robin9739 robin9739 komentáře u knih

Vřeteno Vřeteno Jakub König

Z celkového hlediska jedná o originální knihu a zajímavý projekt. Ať už slohem či stylem psaní. Příběh i celkový svět dokáže zaujmout, ale není nic převratného. Jakub König stvořil filozofické dílo o dospívání o změně dítěte v dospělého člověka díky pochopení řadu a věcí, jenž utvářejí tento svět. Nic není růžové, svět je většinou černý a krutý...

07.12.2021 4 z 5

Rex Rex Donny Cates

Komiks posunul Venoma v mém žebříčku zajímavých komiksových postav o něco výše. Rozhodně se u četby nebudete nudit a dvojice Venom/Eddie Brock je super. Doporučuji.

07.12.2021 5 z 5

Země v troskách Země v troskách Kristýna Sněgoňová

Série "města" má originální atmosféru, celkové universum je vlastně v tuto chvíli nekonečné a ukrývá v sobě spoustu tajemna a nezodpovězených otázek...Kolik dalších měst na nebi je? Kolik dalších přeživších se ukrývá na povrchu? Existuje něco jako Eden město, kde lidé žijí jako předtím? Mám další trilión otázek a doufám, že mi jich autorka aspoň pár zodpoví v budoucích dílech. Jak tuto knihu, tak prozatímní sérii doporučuji všemi deseti

02.12.2021 5 z 5

Když padaly hvězdy Když padaly hvězdy Jan Kucin

Kniha je psána krásnou češtinou i když má spoustu stránek (592) tak mě osobně toto dílo pohltilo hned, už po pár stránkách jsem si říkal super, zde začíná výjimečný příběh a nemýlil jsem se. Autorův sloh je velmi dobrý spoustu vět a citací jsem si fotil do telefonu, jelikož se mi velmi líbily a dodávaly příběhu fakt váhu. Celá technická stránka na mě působila velmi profesionálně, autor se velmi snažil aby každá stránka příběhu měla svou ojedinělou atmosféru. Velmi mě zaujaly popisy boje. Mají svou logiku a jsou dostatečně krvavé a explicitní. Popis monster, jak trhají jiné lidi byly fakt drsný . Tak to ale mám rád není to žádné YA pro malý holky. Byla pravda, že je zde velké množství postav, takže člověk občas mírně ztrácí přehled. Ovšem ono to až tak nevadí, jelikož se po první třetině knihy vytvoří několik skupiny, jenž prožívají vlastní příběhy, které jsou naprosto odlišné. Myslím, že až na jednu výjimku jsem se nenudil. Tou výjimkou byla část, kde si hrdinové navzájem vyprávějí příběhy. Na děj knihy to vlastně nemělo žádný vliv, ale zpětně musím říct, že tato část krásně rozšířila svět a celkově obohatila ony charaktery. Navíc musím říct, že některé příběhy by si zasloužily vlastní novely .

19.11.2021 5 z 5

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Knihu táhnou na vyšší level úžasné a dechberoucí ilustrace. Příběh je o dost slabší ale pro malé čtenáře ucházející.

18.11.2021 4 z 5

Jednou ranou Jednou ranou ONE (p)

Manga je to velmi svižná, akční a přímočará. Hned na prvních pár stránkách jsme vrženi do nového světa, plného monster, jenž čekají na to, až je Saitama porazí. Jedná se o první díl, takže se seznámíme s hlavním hrdinou a jeho v tomto případě velmi krátkým a intenzivním tréninkem. Co se týče příběhu vlastně tu žádný není. Tento díl je postaven na zábavě na nalákání lidí na akci prořízlou kulantními hláškami a nekonečným bojem s neustále přicházejícími monstry, jenž si myslí, že jsou neporazitelné a všem to dávají pěkně najevo. Ničí vše, co jim stojí v cestě. Dokud nepotkají apatického Saitama, jenž neví co to je strach a většinou ho samotný boj s nimi otravuje a zdržuje. Jsme zvědaví, co dalšího nám nabídne druhý díl.

