RonnieSmithx RonnieSmithx komentáře u knih

Dům na úskalí Dům na úskalí Agatha Christie

Geniální detektivka od geniální autorky. Hastings a Hercule Poirot spolu tvoří sehrané kombo a možná že víc než samotné rozuzlení se mi líbila úplně poslední stránka knihy, kde své konání vysvětlí i jeden dobrý obchodník, a tak Poirot už zjistí opravdu všechno, co se z tohohle případu dalo vytěžit.

04.03.2021 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Další vynikající případ Harryho Hola. Kdo je vrah jsem sice od začátku tušila, ale to neubralo na mém nadšení. Právě naopak. Ráda jsem byla svědkem toho, jak se dílky skládačky pomalu dávají dohromady a já se tak mohla utvrdit ve svém přesvědčení. A vysvětlení vrahovy minulosti byla už jen třešnička na dortu.

Jde vidět, že kvalita knížek se jen a jen stupňuje a Sněhulák určitě patří k těm nejlepším knížkám ze série. Harryho jsem si strašně oblíbila a těším se, až se spolu zase setkáme u dalšího vyšetřování.

25.02.2021 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

(SPOILER) Chtěla bych začít tím, že si myslím, že je skvělé, že autorka píše o problematice domácího násilí. Je to něco, co by se rozhodně mělo řešit víc, a já doufám, že každá žena, která si něčím takovým prochází, si nakonec uvědomí svou cenu a dostane se jí pomoci. Teď ale zpátky k příběhu.

Ryle byl mým problémem od samého začátku. Kdyby nebyl atraktivní, tak by ho Lily vyhodnotila jako úchyla a už by o něj ani nezavadila. Bohužel, kvůli jeho vzhledu bylo popsáno jako normální, že by muž prosil na kolenou, aby se s ním někdo vyspal. Nevím, jestli je něco špatně se mnou, ale jeho chování mi přišlo absolutně zoufalé a nechutné. Už jak na začátku kopal do židlí, tak mě vyděsil, protože jsem nechápala, jak se z tohohle má vyklubat něco normálního.
Hlavní hrdinka ho ale zbožňovala a on se kvůli ní rozhodl zahodit všechny jeho sliby, díky kterým by neměl tak komplikovaný život. Ta jejich svatba po 6 měsících mě dostala. Je jedna věc být zamilovaný, ale druhá věc je uvažovat jako dospělý člověk. Opravdu si chcete vzít někoho, koho ani pomalu neznáte? Důležité otázky se měly řešit několik měsíců dopředu a ne pár minut před svatbou.
Linku s Atlasem jsem na druhou stranu milovala. Jsem ráda, že spolu s Lily nakonec po všech těch letech skončili (nemohla jsem si ale odpustit obavy, jak by asi Ryle reagoval na jejich opětovné shledání) a věřím, že je na břehu čekalo něco nádherného.

Jsem ráda, že tahle knížka vznikla, protože je poučná, ale zase za mě tomu nemůžu dát nějaké vysoké hodnocení. Autorka píše vážně čtivě, ale některé věci asi nejsou úplně pro mě a nad něčím přemýšlím víc než bych měla. Je to čtivé, ale její styl mi zavání spíš literaturou pro náctileté, což se zas tak úplně neshoduje s tématy knih. Celkově je to dobrá kniha a jsem ráda, že jsem si ji přečetla, i když jsem měla jako u předešlé autorčiny knihy nutkání ji odložit, protože některé vyjádření postav mi byly proti srsti. :)

21.02.2021 3 z 5

Smrt v oblacích Smrt v oblacích Agatha Christie

Musím přiznat, že tohle byla první knížka, co jsem od Agathy Christie četla a rozhodně mě nezklamala. Detektivka byla velmi čtivá a rozluštění zápletky mě také příjemně překvapilo. Rozhodně se těším na další případy detektiva Hercule Poirota.

