robin9739 robin9739 komentáře u knih

Wonder Woman: Mrtvá Země Wonder Woman: Mrtvá Země Darien Warren Johnson

Krása edice DC "Black Label" je, že nabízí možnost volnosti nenutí autory přísně dodržovat zákonitosti a reálie z universa DC. Díky tomu vznikají unikátní a ojedinělé komiksy. "Mrtvá země" je jeden z nich.

Příběhu o hrdinech v postapokalyptickém světě je spousta, zde ale dostáváme trochu něco jiného. Stálice mezí hrdiny DC, Diana (Wonder Woman) je zde vržena do světa zničeného lidmi, lidmi jenž miluje a chtěla je tolik chránit. Do toxického světa plného nestvůr a mrtvých hrdinů... Síla tohoto komiksu spočívá v přímočarosti protkané občasnými záblesky ze strašně minulosti. Všechno tu hraje a funguje, navíc je celkový pocit z příběhu podtržen úžasnou kresbou...
Opět zde máme úchvatný velký formát, který dovoluje se na kresbách vážně vyřadit. Kresba působí jako by jí autor, kreslil opřený zády o bránu, na kterou buší hromady zmutovaných nestvůr a ví, že se jeho čas chýlí ke konci. Kresba je neuhlazená, špinavá a roztřesená tak jako svět a lidé, ve kterém se děj odehrává. Navíc k tomu přidejte velice psychedelickou až toxickou barevnost, která tu sedí jak supermanovy jeho pláštík... Celkově je vizuál tou nejsilnější stránkou tohoto díla. Při čtení se zastavíte na dvou stránce, kde vlastně není ani písmenko textu, a přesto hned víte co se na papíře odehrává a vy jen očima putujete po nedokonalé dokonalé kresbě...
Komiks je zábavný díky své barevností a až ojedinělé kresbě, přitom se zde nešetří krví ani brutálními scénami. Jedná se v některých případech o velmi explicitní řežbu v přímém přenosu.

"Mrtvá země" je výtečný komiks, který mě opět přesvědčil o tom, že DC je v budování temné atmosféry v komiksů malinko před Marvelem.

23.05.2021 5 z 5

Občanská válka Občanská válka Mark Millar

Dva z Avengers, dva vůdci a jejich tábory, dva různé pohledy na věc, jeden zákon.

Tento komiks je vlastně pohledem na situaci, s kterou se setkáváme dennodenně. Jak jednoduše se dokáže rozdělit společnost na dva nebo více táborů, kvůli rozdílnému názoru. Jak dokážou být na sebe zlí a nevraživý, a dokonce si i ubližovat. Zde to je převedeno do úžasného komiksu, jenž nemá slabé místo. Akce střídá akci, neustále se něco děje. Každá ze stran má své argumenty, každá ze stran má svou pravdu. Všechny jsou více méně dobré, nikdo to zde nedělá ze špatnými úmysly. Bohužel všem to přeroste přes hlavu a vznikne občanská válka, ze které není úniku. Bojují zde proti sobě přátelé, kolegové, dokonce i příbuzní a vše to může vést k velkému neštěstí...

Kniha zaujme už svou pevnou vazbou a větším formátem, samotný přebal už napovídá o kvalitě kreseb uvnitř komiksu. Kresba je velmi líbivá a je moderní, barevná a dokáže dokonalé zachytit dění, jenž se nachází na stránkách kvalitně zpracovaného komiksu. Postavy zde působí živě a uvěřitelně. Máme zde obrovské množství hrdinů a pro kreslíře, to určitě byla výzva, se kterou si poradil na jedničku. Všechny postavy byli moc hezky zpracované a emoce správně zachycené. Za mě se jedná o jeden z nejlepších komiksů z dílny Marvel, hlavně kvůli reálnému příběhu a propracovanosti postav. Většina z nich má svůj názor a svou motivaci, jenž je k tomu vede a nejsou tam jenom do počtu. Dojde k bojí dobrá proti dobru a není jednoduché si vybrat stranu. Toto dílo je povinnosti pro každého fandů komiksů, Marvelu a superhrdinů.

