Jasným plamenem

Branova smečka má členy, přebývající potají v lesích, stranou od všech. Bran dobře ví, proč od nich drží ostatní vlkodlaky dál, a také dobře ví, proč se nyní rozhodl sbalit se a na čas odjet. Se svými důvody se však nikomu nepochlubí… Patricia Briggs nás ve své spin-off sérii zasvěcuje nejen do dalších faktů ze života Mercy Thompsonové, ale především nás nechá nahlédnout hlouběji do smečky, z níž Mercy přišla, a ochutnat nejen faeskou, ale i další, mnohem temnější magii. Charles se svou družkou Annou se pokoušejí zachránit dva z „divých“ členů smečky, narazí však při tom na znepokojivé stopy, nepříjemně zavánějící špionáží a zradou a vedoucí k dalším bolestným zjištěním. Kdo zradil? Dá se důvěřovat divým? A pokud ano, jak je možné, že se zrádce neprozradil skrze silná pouta smečky? Bran nechal svému synovi jen velmi málo indicií a jeho milovaná Anna, vzácná vlčí omega, bude muset několikrát riskovat v zájmu ostatních. Jasným plamenem bude hořet nejen vášeň mezi hrdiny. Anotace: Jsou divocí a zlomení. Vlkodlaci příliš narušení, než aby mohli žít mezi ostatními svého druhu. Pro své vlastní dobro byli vyhoštěni na okraj Aspen Creeku v Montaně. Dost blízko marokovy smečky na to, aby měli její podporu; dost daleko na to, aby nikomu neublížili. Jejich alfa odcestoval ze země, na volání o pomoc faeského druha jedné z divých proto odpoví Charles s Annou. Zamíří do horské divočiny, kde překazí únos – krveprolití však zabránit nedokážou. Charles a Anna tak nyní musí využít svých schopností vymahače a mírotvorkyně k vypátrání útočníků, otevřou tím ale bolestivou kapitolu minulosti napsanou nejtemnější magií těch, kdo se narodili s čarodějnou mocí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/389828/jasnym-plamenem-dYL-389828.jpg 4.471

Alfa a Omega (5.)

Burn Bright (2018)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

Kniha Jasným plamenem

Evule114

Ze začátku jsem bojovala s tím číst, nebo ne. Je to dlouhá doba, co jsem četla Annu a Charlese naposled, ale příběhy Patricie miluju, tak jsem po troškách začala. Chyběl mi tam Bran a musím přiznat, že na mě to působilo jako nejslabší, Dlouhé ticho bylo mnohem lepší. I tak jsem si to nakonec moc užila a musím přiznat, že Leah, kterou jsem nenáviděla od první zmínky o ní vůbec, tak tady se mi začala líbit.

petulkapeta

Čte se sama,autorka skvěle piše...zradce jsem tež neodhalila a překvapil mě,ale o to šlo :)

elline

Začátek byl trochu pomalejší a nejasný. Některé věci ohledně smečky, byli zajímavé, jako víc náhledu do Mercy dětství z pohledu vlkodlaků. Rozbroje a stmelení smečky bez účasti Brana. Přiznání, že nikdo není neomylný. Ke konci se mi líbila i postava Leah. Moc pěkná kniha

vterinka

Další napínavý příběh Anny a Charlese, ve kterém není nouze o akci, trochu humoru a romantiky, o nové postavy, zradu a přátelství, o překvapení, ale hlavně o spravedlnost! :-)

aconga

Pro mě nejlepší serie, kterou čtu.

Janičta

Pro mě to byla taková jednohubka - přečteno za jeden den. Moc nerozumím komentářům ohledně zmatenosti a potřeby víc se na text soustředit - já si u knihy odpočinula a žádný zmatek se nedostavil :-)
Souhlasím ovšem s tím, že příběh byl takový prázdný. Začátek - vata - zvrat - konec. I když jsem se ve "vatě" dozvěděla pár věcí z Mercyina dětství a pár dalších informací (vyprávění z minulosti doplnilo potřebné souvislosti), samo o sobě to prostě nestačilo. Zvrat v ději přijde po jediné větě a hopla jsme na konci. Chtělo by to víc zahustit děj. Plus je určitě v tom, že záporáka jsem opravdu netrefila :D

Jass

Uvědomuji si, že u téhle série moje hodnocení naprosto není objektivní, ale když ono zkrátka Anna a Charles... a ostatní milované postavy... Tenhle díl je poněkud krutý, přesto to na mě nezapůsobilo tolik kolik mělo - pořád hodně, ale wow efekt schází. Nechci spojlerovat, ale zkrátka... ach Asile, ach Brane, ach Leah.... přijde mi, že kdyby to autorka ještě trošku vypilovala bylo by to lepší, ale stále je to úžasné - navíc tenhle díl má konečně hezkou obálku (která navíc i souvisí s dějem...)

