Čarodějovy hodiny

Lewis Barnavelt je sirotek. Když přijde za svým strýcem Jonathanem, očekává, že se setká s obyčejným člověkem. Ale není tomu tak. Strýček Jonathan a jeho sousedka, paní Zimmermannová, jsou čarodějové! Lewis je nadšený. Nejprve pozorně sleduje, jak oba kouzlí. Pak začne experimentovat sám a nevědomky vzkřísí bývalého majitele domu: ženu jménem Serenna Izardová. Zdá se, že Serenna a její manžel zazdili do stěn domu hodiny: hodiny, které by mohly zničit lidstvo. A jen Barnavelt je může zastavit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378629/carodejovy-hodiny-8BW-378629.jpg 3.356

Lewis Barnavelt 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, King Cool

The House with a Clock in Its Walls, 1973

Kniha Čarodějovy hodiny

LadyD
20.10.2020

Tak tohle byla velice milá kniha. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla až potom, co jsem viděla její zfilmovanou verzi, protože pak bych byla velice zklamaná. Kniha je totiž skvělá (samozřejmě lepší než film), skvělé vtipné okamžiky se nádherně doplňují i trochou tajemna. Rozhodně doporučuju. Kniha se krásně čte a určitě si získá jak dětské, tak i dospělé čtenáře.

Ryšava
21.08.2020

Kniha se mi líbila. Taková příjemná oddechovka. Jen je škoda, že konec nabere takový rychlý spád.

DennisMoore
27.05.2020

Vcelku příjemná fantasy záležitost, ale kdyby byla kniha delší, nemusel autor některé slibné události podat tak zmateně zkratkovitě a mohl si dát víc záležet na Lewisově kamarádství nekamarádství s Tarbym, trochu lépe vykreslit Lewise samotného a finále nemuselo být tak moc ukvapené. Nicméně četlo se mi to samo, ačkoliv jsem zhruba o dvacet let starší než cílová skupina.

Danielka001
02.04.2020

knihu četl můj syn v osmi letech - byl absolutně nadšen :-DDDD

Marekh
29.03.2020

Kniha se mi celkově líbila. Přestože se jedná o knihu pro děti a jedná se o žánr fantasy, pustil jsem se do čtení. Vyskytují se v ní kouzla, napětí, strašidelné scény, ale také i špetka humoru. Knihu doprovází černobílé ilustrace. Závěr knihy je trochu urychlený. Kniha má nádherný přebal. Knihu hodnotím na 4*.

MalejTonda
29.09.2019

Tuto knihu jsem četl již podruhé a musím říct, že je pořád stejně dobrá jako minule a musím jí vřele doporučit. Film jsem viděl také a moc mě to bavilo a možná se na něj ještě někdy podívám. Kniha je velmi dobrá a zábavná jen konec podle mě trochu urychlený. Vždycky jsem měl rád knihy typu: Harry Potter atd... takže kouzla, čarodějové a magie. Nikdy jsem nebyl obzvlášť velký čtenář ale pokud se naskytne kniha jako tato tak neváhám. Pokud máte rádi knihy takového žánru tak určitě doporučuji. Byl bych rád kdyby klidně vyšlo pokračování. O čem kniha je sem psát nebudu to si můžete přečíst nahoře. :D

Děkuji za přečtení :)

Aivinka
06.07.2019

Vynikající kniha! Krásně napsaná, napínavá a zároveň tajuplná. Vážně úžasná dětská kniha.

Sarajana
13.05.2019

Ze začátku mi příběh přišel připadal trochu nudný, ale nakonec se líbil.

zfilmováno americká literatura

John Bellairs