rycccy rycccy komentáře u knih

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Bohužel musím dát o hvězdičku méně... je to hlavně kvůli rozsáhlosti depresivních pohledů Daniela. Na celkový děj a jeho čtivost nemůžu říct nic... četlo se to samo, i když jsem měl z Daniela příšernou náladu a furt jsem si říkal " proboha kluku vzpamatuj se, v životě tě potká mnohem víc příšerných věcí " jediná Kitova maminka byla nohama na zemi, ale pak to vítr odval. Celkově mě mrzí jak se zachoval k jeho lásce. Ano zasloužili jsme si znát jeho minulost, kvůli které je psychicky na dně... jenže jsem chybně předpokládal, že Kit mu bude oporou - což si myslím, že by i byl a ne malou oporou- jen kdyby sem tam Daniel otevřel pusu, místo toho, aby se mu všechno odehrávalo v hlavě.Hrozně mě to mrzí.

Nelituji, že jsem knihu četl, bylo trochu něco jiného, ale nelituji. Obálka moc krásná

10.06.2019 4 z 5

Bunny Bunny Lydia Strong

Recenze obsahuje Spoiler
Na knihu jsem se velmi těšil a musím říct, že očekávání byla zprvu nejasná, nebyl jsem připravený na takovou dávku citlivosti a něžnosti. Byl jsem připraven spíš na něco drsnějšího, temnějšího a násilnického - jak je u tohoto tématu bohužel zvykem. Ona i realita bývá někdy taková - bohužel. Proto jsem rád, že kniha byla něžná, bez násilí, šikany i když to taky není úplně pravda, psychická šikana bývá horší - v hlavě to nadělá velký nepořádek a lidi vyrůstají ve zmatku v sobě samým, strachu z okolí a bez lásky k sobě a dospívání je o to složitější. Proto je velmi důležitá rodina. V knize je Sebastiánova rodina absolutně bez zájmu, kluk žije a cítí větší city k Rollovým - sousedící rodina - než ke své matce a otci. Bohužel to není jeho chyba. Ono přirovnání otce syna k autu které je staré, rezavé, které je poskládané z různých kusů. Nedokáže ani vyjet menší kopec, neustále chcípá a navíc je ještě přiteplalý - tak to byl pro mě vrchol.

Knihu jsem měl přečtenou za pár hodin. Musím přiznat, že kniha po přečtení patří mezi mé oblíbené s tím to tématem, hned vedle Sám mezi všemi od Katrin Walldové. Jsem i rád, že je v knize tak nějak popsán i sex mezi Sebastianem a Rushem.

Opravdu jsem rád, že se někdo zaobírá i tím to stylem, ono gay téma nebude pro všechny a najde si zřejmě určitou skupinu čtenářů. Kéž by těch čtenářů byli co nejvíce, aby to autorku neodradilo od dalšího psaní takových témat jako jsou gay romány.

Jak už jsem zvyklí od spousty knih, tak i zde jsem čekal nějaké zvraty co se tyká třeba napadení - třeba kluk u kina kde zůstal Bunny sám nebo na pouti kam si vyjeli, tam jsem čekal opravdu nějakou roztržku, buď napadení Bannyho, nebo Caul a Rush kteří by si šli něco vyřizovat, proč na Bannyho koukal ten kluk. Nebo, když se tedy nic nestalo jsem myslel, že budou mít rozmlácený auto, které si vytipovali podle vyhraného králíka, který byl následně uložen na sedačky. Měl jsem před očima katastrofický scénáře. Jsem rád, že mé obavy se nenaplnily, ale byl jsem ve střehu :-) Opravdu by mě moc zajímalo jaký plán měl Rush, který neuskutečnil, protože jeli s jeho kamarády do zábavného parku, ale v posledním odstavci knihy se o tom Rush zmiňuje znova, ale co to bylo je záhada pro mě :-(
Vůbec bych se nezlobil kdyby kniha měla pokračování :-)

