roman9276 roman9276 komentáře u knih

Pastýřská koruna Pastýřská koruna Terry Pratchett

S čarodějkami se mi loučilo s těžkým srdcem, je to sice druhá linka ze Zeměplochy, kterou jsem četl, ale za to nejlepší (série Mrakoplaš mě moc nenadchla). Škoda, že nám autor toho nedal více, ale bohužel všichni jednou za Smrtěm musíme, tudíž se nedá nic dělat. Jsem rád, že mi zbývá ještě několik linek, proto se prozatím s autorem neloučím.

13.03.2024 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Tohle přišlo o 10 let později, než to přijít mělo. Z teenagerské romance už jsme všichni vyrostli a už jsem to nefeeloval jako kdysi, když mi bylo 15. Romantická linka trochu meh, Edward byl hodně ufňukanej. Co jsem cenil byly nějaké zajímavosti z minulosti rodiny Cullenů, to bylo super. Co už tak zajímavé nebylo, ta neúměrná tloušťka knihy. Absolutně nevyužitej potenciál, kdyby do toho autorka narvala všechny díly, budiž. Kdyby to autorka zkrátila na polovinu, bylo by to oukej, ale nudné pasáže převažovaly nad zajímavými. Kniha pro fanoušky Stmívání, ale nové si tím pravděpodobně nezíská.

21.02.2024 3 z 5

Ženy zločinu Ženy zločinu Lucie Bechynková

Začnu tím, že jsem fanouškem podcastu Opravdové zločiny. Rozhodoval jsem se mezi druhou a třetí hvězdou. Musím vyzdvihnout velice zajímavé hosty, tyto ženy mě hodně bavily, dozvěděl jsem se zajímavé informace od fungování policie po české vězeňství. ALE! Zbytek byl šíleně odfláknutej. Přijde mi, že zde neproběhla žádná korekce, protože v podcastu takto odvyprávěný příběh stačí, ale v knize? Bohužel ne. Napsat příběh vražedkyně stylem referátu na základní škole pro mě není dostačující. Dále položené otázky, některé byly fakt mimo, forma přepisu, otázka odpověď, celý to bylo takový divný. Nebýt zajímavých hostů, tak by kniha nestála za nic. Není to prvotina, přijde mi to ušitý horkou jehlou, honem honem vydat další knihu, čekal bych, že si na tom autorka dá více záležet.

15.11.2023 3 z 5

Boje a proměny jedné ženy Boje a proměny jedné ženy Édouard Louis (p)

Krátký, rychlý, výstižný. Na to, že kniha má jen pár stránek, tak je tam opravdu všechno. Cením, že autor vynechával omáčku okolo, kdy někteří autoři nedokáží myšlenku zkrátit a roztahaj to na X stránek, ale Éduard to shrnul do pár slov a i tak mě to dokázalo zasáhnout. Skvělý.

20.03.2023 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

(SPOILER) Se čtvrtým pokračováním mám pocit, že se nám někde zasekla deska, která hraje pořád dokola a dokola a dokola. Kupodivu mě tady bavily popisy různých památek, muzeí a Dantova pekla než samotný příběh. Tohle mělo snad nejvíc hluchých míst z celé série. Do čtení jsem se nutil, celkově zápletka mi přišla zajímavá, ale oproti předchozím dílům rozhodně nejslabší. Autor se tady opakuje s další sexy chytrou kráskou, úniky na poslední chvíli a byl jsem hodně na rozpacích s tím, že Langdon zná snad každý kout každého muzea, to už působí hodně uměle. Trochu se bojím pustit do posledního dílu.

27.01.2023 3 z 5

Edith Piaf Edith Piaf Simone Berteaut

Edithin život byla jedna velká jízda, její vzlety a pády, úspěch a neúspěchy mě bavily a jsem jejím životem fascinován. Do filmu se nevešlo všechno, co zda psala její sestra. Neskutečný příběh. To byl teda život. Jen wow...

14.11.2022 5 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Teda, tohle se snad nedá ani krátce popsat. Kniha teda byla velice dlouhá, když se to začalo rozjíždět až po 500 stranách, tak jsem si říkal hurá. Teď zpětně hodnotím, že to bylo opravdu epický, nic bych nevynechal, ba naopak. Menším zklamáním pro mě byl konec, kterej byl tak strašně rychlej a popsanej jen na pár stranách, že jsem čekal teda něco o dost víc. Postavy mě bavily, linky byly dobře napsaný, avšak bych se nebránil, kdyby to vyšlo v několika knihách a postavy by dostaly víc prostoru, protože Ead, Tané, Niclays si to určitě zasloužili. Skvělý fantasy a jsem moc zvědavej na jeho preqel. Je to moje první setkání s autorkou a rozhodně ne poslední.