17.05.2021 5 z 5

Spolčení ničemů Spolčení ničemů Maxime Chattam (p)

Francii zasáhne vlna brutálních a nevídaných vražd. Je nalezeno několik těl, jenž nesou známky sadistického mučení a znásilňování. Některá z nich vypadají, jako kdyby je napadlo velice podivné zvíře. Na tělech objeti se našli nejen zvláštní zranění ale i cejch, jenž zdobí každou oběť. Značka nebo-li podpis se nenacházela jen na mrtvých ale i v okolí, značka - *e . Vypadá to, že zde řadí sériový vrah. Jednotka francouzských četníků pověřena vyšetřováním těchto vražd, zjistí, že vraždy probíhají ve zvláštní časové souhře po celé Evropě, nejen ve Francii. Vrahů musí být několik, spojuje je zřejmě více než jen značka na tělech obětí.
Dokáže vyšetřovací tým v čele s Alexisem Timee a Ludivine Vanckerovou odhalit, kdo stojí za spolčením masových vrahů a šílených deviantů?

Musím říct, že dobrých thrilleru je hodně, ale tento je vynikající a svou zápletkou velmi jedinečný. Autor zde rozehrál hru, která svými rozměry přesahuje nejen stát ale dokonce i kontinent. Využívá v ní moderní technologie i neomezené možnosti internetu, také strašlivou sílu nacistické minulosti. V tomto příběhu ti dobří povětšinou tahají za kratší konec a sami se stávají oběťmi promyšleného spolčení ničemů, bláznů a různých psychopatů. Děj hezky plyne, vtáhne vás a nechce pustit, po celou dobu čekáte, co dalšího se o této sektě dozvíte. Nejsou zde, žádná hluchá místa, na to jak obsáhlá tato kniha je. Někdy sem si říkal, že spisovatel si snad libuje v extrémně brutálních popisů vražd a místa činů. Je to povětšinou velmi explicitní popis a určitě tuto knihu nedoporučují slabším povahám. Za mě to je velké překvapení a jeden z nejlepších thriller co jsem kdy četl. Velmi rád bych tuto knihu viděl ve filmové podobě, třeba by se konečně někdo vyrovnal filmu ,,Sedm", toto dílo minimálně příběhem a atmosférou na to má!

12.05.2021 5 z 5

Mutácia z planéty Zem Mutácia z planéty Zem Katarína Čavojová

Lidé jsou jen loutky v rukou vyspělejší rasy Turgu. Tato rasa si z nich udělala domácí mazlíčky, člověk jako takový pro ně nic neznamená. Některým lidem se ale daří přežívat ve vesmíru, kde žijí jako vyhnanci a jejich jedinou hnací sílou je co nejvíce uškodit Turgum, chovají se doslova jako vesmírní piráti.

Hlavní hrdinka Chila je jednou z nich, je to zásobovačka. Vkrádá se do nepřátelských plavidel a krade jim jejích zásoby, ovšem jednou se při takovéto akci něco pokazí. Naše hlavní hrdinka spolu s jedním Turgem ztroskotají na nebezpečné neobydlené planetě. Dokáží se dva nepřátele na život a na smrt usmířit a spojit síly, aby přežily?
Už na první pohled mně velice zaujal název a přebal této knihy. Kniha má zajímavý formát, akorát tak do kapsy. Bohužel zde kniha trpí především na malý počet stránek. Základ příběhu je zajímavý, sice je to několikrát omílaná klasika. Dvě bytosti, které se do morku kostí nenávidí se musí spojit, aby přežili... Díky příběhu na pozadí a okolnostem, které je pojí není toto klišé nikterak otravné. Navíc celkové zasazení do vesmírné budoucnosti, kde se střetávají dvě civilizace je působivé. Kniha je psaná svižně, není zde moc hluchých míst, jelikož zde není prostor pro to, aby tu taková místa byla. Spíše naopak chtělo by to 100 stránek přidat. Je škoda, že příběh, který je zde načrtnuty zdaleka přesahuje možnosti, jenž mu nabízí 144 stránek. Chtělo by to více rozvinout vztah dvou hlavních postav. Více situací, která by jej udělala ještě uvěřitelnějším. Spousta věcí zde zůstane jen načrtnuta a není dál rozvinutá. Nejlepší na celé knize bylo ono přiznání Turga o tom, proč vlastně dělají lidem to, co dělají. Bylo to super, originální! Bohužel celé to proběhlo pouze na pár stránkách. Je to škoda, tato kniha si zaslouží mnohem více stránek. Nebo nějaké přímé pokračování. Doufám, že bude. Nemám rád neukončené příběhy

