Postava ve stínu

Postava ve stínu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401576/bmid_postava-ve-tme-4gU-401576.png 3 18 5

Lewis Barnavelt série

< 2. díl

Lewis si je jistý, že objevený šťastný peníz dědečka Barnavelta z roku 1859 je kouzelný, a tak se to rozhodne vyzkoušet - odříká jedno z kouzel paní Zimmermannové, aby probudil jeho magii. Jenže to není dobrá magie. Zatímco minci nosí zavěšenou kolem krku, začínají se dít zlověstné věci. Lewisovi o půlnoci chodí podivné dopisy, po městě ho sleduje temný stín a něco v jeho těle, jako by kontrolovalo každý jeho krok. Postava ve stínech se objevuje čím dál tím častěji; nakonec Lewise zcela ovládne, a ten se není schopný osvobodit. Probudil snad sílu, kterou nedokáže zvládnout? Stihnou strýček Jonathan, paní Zimmermannová a Rose Rita Lewise zachránit?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , King Cool

The Figure in the Shadows , 1975

tessie_m
18.10.2021 2 z 5

Tato kniha mě moc nebavila, jen konec byl zajímavý a napínavý. Taková oddechovka spíše.

speciale88
11.10.2021 5 z 5

Druhy díl super. První dil sem v knižní podobě nečetla ale viděla ve filmové podobě. Napravím a na základě tohoto dílu dokoupim i prvni. Na tak tenkou knížku mi dával dej smysl. Kniha na odpoledne. Odpočinkové čtení.

Jarmila97
15.12.2020 4 z 5

Zajímavá kniha, takový dětský horor. Jedina věc co mi na knize vadí je ze by měla mít víc stran, protože dej knihy ubehne hrozně rychle

goodness
17.03.2020 3 z 5

Obálka je na knize to nejlepší nejsem cílovka, mám ráda fantasy ale tohle mě moc nebavilo. I když autor píše celkem slušně (atmosféra i téma závislosti je super) je to trochu nuda a strašně rychlé, hlavní dění jak kdyby jste prolítly kolem co se dá taky čekat od 100 stran čistého textu myšlenka pěkná ale nedotažené...hlavní postava je ufňukaná padavka a rozčiluje mě jméno jeho kamarádky rita rose dalo by se o ní psát jako o ritě v celé knize, nejsou mi sympatické ani ilustrace...dětem do 12 by se to mohlo líbit i dobře číst...

LadyCharlene
07.07.2019 4 z 5

Druhý díl Lewisových dobrodružství se mi líbil mnohem více než první díl. Ačkoliv je kniha psaná pro děti, a proto v ní dospělý najde spousty děr, je velmi poutavě napsaná. Atmosféra je zde krásně vykreslená, především předvánoční období. Když už jsem u atmosféry, opět se zde klíčové hororové okamžiky v rychlosti přelítnou a jede se dál. Líbí se mi, že se autor pustil do tématu magického amuletu a posedlosti. Zavání to dospělejšími prvky hororu. Je super, že jsme mohli poznat další hlavní postavu, doufám, že bude i v dalších dílech. Nemůžu se dočkat, co si pro nás nakladatelství z Lewisových příhod připraví do budoucna.

John Bellairs
americká, 1938 - 1991
2018  67%Čarodějovy hodiny
2019  63%Postava ve stínu

Kniha Postava ve stínu je v