06.03.2019 5 z 5

Sám mezi všemi Sám mezi všemi Katrin Walldová

Knihu jsem si pořídil z "nouze" a v očekávání, že ty předešlé knihy jako je "Dej mi své jméno" - kde to bylo opravdu zvláštní čtení a velmi snové a nebo "Já Inrův dědic - do této knihy se vůbec nemůžu začíst. Tak jsem doufal, že se konečně trefím do nějaké gay knihy, která by se dala číst a měl z toho děje dobrý pocit. Kniha byla opravdu super, ani jsem neměl velké očekávání, že by se mi podařilo něco takhle super najít. Je to v podstatě druhá kniha s gay erotikou kterou jsem četl - první "Vesnický závod"- tam to taky bylo nabitý erotikou, ale úplně jinak, příběh strašně zmatený.
Kniha na mě působila od začátku příjemně temně. Stávalo se mi, že jsem další vývoj dokázal předpovědět a někdy jsem si pěkně naběhl. Erotické scény v knize byly velmi realisticky popsány a podle mého i smysluplně. Velmi se mi líbilo prostředí ve kterém se příběh odehrává. Obě hlavní postavy mají velmi temnou minulost, každý jinak, před kterou se nelze schovat a jen tak před ní utéct. Popravdě jsem se bál, že to skončí všechno mnohem hůř, kniha je totiž v duchu nečekaných zvratů. Kniha se četla sama a velmi se mi líbila - víc takových knih.

26.11.2018 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Po pravdě ani nevím jak bych měl začít ... Nemůžu říct, že by se mi kniha líbila nebo nelíbila, prostě jsem měl jiné očekávání. Kniha se mi velmi špatně četla. Nebylo to klasický vyprávění, bylo to hodně snové a reality bylo hodně málo ( chápu a dokážu se vcítit , že jde o mladého kluka, ale tolik té filozofie - bylo to trochu moc ) , tak nějak ke konci se to změnilo, ale i tam ty sny a přání přetrvávali. Celkově mi kvalitní dialog v knize chyběl a nemohl jsem se přes to přenést a myslel jsem že knihu odložím, vyhodím nebo roztrhám na kousky :-) , ale ne, dočetl jsem jí ( na jednu stranu nemám rád, když si koupím knihu a nedočtu jí ). Kéž by existoval nějaký skrytý cit pro výběr knih do kterých se každému podle libosti začte snadno a nebude z toho frustrovaný jestli je sám komu se to blbě čte. No nic. Kniha má ale i prěs to všechno svou hloubku, neskutečný cit, zranitelnost. Jsou tam i věty které stojí za to si pamatovat - pro mě je to třeba toto " Žijeme vypůjčený čas, že čas je vždycky vypůjčený a že poskytovatel půjčky si pro dlužnou částku přichází právě ve chvíli, kdy jsme nejméně připraveni ji splatit a potřebujeme si půjčit víc." Krásně napsáno. Do 160 stránky jsem si myslel, že moje kritika a hodnocení bude o něco horší, po těchto stránkách se děj trochu zlepšil. Film jsem zatím neviděl. Kniha ve mě něco zanechala, momentálně nejsem schopen říct přesně co - žal , lítost k hlavním hrdinům, osamělost, beznaděj a to nemluvím, že jsem měl párkrát i slzy na krajíčku. Jak tak koukám hodnocení je tu velmi silné, zřejmě jsem četl něco jiného :-)

20.11.2018 3 z 5

Vesnický závod Vesnický závod Full.of

No celkem zajímavá kniha... Ale má to víc nedokonalostí než plusů a myslím že je to velká škoda. Postav je tam moc, nemáte absolutně přehled kdo kam má patřit ... to si furt říkáte "a ten proboha patří kam" nebo kdo zase je" ... musel jsem se více krát vracet k nějakému odstavci, protože jsem nemohl definovat kdo to proboha říká a po x přečtení jsem z toho byl moudrej asi tak jako na při první přečtení toho odstavce, velká škoda. Ano jsou tam vzrušující pasáže - tedy celkem dost, ale zase ten celkový obsah by měl být nějak naplňující a né postavené jen na porno scén. Velká škoda pravdu.

16.11.2018 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

No celkem mě překvapilo když jsem v knihkupectví objevil tuto knihu od Neal Shusterman, protože furt čekám na pokračování knihy Bez Šance - aby jste pochopili dva roky čekám na pokračování a kniha ještě stále nikde. Trochu mě zamrzelo, že autor mezi tím napsal něco jiného, ale první kniha kterou jsem četl ( Bez Šance ) byla super, tak jsem si říkal, že této knize dám šanci. Popravdě z té anotace jsem byl trochu na vážkách, nevěděl jsem co čekat. ALE kniha mě neuvěřitelně bavila, zápletka a celkově tento smyšlený svět byl dobře propracovaný. Jen by stálo za to vysvětlit některé věci - jak jako obrací svůj vzhled a vrací se vzhledově na dvacet nebo třicet let? Já jen doufám, že na pokračování dalšího dílu nebudeme čekat dva roky a více jako u knihy Bez Šance.