19.02.2021 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Kniha mě bavila do poslední stránky. Skvěle vymyšlený a čtivý příběh se sympatickými hlavními hrdiny, kteří se snaží zvítězit nad zlem. Dokážu pochopit, že by se asi kniha bývalému americkému prezidentovi moc nezamlouvala.

18.02.2021 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Prvních sto stránek jsem si říkala, že tuhle knížku bych si více užila, kdyby mi bylo dvanáct, ale jak se příběh rozjel, tak jsem pochopila, že by to možná bylo na moje dvanáctileté já moc. Na začátku jsem opravdu vzpomínala na to, jak jsem četla příběhy na wattpadu, protože dialogy a děj byl velmi podobný. V jednu chvíli jsem přemýšlela, jestli by nebylo knihu lepší i odložit, protože jsem zjevně z young adult literatury vyrostla. Ale jak šel příběh dál, tak jsem si buďto zvykla anebo přestal být plný šílených puberťáckých řečí, takže jsem bez výčitek pokračovala dál.
Autorka tedy píše docela čtivě, ale její text je mířen na náctileté, což není úplně můj šálek čaje. Příběh byl dobře promyšlen a nejsmutnější na tom je, že takhle nechutní a zvrácení lidé opravdu jsou. Na druhou stranu je zase Dean až moc dobrý na to, aby by existoval, i když ty jeho výkyvy nálad by mě pravděpodobně odradily hned na začátku. Bez naděje je hezká knížka a určitě si od autorky ještě něco přečtu, abych viděla, jestli jsou všechny její knížky tak okatě pro náctileté a taky proto, že už na mě dávno čekají v mé knihovničce.

15.02.2021 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Hezka kniha. Já osobně jsem vilu Tugendhat nikdy nenavštívila, takže nevím, jaký je to pocit, když stojíte ve skleněném pokoji, ale autor poslal myšlenky postav, když se v něm nachází, docela pěkně. Mně osobně se líbila dějová linka mezi Hanou a Liesel a ani bych se nebránila tomu, kdyby jejich vztah byl popsán ještě více podrobněji.

12.02.2021 3 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Tak a jsme na konci. Krásné ukončení kouzelné knižní série o chlapci, který přežil. Harry Potter bude navždycky součástí dětství většiny z nás, ke které se rádi vrátíme, aby nám naše dětská léta zase připomněla. Číst si tuhle knižní sérii je příjemný zážitek plný magie, odvahy a lásky. Je tohle ale opravdu konec? Na to si myslím všichni dokážeme odpovědět sami podle svého.

04.02.2021 5 z 5

Princ dvojí krve patří k mým nejoblíbenějším dílům. Bílou hrobkou všechna ta dětská naivita končí a kouzelníci teď musí čelit boji na život a na smrt. Už nikdy nic nebude jako dřív.

22.01.2021 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Chlapec, který přežil, je opět na scéně a spolu s ním i ten, jehož jméno nesmíme vyslovit. Fénixův řád je stejně úžasný jako knihy předchozí a předcházející a já nemám jedinou výtku. Snad bych jen chtěla změnit osud jedné mé oblíbené postavy, ale co se mělo stát, tak se stalo.

Líbí se mi vykreslené postavy a jejich pocity, líbí se mi záblesk do Snapeovy minulosti, ale jediné, co se mi nelíbí je to, že se tohle dobrodružství pomalu blíží ke svému konci (dokud si zase všechno nepřečtu znovu).

16.01.2021 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Po dočtení mám chuť brečet, protože vím, co přichází a vím, že to nebude pěkné. Ale stejně je naprosto skvělé. Tenhle díl je geniální stejně jako ty předešlé a předcházející. Moc nevím, co k tomu říct... Asi jen to, že pokud jste doteď nezavadili o Harryho Pottera, tak právě teď nastal ten čas:)

09.01.2021 5 z 5

Tak už se potřetí společně s Harrym ocitáme v Bradavicích. Vězeň z Azkabanu je můj nejoblíbenější díl a přiznám se, že mám u něho tendence se rozplakat. Postavu Siriuse naprosto zbožňuji a celý tenhle díl je prostě tak strašně úžasný, ale zároveň je to tak strašně smutné, protože aspoň na blbou půlhodinu měl Harry naději, že...
No, tenhle díl je prostě skvělý a konečně se víc seznámíme s charakterem Jamese Pottera a jeho kamarádů. Tak zase na viděnou u Ohnivého poháru:)

