Rozmarýna Rozm Rozmarýna Rozm komentáře u knih

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Podle mně snad nejlepší kniha Dana Browna, i když tématika mi byla cizí, ale strašně mě to vtáhlo do děje.

05.08.2017 5 z 5

Poutníci Poutníci Kathleen Winsor

Na tuto knihu jsem se nalákala, kvůli tomu, že jsem četla Věčnou Ambru. Avšak Poutníci mě nenadchli a čím déle jsem četla, tím víc mě nebavili. Nevím, kolik má kniha stran, ale podle čtečky jsem skončila se čtením na 51%.

18.07.2017 odpad!

Nudně napsané, pořád se řešilo, za co mají Židé zase zaplatit, už při třetí platbě bylo jasné, jak to skončí. Závěr je nereálný. Styl psaní je strašný. Pokud si chcete přečíst, skvělý román o holocaustu napsaný podle skutečné osoby R. Hösse, zvolte Robert Merle: Smrt je mým řemeslem.
Skvěle napsáno.

18.07.2017 1 z 5

Robert a Arabella Robert a Arabella Kathleen Winsor

Po velkém úspěchu Věčné Ambry, kterou s nadšením přečetlo celé ženské osazenstvo naší rodiny, mi manžel opět koupil na vánoce knihu od této spisovatelky. Nevšiml si, že je to pornokniha. Byla to tak strašná nuda, že jsem měla problém ji přečíst. Více než polovinu jsem jí musela přeskočit. Nechápu, jak tato autorka mohla napsat takový odpad. Není to erotická kniha, je to pornokniha.

16.04.2017 odpad!

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

První kniha, kterou jsem od autorky četla. Na začátku jsem myslela, že ji odložím, protože mě nebavila a Libby mi byla strašně nesympatická. Ale po přečtení návštěvy ve spolku, který se zabýval vraždami jsem ji už nedokázala odložit. Rozuzlení překombinované. V knize nebyla jediná sympatická postava.

15.04.2017 4 z 5

Seznam smrti Seznam smrti Frederick Forsyth

První kniha, kterou jsem od Forsytha přečetla, vadil mi styl, jakým je napsána, jinak příběh dobrý.

13.01.2017 3 z 5

Hořící drát Hořící drát Jeffery Deaver

Kniha mi přišla rozvláčná, měla jsem problém ji dočíst. Tato detektivka mě vůbec nezaujala a způsobila, že jsem více než 2 roky nesedla ke knize od Deavera.

14.03.2016 2 z 5

Rozbité okno Rozbité okno Jeffery Deaver

Výborná kniha, četla jsem jedním dechem, téma mě velmi zaujalo. Jen mi vadilo, že se průběžně v knize řešil jiný případ, zřejmě Hodinář, kterého jsem zatím nečetla. Vytkla bych jen zbytečně natahovaný závěr.

14.03.2016 5 z 5

Let do nebezpečí Let do nebezpečí Arthur Hailey

Výborná a napínavá kniha. Byla jsem u lékaře, kde se vždy čeká několik hodin. Za tři a půl hodiny jsem přečetla 71% knížky (ty procenta mi ukázala čtečka). Do večera jsem ji přečetla. Čte se to jedním dechem. Kdo má rád katastrofické knihy o letadlech, doporučuji i Mayday od Thomase H. Blocka. Ta se čte také jedním dechem.

05.03.2016 5 z 5

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

Výborná a dobře promyšlená kniha, která mě chytla hned od začátku. Hailey umí vytvořit napětí hned od začátku, rozhodně jsem neměla pocit, že má kniha pomalejší rozjezd, jak píše Marie7. Jedna z jeho nejlepších knih. Bývalý kněz detektivem.