Hodnocení 3,5⭐/5⭐

12.05.2021 3 z 5

Umrlčí věnec Umrlčí věnec * antologie

Jedná se o sbírku českých 63 hororových básní od 26 autorů z 19.století. Už samotný název – Umrlčí věnec je sám o sobě lákadlem k tomu, aby si člověk tuto sbírku přečetl. Velmi se mi zamlouvalo krátké představení každého autora a až poté několik jeho básní. Za mě super rozšíření mých literárních znalosti a otevření nových obzorů. Oceňuji práci, kterou si na tom dala dvojice Petr Boček a Honza Vojtíšek. Formát knihy je jako vždy super, jako kdyby kouzlem držela ve vaší ruce. Už teď vím, že bude mít místo na chatě v poličce a po večerech u ohně sní budu recitovat strašidelné básně.

Musím říct, že mě táto sbírka hororových básní milé překvapila. Básně nejsou zrovna můj oblíbený literární styl, ale už hororová Kytice byla excelentní a Umrlčí věnec mě uchvátil skoro stejně. Spojení hororu, strachu a tíživého prostředí té doby činí toto dílo brilantním. Většina básní této sbírky má originální námět a příběh, i přes rozdílnost dob se člověk dokáže do básní ponořit a užít si je. Dále bych vypíchl rozmanitost a rozdílnost básní, takže vás to nepřestane bavíte, jelikož každý, zde uvedený básník a jeho tvorba má svůj osobitý styl. Většina básní i přes archaickou mluvu a několik pro mě neznámých slov, jenž sem si musel googlit se četla přirozeně a vůbec nepůsobily kostrbatě. Za mě počin, který by si měl přečíst každý student literatury a milovník poezie.

Je to úplně něco jiného, než má standartní četba a děkuji goldendogs, že něco takového vydali. Je to velice inspirující dílo.

12.05.2021 5 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Kristýna Sněgoňová

Svět tak jak ho známé již neexistuje. Vrchní vyšetřoval politu Lewenhart je nejlepší z nejlepších, svou práci bere vážně a není nic co by neudělal pro to aby ochránil svého císaře, své město v oblacích, svou pověst. Bojuje proti navrátilcum a jejich vidině lepšího života na zemi, než v prohnilém městě jenž stojí na vratkých základech. Na základech postavených z krve, bahna, lži a slepé oddanosti.
Lewenhart je oddán svému řemeslu, svému císaři. Ten mu svěří nový úkol najít ztracenou dceru důležitého politika.
Vypadá to jednoduše a pod jeho úroveň. Lewenhart ale netuší, že tímto úkolem roztočí ozubené kolo něčeho mnohém většího, něčeho mimo jeho chápání, mimo město v oblacích. Otevře bránu do nejhorších nočních můr a vypustí děsy, jenž číhájí na opuštěné zemi a nic jim neunikne...