15.11.2021 4 z 5

2071 2071 Andrej Líbal

Hodně se mi líbila autorova vize budoucnosti, jeho představa mi přišla dost reálná a taková docela normální. Praha je zde relativně čistá, bezpečná, plně digitální a autonomní. Vše je zde zelené na elektřinu a na prvním místě je šetření životního prostředí, ničím se zbytečně neplýtvá.
Za mě velmi povedená vize a sám bych ji bral a život v takové budoucnosti bych si uměl představit. Bohužel, je tu vždy nějaké ale… a příběh této knihy nám poukáže na hned několik velkých i menších "ale" a to se mi líbilo. To nenásilné ale dobře napsané téma, nad kterým by měl uvažovat každý člověk. Stojí nám tato dokonalá budoucnost za absolutní ztrátu soukromí? Za ztrátu osobního života, jelikož kdokoliv se může na nás nabourat a sledovat náš život. Žít neustále s velkým bratrem v zádech, neustále za sebou nechává digitální stopy jako drobečky, díky kterým vás vždycky nakonec najdou. Žít z možností stát se velmi jednoduše něčí loutkou nebo pokusným králíkem a ani o tom nevědět. Stálo by nám to za to??

Příběh knihy vypráví o jednom takovém člověku. Jmenuje se Sam, a stane se něčí loutkou v digitální válce velmocí o které nemá vůbec ponětí a jeho život nemá zde vůbec žádnou hodnotu. Z jeho pohledu začíná boj o život, který nemůže vyhrát...

Knihu jako celek hodnotím kladně. Měl jsem jí přečtenou za tři večery.

11.11.2021 4 z 5

Zákon Azylu Zákon Azylu Lucie Lukačovičová

Většina knihy se odehrává v Praze a jeho blízkém okolí, a to mě těší, jelikož si myslím, že naše země a naše stověžaté město nám má co nabídnout. Hlavně tedy, když se jedná o historií, báje, legendy a starou dobrou mytologií.

Kniha je napsána pěknou čtivou češtinou. Děj plyne rychle a přímočaře. Příběh je velmi lineární a točí se vlastně jen okolo hlavní skupinky hrdinů. Autorka je dobrý vypravěč a do příběhu vás hned vtáhne a veze vás v něm jak na horské dráze. Na první pohled jsem si říkal, že půjde o přímočarou zábavnou věc, ve které jde hlavně o atmosféru mýtické noční Prahy a lov monster, jenž se skrývají v jejich stínech. Ono to je zábavné to ano, je tu dost chytlavých a dobře napsaných soubojů s monstry, jenž mají hustou atmosféru, ale ten příběh není tak jasný a jednoduchý, jak se mi na první pohled zdálo. Onen přechod z lovu a pátrání na doslova rodinné drama nebyl pro mě zrovna optimální volbou pro základ příběhu a vymodelování hlavního záporáka. Motivace i celkový vzniku byl za mě velmi přiřazeny za vlasy. Působilo to na mě až moc strojeně. Chápu kam autorka svým příběhem mířila, na co se snažila poukázat, ale mě to moc nesedlo. (Nebudu to více rozvíjet nechci spojlerovat).

Jako celek hodnotím knihu kladně, jedná se o fajn jednohubku, která zabaví a nenudí. Nejedná se sice o nic dech beroucího, ale je tu spousta zajímavých nápadů a dobře napsaných postav (pražský vodník je super). Autorka navíc literárně pěkně popisuje děj a místa, takže si to člověk dokázal dost dobře představit. Tak jako bych si dokázal představit Zákon azylu jako vícedílnou sérii, kde Benedikt a jeho přátelé bojují proto démonům a přízrakům z podsvětí.

07.11.2021 4 z 5

Nájezdník z Pustiny Nájezdník z Pustiny Tomáš Sekerka

Příběh je zajímavý, je to kombinace dvou dějových linek. Sledujeme zde dvě hlavní postavy Nikkol a Ducha pouště. Jejich život má stejný začátek, ale jedna se dostane do Megaměsta a druhý se stane zajatcem pouštního gangu. Sledujeme dva naprosto rozdílné životní příběhy přitom je spojuje jedna věc. Oba hrdinové jsou zajatci svého údělu a nezbývá jím nic jiného, než přežít a stát se těmi nejlepšími mezi svými druhy.

Děj více či méně nemá hluchá místa. Kniha se čte sama a příběh nám pěkně plyne. Díky střídání dvou linií dostáváme v pěkném sledu jak akci, tak také informace o světě, ve kterém se kniha odehrává. Akce je svižná, velice dobře a brutálně popsána. Autor se pěkně vyřadil a naservíroval nám nekonečné přestřelky, brutální souboje může proti muži, a dokonce i nějakou tu atomovku dostaneme. Akce je zde velmi důležitá a více méně táhne celou knihu. Na pozadí všeho se sice rýsuje nějaký příběh, dokonce je zde i romantická linka ale já jsem si užíval tu explicitně krvavou jízdu pustinou, ve které exceloval náš hlavní hrdina "Duch pouště" a jeho klan skoro až nesmrtelných kumpánů.