04.10.2022 4 z 5

Tohle vždycky býval můj nejmíň oblíbený díl, ale teď když jsem starší, tak ho asi dokážu víc ocenit. Mega mě to bavilo a předposlední díl krásně zase pootevřel dveře k poznání a smyslu Harryho nemesis Voldemorta. Celkově zase o něco víc temnější, což velice cenim.

20.07.2021 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Pokračování mě bavilo ještě víc, celkově mi tady postavy přišly víc reálnější, když se každý vítěz psychicky vyrovnával jinak s hrami. Podle mě tohle byla nejlepší aréna, kdy až do poslední chvíle mi Dratkiino tik tak nedocházelo. Propojení s rebely a revolucí bylo skvělý a konec byl hodně nečekanej a poslední věta mě byla hodně šokující, že jsem hned potřeboval další díl. I po několikátém čtení mě to stále baví.

20.07.2021 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Žádný náročný čtení a velice příjemná oddychovka. Hartl je v tomhle dobrej, reálný uvěřitelný postavy, který mě bavily a kupodivu mě nikdo ani moc nesral. Životní moudro v tom asi nenajdete, ale knížka ubíhá docela rychle, nudný pasáže se tady taky moc nenacházej. Na český poměry celkem slušný. Je to moje třetí kniha od Hartla a udržuje se to konstantně v lehkym nadprůměru, takže jen tak dál.

24.05.2021 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Já vám nevim. Na tohle jsem se hodně těšil, protože film miluju a asi jsem měl přehnaný očekávání. Autorka patří mezi moje oblíbence a miluju její knihy, ale tady se tak zbytečně moc skákalo v čase a hrozně mě to vytáčelo. Kniha je trochu jiná oproti filmu, děj zůstává prakticky stejnej, ale bohužel nějak na mě ty emoce nedejchaly. Co mě překvapilo, byl úplně jinej konec a fakt jsem nečekal, že to někdy řeknu, ale film byl lepší než knížka.

13.05.2021

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

Tahle malá vražedná čubka mi bude hodně chybět. Skvělá jízda od začátku do konce. Tloušťka 600 stran mi vůbec nevadila, naopak to mohlo být klidně ještě delší. Má to napětí, akci, sex, krev, překvapivý momenty a zvraty. Vůbec jsem se nenudil, autor píše skvěle, a co nejvíc oceňuju, tak že nejde pro sprostý slovo daleko a umí si udělat prdel sám ze sebe, jeho poznámky pod čarou jsou legendární. Další plus bylo malý opáčko na začátku, protože zapomínám důležitý detaily, když díly mají rozestupy okolo roku. Poslední díl, jak sliboval autor od začátku, nám dal odpovědi na všechny otázky a kruh se uzavřel. Za tohle jsem nejvíc vděčnej, protože ty vole nenávidim otevřený konce, kdy si rádoby máme něco domyslet a podobný sračky. Jay Kristoff je mega boží!

24.03.2021 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Po dlouhý době jsem vzal do ruky komiks a byl nadšenej. Ilustrace za mě super, chvílema to bylo i napínavý, příběh mě zaujal na první dobrou. Takový milý, sladký a úplně ňuňatý.

16.02.2021 5 z 5

Anna z ostrova Anna z ostrova Lucy Maud Montgomery

Tenhle díl mi přišel slabší než díly předchozí. Okolo Anny se začínají otáčet napadníci, ale kniha už trošku postrádá souvislej děj a jen tak celou knihou proběhneme a jsme na konci. Hlavní hrdinka už neprožívá tolik vtipných příhod jako v dětství a i vysněné studium je taková rychlovka. Annin příběh miluju a jsem zvědavej na pokračování.

