RockMartina RockMartina komentáře u knih

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Velmi těžká a chvilkama špatně stravitelná kniha. První část se mi moc nelíbila, nutila jsem se ke čtení a často mě napadlo, že ji odložím. Jsem ráda, že se tak nestalo, protože druhá část již byla smršť, která vás vtáhne a nepustí. Několikrát jsem musela děj rozdýchat, dokonce se mi promítal i do snů. Závěr mi vehnal slzy do očí. Vím, že kniha zůstane v mé mysli hodně dlouho a vím, že nedokážu teď pár týdnů přečíst nic náročnějšího než nějaký roztomilý bezduchý románek.

27.05.2021 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Po přečtení Pláže v Chorvatsku jsem zatoužila, aby autorka napsala příběh z mého milovaného Řecka, něco jako "Taverna v Řecku" :) Protože potom co jsem si přečetla, jak dokonale dokáže popsat prostředí v Chorvatsku, tak by mě zajímalo, jak by se zhostila právě Řecka :)
Pláž v Chorvatsku je prostě naprosto luxusní oddechová kniha na letní dny, ve které dostanete přesně to, co očekáváte a po čem toužíte. Mám chuť hned podniknout nějaký romantický útěk :)

01.08.2020 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Takové autory přesně novodobá česká literatura potřebuje. Díla AM se jednou zařadí mezi klasiku.

03.05.2019 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Ten happy end...mám ráda odpočinkové knihy, ale toto bylo přeslazené tak, že jsem z toho málem dostala cukrovku :D

07.03.2019 3 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Ústřední zločin byl opravdu šokující a asi si ho budu dlouho pamatovat. Posledních tak 50 stran už se dalo celkem snadno odhadnout. Závěr ten už byl dle mého názoru až moc přehnaný a v poměru k celému příběhu hodně zrychlený, proto nedávám plný počet hvězd.

11.05.2019 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Čekala jsem mnohem víc. Chvilkami jsem měla dojem, že čtu slohovou práci žáka základní školy, jež psal na koleni večer před odevzdáním. Takové prvoplánové hraní na city. Mám ráda příběhy s psím hrdinou, ale pokud se chci u nějakého takového příběhu dojmout, raději vsadím na knihy jako Psí poslání nebo Marley a já.

02.03.2020 odpad!

Rosemary a její syn Rosemary a její syn Ira Levin

Některá díla by neměla mít druhý díl.

09.11.2013 2 z 5

Toto dílo je podle mě nedoceněné a mám dojem, že se na něj mezi ostatními díly zbytečně zapomíná. Ale u mě je to TOP dílo. Snad nejlepší, co jsem od Kinga četla :)

31.10.2013 5 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Kouzelná romance díky které jsem si zamilovala Vánoce ještě víc :) V adventním čase velmi ráda čtu vánoční příběhy a vím, že tento příběh si ráda přečtu znovu. Bude to má nová vánoční tradice :)

13.12.2020 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Před přečtením této knihy jsem si myslela, že horší budoucí tchýni, než mám já, už mít nikdo nemůže. Omyl. Může. Jsem moc ráda, že ta má tchýně není takový cvok jako drahá Pammie a ještě více jsem ráda, že doma nemám takového psychopatického mamánka jakým byl Adam :D Lepší čtení před mou nadcházející svatbou jsem si zvolit nemohla :)

01.01.2020 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Krásné a dojemné. Chtěla bych umět prožít tolik životů, jako tento hlavní psí hrdina (pokud to tak psi opravdu mají, závidím jim), a zároveň si pokaždé pamatovat to, co jsem se v předešlých naučila. Bylo by navíc skvělé pokaždé pochopit, co je vlastně naším životním posláním...
Kéž by to šlo. Pak by se člověk pořád nebál, že si zmrví jediný život, který má :)

05.03.2018 5 z 5

Poslední jednorožec Poslední jednorožec Peter S. Beagle (p)

Překrásná kniha, dle mého názoru povinnost pro každého fanouška fantasy literatury. Jemné, milé, smutné. Nesmím opomenout film, ten také nemá chybu:) A America s jejich písní "The Last Unicorn" mi v hlavě nepřestávala hrát při čtení každé stránky tohoto působivého díla:)

08.11.2013 5 z 5

Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro Mary Westmacott (p)

Kniha s jedním z nejkrásnějších názvů, které jsem kdy četla (v češtině tak krásně poetickým, v angličtině tak odporně jednoduchým). Hlavní hrdinka mi stále přípomínala mix paní Bennetové a paní Dallowayové:) Psáno typickým stylem Agathy Christie (ta se v tom prostě nezapře:)

08.11.2013 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Taková milá foglarovka o partě kluků, co spolu prožívájí na opuštěném ostrově různá milá dobrodružství. Až se ta milá dobrodružství jednoho krásného dne zvrhnou a čtenář si uvědomí, že tohle nebudou další Rychlé šípy:D Dokonalost, nikdy nezapomenu...:)

06.11.2013

Cujo Cujo Stephen King

Může k vyvolání napětí a strachu stačit auto a pes? Ano, u Stephena Kinga je i toto možné...výborná záležitost:) Jediné, čeho je mi líto, je samotný Cujo:(

02.11.2013 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Působí v ní magické síly:) Jak jinak vysvětlit, že tuto knihu můžu číst stále znova, pokaždé na mě NĚČÍM opravdu silně zapůsobí a to NĚCO se slovy prostě nedá vyjádřit?

01.11.2013 5 z 5

Rande na balkoně Rande na balkoně Felicia Kingsley

Takové romantické sci-fi...až na to, že tohle je realita, ve které jsme žili a stále žijeme.

04.02.2022 3 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Knihy od Karen Schaler začínají patřit k mé vánoční tradici. Každé Vánoce trávím s její knihou a vím, že vždycky dostanu to, co potřebuji. Sladkou vánoční pohádku pro dospělé, která pohladí po duši. Snad se těchto vánočních příběhů bude držet i nadále.

26.12.2021 5 z 5

Láska po řecku Láska po řecku Kat French

Někdy je potřeba se zasnít...a přesně k tomu slouží tato kniha. Hned bych s hlavními hrdinkami měnila, líbilo by se mi žít na takovém nádherném místě. Chvilkami byl příběh přitažený za vlasy, byl až moc sladký, romantický, neuvěřitelný. Ale o to možná jde. Prožít takové momenty alespoň na papíře, když realita taková často nebývá :)

11.07.2020 4 z 5

To To Stephen King

Někdy v koupelně, když je úplné ticho, mám dojem, že slyším z vodovodního kohoutku hlasy.....Ne nejsem blázen :D Tím jsem chtěla jen naznačit, že mistr znovu nezklamal a já se u tohoto veledíla fakt bála. Zajímavé je, že ty děsivější části na mě vyšly vždycky před spaním. Jak to ten King jenom dělá? :D

31.10.2013 5 z 5