Ryšava Ryšava komentáře u knih

Čarodějovy hodiny Čarodějovy hodiny John Bellairs

Kniha se mi líbila. Taková příjemná oddechovka. Jen je škoda, že konec nabere takový rychlý spád.

21.08.2020 3 z 5

Batole Batole Lenka Medvecová Tinková

Moc se mi líbí pohádky, které v knížce jsou na ukázku. Zároveň je super, že popisuje, jak z pohádkáma pracovat. Díky téhle knihy si člověk může uvědomit, že batolata nejsou malí dospělí.

05.08.2020 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha mě zklamala. Prvních cca 100 stran to byla kopie knihy To od Kinga. Napínavý děj byl, až posledních cca 30 stran...

02.08.2020 2 z 5

Dívka na neděli Dívka na neděli Pip Drysdale

Kniha se mi líbila. Od půlky knihy jsem nedokázala přestat číst a přečetla jsem ji na jeden dech. Je to pohodové čtení ke kávě a na dovolenou =)

25.07.2020 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Stará klasika. Nikdy jsem film neviděla, tak jsem si říkala, že si knihu konečně přečtu. Trvalo mi to celkem dlouho, než jsem ji dočetla. Nebavily mě pasáže, kde se nejednalo o rodinu Corleonu. Když začala válka mezi rodinami mafii, četlo se to rychle, ale jak se děj přesunul do Las Vegas, začal děj pokulhávat a knihu jsem zase na chvíli odložila. Teď jsem zvědavá na film. Na starou dobrou klasiku s Al Pacinem.

21.07.2020 4 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

(SPOILER) Třetí díl, který je vyvrcholení války proti kartanů (žluťásci). Udivuje mě, co všechno dokáže upír snést... Hlavně Gerhard, který je tam dvakrát rozstříleným na maděru a stejně všechno přežije a dá se dokupy. Ani v tomhle díle, nemůže chybět sarkasmus a černý humor. Poslední boj, kdy se chtěly zničit jadernou bombou a dále spolu bojovali, tak to už se mi zdálo přetažené za vlasy.

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

První kniha o pověstech ze severu. Je škoda, že se pověsti točí jen kolem Ódina, Tóra a Lokiho. Není to nejlepší kniha od Gaimana.

21.07.2020 3 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Moje první kniha o Holmesovi. Sice se tam moc neobjevuje a je to napsané formou vyprávění doktora Watsna. Těším se, až si přečtu další knihy o Holmesovi a snad tam bude vystupovat více, ne jen na konci.

Ani muk Ani muk David Jackson

Na knize se mi nejvíc líbilo, jak je věčná. Spisovatel jde rovnou k věci a není tam žádné dlouhé popisování. Třetí část mě nudila, zdálo se mi, že děj zbytečně natahuje. Od začátku je ukázáno, kdo je padouch a nakonec vás mile překvapí, že nic není takové jak se zdá.

Turnus Turnus Hugh Howey

Tenhle díl se mi líbí nejvíc z celé trilogie. Líbí se mi propojení časových linek. Ukázka toho, jak člověk spěje k vlastní destrukci.

Studna Pána mlh Studna Pána mlh Cecilie Eken

Jedna z mých oblíbených knih dětství. milovala jsem komiksy W.i.t.c.h. Teď v dospělosti najít knihu u rodičů mi vykouzlil úsměv na tváři =) děj se mi líbí a bylo to rychle čtení =)

Prach Prach Hugh Howey

Tahle triologie se mi moc líbila. Nejlepší pro mě byl druhý díl Turnus, přečetla jsem ho i nejrychleji. Ale konec mě zklamal...

Tíživá láska Tíživá láska Elena Ferrante

Knížka se mi těžce četla, ale nenutila jsem se do čtení. Pro mě tam nebyla žádná dějová linie. Hrdinka se jen se zajímala a hrabala se v minulosti...

21.07.2020 1 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Pěkný příběh. Je to napsané jako pohádka

19.07.2020 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

V knize je pěkně ukázáno, jak lidská nevzdělanost a hloupost může jinému být hodně užitečná. Taky že si lidé stále myslí, že jich se to netýká a nebudou bojovat, dokud není zavřený někdo z jejich rodiny a pak už je na boje pozdě, protože se všichni bojí...

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Kapitoly jsou krátké a je v nich všechno popsané.

18.07.2020 4 z 5

S láskou o dětském spánku S láskou o dětském spánku Lenka Medvecová Tinková

Kniha mě velmi uklidnila. Každá maminka by si ji měla přečíst. Některé věci se tam hodně opakujou pořád dokola. Měla jsem ji přečtenou během chvilky a utvrdila mě v tom, že si nemám nechat radit od jiných, když to tak necítím.

15.07.2020 4 z 5

Krabice živých Krabice živých Norbert Frýd

Kniha je čtivá. Bála jsem se, že tam bude velké násilí a brutalita. Byla jsem mile překvapena, když tam žádné násilnosti nebyli a je to hlavně psané na uvědomění. Nic není jen černé a bílé

07.07.2020 4 z 5

To To Stephen King

Tahle kniha byla pro mě jak horská dráha. Někdy jsem se musela nutit do čtení a jindy jsem se od ní nemohla odtrhnout. King má skvěle závěry, ale začátek byl pro mě nuda.

21.04.2020 4 z 5

Dáma s veverkou Dáma s veverkou Elizabeth McKenzie

Můj šálek čaje to není a musela jsem se knihou spíš prokousat...

07.04.2020 2 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Přečteno během dvou dnů a nemůžu se dočkat třetího dílu. Celkem dost jsem se nasmala a nejvíc se mi líbí, že je kniha věcná. Žádné dlouhé popisování událostí. Prostě pohodovka =)

16.03.2020 4 z 5