Woow, tohle sem nečekal - naprosto dokonalý, obrovský a promyšlený svět/město, ve kterém bych nechtěl žít. Bravůrně vykreslená postapo, steampunk atmosféra okořeněná trochou sci-fi a mysteriózního thrilleru. Autorka na nás přímo chrlí záplavu splašků, výměšku, krve a nečekaných zvratu. Od politických tahanic přes děsivé vyšetřování po odhalení pravdy o životě na zemi. Hlavní postava Lewenhart prochází dokonalým vývojem. Jeho charakter je výborně napsaný a i když jeho motivace se z prvu zda být ovlivněna a slepá vůči jiným pravdam, okolností a nové informace ho dokonalé modelují a přetváří je to hodně uvěřitelné a tato postava si mně získala. Vedlejší postavy jsou různorodé, každá má své místo a dopomáhá k celistvosti příběhu.
Příběh je bravurní, máme zde šedy detektivně laděný a deprimujícího začátek, nečekaný a akcí nabitý konec. Celou dobu je příběh poutavý, nenudíte se. Děj vás pohltí a čekáte co dalšího na vás připraví, čím vás tentokrát překvapí.
Za mě obrovské překvapení, knihu určitě doporučuji směle se může rovnat světové tvorbě a za mě ji i v mnoha aspektech poráží.

25.04.2021 5 z 5

Psí vojáci Psí vojáci Adrian Tchaikovsky (p)

Většina moderních lidí není stvořená pro války a zabíjení. Vojáci vracející se z válek trpí různými posttraumatickými syndromy, někteří se vracejí doslova jako trosky. Pro stát je velmi nákladné ale i těžké takového člověka zařadit zpátky do normálně fungující společnosti. Člověk také nemusí uposlechnout rozkaz, může podat svědectví o válečných zločinech nebo dezertovat. Proto vznikly v laboratořích Bioformové to nejlepší z lidí, strojů a zvířat. Logika a inteligence lidí, hardware a software, který se dá jednoduše vymazat a ovládat. Zvířecí smysly, cit pro hierarchii a poslušnost. Na špici toho všeho stojí člověk. Hlavní hrdina Rex je bioform, dokonalá zbraň s tváří a tělem obrovského psa.
Co se ale stane, když našeho poslušného pejska s celou jeho zvířecí jednotkou odstřihnou od jejich pána (člověka)? Dostane se jim svobodné vůle?

Po anotaci jsem si říkal, že dostanu sci-fi řežbu s obřím psem utrženým ze řetězu v hlavní roli. Jenže není tomu tak, máme tu ukázku bojových schopnosti a možnosti jenž bioformové mají. Dále dostáváme ale střet lidské inteligence a zvířecích půdu. Je to pěkný pohled na dvě odlišné mysli v jednom mozku. Navíc podporované nejmodernějším softwarem. Kniha má spád a bavila mě. V první třetině dostaneme spoustu akce, a v druhé více filozofování nad tím, že zvíře může žít jako člověk ale celý svůj život fungoval jako něčí zbraň a nese si z tohoto počínání své následky. V poslední třetině se nám příběh zkomplikuje stále je zde nosnou silou Rex a jeho vnitřní boj o to být poslušný pes anebo být svobodný pes. Navíc se zde přesuneme do globálního měřítka už nepůjde jen o jednoho bioforma, půjde o všechny, o jejich práva a jejích přežití.
Za mě originální, uvěřitelné sci-fi. Které více méně nemá hluchá místa. Psané to je lehce spousta zajímavých nápadů. hlavně se nám autor snaží v pozadí sdělit že i když vytvoříme život automaticky to z nás nedělá bohy jenž budou určovat život myslícím stvořením
Hodnocení 4,5⭐/5⭐

25.04.2021 4 z 5

SEIF SEIF Petra Štarková

Sbírka obsahuje 8 povídek, většinou kratších jen hlavní povídka SEIF počtem stran ze sborníku vyčnívá. Já osobně nemám rád, když jsou povídky krátké jelikož většinou nemají uzavřeny konec nebo autor čeká, že si ho čtenář domyslí či ho nějak vydedukuje. Zde tomu ve většině případech není, i když zde konec není přímo napsán je jasně daný a nebo není důležitý. Jde o to co se nám snaží ona povídka sdělit. Zde je nám to sdělováno inteligentně, čtivě a spíš až podprahově.

Žádnou z povídek jsem nikdy předtím nečetl. Ani žádnou jinou věc od autorky.