30.12.2020 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Pokračování legendárního příběhu plného čar a kouzel. S odstupem let mě stále dokáže strhnout do děje a já tak prožívám dobrodružství s Harrym Potterem stejně tak, jako když mi bylo sedm.
Tajemná komnata je plná tajemství a záhad od začátku až do konce a spolu s oblíbenými hlavními hrdiny jsme na správné cestě je vyřešit. Pro mě je tam také velká dávka nostalgie a tím pádem nejde hodnotit jinak než plným počtem hvězd.

27.12.2020 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Kouzelný příběh Harryho Pottera, který v sobě ukrývá moje dětství. Některé věci vás nikdy neomrzí a já se budu ke světu čar a kouzel vždycky ráda vracet se stejným úsměvem na tváři, který mi kniha vykouzlila, když jsem ji četla poprvé.

27.12.2020 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

„Čím šťastnější mohou lidé být, tím jsou nešťastnější.“

Nádherná knížka.

26.12.2020 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Další příběh Harryho Hola, který zase nezklamal. Spíš naopak. Naprosto překvapil, ohromil a za konec případu nejde nedát plný počet hvězd. Myslím, že Harryho spasení uspokojilo nejednoho z nás.

22.12.2020 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Schválně jsem si pro srovnání po dočtení pustila film a musím říct, že Velký Gatsby je ten z ojedinělých případů, kdy je film lepší než knižní předloha. Knížka je samozřejmě hezká a popisy postav a prostředí byly fenomenální, ale chyběla ta správná atmosféra. Žádné finální vyvrcholení v knize nenastalo. Prostě to jen tak... Vyplynulo. Dávám ale knize pěkné tři hvězdičky.

13.11.2020 3 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Chorošná kšonžka, frendíci.

07.11.2020 4 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Nevím, co jsem vlastně čekala od Sophiiny volby, ale její provedení mě překvapilo a taky mi bylo po několik dní vítaným společníkem. Čekala jsem, že kniha bude více zaměřena na minulost, ale to, jak všechno bylo ve finále odvyprávěno a popsáno, mě nezklamalo, právě naopak. Všechny tyto pasáže tvoří dohromady to mistrovské dílo, které chytlo za srdce miliony čtenářů.
Je to silný emotivní příběh, ve kterém jsou popsána naprostá zvěrstva, která se děla ještě před pár desítky let na naší planetě, která jsou neomluvitelná a postrádají veškerou lidskost. Postavy tu jsou důkladně psychologicky vykreslené. Jejich osobité povahy si zamilujete a zároveň budete zdrceni nad jejich závěrečnými osudy. Možná se nad některými částmi, které sympatický jižanský spisovatel Stingo popisuje, pousmějete, ale některé vás svou temnou podstatou chytnou za srdce a možná si i popláčete. Tohle geniální dílo neboli příběh o ženě, která už žila jen napůl, nám bude už navždycky připomínat, jak hrůzostrašných věcí je lidstvo schopné.

30.10.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

To, že kniha byla nejprve psána jako scénář se na ní dle mého názoru dost podepsalo. Četla se rychle a svižně, ale chybí jí emoce. Nehledě na to, že autorka téma holokaustu dost zlehčila. Koncentrační tábor v tomhle příběhu vyznívá jako nějaký rekreační pobyt, kde je dostatek klobás, sexu a diamantů. Absolutně nepostihuje hrůzy, ke kterým docházelo. Dialogy jsou plytké, nereálné a násilně vepsané. Spousta věcí je naprosto přitažená za vlasy a kniha obsahuje enormní množství klišé. Chybí tu aspoň náznak pocitů. Pokud si chcete přečíst dobrou knížku na toto téma, tak běžte hledat dál.

18.10.2020 1 z 5