Závěrem, jedná se o povedenou knihu. Najdeme zde pár nelogičnosti a věci už nadmíru přitažených za vlasy, ale mě to bavilo a příběh má stále velký potenciál do budoucna. Takže jsem zvědav, co se v pokračování dozvíme.

07.11.2021 4 z 5

Temný rytíř: Historie Batmana a zrod nerdů Temný rytíř: Historie Batmana a zrod nerdů Glen Weldon

No kde začít "Batmanovská Bible"
Svatý grál všech fanoušků a obdivovatelů Batmana.
Encyklopedie Temného rytíře, máte zde vše od A až po Z.
Historický ale také fanouškovský pohled na vznik a působení této legendy. Tento hrdina je součástí zrodu nové komiksové éry. Navíc Batman jako jeden z hlavních hrdinu vytvořil a vymodeloval předchozí ale i současnou generace nerdů.
Prostě úžasná věc.

Tato kniha mi doplnila všechny mé chybějící vědomosti a že jich byla spousta. Jedná se o knihu faktu, ale její autor Glen Weldon (sám obrovský fanda Batmana) ji napsal tak poutavě, že vlastně čtete jeden velký Road trip s Batman a jeho celou Bat-family.

26.10.2021 5 z 5

Srdce čarodějů Srdce čarodějů Štěpán Lukeš

Za mě se jedná o zajímavé dílo a jeho autor ukázal, že psaní fantasy není jeho práci ale jeho koníčkem... Věřím, že to není jeho poslední kniha.

26.10.2021 4 z 5

World of Warcraft: Kletba worgenů World of Warcraft: Kletba worgenů Micky Neilson

Tento komiks vypráví příběh vzniku Worgenů, pomocí dvou časových rovin. Jedna řeší současný problém, který má vícero činitelů a je dosti zajímavý. Navíc, zde figurují tito bestiální vlkodlaci a druhá časová rovina, kterou vidíme ve formě vyprávění/retrospektiva vícero osob, jenž byly u samotného vzniku Worgenského prokletí. Příběh je zajímavý, je zábavný, člověk se do něho rychle ponoří a nechce skončit, dokud se nedozví, o co vlastně Worgenům jde. Za mě není potřeba nějakých extra znalostí světa a lore Warcraftu. Tento komiks nám ukazuje nepřeberné množství příběhu, jenž nám toto universum nabízí. Postavy jsou zajímavé je jich tu spousta, ať už těch, co žijí nebo těch o níž výpravy legendy. Máme zde zradu, lásku, smrt i pomstu a spoustu epických soubojů a proslovů. Člověka to fakt pohltí.

Naprosto dokonalý komiks, pro mě, pro člověka vyrůstajícího na Warcraftu a stále používajícího hlášky jako "zase práce" nebo má oblíbená věku upravená "za pivo život položím" je toto dílo úžasné.

16.10.2021 5 z 5

Harley Quinn: Utržená ze řetězů Harley Quinn: Utržená ze řetězů Mariko Tamaki

Mladá holka, co má divoké a akční dospívání, prožívá vcelku normální život, ale její osoba až tak normální není. Ona je šílená, střelená se smyslem pro pomoc druhým, ale nebojí se odplaty. V bitvě o spravedlnost se většinou uchýlí k ne příliš kladným a džentlmenským způsobům, navíc nikdy nemá daleko k první ráně. Tento komiks nám prostě ukazuje Harley jako normálního člověka, který se zaplete do věcí, které jí, bohužel pro ní, dalece přesahují. Ona se ale přes to nebojí a vydává se do boje proti utlačování práv, do boje proti obřím korporacím a všemu co ubližuje jí a jejím přátelům. V tomto boji se prostě utrhne ze řetězu a stane se tou pravou Harley Quinn. Samozřejmě, zde nesmí chybět "Joker" její alfa a omega. Ten tu má důležitou roli a naší hlavní hrdinku vlastně zformuje do její drsnější podoby. Navíc dostaneme i Bruce Wayna, takže za mě splněno .

Komiks je svůj, je originální, je zábavný, je prostě dělaný pro mladé nové publikum, které se teprve ve světě DC komiksů rozkoukává, a starší matadory neurazí.

Za mě prostě hodně povedená věc. Určitě to doporučují těm čtenářům, co chtějí s komiksy teprve začít, je to super vstup do světa DC, hlavně super seznámení s postavou Harley Quinn.