První co musím vyzdvihnout je různorodost a originalita povídek. Kdyby to psali různí autoři nepsal bych to sem, ale všechny psal jeden autor. Takže smekám před nápaditostí, fantazií ale i schopnosti napsat smysluplnou povídku na pár stránek. Mě osobně i když se to neslučuje s tím co jsem psal na začátku se tentokrát líbili a byly pro mně nápaditější a zajímavější ty kratší povídky.

Vypíchl bych Faceblook velmi aktuální věc co se týče sociálních sítí a všech lidí jenž jsou na nich závislý. Acheron mě zahřál na duši velmi silná povídka. Nakonec Apokalypsa tu jsem si velmi užil... Úplně jsem se viděl v době, kdy pro mě byly on-line hry ne druhý ale první život. Třeba bych si taky nevšiml toho co se venku děje .

Za mě povedená sbírka povídek u kterých se člověk pozastaví a zapřemýšlí nad jejích vyšším sdělením.

21.04.2021 4 z 5

Berserk 1 Berserk 1 Kentaró Miura

Začneme kresbou, ta je klasická jako u většiny mang, co jsem četl, jediné co bych vypíchnul je statická malba ta je velmi povedená a ukazuje nám obrovskou fantazií autora. Nepřátele jsou různorodí a velmi originální. Kresba je hodně krvavá a dostatečně akční sice při soubojích chvílí trvá, než se člověk zorientuje. Kresba dokáže hodně povědět bez toho, aby náš hlavní protagonista něco říkal a ukazuje nám jiný pohled na akci.

Příběh je velmi slabý vlastně tu žádný není ale musíme brát na zřetel, že to je první díl série, jenž má spoustu dílu. Tenhle díl nám má představit Gutse hlavního hrdinů jenž moc nemluví za to velmi rád seká obřím mečem (necelé 2 metry dlouhým a 176 kg těžkým kusem železa). A jeho zase až moc ukecanou společníci malou vílu/bludičku. Společně tvoří nesourodou dvojici ale o to zajímavější. Navíc jde o to poznat svět ve kterém se budou příběhy černého rytíře odehrávat. Ten je brutální temný a velmi nebezpečný.

20.04.2021 4 z 5

Podzim 1152 Podzim 1152 David Petersen

V tomto příběhu jsou hlavními hrdiny myši, napohled malé a bezbranné bytosti se stávají v tomto překrásném světě statečnými ochránci. Myši musí svádět boj proti všemožným predátorům a zlu, jenž sužuje jejich teritoria. K tomuto účelu byla sestavena Myší hlídka, dějem této knihy nás provedou tři její nejlepší členové.
Boris, Justýna a Straše. Dokáží naší malý hrdinové odhalit včas spiknutí a ochránit své hlavní sídlo a všechny myši v něm???

Hned jak jsem knihu dostal do ruky zaujal mě její formát, který dává větší prostor pro kresby, kde se toho díky tomu vleze více. Samotná kresba je osobitá, oku líbivá je více umělecká. Barevnost je přiměřená, díky tak kvalitní kresbě ani nevadí, že zde máme velmi málo textu. Knihou listujete a uživáte si tuhle myši ságu kde máme všechno. Boje, zradu, přátelství, odvahu a staré legendy, jenž zde ožívají. Příběh není extrémně propracovaný postavy jsou každá jiná, svým způsobem výjimečná ale není zde čas pro nějaké jejich bližší poznávání.
V celků se jedná o vizuálně výrazné dílo jenž pobaví hlavně mladší publikum, kterému dokážete vtisknout nový rozměr dětské představivosti.

