Ruxandra Ruxandra komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

(SPOILER) Je mi to až trochu líto, ale kniha mi bohužel nesedla. Měla jsem pocit, že si hlavní hrdinka za vše může sama, od všeho utekla, nebo to vzdala a pak fňukala, jak je její život špatný. I přesto mě ale úvod do příběhu zaujal, pak ale přišel samotný vstup do Půlnoční knihovny a v tu chvíli jsem už předvídala konec a nutila se do čtení, procházení jednotlivých životů mě nebavilo. Tedy až na ten poslední a také samotný závěr knihy, proto hodnotím o trochu lépe než bych asi chtěla...

19.09.2022 3 z 5

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Když jsem knihu kupovala, čekala jsem trochu něco jiného, příběh. Jedná se ale spíše jen o vtipné situace ze života upírky a vlkodlaka. Nebylo to špatné, ale je to jednohubka na pár minut, vlastně mám pocit, že jsem si to ani pořádně neužila, asi nejsem cílová skupina tohoto typu komiksů.

08.04.2021 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Dostali jsme originální svět budoucnosti, který tu ještě nebyl, ale je to jen slabý odvar toho, co z toho mohlo vzniknout. Nebylo to úplně špatné, ale měla jsem pocit, že se tento pěkný nápad promrhal. Po zdejší chvále jsem čekala něco, co mě posadí na zadek a možná, být věková skupina, které je to určené, by se tak i stalo, ale nechala jsem se zlákat, když jsem v MHD potkávala lidi 30+ s touto knihou a to byla chyba.

19.07.2020 2 z 5

Jasným plamenem Jasným plamenem Patricia Briggs

Miluji obě vlčí série, ale u tohoto dílu jsem nějak pořád čekala na něco většího, co se nestalo. Děj se odehrává během několika hodin v podstatě na jedné lokaci (les) a je to takový fofr, že jste najednou na konci...
Plusem jsou nové informace o soužití Mercy a smečky, některé se sice opakují, ale dozvíte se o situacích více.

02.05.2020 3 z 5

Ohnivý dotyk Ohnivý dotyk Patricia Briggs

Dočítat knihy z této série je pro mě vždy jako opouštět domov :)
Opět krásné a čtivé.

29.06.2018 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

​Nic jsem si o knize nezji​šťovala, proto mě hned na prvních stránkách překvapilo​, že je z českého prostředí​ (cize znějící pseudonym autora a jména hlavních postav tomu nenasvědčovaly).
Ve srovnání se Simonem Spierem je to asi slabší příběh, ale vzhledem k tomu, že se jedná o knihu z našeho rybníčku a moc se jich tu na toto téma nevyskytuje, hodnotím výše. Milé, čtivé, oddechové, pokud v tom nebudete hledat něco víc, budete spokojeni.

20.06.2018 3 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

(SPOILER) Můj text může obsahovat spoilery.
Tuto knihu jsem sháněla pár let, takže mě pochopitelně velmi potěšilo, že nedávno vyšla znovu. To čekání mělo ale bohužel vliv na celkový dojem. Zkrátka jsem měla velká očekávání, která kniha neměla šanci splnit.
Děj je především o vztazích hlavních hrdinů a celkového problému daného světa se dotýká jen okrajově, nedává čtenáři odpovědi na otázky, které musí nutně přicházet. Již od začátku je vše nalinkované, vše je řečeno (až na pár „záhad“, které prakticky žádnými záhadami nejsou, ačkoli se tak tváří) a čtenář čeká nějaké zvraty, které ale nepřichází. Je to tak jak to je, tečka.
Srovnat se se smířeností těch lidí/studentů/dárců s jejich osudem bylo velmi těžké, vlastně se mi to asi ani nepodařilo. Je pro mě stále nepochopitelné, že chodili jako ovce na porážku a nesnažili se nic změnit.
Pokud jde o styl psaní autora, odskakování od jednoho k druhému a vracení se zpět ve stylu „jo a vlastně ještě tohle se tenkrát stalo“, mi příliš nevyhovovalo.
Námět si budu pamatovat, ale vzhledem k tomu, že je podobný filmu „The Island“, který jsem viděla dříve, nejednalo se pro mě o nic originálního.

06.06.2018 2 z 5

Umři znovu Umři znovu Tess Gerritsen

Rozhodně jedna z těch top ze série Rizzoli & Isles. Četla jsem a nemohla se odtrhnout, abych už konečně věděla kdo byl vrah, jelikož se mi nechtělo věřit, že by to bylo tak jak je od začátku nastíněno.
Tess nikdy nezklame, její knihy jsou prostě má srdcovka.

18.01.2018 5 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Ten závěr... no chtěla jsem kvůli němu snížit hodnocení jak mě naštval, ale bylo by to nespravedlivé. Super oddechové čtení, stejně jako předchozí díly, ačkoli první mi ze všech třech vychází stále nejlépe. Prostě nesmíte příliš přemýšlet nad logičností věcí a nad bezvýhradnou nepřemožitelností hlavních hrdinů :)

18.01.2018 4 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Přečteno bleskovou rychlostí a ačkoli první díl hodnotím jako výrazně lepší, nedočkavě čekám na třetí. Pokud hledáte rozptýlení a zábavu, ne nic hlubokomyslného a těžkého, tak u Kotlety nemůžete sáhnout vedle.

