Kladivo ráje

Thriller britského autora zaznamenává průběh akce FBI, která má zachránit životy obyvatel Kalifornie, ohrožované skupinou ekoteroristů. Již od roku 1969 žije v jednom odlehlém údolí na pronajatém pozemku komuna lidí, kteří se odvrátili od civilizace a konzumní společnosti. Vyznávají odlišné hodnoty, dobrovolně žijí v chudobě, jediné finanční prostředky jim poskytuje prodej vína, které si sami vyrábějí. Po téměř třiceti letech jim katastrální úřad sděluje, že nájemní smlouva končí, neboť pozemek musí ustoupit stavbě hydroelektrárny. S tímto rozhodnutím se však nechtějí smířit a jsou odhodláni použít i násilné prostředky, aby si zachovali svůj způsob života. Guvernérovi státu Kalifornie zašlou po Internetu výhrůžný dopis, ve kterém požadují okamžité zastavení výstavby všech elektráren, jinak jsou schopni uměle vyvolat zemětřesení pomocí odcizeného seismického vibrátoru. Případu se ujímá zkušená agentka FBI Judy Maddoxová, která se ve spolupráci s významným seismologem snaží skupinu odhalit a znemožnit jí uskutečnit hrozbu......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15468/kladivo-raje-15468.jpg 481
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

The Hammer of Eden (1998)

Kniha Kladivo ráje

hankapimi

Kena Folletta mohu s nadšením číst kdykoliv. Pečlivě vykreslené charaktery postav a prostředí i spád příběhů v jeho knihách mne pěkně rozmlsalo. Ale musím se přiznat, že toto je první Follettova kniha, které jsem nedokázala uvěřit. Byť jsem se snažila, nedokázala jsem strávit Kněze, sebestředného analfabeta a obratného manipulátora. I příběh se mi zdál velmi přitažený za vlasy a dočetla jsem s rozpaky...

lachtan77
27.12.2018

Ještě jsem nečetl nic o ekoteroristech. Rád jsem si připomněl dobu Hippies a jejich svět bez pravidel, zákonů a vlastnictví hmotných věcí.

TomHr
25.04.2018

Zajímavě vystavěný děj a zajímavě popsané postavy; členové utopické komunity vs. FBI. Nejedná se o černobílý příběh, ve kterém jsou padouši zlí se vším všudy a strážci zákona do jednoho hodní správňáci. Jedinou vadou na kráse bylo, že jsem tak nějak nedokázal příběhu uvěřit. Prostě pohnutky a jednání hrdinů na obou stranách barikády byly příliš vykonstruované, místy až nelogické.

Schamila
19.11.2017

Za mě SUPER, zase něco z jiného soudku, moc hezky se to čte a fakt samo, chcete co nejdřív vědět, jak to dopadne. Autor opět nezklamal a zase čtenáři přiblížil skutečnosti, které vyvolávají problém. Určitě doporučuji k přečtení, protože tento příběh vám z paměti jen tak nevymizí.

DickBach
14.08.2017

Pěkná kniha. Aby byla výborná, tak by Kněz nesměl zabít. Zajímalo by mně, jak by to v tomto případě pan Follett zaonačil. Takhle bylo bohužel od začátku naprosto jasné, že hrdinové musí prohrát. Jen tahle "drobnost" mi přišla líto. Nicméně i tak plný počet.

Kerberos
26.06.2017

Jedna ze slabších folletovek

francouz
09.05.2017

Co Follet umí, to je výborné vykreslení postav, které opravdu nejsou ploché . Poté totiž nemáte problém se ztotožnit s problémy jednotlivých hrdinů a vtáhne Vás daleko jednodušeji do děje. Kniha opět měla perfektní spád, to nelze autorovi upřít, společně se smyslem pro detail. Nicméně mě osobně zde něco malinko chybělo, možná mě autor malinko rozmlsal.
Na druhou stranu se ani chvilku nenudíte, a jen sledujete kam Vás až může dovést touha po zachování vašeho domova a v tu chvíli si člověk říká, kam by až došel on.

Jack Bauer
27.02.2016

Ken Follett opět napsal velmi čtivý román, kdy se děj před očima odehrává jako film, knihu nelze odložit, vtáhne do děje a nepustí dokud ji nedočtete do vzrušujícího finále.

Ken Follett

Ken Follett