20.04.2021 4 z 5

Elfí princ Elfí princ Kazu Kibuishi

,,Elfí princ" je 5 díl z této magické série o dvojici sourozenců, jenž se dostanou do tajemného světa. Emily a její bratr už přežili nejeden boj nebo těžký úkol. Příběh zde nabírá na síle, hlavní hrdinové už nejsou malé děti ale dokážou naplno využívat svých nových schopnosti a zkušenosti. V městě Cielis, kde Max zradil naše přátelé a ukradl kus kamene z hlavního amuletu. S jeho pomocí, se bude snažit oživit pradávné monstrum, jenž slíbil elfímu Králi. Společně jsou tou největší hrozbou proti jaké, naší hrdinové kdy stali, navíc pomalu odkrývají ještě větší zlo, které se skrývá v samotných amuletech. Elf Trellis se snaží změnit minulost pomocí svého amuletu a Emily je pomalu pohlcována svým vlastním. Nic v tomto příběhu není jasné ani jednoduché. Děj krásně plyne akce střídá akcí, všechno za podpory dokonalé kresby, která je naprosto úchvatná, je to 5 díl a já stále pohlcen koukám i několik minut, ztracen ve své hlavě a představách, na úžasné ilustrace. Krásná barevnost,hned podle grafické úpravy poznáte jestli se jedná o přítomnost, minulost či části odehrávající se uvnitř samotných amuletů. Nápad s tím, že každý amulet je vlastně svým způsobem živ a ,,spolupracuje" se svým nositelem je povedená. Můžu s čistím svědomím říct, že kdybych tuto sérii četl v době, kdy jsem jako školák obdivoval Pána prstenů, Eragona a fantasy knihy od Davida Gemmella zbožňoval bych to stejně, jako všechny tyhle fantasy příběhy.

Amulet nabízí vše co dětská/mladistvá fantazie potřebuje. Příběh je promyšlený a velkolepý, kresba je úchvatná. Víc není potřeba dodávat, všem vřele doporučuju.

16.04.2021 5 z 5

7 klíčů 7 klíčů Asa Schwarz

Sedm bezpečnostních klíčů ke kořenu celého internetu.
Sedm nositelů jenž je má uschovávat a střežit je. Jedná se o špičky v různých odvětvích kyberbezpečnosti, hackovani a IT. Nikdo s nich ovšem není připraven na to, co se může stát. Mají civilní práce, rodiny, přátelé ale také klíč ke všemu.
Jednoho dne jsou všichni držitele klíčů napadení či uneseni nebo zabití... Je to náhoda? Těžko. My sledujeme příběh jedné z nich, které se podařilo krádeží klíče zabránit.

Na této knize mně velmi zaujalo spojení thrilleru s kybernetikou. Jedná se spíše o knihu kde nejde o vraždy či vyšetřování je to útěk a boj o život svůj i své rodiny, při kterém Rebecca využívá svých hackerských dovedností. Bohužel, za mě je tam toho hackingu a celkové akce pramálo. Máme tu zbytečně hodně tlachání. Spoustu flashbacku, které nám mají zřejmě přiblížit postavy a jejich život, minulost a jemné náčrty motivací, byla to omáčka navíc.
Jenže na výsledek knihy to nemá vliv. Kniha je lepší průměr, docela mě bavily ty části kde se něco dělo, tehdy to bylo zábavné. Určitě by se dal tenhle druh příběhu rozvinout mnohem více. Potenciál je tam takřka nekonečný.
3,5⭐/5⭐

11.04.2021 3 z 5

Fialová Fialová Anna Šuláková

Pár vyvolených na vesmírné stanicí přežívá, díky inkubátorům, ve kterých si zlepšují nejen fyzické ale i psychické schopnosti a oddalují stáří. Teď po sto letech zjistí, že na planetě Zemi dochází k abnormálnímu výskytu lidí. Když byla Země prohlášena za neobyvatelnou, někteří ji opustily jiní byli zavření do obrovských komplexu, kde byli stovky inkubátoru ale tohle bylo jen pro vyvolené. Zbytek byl prostě zabit nebo nechán napospas svému osudu. Jak je známo člověk, když chce přežije většinou všechno. Navíc u spousty lidi, jenž se probudí z "labyrintu" (tak se jmenuje realita, ve které se člověk pohybuje, když je v inkubátoru), se projevují různé schopnosti. Takže na zemi dochází k rozbrojům mezí přeživšími, obyčejnými lidmi a těmi, kteří mají fialové oči.