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Přiznám se, knihu jsem si především koupil kvůli nádherné obálce. Anotace mě celkem taky zaujala, až na to, že by to mělo být něco historického, to mě nakonec odradilo a knihu jsem odložil aniž bych jí začal číst a bylo dlouho mimo mé zorné pole. CHYBA A TO VELKÁ! Já jsem snad vtipnější knihu nikdy nečetl, prostě úžasná kniha. Děj se odvíjel rychle, zápletka taky luxusní. hlavní postavy knihy byly sympatický až tedy na Eduarda, tato postava byl nějaký omyl :-)

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Obálka krásná ... i když dávám plný počet hvězd, musím říct že Jude mi nebyla až tak simpatycká, na začátku knihy celkem ano a v průběhu čtení to bylo čím dál méňe .U prince Cardana to bylo přesně naopak. Musím ale říct, že žádná postava nebyla tak waw a nepřilnula mi, nevím proč. Zato zápletka se mi líbila a děj se odvíjel celkem rychle a bavila mě. Trochu mi to připomínalo knihy od Cassandry Clare a proč taky ne, že, když jsou kamarádky :-) . Mrzí mě jedna věc a to, že v tomto prvním díle se zápletka mezi hlavní postavami neodvíjela tak jak jsem si myslel a představoval.

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Tak a konečně přečteno. Na knihu jsem se neuvěřitelně těšil, chyběla mi ve sbírce- původní vydání už nešlo sehnat, možná jedině přes někoho z druhé ruky, což jsem moc nechtěl. K mému štěstí vyšlo před několika dny znovu vydání této knihy. Obálka krásná a tím to u mě bohužel končí. Knihy Pana Kinga mám opravdu moc rád, ale tohle bylo pro mě zklamání. Děj se odehrává jen v hlavě Geraldova manželky Jessie a to mě opravdu nebavilo. Pro mě to bylo snad horší než Dolores Claiborneová, kterou jsem louskal docela dlouho. A však samozřejmě popis a jeho vyprávění příběhu byl tak jak king umí. Samozřejmě jak se chýlil konec, jak tu bylo už několikát zmíněno, bylo to opravdu zajímavý.

14.07.2018 3 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Musím to trochu vstřebat... waw ... osobně se mi druhá kniha líbila víc, v což jsem ani nedoufal. Obálka nádherná...Kniha sama o sobě je opět větší a může se zdát, že konec je v nedohlednu svým počtem stran, ale příběh od první stránky začíná akcí a opravdu to tou první stránkou nekončí, po celou dobu jak otáčíte stránky se nastačíte divit - jste obeznámeni s nějakou akcí ( v těch bezpočtu v této knize ) , myslíte si,že máte přehled jak má co kdo dělat, protože Kaz vám to naservíroval, ale ne ne, náš Kaz ten má všechno jinak vymyšleno a vám zbyde jen zírat na ty písmenka jak postupně ubíhají a u toho máte otevřenou pusu ... fakt ... kdo nečetl ještě, uvidíte...ti kdo četli mi musí dát za pravdu... oblíbil jsem si všechny postavy. Knize musím dát plný počet hvězd.

Spoiler
Opravdu se mi libili ty romantické chvilky v příběhu - Inej a Kaz, moc jsem přál Kazovi, aby se od minulosti odprostil, i když to pro něj není lehké - možná ve čtvrtý díle už bude úplně bez rukavic :-) - Matthias a Nina... u nich jsem opravdu zasmál, bylo to krásné hašteření - Jesper a Wylan... u nic jsem si opravdu přál, aby byli spolu. Bylo krásný pozorovat jak se Wylan červená nad Jesperovími lichotivými naražkami. V knize už byl i příběh o Wylanovi, který v prvním dílu z pochopitelných důvodů nebyl úplný. Celkově mi přišlo, že v knize bylo víc prostoru všem pěti Krkavcům než Kazovi... neříkám že to bylo špatně, prostě mi to jen přišlo... trochu mě mrzí, že těch pět, když počítám i Matthiase( mohli to mít vymyšleno dřív ) ... neudělali něco pro Kaze- nějaké hezké gesto, těžko říct jak by to přijal nebo nepřijal...všichni - kdo četl - víme jaký je... Prostě mi přišlo líto, že se takhle o všechny postaral-zvlášť o Inej a Wylana - a pro něj nikdo nic neudělal...Ano on si všechno zařídí sám, to bezpochyby, ale i tak ... je to takovej Taťka Kaz :-)
Matthiase a obzvlášť Niny mi byli opravdu moc líto, že to takhle dopadlo... Žádný slzy, žádnej funus... tím to bych tu svojí recenzi ukončil, už tak jsem to přehnal, než jsem vůbec chtěl ... Peace :-*