15.10.2021 5 z 5

Blednoucí vzpomínky Blednoucí vzpomínky Bartosz Sztybor

Komiks se odehrává spoustu let po hrách. Geralt je už starý, a v tomto díle putuje absolutně sám. Není tu žádná další postava, kterou můžeme znát buď z herní, knižní či seriálové verze. Zaklínačské služby už více či méně nejsou potřeba. Netvorů, příšer je všeobecně mělo a zaklínačů ještě méně. Navíc zde stále přetrvává všeobecný negativní názor na vědmáky. Pro obyčejný lid jsou to mutanti hříčka přírody, takže zde vznikne několik konfliktů mimo hlavní příběh. Geralt bojuje sám se sebou, se svými názory, se svým kodexem. Vlastně celý tento komiks je o jeho vnitřním boji. Prolíná se nám tu vícero příběhu, navíc v různých časových obdobích, takže jsem byl občas mírně zmatený a musel jsem se vracet, jestli jsem náhodou něco nepřehlédl. Nebylo tomu tak, tento komiks je na tomto postaven má ve vás vyvolat pocit zmatení a nedokonalostí. Geralt zde především bojuje s dobou a s lidmi, jenž se v ní objevují.

Za mě se jedná o dobrý komiks ze světa Zaklínače. Oceňuji jeho originalitu a ponurost, kterou jsem měl rád u knižní předlohy. Svět je zde černý, a ještě černější a nikdy nevíte, kdo je ten zlý a kdo dobrý. Každý příběh má své odůvodnění a člověk se někdy chová jako monstrum, a přitom má jen ušlechtilé pohnutky anebo prostě ani neví, co svými činy způsobil. V tom je Zaklínač jedinečný.

15.10.2021 4 z 5

Deadpool: Klasické příběhy Deadpool: Klasické příběhy Mark Waid

Tento komiks nám dává vše, co je nám Wade Wilson schopný dat. Jedná se o zábavné, šílené a hláškama přecpané dílo. Wade je prostě svůj a dává nám to na každé stránce znát, pro nic za nic se mu neříká "Držkatý žoldák". Tento antihrdina je postavený na zábavě a osobním projevu a nekončících akčních scénách, těch tu je až dost a určitě vás komiks nebude nudit. Najdeme zde více příběhu, některé na sebe navazují, jiné ne. Hodně mě baví Deadpoolova mysl, jenž funguje na hraně normality a šílenství. Často propadá depresím a mění je v agresi, je to zajímavé a určitě jiné, než klasičtí vždy dobří hrdinové.

V tomto komiksu najdeme příběhy, které byli napsány před více jak 20 lety, takže to na kresbě jde znát. Na první pohled, jde vidět, že už má své roky. Mě se ale líbí, když se komiks vydává v originální podobě i spoustu let poté, aspoň vidíme, jak vznikaly legendy a jak vypadaly. Samozřejmě, zde najdeme i jeden nový příběh, kde dostáváme moderní digitální kresbu. Ta je líbivá ale přijde mi až moc dokonalá. Celkově se jedná o dobrý komiks, Deadpoola řadíme k těm lepším postavám ze světa Marvel, akorát mu zatím nebyla přiřazena žádná obří role v nějakém epickém příběhu. Wade by ale o to stejně nestal je to jen žoldák... Sice nejlepší na světě ale furt žoldák .

07.10.2021 4 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Kniha má spád, hned na prvních třiceti stránkách jsem dostal nálož vtipů, akce, krve a sraček... Humor je zde konzistentní, většinou hlavní hrdina a jeho přátelé reagují na to, co se zrovna děje, navíc hlavní hrdina má snad připomínku úplně ke všemu. Není to sice bůhví jak inteligentní humor, ale do světa a k postavě se hodí. Na Kotletu tu je docela málo sexu ale to vynahrazuje větším množství různých narážek a kopanců do všeho možného i nemožného. (Chudák Hanka Z. a Lucinka V.)

Musím říct, že underground revoluce je povedená kniha. Není to sice knižní revoluce ani to není ta nejlepší kniha, co jsem od Kotlety četl, ale je zábavná a nikde nemá hluché místo. Až teda na docela časté Vachtanové recitace z knihy "Umění války" od Sun-c' což je už dnes přes dvaapůltisíce let stará kniha, navíc v době, kdy většina lidí už ani neví, jak vypadá papír. To mi moc do tohoto světa nezapadalo... Ale Vachtan je prostě dobrý a sečtělý fízl...

07.10.2021 4 z 5

Pirátská odysea Pirátská odysea Michael Crichton

Pohodová pirátská oddechovka. Zaujme hlavně neohrožeností a lstivostí pirátské kompanie.