05.03.2016 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Kniha mě zaujala hned od začátku tou chladnou a zvrácenou výchovou. Bohužel jsem druhou polovinu četla v době, kdy jsem měla zkažený žaludek a bylo mi zle. Vyhlazování Židů je popsáno tak barvitě, že jsem úplně cítila ten puch spalovaných mrtvol, takže to moje žaludeční potíže ještě umocňovalo. Je to výborně napsaná kniha o lidské zrůdě. Ale znovu bych to nečetla.
Je strašné, jakým průmyslovým způsobem Židy likvidovali. V životě by mě nenapadlo, že každý den jich zlikvidovali jen v jednom koncentráku 2000. Hrůza.

23.08.2015 4 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Opět jsem se dozvěděla řadu nových věcí, které jsem nevěděla. Např. mě překvapilo, že berlínská zeď byla postavená až v roce 1961 a do té doby si Němci mohli z východního Berlína volně a bez problémů chodit do západního Berlína. Téměr polovina knihy byla věnována boji za občanská práva černochů a prezidentu Kennedymu a Martinu Lutherovi Kingovi. Napínavá byla pasáž o Jezdcích svobody, kdy je chtěli upálit na jihu v autobusu a policie se na to jen dívala a povzbuzovala násilníky. Kubánskou krizi jsem četla jedním dechem. Líbilo se mi, jak bylo napsáno co radí Chruščovovi a Kennedymu jejich poradci, jaké mají pohnutky, jak Chruščov a Kennedy přemýšlejí a jak se rozhodují.
Po atentátu na Kennedyho už kniha vzala dějiny trochu hopem, aby se to vešlo do trilogie, možná to mělo mít ještě jeden díl. Autor se věnoval i událostem v Československu v roce 1968, zmínil Dubčeka, pak hned vpád sovětských vojsk. Vasil Biľak se zvacím dopisem byl zcela opomenut. Gorbačov na mně v knize působil jako mouchy snězte si mě. Všechno co se dělo v satelitních státech mu bylo jedno. Co kdyby volal Jaruzelský? Nebuďte mě. Myslím, že se o pád komunismu výrazně zasloužil a bylo mu věnováno málo místa. A pak už to šlo ráz na ráz, otevření hranic do Rakouska v Maďarsku, pád komunismu v Polsku, otevření hranice mezi východním a západním Berlínem. Události v Československu a Havel , Rumunsko a poprava Ceaušeska - nezmíněno. Prezident Bush starší vykreslen jako politik míjející dějiny. Pád komunismu dle autora nastal samospádem a USA na tom nemá žádný podíl.

Bylo zmíněno setkání vůdců států Varšavské smlouvy s tím, že tam sedělo 6 tyranů a masových vrahů. Mezi nimi byl jmenován Milouš Jakeš. Jaký on byl tyran a masový vrah? On, kašpar, s tím svým kůlem v plotě. To mě trochu zamrzelo, protože Follet se vždy na napsání knihy připravuje studiem a tady se sekl.
Autor považuje za nejvýznamnější věc zřejmě boj za svobodu černochů, proto tomu věnuje tolik prostoru. Na začátku knihy černoši mohli chodit jen na špinavé záchody pro černé, v epilogu je zvolení Obamy prezidentem.
Pádu komunismu už tolik prostoru věnováno nebylo a je to škoda.
Román je to skvělý, avšak v trilogii u mně zaujímá 3.místo.Část do smrti Roberta Kennedyho se četla jedním dechem.

Rozhovor s Kenem Folletem: http://www.literarky.cz/literatura/recenze/19835-stoleti-kena-folletta

25.07.2015 5 z 5

Město policajtů Město policajtů Karin Slaughter

Pro mně těžké zklamání, nejslabší kniha, kterou jsem od ní četla a to jsem už četla všechny, co byly u nás vydány a je to moje nejoblíbenější spisovatelka detektivek. Nejde jen o vyšetřování případu, co se mi nelíbilo, ale vadil mi i ten způsob jednání policajtů - kolegů samých k sobě, jak muži fackovali a škrtili svoje kolegyně, jak se k sobě navzájem chovaly ženy policajtky - to vše je prostě přepísknuto a nepřirozené - neuvěřitelné, tzn. že jsem se do knihy nemohla ponořit jako do skutečného detektivního děje, prostě pro mně to byly rušivé momenty. Ještě, že jsem tu knihu nemusela platit, protože jsem ji dostala od Palmknihy zdarma jako omluvu.