11.07.2018 5 z 5

Kniha dočtena a musím na ní ještě z odstupem času přemýšlet.
Obálka je naprosto famózní, krásná.
Příběh těchto dvou kluků je naprosto skvělí. Do poslední chvíle jsem se obával, že to dopadne úplně jinak. Musím říct, že jsem si kapitolu osmnáct až dvacet jedna četl snad pětkrát. Je to opravdu krásný příběh dvou dospívajících kluků, kteří jsou každý jiný a asi právě proto je něco spoutalo. V příběhu nastane pár událostí, které jsem si myslel , že povedou někam jinam a z jejich kamarádství nezbude nic, než vzpomínka. Jsem rád, že tomu tak nebylo. Příběh jsem si zamiloval.

" vždycky jsem chtěl bejt divnej, aby to bylo vlastně fajn "
:-)

10.05.2018 5 z 5

Pán stínů Pán stínů Cassandra Clare (p)

Tak a kniha je přečtená a musím říct jen SKVĚLÍ SKVĚLÍ SKVĚLÍ.
Obálka je opět velmi povedená, krásně lesklá a ta modrá ořízka - skvělí
Miluji Lovce Stínů, miluji Emmu, Juliána, Tiba, Livy, Kita, Marka ( Dru a Tavy se zatím moc neprojevili, i když Dru už pomalinku začíná - určitě je budu milovat také ). Velmi překvapil Gwyn. A konečně jsme se dozvěděli proč Diana nemůže převzít Institut a být jeho ředitelka, velmi mě to překvapilo, ale néé pohoršilo. Čekal jsem u Diany nějaký jiný zamotaný příběh a ano tento byl taky zamotaný, ale nečekaný. Toto je v pořadí jedenáctá kniha o Lovcích Stínů a musím říct, že mě to neustále baví číst. Kniha je opravdu nabitá na každé stránce akcí, částečným rozuzlením nebo úplným. Nechápu jak se to autorce povedlo, aby byla každá stránka v této knize tak nadupána , četl se to o poznání trochu déle než ostatní knihy. Přisuzuji tomu , že mě to nutilo číst pomalu, jelikož jsem se bál, že mi něco uteče.

SPOJLER:

Trochu mě už štvalo jak je to celé zamotané - co se týká lásky. Emma a Julián , Emma a Mark , Mark a Cristina, Mark a Kieran, Cristina a Diego, Diego a Zara ... prostě opravdu zamotané. Ani jsem už nečekal, že by se to mezi Emmou a Juliánem mohlo zlepšit - aspoň ne v této knize. Už akorát chyběli ostatní členi rodiny i když mezi Tibem a Kitem bude také něco hlubšího - tak jsem to cítil. Zároveň si ale myslím, že podle toho jak to na posledních stránkách dopadlo bude vůbec štěstí, že Tibo nezemře žalem - jedna jeho část každopádně umřela, záleží jestli jí někdo vyplní a tím někdo bude Kit - aspoň si to myslím, ale budete opravdu těžké. To co udělala Annabel je naprosto příšerný a neomluvitelný. Opravdu lituji Juliána, celou rodina drží a držel po hromadě ať to stalo cokoliv - je nelítostný.

Byl jsem velmi mile překvapen, když se tam objevili postavy z Nástrojů Smrti , i když to nebylo zas tolik překvapující jelikož se jedná stále o Lovce stínů a Jace a Clary toho dokázali tolik, že by bylo zvláštní, aby tam o nich nebyla ani zmínka, ale zjištění Claryiny předtuchy mě trochu mrzí, jelikož věřím že se vyplní. Je fakt, že s Clary Jacem jsem se tak nějak - horko těžko - rozloučil, ale neumím si představit kdyby se to mělo vyplnit a přijít o ni.

