Smrtící žár

Pro jednou se vlkodlačí pár Charles a Anna nevydávají na cesty kvůli Charlesově roli otcova vymahače. Tentokrát je jejich výlet do Arizony čistě osobní – aspoň zpočátku… Charles a Anna brzy zjistí, že na útěku je nebezpečný fae, který vyměňuje lidské děti. Studená válka fae s lidmi začíná nabývat na obrátkách – a Charles a Anna se ocitají v palebné linii....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234126/alfa-a-omega-smrtici-zar-BT0-234126.jpg 4.5318

Alfa a Omega 4.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Dead Heat, 2015

Kniha Smrtící žár

saez
02. listopadu

Za mě pořád prima oddech. I když akcí se nešetří a emocemi také ne.

KájaKoxík
01. listopadu

(+ SPOILER) Opět skvělý příběh z mého oblíbeného světa a tedy 5 z 5. Kniha dává nahlédnout do Charlesova života před Annou. Na jeho vášeň (koně) i na lidské přátele a první lásku. Také se nám do příběhu vkrádá touha Anny mít s Charlesem jejich vlastní děti.

Kniha má tentokrát i hlubší proudy. Každý z nás se potýkáme se smrtelností, možná proto nás svět Briggsové tak táhne. Právě zde díky Josephovu náhledu na svět, neochotě se podvolit a boji jednotlivých postav s jeho rozhodnutím zemřít, můžeme najít odpovědi na vlastní otázky. Můžeme získat další náhled jak čelit smrtelnosti.

OBSAH - SPOILER
V tomto díle se k příležitosti Anniných 26 narozen dostaneme do Scottsdale v Arizoně. Kde má Charles v plánu koupit Anně koně na ranči u svých přátel. Ano čtete správně, Charles má nějaké přátele. Jedná se o syna místního alfy (Hosteena Saniho) Josepha, který se odmítá stát vlkem a tak ve věku přes 80 let pomalu umírá. Než si stihnou, u této známe rodiny chovatelů arabských koní patřící ke kmeni Navajo, koně vybrat nečekaný telefon je odvede jinam. Josephovu synovi Kageovi zavolá jeho žena Chelsea, že má nůž a kolem je spousta krve. Všichni tedy vyrazí k jejich domu. Děti jsou v pořádku v horním patře domu, ale Chelsea pomalu umírá. Sama se pořezala, protože zjistila, že její krev čarodějky jí pomáhá odolat příkazu od neznámého fae. Měla zabít svoje děti a pak i sebe. Tomu zabrání Charles na poslední chvíli tím, že ji promění ve vlkodlaka. A tak se rozbíhá vyšetřování. Jejich dvě nejmladší děti chodí do jeslí a tam Anna a Charles najdou podvržené dítě. Do vyšetřování se zapojují místní agenti CANTRIPu a také stará známá z předchozí knihy agentka FBI Leslie Fisherová. Všichni se snaží najít dívku, která byla podvrženým dítětem nahrazena. Najdou nejen dívku, ale i řadu dalších mrtvých dětí, které si tento fae nechával vždy rok a jeden den. Evidentně se fae sice stáhly z lidského dosahu, ale zároveň vypustili mezi lidi ty nejhorší z nejhorších. Během koňské přehlídky je z domu unesena malá Meckie, jen díky pomoci duchů se vrátí Josephovi síla, aby mohl fae zdržet než dorazí Charles. Netvor je nakonec poražen, ale Joseph umírá na následky zranění z boje. Spokojen s životem jaký žil, v kruhu své rodiny.

Alena_S

Krásné prostředí, příběh se mi celkově líbil, ale už mě straší, kam se ubírá vývoj záporáků v této sérii. Zatímco Mercy se ve svých příbězích dokáže s nejednou potvorou i dohodnout, tady mám pocit, že k vyburcování násilím zcela otupených vlkodlaků je zapotřebí čím dál silnějšího kafe: Už ten minulý špatňák byl pořádné čuně, tenhle je navíc na děti, co přijde příště??

Luigi1

Opět nádhera.

katallinka

Nejlepší kniha této série. Charlesovi přátelé byli skvělí, hned jsem si je oblíbila navíc jsem dostala možnost poznat více Charlese a jeho život před Annou. Zápletka v této knize byla nesmírně srdcervoucí.

Catyna

Super série

havrmoni
09.11.2019

Zas pěkný díl, super.

x-lee-x
25.10.2019

Jsem z této knížky unešená. Snad i z celé série. Přijde mi to jako nádherná pohádka pro dospělé. Kdy vše má dobrý konec, byť si i ten někdy vyžádá své oběti.

Dům mrtvých
Dům mrtvých