Nepřímé pokračování knihy Vězení. Děj Fialové se odehrává o více jak sto let později. Přesto jsem si hned všiml různých malých spojení mezi těmito dvěma knihami. Fialová má zajímavý děj dobrou atmosféru.
Kniha se čte skvěle příběh plyne rychle. Hlavního záporáka pro nás stvořila předchozí kniha a zde už jenom pokračuje jeho cesta k vytvoření dokonalého zla.
Svět je přirozený a uvěřitelný, sice zde není nějak extrémně popsáno, co se během těch sto let všechno událo ale není to pro potřeby knihy podstatné. Zde jsou podstatné dvě hlavní postavy, dva protiklady. Obě si prošli labyrintem, jedná má fialové oči druhá ne, jedná byla uzavřena v podzemí druhá ve vesmíru. Jedná má božské schopnosti druhá žádné. Co když to takhle vesmír chtěl schválně? Výjimečnosti musí mýt svůj protiklad. Bylo zajímavé pozorovat celkový vývin hlavních postav, sice u jedné z nich to mohlo být trochu pomalejší aby to bylo více uvěřitelné ale na druhou stranou hrdinkám nic jiného nezbývalo jestli chtěli přežít.
Kniha jako celek fajn, nic mě tam vyloženě naštvalo. Akorát kniha Vězení nasadila laťku dost vysoko i díky většímu prostoru pro samotný labyrint, a hlavně tím nečekaným koncem.

09.04.2021 4 z 5

Chmurný Válečník Chmurný Válečník Alistair Rennie

V tomto krvavém bezcitném příběhu, jsou hlavní hnací silou bytosti, jenž se po tomto světě pohybují za jediným účelem. A to nakojit svou touhu po utrpení a smrti druhých, vraždy tak jedinečné, že nikdo další takhle nezemře. Metaválečníci jsou vybavení originálními schopnostmi. Nejvíce je ale naplňuje, když se můžou zabíjet navzájem mezi sebou. Nic jiného ke své prach sprosté existencí nepotřebují, jen bolest a utrpení své i druhých. Jednoho z nich to ale přestane naplňovat a začne hledat svou vlastní podstatu, důvod svého bytí na tomto výkaly a krví potřísněném světě.
Chmurný válečník, putuje ponořen do svého nitra, které páchne krví a tělními tekutinami bytostí jenž zavraždil. V cestě mu stojí spousta nepřátel, ale jeho zbraň Dirk má většinou poslední slovo. Dokáže náš nehrdina najít to po čem jeho černé srdce touží, najít sebe samého?

Autor dokáže popsat smrt a krveprolití v tom nejsyrovějším stavu, tak ojedinělou literaturou a epesním slohem, že si říkáte - on snad popisuje polární zář nad zamrzlým jezerem a ne krvavou řež na život a na smrt. Nikdy nic nezůstane na svém místě, vše je vytahané na světlo světa, ať už se jedná o genitálie nebo ještě pěkně teploučké vnitřnosti. Tohle není hrdinský příběh ani putováním za záchranou světa. Jedná se o encyklopedii nechutnosti a bolesti, smrti a nekonečné originality. Jména postav a měst, i obyčejného pití v hospodě jsou dokonalé slovní hříčky. Tuto encyklopedii nejde přestat studovat. Ponoříte se do ní až po čelo a nenechává vás vyplavat, dokud se nedostanete na samý konec.

Tato kniha není pro každého, spoustě lidem se nebude líbit, ale pro mne to byl literární šok. Nikdy jsem takovou knihu nečetl. Naprosto bizardní, brutální, a tak moc originální věc, že bych tuhle knihu pojmenoval jediným slovem „hnus" ale byl to „naprosto jedinečný a skvostný hnus". Bez váhání mužů říct, že jsem se tímto hnusem nebrodil naposled.