Každopádně si myslím, že rodina Blackhornovic to bude mít sakra těžký :-(

10.05.2018 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Po přečtení knihy na ní musím neustále myslet. Je až zarážející jak hluboký význam mohou být ukryty pod slovy a ještě k tomu když v každé třetí větě čtěte něco co se týká hokeje.

Může se zdát že je to kniha jen o hokeji a na druhou stranu ano JE, absolutně ... ale ukryto je pod tím mnohem mnohem víc ... těch emocí... chtělo se brečet vztekem, chtělo se mi brečet žalem.

Nechápu jak jsem mohl knihu tak dlouho odkládat, ale je fakt že jsem knihu koupil aniž bych četl anotaci. Prostě jsem po ní sáhl a vzal, protože ať už to byl Ove, britt- marie nebo babička, tyto tři knihy měli něco společného - zvláštní humor a samozřejmě v neposlední řadě také něco k zamyšlení a po zamyšlení jste opět pochopili co to s vámi udělal ten pan Fredrik.

Myslel jsem že tato kniha bude něco podobně skvělého jako ty výše jmenované. Jak jsem se ale spletl - nejdřív jsem litoval trochu té koupi - pak byl na sebe naštvaný, že jsem jí nepřečetl dřív a nechal se oblbnout anotací .

Po přečtení anotace jsem si říkal- fajn nechám to čtení zatím na jindy, nejsem fanda do hokeje a po tom co jsem si o knize přečetl mě přešlo nadšení knihu otevírat a když už jsem jí otevřel, že začnu číst, první věta mě úplně uzemnila a říkal jsem si tohle opravdu nebude jako ty předešlé knihy, toto bude zcela vážné čtení a učení se jak se hraje hokej a vše okolo hokeje.

Většina postav mi byla na začátku nesympatická . Samozřejmé to se postupem stran vpřed změnilo, ale jen u některých ( asi by mi stačila jedna ruka na ty na které jsem změnil názor ). Největší překvapení byl pro mě Benji v dobrým smyslu, sázel jsem na Amata u jeho snažení zapadnout a něco dokázat se mi lesklý oči. Na knihu myslím po dočtení velmi často a musím i přiznat, že to je zatím jediná kniha kterou jsem si vzal i do mhd a četl jí tam, což pro mě hodně znamená.

Medvědín je jiná kniha než ty předchozí od autora, ale uznávám, že na tak unikátně podaný příběh nezapomenete ještě dlouho.

12.04.2018 5 z 5

Zrádce trůnu Zrádce trůnu Alwyn Hamilton

Tuto knihu jsem samozřejmě musel mít, jelikož je to druhý díl Poušť v Plamenech a snažím se přečíst všechny následující díly, když mě kniha zaujme. Tak jako první kniha, má tato krásnou obálku.

No a ke knize samotné. První knihu jsem četl před šesti měsíci o dovolené na pláži, takže to bylo super. Takže ten několika měsíční odstup od postav a děje se bohužel projevil. Na padesáté stránce jsem se musel vrátit na začátek, protože mi nedávalo smysl proč autorka pojmenovaná nejdříve jednoho že dvou princů jako " cizí princ" a následně na to takhle pojmenovaná i toho druhého. No měl jsem v tom zmatek a myslel jsem si, že mi něco uniklo. Proto jsem se vrátil na začátek. Bohužel neuniklo, autorka to prostě psala jak se jí zalíbilo a ja byl celkem dost naštvaný, ale musel jsem to nechat být jinak bych se nikam nedostal, protože to prostě nedávalo smysl - proč je jeden princ cizí a druhý ne a následně je ten druhý princ cizí a ten první ne - dává vám to smysl, mě neeee. Může se zdát, že je to hloupost, ale mě to opravdu hodně vadí,když v knize kde má být něco popsáno a vysvětleno a ono tomu tak není.

Spoiler :
Příběh mě popravdě nebavil jako u první knihy ( aspoň tedy začátek) a musím říct, že jsem se dost nutil abych vůbec četl. Když se dostala Amání do Sultánovo harému tak už děj začínal být zajímavý, ale žádný velký drama z toho nebylo. Posledních sto stran bylo už něco jiného. Konečně nějaká akce, vrátil se Jin a znovu stáli spolu proti všemu zlému. Sám jako nová postava mi byl sipmaticky. Nějak jsem nepochopil proč Tamíd nevytáhl železo z Amání, když ho tam sám dal a museli si dát tu práci, aby ji ho vytáhla zrádná Teta. Jsem zvědavý na pokračování a samozřejmě i přes to všechno si třetí pokračování chci přečíst. Bohužel nedám plný počet hvězd.