05.02.2021 4 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Když se v českym rybníčku objeví nějaká kvalitní kniha, tak se o tom ví a na základě spousty skvělejch recenzí na Metu jsem se rozhodl, že si jí taky koupim a dobře jsem udělal. Je to u nás nevídanej žánr o superlidech. Musim pochválit hlavní postavy, holky jsou sympatický a hlavně reálný, žádný vyumělkovaný postavy a "záporák" je skvěle doplnil. Příběh mě vtáhl prakticky ihned a bavilo mě to od začátku do konce, protože atmošku to teda mělo sakra skvělou. Přiměřená dávka humoru, sarkasmu a kachničky absolutně neměly chybu. Protože ty vole Rachel Quackadams a Ryan Goosling jsou naprosto dokonalá dvojka, tím jsem si postavu Debí ještě víc oblíbil. Jako žádnej nátlak, ale okamžitě potřebuju pokračování!!!

26.11.2020 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Ty vole jako jak může někdo, kdo tak skvěle píše a dokáže vytvářet totálně boží mysteriózní atmosféru, bejt tolik neoriginální? Dvě třetiny knihy jsou naprosto skvělý, ale poslední část mě vytočila úplně doběla. Chápu, všichni Stephena Kinga milujeme, ale v podstatě kopírovat jeho nápady a přidávat je do svý knihy?! Velebnosti du blejt, tohle je na mě moc. Hodnocení jsem dost srazil, protože takhle teda ne. Kříďák už byl na pomezí, ale novodobej řbitov zviřátek, díky nechci, a od týhle autorky už nic dalšího nečtu. Long live the King!

21.09.2020 2 z 5

Anna z Avonlea Anna z Avonlea Lucy Maud Montgomery

Anna nám vyrostla a už to není ta malá a extrémně upovídaná holčička, naopak se z ní stává žena, ale o úsměvné situace není nouze. Pořád mě baví, jak si Anna svými omyly dokáže pod sebou podřezat větev, ale nakonec z toho dokáže vždy vybruslit. A nemůžu se dočkat, kam se bude její příběh ubírat dál.

17.09.2020 5 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Potkáš se s krásným klukem, pokecáš s ním pár minut a on se ti ztratí. Je to osud, vesmír? Když se oba chlapci začali navzájem hledat, ty kráááááso já byl tak napnutej. Jako takhle se mnou nezamává ani finále AZ-kvízu. MASAKR!!! Typická YA fantasy, bylo to hezký až sladký, což mi vůbec nevadilo. Dle většiny tady, tak byl začátek utahanej, což pro mě to bylo právě naopak. Hoši se občas chovali trochu nelogicky a místama mě to vytáčelo, ale to tomu dodávalo trochu víc na reálnosti, protože, co si budem, žádnej vztah není úplně růžovej a dva různý lidi nemůžou bejt prostě ve všem naprosto stejný. SPOILER! Bodíky stržený za konec, protože já jako romantická duše miluju happyendy a tady mi to prostě chybělo.

01.06.2020 3 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Od knížky jsem nečekal nic světobornýho, jen jsem po My děti ze stanice zoo potřeboval zase úplně jinej žánr, kterej mi nakopne lepší náladu a přesně to jsem dostal. Tři příběhy o študácích, vánocích a jedný sněhový vánici; takhle na květen ideální :D Příjemně se to četlo, takový hezký, fajnový odreagování. Po poslední Greenovce Jedna želva za druhou, jsem z toho měl docela strach, ale nakonec se ukázalo, že zbytečnej :) Vlastně jsem omylem jako první viděl film, a to mi došlo až při čtení knížky, že je mi to nějaký povědomý. Film trochu jinej než děj v knize, ale skvěle navnadil a vždy jsem rád, že si ke knižní postavě mohu přiřadit i konkrétní obličej.

14.05.2020 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Když jsem se dozvěděl, že bude od Roberta Bryndzy vycházet nová detektivní série s novou ústřední ženskou postavou, tak jsem byl dost zmatenej a nechápal jsem, proč autor nepokračuje v detektivní sérii s naší oblíbenou Erikou a proč nám cpe nějakou další ženskou. Nakonec se ukázalo, že to byla opravdu trefa do černýho. Hned od začátku mě to chytlo a musim říct, že série má jiskru, náboj, je to trochu úchylný, trochu ujetý, což je přesně pro mě. Když je to začátek série, tak jasně, asi tušíte jak to dopadne, ale to mě vůbec neodradilo ba naopak, ke konci jsem byl napnutější a napnutější. Ani by mi nevadilo, kdyby knížka byla o 100 stránek delší. Já jsem byl nad míru spokojenej a těšim se na pokračování.

05.12.2019 5 z 5