Ruxandra Ruxandra komentáře u knih

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Knihu jsem při prvním vydání kupovala s očekáváním, zda autorka umí napsat také něco jiného než jen romantickou knihu o upírech. V mém okolí se Hostitel nesetkal se zrovna kladným ohlasem, ale musím říct, že mě se prostě líbil. Dokonce víc než celá sága Stmívání. V knize je nápad a kvalitní děj. Chvíli mi sice trvalo prokousat se začátkem, ale pak to stálo za to.

27.11.2013 3 z 5

Rozkazy z éteru Rozkazy z éteru J. M. Troska (p)

Ať už jsou tyto knihy vědecky mimo či ne, já ten příběh jako dítě milovala a s chutí si ho přečtu klidně i teď. Jedna z mých srdečních záležitostí!

21.11.2013 5 z 5

Nemova říše Nemova říše J. M. Troska (p)

21.11.2013 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Jsem opravdu ráda, že jsem knihy nekupovala, litovala bych vyhozených peněz. Vlastně jsem poslední díl ani nechtěla číst, ale když už jsem zvládla ty tři před tím, tak přece bych to nevzdala ;) Alespoň vím, že to dopadlo celkem adekvátně, i když i pro mě v průběhu čtení ztratila láska Luce a Daniela svoje kouzlo (viz. moje předchozí komentáře u ostatních dílů) a většinu knihy jsem se nudila. Dvě hvězdičky za ten konec.

15.11.2013 2 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Moje první "kingovka" a hned láska na první pohled. I když jsem toho za ta léta od Kinga přečetla hrozně moc, Dlouhý pochod a Holčička, která měla ráda Toma Gordona budou vždy moje srdcovky, i přes to, že třeba nejsou úplně to nejlepší co jsem od něj četla :)

28.08.2013 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Asi bych to ohodnotila jako... pěkné. Pěkné a čtivé. Rozhodně jsem četla i lepší knihy, ale nápad to má v zásadě dobrý a určitě si přečtu i další díly. Po shlédnutí filmu se mi líbilo, že se drželi docela dost předlohy, ale vadilo mi, jak vykreslili vztah Katniss a Peeta. Protože to o proti knize působí, jako by se do něj Katniss na konci vážně zamilovala, při tom v knize je to celé o dost složitější. I když chápu, že ne všechno lze zahrát a ztvárnit přesně.

28.08.2013 4 z 5

Komnata bez oken Komnata bez oken Jenny Nowak (p)

Příběh této knihy dějově patří mezi "Trůn pro mrtvého" a "Krvavé býlí". I když je zjevně napsán úplně mimo tuto sérii, jednoznačně k ní patří. Škoda jen, že nemá i stejnou vazbu, bude mi v knihovničce z řady vyčuhovat...

21.08.2013 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Úžasná kniha, která stojí za přečtení. A doporučuji i film (s úžasným soundtrackem), krásně se doplňují. Ale nejdřív čtěte ;)

21.08.2013 5 z 5

Klec pro majáky Klec pro majáky Mike Perry

Tohle na knižním trhu chybělo! Vždyť je to téma aktuální, velmi diskutované a stále hodně odsuzované některými lidmi. Právě ti "odsuzovači" by si měli tuto knihu přečíst. Je to kniha plná pocitů, bolesti a zkušeností. Zpověď člověka, který velkou část svého života nemohl být sám sebou. Obdivuji jeho odvahu a vnitřní sílu s kterou to všechno překonal.

21.08.2013 4 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Už bych se měla podívat do občanky a přestat kupovat knihy pro čtenáře o 15 let mladší :D Ale lákal mě ten romantický fantasy příběh a LGBT téma... Nebudu hvězdičkově hodnotit, protože bych možná knize zbytečně ubírala a to si nezaslouží. Je rozhodně čtivá, odpočinková, humorná a své nadšené čtenáře si najde :)

09.10.2023

Znamení vlka Znamení vlka M. T. Majar (p)

Nelze nesrovnávat s vlčími knihami Patricie Briggs, nedivila bych se, kdyby byly inspirací, ale také jsou úplně jiná liga. Když při čtení knihy přečtete v mezičase několik jiných, leccos to o ní vypovídá, já se prostě u některých pasáží tak nudila, že se mi ani nechtělo k příběhu vracet.
Mám to za sebou, ale v knihovně ještě druhý díl, tak uvidíme, jak to dopadne...

06.07.2021 2 z 5

Černý led Černý led Becca Fitzpatrick

Má to svoje mezery, například proč by někdo chtěl dobrovolně za nejlepší kamarádku někoho takového, jako Korbie? Kam zmizel Medvěd? Kdo je vrah, tušíte velmi brzy. A ten konec...
Ale jako celek to kupodivu fungovalo dobře. Začátek se rozbíhá pomaleji, ale pak to chytí a nepustí. Není to nijak světoborný thriller, je velmi znát, že je to zaměřené na mladší čtenáře, ale pro ty prostě autorka píše. Stylově je to, řekla bych, lepší než její předchozí knihy.