03.04.2018 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Psal jsem si poznámky průběžně, protože začátek knihy byl pro mě hodně matoucí a tak trochu nevysvětlen. Jména jsou dost krkolomná až hrůza - Nguyen-Shifu, Chang-Sachy, Chang-Jie a je jich víc samozřejmě. Lemutoza - nákaza , vysvětleno až někde docela na pozdějších stránkách. Hned na začátku jsem si říkal příběh mi něco připomíná - Popelku ... ano kybork-popelka. Ale musím se vážně zamyslet jestli už to nebylo trochu moc s tou její poručnicí a jejími dcerami ( příběh sám o sobě byl opravdu skvělí až na ten začátek kde tápete a vůbec nechápete která bije), nákaza která zabijí, Měsíčňané a jejích královna, samotná Cinder a její stavba těla a jakmile se zmínilo o ztracené princezně tak jste tak nějak věděli kdo to budea nebo doufali kdo by to mohl být a to je další zamotaná věc v příběhu. Velká škoda, že není v knize pohled i prince - čím ho okouzlila? každopádně kniha se po 70. stránce četla sama. Mám trochu obavy číst další knihu, jelikož jak jsem pochopil tak další kniha je o jiné slečně, ale jak jsem četl komentáře k druhé knize tak mě trochu uklidnilo, že se bude napojivat na samotnou Cinder, tak uvidíme. Na závěr chci říct, že i přes to všechno se mi kniha velmi líbila.

16.03.2018 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Ani nevím jak začít... myslím že kniha je naprosto skvělá, je hodně odvážné se pouštět do tohoto tématu LGBT , ale musím říct, že jsem za to opravdu moc rád. Konečně se našel zase jeden spisovatel který se nebojí napsat takový to - pro mě - silný příběh a autor má u mě jedno Velké opravdu Velké díky. Byl bych i rád kdyby s touto tématikou stvořil opět něco tak skvělého jako Muffin a Čaj. Když toto píšu - druhý den po přečtení této knihy - jsem na sebe naštvaný a i smutný, že jsem jí měl přečtenou za jediný den, chtěl bych samozřejmě ještě několik stran - příběh by si to i zasloužil - s Danielem a jeho minulostí, Opravdu mi přišlo líto, že to bylo shrnuto do málo vět, podle mě. Na konec chci říct , že kniha je i velmi emotivní u konce se mi skutálela i slza.

16.03.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Dlouho jsem se nad touto knihou rozmýšlel jestli si mám koupit. Ano obálka knihy se mi moc líbila, ale není to jen o tom si pořídit knihu kvůli obálce. Samotná anotace byla působivá a tajemná, ale po pravdě nemám moc v oblibě takové to knihy. Knihu jsem měl za několik hodin přečtenou a vážně WAW líbila se mi. Zvratů tam bylo opravdu spousta a já jsem se nemohl dočkat až bude celkové rozuzlení příběhu. Knihy mohu jen a jen doporučit.

06.03.2018 5 z 5

Kód horečky Kód horečky James Dashner

(SPOILER) Musím říct, že prequel 1. z této série mě bavil daleko víc než tento druhý díl. Po pravdě mě kniha i někdy nudila nebyla tak akční jako předešlé knihy. Ano pár zvratů se tam objevilo, ale taková pecka to nebyla. Bohužel mě to mrzí, ale dávám 3*

Spoiler :
Na začátku mě hodně překvapilo- to s tím jménem. Ať už samotný fakt, že se jmenoval - pro nás všechny od začátku Thomas a teď vyjde najevo toto. Pak donucení přivlastnil si to jméno. Opravdu jsem čekal,že třeba toto bude vysvětleno - nebylo.
Myslel jsem ,že některé věci budou vyjasněny třeba - placeři bylo uvedeno na 177 stránce a nic k tomu, ale třeba by stačilo k tomu napsat něco podobného tomuto - citace která je v knize - "Skupinka obešla stavbu, které začali říkat dvůr". Pravda o nic moc se nejedná, ale trochu mě to štvalo a těch nevyjasněných věcí je tam daleko víc.

