Smrtící žár

Pro jednou se vlkodlačí pár Charles a Anna nevydávají na cesty kvůli Charlesově roli otcova vymahače. Tentokrát je jejich výlet do Arizony čistě osobní – aspoň zpočátku… Charles a Anna brzy zjistí, že na útěku je nebezpečný fae, který vyměňuje lidské děti. Studená válka fae s lidmi začíná nabývat na obrátkách – a Charles a Anna se ocitají v palebné linii....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/234126/alfa-a-omega-smrtici-zar-BT0-234126.jpg 4.5254

Alfa a Omega (4.)

Dead heat (2015)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

Kniha Smrtící žár

gleti

Tahle série mě moc baví. Především to, jak Briggsová svou hrdinnou omegou Annou týrá alfy. Není nad jednu neposlušnou ženskou, která dokáže usadit mužské.

Pro mě byl tento díl důležitý i vyrovnáváním se se smrtí blízkého člověka, něčím, co jsem nedávno prožívala.

Charmedka

Ač je kniha v žánru fantasy, na své si přijdou i čtenáři detektivek. Vlkodlaci na případu spolupracují s policií a detektivní zápletka je povedená. Tohle Patricia Briggs vážně umí. Navíc fae, který zaměňuje lidské děti byl skvělý nápad, příběh byl díky tomu napínavý, děsivý a dojemný. Na city tu hrál i Charlesův přítel, kniha nabízí vše, co od ní můžete čekat.

Misa25

Bylo velmi osvezujici se vratit ke starym znamym...kniha se cetla sama a je jen skoda, ze nemam dalsi dil :-)

kkarmela
08.11.2018

krásná celá série, velmi čtivé

deedulka
29.10.2018

Nenadchla mne tolik jako předchozí díl, ale přesto to bylo opět pěkné počtení. Milovníci koní se zde najdou, protože koňská tematika je v této knize všudypřítomná. Na mne jí bylo až moc a zbytečně podrobně. Annu a Charlese jsem si oblíbila už v předchozích dílech. Jsou prostě perfektní pár a doplňují se ve všech aspektech. Snad se zase brzy dostanu k novému dílu a dalšímu odkrývání tajů fae.

coppacabana
28.07.2018

Byl to skvělý pocit - konečně si koupit knížku po těch třech letech, kdy mi jen ležela ve wish-listě. A ještě jedinečnější bylo, když jsem si knížku přečetla. Přestože mi dech nijak nevyrazila - od Briggsové jsem toho přečetla už habaděj, a tato autorka se, co se týče šablony zápletky, často opakuje -, čtení jsem si i opět, po třech letech užila. Jako bych se po dlouhé době setkala se starým přítelem.
Líbil se mi kontrast mezi chladným Charlesem a hravou Annou a užívala jsem si primitivní stránku fae a vlkodlaků, kterou autorka čtenářům typicky vykresluje. Tím se tolik liší od ostatních fantasy knížek (nebo alespoň od fantasy knížek, které čtu já).
Za mě byla nejlepší první půlka knihy, pak už to postupně - tedy krom poslední bojové scény - sláblo. Když nad tím vlastně teď přemýšlím, konec se mi zdál docela uspěchaný. Uvidíme ale, co nám tato série ještě přinese a jak to s konfliktem lidí a fae dopadne.

Evka3814
17.07.2018

Série byla povedená,hezky se četla. Musim říct že jsem sama překvapená jak jsem si oblíbila fantasy knihy,samozřejmě musí být dobře napsaná;)

jitka7
20.03.2018