Nezahrada

Fantaskní mikrosvět podivínské dvojice láskyplného pěstitele zeleniny i vynálezce nejšílenějších nástrojů v jednom a jeho realitu hledajícího vnuka, říše živých nočních můr, hořkosladkých pokušení, přeludů a permanentního smrtelného nebezpečí v sedmadvaceti poeticky expresivních příbězích. Ohromný vypravěčský talent v debutu, který do české prózy vnáší syrově originální a znepokojivě podmaňující tón....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36780/nezahrada-vYr-36780.jpg 4.150
Povídky, Literatura česká
Vydáno, Mezera

Kniha Nezahrada

ReadMore

Docela hororová pohádka, ale s dobrými jazykovými proporcemi a zábavným obsahem.

Calarmis
20.12.2018

Fantastický mix erotické pohádky a psychologického hororu. Alegorie dospívání mladého chlapce. Věc pouze pro literární fajnšmekry a milovníky bizáru.

Lacerta.j
03.12.2018

Neco takovyho muze zplodit jen mysl narusenyho jedince. A ze takovy dilo nasledne nekdo nazyva umenim, to uz je jiny pribeh.
Nic ve zlym, nekdo si v tom najde tu svoji pisnicku. Pro me to bylo docela nechutny, zvraceny, uchylny. Ale co ocenim je deduv slovnik, ten me bavil. Konecne realna mluva. Zadny nadavky typu Ty nicemo, darebaku, zlosyne. Tak nikdo nemluvi, prestoze se s tim v knizkach i filmech setkavame. Ale v Nezahrade teda rozhodne ne ????

moonell
19.09.2018

Já jsem tak hrozně zmatená, nasraná i nadšená v jednom, že ani nevím, co s tím v závěru udělat. Vlastně si ani nejsem jistá, jestli jsem něco takového chtěla přečíst, nebo jestli jsem něco takového přečíst potřebovala.

Ruxandra
05.12.2017

Musela jsem se podívat na jeden literární server abych se ujistila, ale je to přesně jedenáct let co jsem v pubertě objevila autora jménem Ultrainfernal. Připadám si stará... Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že mu povídky na serveru publikované vyšly i knižně. Tenkrát jsem si toto bizarní místo, tuto neobvyklou (ne)zahradu, zamilovala na první počtení a dnes chápu proč. Bylo to jiné, zajímavé, mnohdy šokující a temné. Děkuji za vzpomínku.
Nedoporučuji dětem (ano, i v této sekci jsem viděla umístěné) a slabším povahám.

Atamone
16.09.2014

Nezahrada mi opravdu sedla. Sbírka povídek, které můžou působit extrémně přehnaně, zvráceně či fantasmagoricky, přesto však mají vždy hloubu a skrytý podtext. A jsou často neskutečně humorné (koupelna se zazděným oknem a hlavně parazit!!!

lukexy
23.08.2014

Nejsem nijak zvlášť útlocitný, jen tak nějaká úcholnost mě nevykolejí, nemám ale rád, když se v tomto směru zbytečně tlačí na pilu. A přesně tenhle pocit jsem měl z Nezahrady. Pocit, že autor se snaží za každou cenu nastiňovat úchylné a bizarní scény. Jen tak, bez hlubšího smyslu, prostě hlavně něčím šokovat. Proto jsem knížku dočetl jen s velkým sebezapřením a nelíbila se mi.

Askarinka
14.05.2013

Tahle knížka mě absolutně uchvátila...Poprvé jsem na ní uplně náhodou narazila v knihovně a přečetla jedním dechem:-) hned jsem věděla, že tuhle knížku musím mít v knihovně.... Ráda ji kupuji jako dárek lidem, které mám ráda...Je to originální a moc povedené dílo!

Kniha apokryfů
Kniha apokryfů