Turante
27.12.2018

Opět úžasný příběh od P. Briggs s vlkodlaky. Děj má spád a nutí vás neustále číst. Jen škoda, že tahle série nevychází častěji.

Katie46
15.12.2018

Opět napínavý, poutavý příběh s kapkou humoru a jiskřením mezi postavami. Líbí se mi její knihy a tato není vyj-jímkou. Mě kniha rozhodně nezklamala.

jennefer
24.11.2018

Tento díl se mi líbil moc, doplňuje hezky příběhy smeček. A jsem ráda, že jsem zase mohla číst o Marokově smečce, Mercy mi v posledních dílech přišla taková už moc podobná (ve smyslu: pořád se čte dobře, pořád je tam akce a všechno, ale - nějak už to nemá ten uau efekt co dřív, kdy jsem to hltala do noci). Za mě paráda.

martina1199
21.11.2018

Bylo to nějaké krátké, po pomalejším rozběhu to nabralo obrátky a nakonec jsem další příběh ze série Alfa a Omega slupla jako malinu :-)
Víc než zápletka mě tentokrát bavily jednotlivé postavy, i když pointa naznačuje, že Marokovu smečku (a potažmo i další vlkodlaky) čekají ještě těžké časy. Řekla bych, že se máme na co těšit :-)

AKO
21.11.2018

Úžasná!!! Jako vždy přečtena jedním dechem. Vůbec nevadilo , že hrdinové během děje vzpomínali na minulost. K této knize to patřilo, protože jinak by jste příběh nepochopili. Skvělý byl i náhled do Merciina dětství a dospívání. Jen mě mrzí jedna věc a to ta, že kniha nebyla delší.

kacaaba
17.11.2018

Mám moc ráda knihy této autorky, ale tahle mi dala zabrat. Musím souhlasit s Nelly, že se mi četla asi nejhůř. Musela jsem se vracet, abych pochopila, větu...odstavec. Příběh nezklamal, dále se rozvíjí životy hrdinů z obou sérií. Už se nemůžu dočkat, až odhalí, kdo je jednonohý vlk :D

Safienka
11.11.2018

Mám ráda tento vymodelovaný svět. Na mě možná až moc zamotaných a až moc zásadních život beroucích situací z minulosti. Ale i tak jsem si to užila. Skupina Divých se mi líbila.

Lethania
09.11.2018

Asi nejslabší díl, ale přesto se mi líbil. Sice jsem se v první části trochu nudila, ale konec mi to vynahradil. Charles a Anna jsou jedni z mých nejoblíbenějších knižních páru, takže se těším na další díl.

Mergirus
07.11.2018

Tak moc jsem se těšila na pokračování příběhu Charlese a Anny, ale tenhle díl mě zklamal. Měla jsem potíže se do textu začíst, pak to bylo takové nějaké zmatené. Konec mě překvapil, také jsem hádala špatně. No, uvidíme, co bude dál.

Arianne
01.11.2018

Krásně se četlo, tihle dva jsou moje srdcovka. Nicméně pořád jsem čekala, kdy se přeneseme přes úvod a najednou bylo 2/3 knihy za mnou a teprve nastala akce. Nerada bych si myslela, že Briggsová ztrácí dech a vzhledem k odkazům na Dlouhé ticho to spíš vyznělo, jako prequel k dalšímu dílu Mercy...

Nelly
31.10.2018

Pomalejší rozjezd, který Vám zcela jistě vynahradí strhující závěr a promyšlená dějová zápletka, která slibuje zajímavé další díly s větší dávkou magie. Možná to bylo překladem, ale příběh se mi zdál těžší na čtení (vyžadoval mou plnou pozornost, a při tom já si chtěla u této knihy odpočinout).

jesterka.as
30.10.2018

Rozhoduji se mezi 3-4 hvězdičkami, ze začátku jsem se dost bála, že se tam nic neděje a že mě kniha zklame, pak se rozjela, příběh zajímavý, přesto tomu něco chybělo, takže sice nakonec 4, protože tyhle knihy miluju, ale doufám, že příští bude přece jen "krapet" (klidně velký krapet ;) ), lepší :)

brendiska
29.10.2018

Na nový díl sem se moc těšila, ale asi sem od něj čekala víc. Bylo skvělé, že se nám občas dostalo náhledu i do jiných postav. Asi mě ale zklamalo jak moc je vztah Anny a Charlese stabilní, že se neměl kam posouvat jako v předchozích dílech. Možná jsem víc doufala že se třeba bude řešit jejich dítě apod.

Arlienen
28.10.2018

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Líbí se mi číst o Anně a Charlesovi a jejich životě v marokově smečce. Zaujali mě ,, divý". O nich bych si přála přečíst další knihu. Nemůžu se dočkat dalšího dílu!