Komnata bez oken

Chronologicky třetí kniha o nesmrtelném knížeti Vladu Draculovi. Nemrtvý kníže Vlad, rozhodnutý stáhnout se z lidské společnosti a opustit dvorský i válečný život, netouží po jiném, než uchýlit se do samoty na své milované dračí hnízdo – Poenari. Brzy ho však stihne zpráva, že knížecí kurýr je na smrt poraněn, takže dědičný úřad musí přejít do rukou nejmladšího potomka rodu. Nikdo však netuší, jak brzy a jak velice jeho příchod zamíchá poklidnou hradní atmosférou. Nestává se tak často, aby byl i sám vojvoda Vlad nadobro vyveden z rovnováhy… Do toho všeho přijme – ne tak docela dobrovolně – pohostinství na jeho horském sídle medikus samotného arcibiskupa, aby se zde zhostil jistého delikátního úkolu. Panu Minzillovi, Vladovu věrnému strážci, z toho jde hlava kolem. Zvlášť když se ještě nečekaně objeví knížecí stavitel, starý italský mistr, který kdysi pozvedl Poenari z trosek… Ve věži, která byť poničená a zbořená, se ke karpatskému nebi tyčí dodneška, je skutečně jedna komnata, v jejíchž zdech není ani jediné okno. Dnes do ní padá světlo dávno probořenými krovy, ale před staletími v ní musela být tma hluboká, hustá a tajemná. Taková, v níž se vzpomínky vlnily jako řeka. A její tichý obyvatel jim naslouchal… -- zdroj: www.legie.info -- ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/133842/komnata-bez-oken-VBy-133842.jpg 424

Knihy o Vladu Draculovi (3.)

Romány, Fantasy, Historie
Vydáno:, Netopejr

Kniha Komnata bez oken

tsal

Třetí díl série o Vladovi byl docela zklamáním. Zatímco první dva díly dělily text mezi Vladova milostná a politická dobrodružství, takže se nám sex střídal s politikařením a bojem, tady už se řeší jen další Vladovo splanutí. Stejně jako na začátku druhého dílu byla i zde Vladova současná láska největší hned z kraje vyexpedována do pryč, aby se uvolnilo pole pro někoho nového. Po dvou dračicích, se kterými by si poradil málokdo, však tentokrát přichází neopeřené nedochůdče, které neustále pláče. Celou dobu jsem se tak ptala: 1) co Vladovi spadlo na hlavu, že najednou ztratil vkus a začal se chovat skoro k nepoznání a 2) kdy sakra začne něco jako děj. Nedočkala jsem se ani vysvětlení nehody, ani děje. Třetí díl je zkrátka červená knihovna se vším všudy a vůbec ničím navíc.

Petra de Valo
31.05.2014

Po prečítaní celej série som bola šťastná, že ešte mám jednu knihu, s ktorou sa môžem vrátiť do stredovekej Transylvánie, do tých drahých dávnych čias i na Poenari, ukryté v náručí hôr. Príbeh je pokojný, atmosféra komornejšia, nezažívame žiadne veľké politické udalosti a bitvy, je to len prostý milostný príbeh, spojený s tak trochu hlbším náhľadom do duše ľudí, ktorí Belu obklopujú.
V závere ma potešila na duši spomienka na malú ryšavú vílu z Dragosanu, ktorá - ako verím - je nezabudnuteľná a v Belovom srdci navždy na prvom mieste.

andrea5620
02.05.2014

Autrorkin štýl nesklamal, aj keď záver som čítala niekoľkokrát, prišiel mi nejaký mimo misu, knihy o Vladovi sú zasadené do reálnych miest a histórie a zrazu takáto fantasmagória.....

Nefi
22.01.2014

Kniha velice čtivá, dle mého názoru i povedená. Myslím, že Draculovských knih od této autorky bych se jen tak nenabažila a i kdyby jich bylo mnohem více, četla bych dál. Hlavně pokud je to zasazeno do středověku

Ruxandra
21.08.2013

Příběh této knihy dějově patří mezi "Trůn pro mrtvého" a "Krvavé býlí". I když je zjevně napsán úplně mimo tuto sérii, jednoznačně k ní patří. Škoda jen, že nemá i stejnou vazbu, bude mi v knihovničce z řady vyčuhovat...

Ignis
02.06.2013

Červená knihovna. Žádné sci-fi a fantasy jak tvrdí zařazení , je to čiročirá červená knihovna, něco jako Stmívání, jen upír není polopřihřátý nudný týpek jako Edward, ale aspoň z části pořádný upír.
Začátek nevypadá zle, ale pak se objeví "holka" a všechno jde do kopru, už se jen vzdychá, touží, občas dojde na decentní sex a občas ukápne trocha krve. Netvrdím, že předchozí knížky, které jsem od této autorky četla nejsou taky slaďárny, ale měly i něco navíc, tohle je jen bezduchá romance, kterých existují stovky, možná tisíce, jen tedy hlavní hrdina obvykle nesaje krev, ale to je pro mě docela málo.