28.09.2021 4 z 5

Město králů Město králů * antologie

Musím konstatovat, že se mi velmi líbí nápad nezávislých povídek umístěných do jednoho světa, více méně do blízkosti jednoho mýty a legendy opředeného města.
Město králů nabízí spoustu míst a prostoru pro fantazií a autoři povídek toho využili na sto procent. Tak jako ve všech antologiích dostáváme lepší i horší, ale i vynikající povídky. Nebudu zde vypisovat svůj názor na literární styl, sloh a pravopis. Každý z autorů píše jinak, jinak se jeho povídka čte a zde mě žádná vyloženě po technické stránce nezklamala. Navíc obdivuji, když je někdo schopný vměstnat dobrý příběh třeba na 80 stran .

Příběhů zde dostaneme několik, a rád bych vypíchnul tři povídky, které mě nejvíce bavily.
„Kamona“ od Tomáše Pytlíka, „Král na nebi, král na zemi“ od Jely Abasové a „Ztracená jména měst“ od Jitky Ládrové, tyto povídky byly nejzajímavější a nejzábavnější. Každá z nich měla zajímavý příběh a bavili mě. Jako celek hodnotím tuto antologií kladně. I když je každá povídka úplně jiná tak mě velmi bavila ta stínohra v pozadí. Byl tam nenápadný propletenec, jenž tito povídky stmeloval. V Povídkách jsme našli vše války, špionáž, lásku, nevěru, útěk před minulostí i zradu. Za mě povedená věc pro všechny, kdo mají rádi dobré fantasy příběhy

28.09.2021 5 z 5

Vzchop se! Vzchop se! Kojoharu Gotóge

Příběhově nás tato manga nějak dál neposune, je to jen další lov na démona, který stojí v cestě za lékem pro Nezuko a pomstou za smrt rodiny. Zato se zde seznámíme s několika novými postavami. Většina z nich je zajímavá a u některých si myslím, že budou důležité i do budoucna pro celkový rozvoj příběhu.

Jako vždy mě překvapila, a hlavně zaujala autorova nezměrná fantazie co se týče vzhledu, charakteru a schopnosti démonů. V tomto díle hrdinové narazí na démona, jenž se ukrývá v domě. Démon má na těle bubny, a pokaždé když zabubnuje, tak se změní rozmístění pokojů uvnitř domu, nebo třeba levá zeď je vpravo, nahoře je dole atd... Je to velmi složité pro hlavní postavy a pro nás zas velmi zábavné a originální.
Každý díl této mangy je malý střípek do velkého příběhu, už teď se těším na další díl a na další originální démony a souboje.

Hlavně bych chtěl v tomto díle vypíchnout grafické a kreslířské umění. Kojoharu Gotóge se díl od dílů zlepšuje a jeho kresba je čím dál hezčí, kvalitnější a méně matoucí. Celkově je to od prvního dílu posun, méně matoucí více detailní.

28.09.2021 4 z 5

Cesta do neznáma Cesta do neznáma Theodora Stonewall

Tato kniha, tento příběh je naprostý originál, nečekejte žádné klasické fantasy. Nehledejte zde příběhy o lásce, zachráně světa a mocných hrdinech, to tady nenajdete. V této knize se autoři noří do vašeho nitra. Slovy a činy hlavního hrdiny do vás zasejí semínka reálnosti, semínka nejzvracenější představivosti, tím, že tuto knihu čtete dostáváte nálož života, tak jak ho vnímá jedna ztracená duše, tak jak život může vypadat. Mě osobně se ono promlouvání hlavní postavy/autorů k čtenáři líbí a motivovalo mě to ještě víc nad tímto počinem hloubat. Na druhou stranu, vám příběh dovolí se vnořit do duše jednoho kouzelníka, jenž cestuje za svou pravdou za svým novým životem, za knihou, která mu pomůže najít to co mu v jeho krví, blátem a výkaly potřísněném životě chybí. Cestuje za bájným " Necronomiconem". Kniha je jedna velká psychologická studie a mě to bavilo. Navíc je to studie, za kterou by se nemusel stydět Skinner či Freud tato studie je nabalená na impozantní příběh. Ten je osobní, uvěřitelný a já jsem ho velmi prožíval. Co se týká technické stránky nemám co vytknout, kniha se četla sama a já jsem ještě dlouhé hodiny nad textem tohoto klenotu přemýšlel. Jsem rád, že zde máme autory, jenž jdou proti proudu a nebojí se vydat do bitvy i se samotným čtenářem. Teď už záleží jen na vás, na jakou stranu se v této bitvě postavíte.

23.09.2021 5 z 5