Let do nebezpečí

Námětem novely je dramatický let a přistávání dopravního letadla, řízeného v krajní nouzi nekvalifikovaným pilotem, někdejším válečným stíhačem.

https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85079/big_let-do-nebezpeci-TOP-85079.jpg 4.3403
Literatura světová, Dobrodružné, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR), Knižní klub

Flight into Danger, 1958

Kniha Let do nebezpečí

katy87

Během letu jsou oba piloti a jiní pasažéři otráveni jídlem. Pilotování se ujímá jeden z pasažérů, prakticky nezkušený. Kniha mapuje průběh letu, krizovou komunikaci s pevninou a přistání. Nic víc, nic míň. Mě osobně to naprosto neskutečně nudilo. Jsem asi zmlsaná jinou akční literaturou, ale já čekala nějakou zápletku, něco navíc. Vlastně od prvních stránek víte, o co půjde a to na konci i dostanete. Akorát já jsem měla asi jiné očekávání - ani atmosféru prameníci z této krizové situace jsem v knize necítila vůbec.

marwinmh

Pro mě jednoduše skvělé ve všech směrech. Pocity děsu, frustrace a naděje v dobrý konec hlavních postav jsem při čtení téměř hmatatelně cítila.
Škoda useknutého konce, kdy nebylo čtenáři sděleno, co se stalo s otrávenými pasažéry a piloty, ale budu si představovat happyend :-)

karimatka1

Hailey je Hailey, čte se velice dobře. Ale ten konec mohl být troch víc dotažený. Letadlo přistálo, ale co nemocní?. Knihu jsem četla ve slovenštině, tak jako před revolucí, kdy se ve slovenštině daly sehnat zajímavé knížky a v češtině ne. Tehdy se mi asi ta kniha líbila víc než dnes

Mahuleno

Dramatický příběh v letadle - žádný únos, žádné spiknutí s politickým pozadím, docela "obyčejná" otrava jídlem a z běžného letu se pro pasažéry stává smrtelná past. Celkem dobrý nápad, už ne tak originální je řešení situace. Nemohu se ubránit pocitu, že už jsem to někde četl, či viděl ve filmu. Nicméně čtení je to napínavé, ale znám od Haileyho řadu lepších příběhů.

Berny97

Poslouchano jako audiokniha, nikdy jsem tak zivou knihu neposlouchal. Jedna se vlastne o film bez zvuku :)

Pavlina50

Je to klasika....dobře napsaná, čtivá, ale bohužel v dnešní době už mě tak neoslovila. Už od strany čislo 12, kdy Spencer sděluje svému spolupasažérovi, že za války létal jako stíhací pilot, je jasná zápletka a předvídatelné rozuzlení. I závěr knihy byl moc rychlý a takový moc useknutý, očekávala jsem, že se dozvím třeba něco víc o osudech aspoň některých pasažérů. Před 20ti lety bych to možná hltala, ale dnes už jsem bohužel postrádala jakékoliv napětí. I když docela ráda bych si poslechla tu rozhlasovou hru, o které je tady často řeč.

former3980

Hailey je proste klasik a kvalita. Odvtedy sme videli x sfilmovani podobných katastrofických námetov. Ale na tú dobu určite pecka. U mňa za plný počet. Zároveň jeden z klenotov edície Stopy.

Rapeh

Zajímavý příběh napsaný se znalostí prostředí,mého oblíbeného autora