06.03.2018 3 z 5

Zrada Zrada Joelle Charbonneau

Další díl byl opět velmi svižně přečtený, nevím jak to Joellen dělá, ale opravdu se málo kdy stane, že kniha jde přečíst tak rychle jako první díl a to jsem si myslel a nebo přisuzoval tomu, že to bylo díky akci kterou ten první příběh má, ale i tento druhý díl knihy mě velmi překvapil svou dynamičností.

A to musím říct, jsem si tak na padesáté stránce říkal : fajn to asi nebude už žádné terno, testování mají za sebou, tak jaký bude tedy pokračování, to si budu čist o tom jak se učí.... nooo mýlil jsem se. Bylo to super jízda.

K ději : SPOILER

V ději mi vadili takové drobnosti. Michal Gallen nebyl přesměrován i když doktor Barnes věděl, že se mu vrátili vzpomínky, nějak jsem z toho byl zmatený. Ke konci knihy bylo psáno, že se k tomu Michal sám přihlásil, že se mu vrátila paměť. No nevím mám z toho smíšené pocity, všichni byli nemilosrdně zabiti a Michal ne.

Další věc která mi vadila byla, že Cia u spoustu věcí neodpovídala dotyčným- buď proč hned nevyrazit hledat první úkol- sedla si,ale dotyčným nic neřekla, proč tak učinila...ano myšlenky jí u toho běželi jak na závodním páse, ale myslím že jim dlužila vysvětlení proč tak činí. Těchto příkladu tam bylo několik jen se zapřemýšlela a myšlenky dál rozvíjela, ale odpověď dotyčnému nedala.
Každopádně mi je divný, že Symon o Cie ví - že se přidala na jeho stranu atd... ale doktor Barnes s tím nic neudělal a podle všeho Cia není jediná kdo je straně těch kdo chtějí sesadit doktora Barnese, nepochopil jsem moc účel vyčkávání, ale třeba to bude vyjasněno v posledním díle, ale musím říct že asi ne protože kniha bude o Cie jak nad rámec přemýšlí :-) ... no každopádně se těším a tyto maličkosti přehlédnu.

02.03.2018 5 z 5

Elementum Elementum Jiří Dittrich

Tato kniha mě velmi mile překvapila. Nemám moc rád knihy od českých autorů, né že by byli špatné, jen rád čtu podobné žánry jako obsahovala tato kniha a zatím jsem nevyhledal takovou to podobnou knihu a nebo mi unikla – to je taky možné. Nic méně, klobouk dolu za fantazii při vymýšlení tohoto příběhu je to opravdu originální. Velmi hezky popsané prostředí ve kterém se děj odehrává.Jednotlivé učení probudit v sobě ty síly jednotlivých elementů bylo velmi super popsáno. Zároveň, ale věřím, že další pokračování knihy na které se těším, už bude trochu o něčem jiném než o učení jak si podrobit elementy a následně je cvičit.

K ději : SPOILER

Nevím proč, ale furt jsem čekal zradu od Alexova dědy Nowela – nějak to na mě z té knihy tak působilo – nebo jsem prostě jen doufal v nějaký zvrat.

Možná to bylo i tím, že se úplně nevysvětlilo KDO přesně ( Tarten ) odnesl Alexe do světa lidí. Trochu mi přišlo škoda to nevyřešit a nezjistit kdo tedy Alexe odnesl – jaký byl jeho vztah s rodinou nebo palácem. Místo toho se to nechalo být, když by podle mě bylo velmi zajímavé zjistit jak to bylo, jak putoval Tarten s malým Metthewem ve světě lidí a proč ho nechal tam kde nechal – zřejmě to nebylo důležité. Přeci jen tam buď ten Tarten zůstal, ale spíš asi zůstal skryt ve světě na hoře po tom co udělal a nevracel se.

Nooo a jinak takový to WaW, konečně nějaká akce - jsem si řekl, když Zek na začátku zaútočil a Alex odrazil jeho útok svým Navitas – ok ,ale to bylo vše...

Pak byl taky vydařený konflikt mezi Alexem a Samem, ale zase to nějak nepokračovalo – třeba nějaký vyřizování účtu ohněm. Sam sice vyhrožoval,ale nic z toho nebylo.

Pak by se třeba stali kamarádi a vysvětlili si to – a ano to se mi splnilo, nakonec Sam byl Alexovi nápomocen a stal se jeho kamarádem.

Ale závěrem chci napsat, že se mi kniha líbila a určitě si pokračování koupím

01.03.2018 4 z 5