Dáma s veverkou

Veblen je mladá žena s bohatou fantazií, amatérská překladatelka a svobodný duch v tom pravém slova smyslu. Paul je ambiciózní, nadaný neurolog, který právě objevil způsob, jak napomoci léčbě traumatických poranění mozku. Potkají se, zamilují, zasnoubí. Tohle by mohl být konec, jenže tady to teprve začíná. Od randění k manželství vede dlouhá a mnohdy obtížná cesta. Plánování společného života má i svou odvrácenou stránku, najednou se začnou vynořovat i dosud přehlížené rozpory, a aby toho nebylo málo, vstupuje do děje i krásná dědička farmaceutické firmy a jedna zvědavá, inteligentní a nadmíru charismatická veverka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/340338/dama-s-veverkou-RZj-340338.jpg 2.921
Vydáno:, Jota

The Portable Veblen (2016)

Kniha Dáma s veverkou

aliisalounu
02.09.2018

Děj knihy mě nijak extra nezaujal, dokonce jsem se musela do čtení nutit, protože nerada nechávám rozečtené knihy.

vevu.
18.06.2018

Dáma s veverkou je zvláštní kniha a myslím si, že málo komu sedne. Mně se však líbila, příběh plynul lehce. V knize se objevuje mnoho témat (rodinné vztahy, etika...), které jsou vzájemně zajímavě prolnuty. A to mě bavilo! :)

alzbeta4340
26.05.2018

Společenský román o veverkách, etice lékařského výzkumu a rodinných vztazích. Je vhodný pro trpělivé a zvídavé čtenáře. Kostra vyprávění je zajímavá a nosná, ale často je obalená mnohomluvnými a zbytečnými scénami. Čtenář se ale dozví něco o veverkách a já osobně dávám hvězdu navíc za zjištění, kdo byl Erwin Perzy. Kde jinde bych se tohle dozvěděla?

michaela2338
06.05.2018

Po první kapitole jsem si říkala, odkud se vzalo tolik pochvalných recenzí, ale hned druhá kapitola to napravila. Knížku jsem přelouskala stejně rychle jako veverka oříšek. A taky jsem ráda, že už vím, kdo je Thorstein Veblen. Možná další tip na čtení.

kvetinkabrno
08.02.2018

Na třicáté druhé straně už mě ty veverky dost štvaly.... Odloženo nedočtené.

magnolia
11.01.2018

Knížka mě nesedla, čekala jsem něco jiného. Hrdinka na mě nejprve působila jako parodie na Amélii z M. (a rostla jsem pokaždé, když použila slovo : Jejda! ).
Je to americký příběh dvou lidí před svatbou. Každý z nich je jiný a oba si nesou z původních rodin svoje trápení (s rodiči, s postiženým sourozencem). Děj kolísal od komedie k psychodramatu, a to bylo asi to, co mi vadilo. Bylo tam až moc různých témat a některé situace mi připadaly přehnané nebo zbytečně podrobné. Chování většiny hrdinů (jak dříve, tak nyní) - nesnesitelné nebo divné. Veverky tam byly tak nějak našroubované, asi aby to bylo ještě víc zvláštní. Svatba nakonec byla. Pro mne úleva, že mám dočteno - a zklamání z první letošní knížky.

MartinaF
03.11.2017

Konečně dočteno, ale nejsem si jistá, jestli mě kniha až tak moc bavila. Bylo to moc poklidné, až v závěru se začalo něco dít.

bookcase
25.10.2017

Mně se to líbilo, i když to nemělo žádnou pořádnější akci. Prostě to plynulo, jako když si prohlížíte rodinné fotky a před očima vám běží film. Autorka píše jako John Irving. Bylo to fajn.

Autor knihy

Elizabeth McKenzie