politiku, kde tohle chování můžeme vidět nejčastěji, ale teď se to chování ukazuje v práci, na školách, v kroužkách atd... smutné je, že se ostatní zvířátka nepostaví proti nespravedlnosti, protože si už nepamatuji, jaké to bylo předtím, než jim vládla prasata...

24.01.2021 5 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Do téhle knihy jsem se hned začetla. Kapitoly ubíhaly rychle. Hned musím číst další knihu. V tomhle je Kotleta skvělý. Dokáže navnadit na další díl, nebo nechcete přestat číst knihu, protože vás zajímá, jak se děj bude dál odvíjet.

17.01.2021 4 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Trvalo dlouho než jsem se ke knížce dostala... Musím říct, že mě odrazovala tloušťka knihy a taky vzpomínky, že autor vše detailně popisuje a jsou v knihách i nudné pasáže. Taky jsem věděla, jak celá sága skončí, takže mě nic nenutilo si knihu přečíst. Ale na youtube jsem narazila na audioknihy celé ságy, tak jsem si řekla, že si ji poslechnu. Musím říct, že jsem byla překvapená :-) Eldest a Brisngr mě moc nebavilo, ale Inheritance mě překvapila. Kniha byla napínavá. Bylo v ní víc akce než nudy. Líbilo se mi i jak Eragon zabil Galbatorixe. Už tak moc se mi nelíbil závěr knihy, ale je dobře, že se naplnil Eragonuv osud. Celé sérii bych dala 4*.

09.01.2021 4 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Příjemná oddechovka. Kotlety ráda čtu, když nechci nic řešit a odpočinout si. Postapokalyptické téma se teď celkem hodí.

08.01.2021 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Když jsem tuhle knihu četla poprvé před pěti lety, tak jsem si říkala, že až moc přeceňovaná. Nechápala jsem, co na ní všichni vidí.... Teď jsem si knihu poslechla a líbila se mi více, než když jsem si ji četla. v knížce jsem si našla svoji pravdu =)

06.01.2021 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Tuhle knížku jsem začala číst z nudy, a taky proto že jsem měla chuť na nějakou romantiku... V době zavřených knihoven byla tahle jediná, která se k tomu přiblížila a mám ji doma... Kdyby mi bylo mezi 11-13 lety, tak bych knihu hltala, ale můj věk se blíží k třicítce a kniha se mi zdála hodně úsměvná. Velký popis dokonalosti Edwarda se mi zdál být kýčovitý... Ale líbilo se mi, jak mezi sebou Bella s Edwardem sarkasticky mluví. Když to porovnám z filmem, tak mi vadilo, že z Belly udělali úplnou blbku...
Knížku si víckrát nepřečtu, a ani mě nenadchla natolik, abych si přečetla další díly.

20.12.2020 3 z 5

Bohémské háčkování Bohémské háčkování Marike Slump

Jsem mírně pokročilá v háčkování a poprvé jsem se vrhla do háčkování výrobku pomoci psaného návodu. Musím říct, že to není těžké. Kniha je pěkně napsaná a srozumitelná.

02.12.2020 4 z 5

Řecká mytologie pro začátečníky Řecká mytologie pro začátečníky Joe Lee

Knížka mě bavila. Řecké báje a pověsti mám ráda. Jsem ráda, že jsem narazila na knihu, kde to autor pojal jinak a udělal si z toho trochu srandu. Konečně jsem se začla orientovat, kdo je či dítě atd.

02.12.2020 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Nemám pocit, že je to doslova hororová kniha. Četla jsem ji jen přes den a byla jsem napjatá, jak to skončí. Ale věřím, že kdybych jí četla v noci, tak se bojím víc. Konec se mi zdál moc rychlý a hodně se toho událo najednou. Nejvíc mi vadilo, že si hlavní hrdinka neustále stěžuje na nedostatek peněz, ale celý den sedí na zadku v domě, místo toho, aby to řešila... čas v knize zvláštně ubíhal.

Další knihy si ráda od autorky přečtu, ale v létě, kdy se tak brzo nestmívá =D

13.11.2020 3 z 5

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Tenhle díl už nebyl tak napínavý a propracovaný, jak předešlé díly. Zdálo se mi, že se děj zbytečně natahuje a do Stínadel chodí, jen aby měli, co psát do TAM-TAMU. Přesto všechno se to četlo rychle a dobře. Jsem ráda, že jsem si nakonec Rychlé šípy přečetla a nenechala jsem na ně sednou prach v knihovně =)

05.11.2020 3 z 5

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

K Rychlík šípům jsem se dostala, až teď v dospělosti. Netušila jsem, že je to trilogie. Znala jsem jen Záhadu hlavolamů. Kniha je skvělá, napínavá a vtipná. Těším se, až tyhle knihy budu číst synovi před spaním =)

26.10.2020 4 z 5

Zlatý fénix Zlatý fénix Lene Kaaberbøl

Krásné ukončení příběhu. Všechny 4 knihy jsou poučné a člověk si hodně uvědomí =)

13.10.2020 4 z 5

Perunova krev II. Perunova krev II. František Kotleta (p)

(SPOILER) První díl je lepší. Mám pocit, že Kotleta vždycky prvním dílem navnadí čtenáře a druhý je zbytečně moc zdlouhavý, protože konečné zabít Chors je jen jeden odstavec... Ale i tak si Kotletu vždycky ráda přečtu. Člověk se odreaguje a myslí na něco jiného =)

21.09.2020 4 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Ze začátku knihy jsem se trochu nudila. Lars pořád nad něčím uvažoval a trochu se to táhlo, ale od únosu Bonnie jsem se od knihy nemohla odtrhnout a během dvou dnů jsem knihu dočetla. Otevřené konce zrovna nemusím, ale tady to perfektně sedlo. Kniha mě navnadila, abych si přečetla další díl. Doufám, že bude stejně dobrá...

27.08.2020 4 z 5