05.12.2017 3 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Hlavní hrdinka mě chováním hrozně vytáčela, vlastně všichni ti "puberťáci", ale stejně jsem knihu slupla jak malinu a budu se těšit na další díl :)

12.10.2017 4 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Neubránila jsem se srovnání s filmem, který jsem viděla dříve. Kniha ukazuje více z pohledu Grety a co jí vedlo stát za Einarem v dobrém i ve zlém, což je velkým plus v pochopení celého příběhu.
Shrnula bych to tak , že kniha dává hlubší zážitek, ale film je více emotivní. Mohu doporučit obojí.

29.08.2017 4 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Prosím více takových knih :) Nádherné...

29.08.2017 4 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Krásný příběh, ani ne tak o hlavní zápletce, ale o životě, o lásce a o tom co jsme pro ní schopni obětovat.
Na pět hvězdiček to nebylo, na to jsou zápletka a závěr moc předvídatelné už v první třetině (viděla jsem komedii Bubliňák, která je dost podobná, takže žádné překvapení se nekonalo) a konec malinko useknutý.
I tak vřele doporučuji a v knihovničce nechávám :)

18.07.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Jak tady čtu, většina si vybrala nejprve příběh z pohledu Veroniky. Já začala Jáchymem a myslím, že jsem neudělala chybu :) Když jsem se pak dostala k Veronice, jen do sebe krásně vše zapadalo. I když asi nezáleží z které strany knihu budete číst. Příjemně mě překvapilo, že se neopakovali žádné dialogy, dějových zvratů, se kterými jste se setkali v předchozím příběhu, se ten další sice dotkne, ale rozhodně je nepřevypráví slovo od slova, vždy se dozvíte něco nového, nový pohled na věc. To se mi asi na knize líbilo nejvíce - pohled z více úhlů na tu samou věc a jak to může vše podstatně ovlivnit.

31.03.2017 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Tak to byla jízda... Zmizelá se mi líbila, ale Temné kouty mě doslova chytili a nepustili, dokud jsem je nedočetla. Postupné odkrývání starého případu vražd, z pohledu několika lidí mě opravdu bavilo (kdo si taky vzpomněl na Odložené případy? :) ). A i když jsem si Libby nijak extra neoblíbila, i tak to bylo napínavé a zajímavé čtení :)

22.06.2015 5 z 5

Váš kluk prostitut? Váš kluk prostitut? Cyril Valšík

Pro někoho možná kontroverzní téma, ale i tohle je život. I tohle se děje za zavřenými dveřmi... Četla jsem se zatajeným dechem a mnohdy nemohla uvěřit, že je to podle skutečnosti...

21.10.2014 4 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Někdo by si mohl říci, proč číst ten samý příběh znovu, ale nemoh by udělat větší chybu. Příběh z pohledu Travise je novým pohledem do celé záležitosti a jediné co bych vytkla byla "hluchá místa" kdy Travis pouze jednou, dvěma větami schrnul co se mělo udát a nečíst Krásnou katastrofu nejspíš bych byla trochu zmatená co že se to vlastně stalo. Co mi ale opravdu lezlo na nervy bylo časté použití slova "kozičky", ale co, byl to příběh z pohledu chlapa, tak to tam asi patřilo...
Oceňuji, že sem autorka přidala závěr celého příběhu, že konečně víme jak to s Abby a Travisem bylo dál.
Další knihy Jamie McGuire rozhodně nevynechám :)

28.04.2014 5 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Je to naivní a lehce hloupé, psané spíše pro náctileté, což už bohužel nesplňuji, jinak bych pravděpdoobně hodnotila lépe.
A mám dojem, že všem z téhle knihy už by museli dávno vypadnout oči z důlků jak je furt kulí! Opravdu jsem od teď alergická na jakýkoli tvar spojení "kulit oči", nevím zda je to vina pouze překladu nebo to takto bylo i v originále, ale tolikrát toto v knize použít (takřka na každé stránce) snad není ani možné :)
Rozhodně jsem od knihy čekala něco jiného, ve srovnání např. s Krásnou katastrofou je tohle úplně jiná (mnohem nižší) úroveň.

24.04.2014 2 z 5

Deklarace smrti Deklarace smrti Gemma Malley

Anna mi ze začátku vůbec nesedla, byla tvrdohlavá a její myšlení bylo řádně zpracované výchovou v ústavu. Nemůžu říci, že bych si jí později nějak extra oblíbila, ale rozhodně mi zhruba od poloviny knihy začala být sympatičtější, nejspíš když konečně otevřela oči a začala se na věci kolem sebe dívat jinak.
Co se mi nelíbilo byl zvrat ohledně Petra (kdo četl, bude vědět o čem mluvím), sice to bylo důležité, aby kniha mohla dopadnout dobře, ale působilo to na mě, jako že to autorku napadlo v poslední chvíli.
Hlavní myšlenka knihy je velmi zajímavá a já souhlasím, že lidská společnost takto nemůže fungovat, bez nových myšlenek, nových pohledů na věc...
Ještě bych ráda podotkla, že anotace uvedená na deskách knihy je značně zavádějící a nepravdivá, zde v databázi jsem jí upravila.

29.01.2014 4 z 5