14.02.2021 4 z 5

Dlouhé ticho Dlouhé ticho Patricia Briggs

Ačkoli bych měla několik připomínek*, stále se jedná o dobrou knihu (i když jednu ze slabších) ze skvělé série, kterou miluji. Střídání pohledů mezi Adamem a Mercy bylo velmi příjemným zpestřením, musím říct, že Adamovu linku jsem snad četla mnohem nadšeněji. Okecávání kolem Prahy mě také nebavilo, jak tu někteří zmiňují, ale je pochopitelné, že zahraničním čtenářům se musí reálie představit.

*1. Tento díl byl z hlediska politikaření a překombinovanosti cílů lumpů i kladných hrdinů značně ukecaný, až se v tom člověk chvílemi ztrácel...
2. Pokud vím, eurem lze platit v Praze celkem běžně, těžko říct odkud autorka čerpala nebo kdy Prahu sama navštívila naposledy, ale zřejmě už to nějaká doba bude...
3. Jako "sousedce" Dobřichovic je mi záhadou, jaký hrad směrem po cestě na dálnici na Prahu mohla autorka myslet, snad ne Dobřichovický zámek (nebo se jedná o chybu překladu?), běžného čtenáře to ani nezaujme, ale jelikož tu bydlím, tak mě to hned praštilo do očí.
4. Tentokrát jsem si velmi všímala chyb v textu - chyběla slova, nelogický slovo sled vět,... tady někdo korekturu velmi odfláknul :(

15.08.2019 3 z 5

Poslední tango v Havaně Poslední tango v Havaně František Kotleta (p)

Členění do tří na sebe navazujících příběhů hodně pomohlo, souvislý koncept druhého dílu totiž nebyl to pravé, takže jsem návrat k povídkovému formátu uvítala. Troufám si říct, že tato série je od Kotlety možná má nejoblíbenější.
Velkým záporem je, že se kniha čte příliš rychle :D Jednohubka na odpoledne.

02.10.2018 5 z 5

Trochu jsem se bála, zda se v knize dozvím víc, než jsem pochytila z rozhovorů s autorkou, viděných na internetu, ale kniha samozřejmě obsahuje mnohem více informací. Většina knih o KLDR nám ukazuje jen to zlé, z této nesvobodné země, takových jsem přečetla několik, ale i když autorka nic špatného rozhodně nepřikrášlovala, dokázala ukázat, že i v tomto neobvyklém světě se dá najít něco pěkného a že ačkoli je severní Korea poslední dobou prezentována jako hrozba světu, i tady žijí jen obyčejní lidé s jejich každodenními nesnadnými životy.
Na stylu psaní autorky mi úplně nesedlo přeskakování od jednoho k druhému, ocenila bych trochu ucelenější vyprávění, rozhodně se ale jedná o jedinečný náhled do země, kam se jen tak někdo nepodívá a stojí za to knihu přečíst. Doporučuji všem, kdo se o téma KLDR zajímá, ale i těm ostatním, otevřete oči a buďte rádi, že žijete kde žijete ;)

12.04.2018 4 z 5

Nezahrada Nezahrada René Vaněk

Musela jsem se podívat na jeden literární server abych se ujistila, ale je to přesně jedenáct let co jsem v pubertě objevila autora jménem Ultrainfernal. Připadám si stará... Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že mu povídky na serveru publikované vyšly i knižně. Tenkrát jsem si toto bizarní místo, tuto neobvyklou (ne)zahradu, zamilovala na první počtení a dnes chápu proč. Bylo to jiné, zajímavé, mnohdy šokující a temné. Děkuji za vzpomínku.
Nedoporučuji dětem (ano, i v této sekci jsem viděla umístěné) a slabším povahám. A chtěla bych aby tohle moje dítě četlo? Ne. :D

05.12.2017 4 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Těžko hodnotit. Vlastně všechny knihy na toto téma jsou v podstatě stejné a mají stejnou výpovědní hodnotu a poselství - nedopustit aby se to stalo znovu a nedopustit aby se na to zapomnělo. Ty příběhy jsou v něčem stejné a přece každý jiný. Tento patří mezi ty méně obsáhlé, ale svou výpovědní hodnotu také má.

23.11.2017 3 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Knize jsem dala šanci kvůli Johnu Greenovi, jelikož ty od Davida Levithana u mě spadají spíše do průměru. Nebylo to úplně špatné, ale zároveň tomu něco chybělo. Tři hvězdičky jsou myslím si adekvátní.

29.08.2017 3 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Příjemné, oddechové, jen ten konec mě trochu překvapil. A recepty jsem přeskakovala, to se musím přiznat :)

29.08.2017 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Osobně si myslím, že komplet všechny knihy z Greyova pohledu by měli teda větší šťávu, při nejmenším mi nelezl tak na nervy jako Ana. Ale jinak se zde nedozvíte nic nového.

01.04.2017 3 z 5