Rozkazy z éteru

V druhém dílu trilogie pokračuje dobrodružná cesta účastníků Farinovy výpravy. Poznávají tajemství mořského dna - a zbytky zničené Atlantidy, tvory na povrchu Země dávno vyhynulé, i podivuhodné bytosti mimozemského původu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38137/big_rozkazy-z-eteru-1GT-38137.png 4.4191

Kniha Rozkazy z éteru

Meda77

Starší, ale ve své době nadčasová scifi, od autora kvalit Verna. Super zavzpomínání.

tom2843
29.11.2020

Klasika mého dětství, ale pro dnešní děti je psaná trošku zastaralým jazykem. Tento díl se přesouvá do "reálného" světa a tím ztrácí kouzlo prvního světa, který je většinou v "kouzelně naivní" Nemově říši

ludek.n
22.08.2020

Světový mír je v ohrožení, a tak vyslanci kapitána Nema musejí do akce, protože všemocný kmet zatím nechce, s ohledem na případné nevinné oběti, použít nástroje síly. Troska coby mírotvůrce je sice stejně naivní jako miss v soutěži krásy, ale protože je jeho Kapitán Nemo zařazován do literatury pro děti a mládež, je možné mu to odpustit a užít si prostě všechno ostatní. Stále se totiž jedná o napínavý dobrodružný příběh, který má daleko do uspávacího módu. Má také ono nepostihnutelné kouzlo Troskova vyprávěčství a silné pozitivní zabarvení. V Rozkazech z éteru se ke slovu dostává druhá generace hrdinů a ve druhé polovině knihy už plně vládne ději. Mladším čtenářům bude jejich nezáludná opravdovost bezpochyby bližší než proklamace slovutných profesorů, vědců a na slovo vzatých inženýrů. Druhé pokračování je stejně čtivé jako předchůdce a samozřejmě končí v nejlepším.

Nočnípták
25.03.2020

Pořád se s Troskou ráda vracím do dětství.
Tento díl je trochu víc detektivní, ale pro mne stejně úžasný.

Israha
07.12.2019

V druhém dílu Kapitána Nema Troska uhnul z dobrodružného sci-fi směrem k detektivce, méně vymýšlel různé vědecko-technické fantasmagorie a zkoušel se vytasit s konspiračně-politickým podtónem. K tomu ale jeho popisný, květnatý a často až přehnaně věcný styl vyprávění vhodný není, a Rozkazy z éteru díky tomu i na relativně krátkém rozsahu bojují s pomalým spádem děje a nedostatkem napětí. Vymýšlení technologických vychytávek a znásilňování přírodních věd se svým opakováním začíná zajídat, a potenciálně nosný příběh je odvyprávěn suše a nezajímavě. Podprůměr.

danny_21
24.08.2018

Druhý díl první trilogie hodnotím jen průměrně, politicko-válečné pletichy mě moc nebraly, všeslyšící ucho Farina juniora a jeho konstrukce mi přišlo hodně úsměvné, co musím chválit jsou ale úžasné Novákovy ilustrace - 65 %

Andulka VK
18.04.2018

Opravte si prosim-Farinovy vypravy!!! :) ...tuto knihu jsem jeste necetla-jen doplnim,ze J.M.Troska(Jan Matzal)se narodil roku 1881 u nas ve Valasskych Kloboukach...zel,nejak se na nej i v nasem meste prizapomnelo...pritom je to vlastne nas prukopnik sci-fi...
Je prima,ze i soucasnym ctenarum ma stale jeho tvorba co rici-i kdyz je mozna ponekud prekonana...

Lessana
28.01.2018

Skvelé pokračovanie dokonalého sci-fi príbehu z pera majstra, kde dostali viac priestoru čestní mladí hrdinovia, nová generácia. Oceňujem detektívnu zápletku a stupňujúce sa napätie. Ako aj zásah kapitána Nema v pravý čas a, samozrejme, spravodlivé potrestanie zlosynov. Ukončenie (v tom najnapínavejšom) druhej časti trilógie šikovne navnadilo na tretí diel, do ktorého sa s radosťou púšťam! :) Rovnako vzdávam hold ilustrátorovi, jeho tvorbou som sa počas čítania vyslovene kochala.

Prašina
Prašina