07.12.2014 2 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Pro mně to byla "povinná četba", protože mi ji půjčil šéf, s kterým si občas povykládám o knihách a půjčujeme si je. Ze začátku mi přišla strašně zdlouhavá a popisná, nemohla jsem se do ní začíst. Ale čím víc se blížil konec, tím byla lepší. Trochu mi vadilo, že jsem poznala, kdo je vrah trochu moc brzy a že mi bylo i jasné, jak to bylo s Charliem. Od Rowlingové to byla první kniha, kterou jsem četla, Harryho Pottera jsem viděla jen první díl. Nechci jí křivdit, ale moje oblíbená spisovatelka detektivek to nebude, i když Strike je zajímavý detektiv.

20.07.2014 3 z 5

Vzpoura oceánů Vzpoura oceánů Frank Schätzing

Kniha se mi líbila, ale má zbytečně moc stran. Pasáže Anawakova návratu do svého rodiště a výlet se strýcem do Arktidy, mi přišly zbytečné. Když byla Weaverová v ponorce a klesala na dno, tak to bylo také zbytečně popisné - ty její fantazie, takže jsem to jen přelistovala a závěrečné řeči o křesťanství a o Bohu jsem taky nedočetla. Také mi bylo jasné, že půjde o podmořskou inteligenci mnohem dříve, než s tím vyrukoval tuším Johanson. Jinak nemám knize co vytknout. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí, např. jak funguje Golfský proud. V zeměpise jsme se o něm učili, ale tohle nám nevysvětlili a přitom je to tak zajímavé. Také jsem ráda, že jsem se dozvěděla o té ochraně před žraloky, aby se nepřiblížili k potápěči a zajímavé věci o metanových hydrátech, o jejichž existenci jsem věděla, ale tady prvně jsem se dozvěděla, jak vznikají.Prostě je tam spousta zajímavých věcí. Ke konci mi kniha přišla jak akční film.Oceňuji spisovatelovu odbornou přípravu. V každém případě kniha vede k zamyšlení nad chováním lidstva k přírodě. Největším škůdcem planety je opravdu člověk.

08.05.2014 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Podle mně je to nejslabší kniha Dana Browna hned po Šifře mistra Leonarda.

09.02.2014 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Líbí se mi téma knihy, jak zabránit přelidnění. Až do chvíle přesunu z Florencie do Benátek jsem to četla jedním dechem, pak mě to několik kapitol nudilo, ale opět to nabralo spád. Když už se přišlo na to, co virus způsobuje, chtělo to rychlý konec, závěr však byl zbytečně protažen. I tak se mi to líbilo, přečetla jsem všechny jeho knihy a stále považuji za nejslabší Šifru mistra Leonarda. V každém případě jsem začala toužit po cestě do Florencie.

09.02.2014 4 z 5

Genesis Genesis Karin Slaughter

Velmi dobře napsaná kniha, od které se člověk nemůže odtrhnout. Čte se jedním dechem. Spisovatelka umí tak věrohodně popsat hrůzy, které pachatel způsoboval (např. popis té kobky, až jsem úplně cítila ten zápach a třásla jsem se odporem), že jsem to úplně prožívala. Od této autorky jsem už nějaké knihy přečetla a přiznám se, že si kladu otázku, zda nemá sadistické sklony, které si ventiluje psaním. Mám pocit, že tohle by nevymyslel ani chlap.

07.10.2013 5 z 5

Kladivo ráje Kladivo ráje Ken Follett

Opět skvělá kniha od Folleta. I v této knize je vidět, že jejímu napsání předcházela výborná příprava. Četla jsem ji jedním dechem.

01.09.2013 5 z 5

Smrtící praxe Smrtící praxe Leonard S. Goldberg

Absolutně skvělá a napínavá kniha z lékařského prostředí, čte se jedním dechem.

28.06.2013 5 z 5