31.03.2021 5 z 5

Nikdy se nepřestala usmívat Nikdy se nepřestala usmívat Martin Štefko

Tato kniha je o dvou lidech, jenž jedna z nich je masová vražedkyně, která má na svědomí více jak 168 vražd a druhá postava je soudní psychiatr, jenž jí vyšetřuje. Bohužel, nikdy není nic tak jednoduché, jak se zdá. Ona je se svým osudem smířená, a už má v hlavě jedinou myšlenku, a to na vlastní odchod z tohohle zkaženého světa. Za to psychiatr Robert Jenkins si po prvním setkání, není úplně jistý tím, že mu Alexandra říká úplnou pravdu, nejen o sobě ale i o vraždách. Je vůbec možné, aby jedna žena zabila 168 různých lidí v různý čas na od sebe dost vzdálených místech?

Příběh knihy vypadá jednoduše ale není tomu tak, rozdělil bych ho na dvě části. Část první – flashbacky, kdy Alexandra vypráví, jak se odehrály různé vraždy. Část druhá - kde máme samotná psychiatrická sezení. Vzájemně je to dobře poskládané, jedná se o perfektní rozbor přemýšlení vraha. Kdy víte, jak co probíhalo, a přitom dostáváte pocity z první ruky, víte, co ji k tomu vedlo proč to dělala, všímáte si různých drobných nuancí. Říkáte si, že tohle je prostě jasná věc ale vnitřně tam něco nehraje. Kniha je napsána tak, že při čtení neustále přemýšlíte nad Alexandrou, nad jejím chováním, za mě je to je super drží vás to ve střehu a chcete neustále číst. Konec knihy byl jiný, než jsem si myslel, měl jsem několik teorií proč to Alexandra dělá, ale tohle mě dostalo a byl to jiné, se zajímavou myšlenkou...

Malá knížka svou velikostí, velká díky svému námětu k přemýšlení.

21.03.2021 4 z 5

Říše Říše Roman Bureš

Velkoněmecká říše vyhrála druhou světovou válku, většina Evropy patří pod její správu. Na východě nechal šílený Adolf postavit monumentální zeď obřích rozměrů jenž měla oddělit Evropu od východu. Za zdí německá Luftwaffe zkoušela své nejnovější druhý bomb, nejen atomové ale i chemické a biologické. To uvrhlo Rusko do doby středověku. Navíc se začali u některých lidí projevovat různé druhy mutace. Jednou z nich je telekineze a tou je obdařen náš hlavní hrdina. Alexandr je si svého daru vědom, ale netuší, že ho jednou bude muset použít k něčemu strašlivému. Dokáže s jeho pomoci zachránit Evropu?

Je to druhá kniha od Romana Bureše co jsem četl. První byla "Inferium", kde se setkáváme také s nacisty. Musím říct, že tato kniha je jiná než Inferium. Je více temná, méně přímočará, hlavně druhá polovina mě hodně pohltila. Příběh je rozdělen na dvě části, které jsou časově prohozené, druhá půlka se odehrává před první. V tomhle chronologickém přehození je krása této knihy. Druhá část perfektně doplní první a ucelí celkový příběh jedné rodiny, kde každý její člen je svým způsobem hrdina. Někdo to dělá pro rodinu, jiný pro lásku a někdo se chce pomstít. Kniha je napsaná čtivě a její četba je zábavná nechybí akce, sex, utrpení, paranormální schopnosti ale i láska k rodině, boj proti režimu a hlavně chuť přežít a žít lepší život. Tohle všechno je Říše...

21.03.2021 5 z 5

Prázdný svět Prázdný svět David Šenk

Během první velké války zasáhne nejen celý svět ale i Evropu epidemie finské krvácivé horečky. Následkem viru je vyhubeno téměř 90% všeho živého a lidé skoro vymřeli. Nikdo neví, jestli to byla zbraň němců, nebo následek hrozných hygienických podmínek během války. Jedno je jasné, znamenalo to konec uspořádání světa tak jak bylo do té doby známo... Evropa byla zpustošena, přežilo jenom pár samozvaných státu jako Řím, Lucembursko a hlavní mocností v téhle době je Domovina - nový stát postavený na učení Stalinismu a Leninismu. Kde má každý člověk své místo a pracuje pro Domovinu, pro národ, pro jeho občany. Lidí je málo a lidský život je drahý. Bohužel v bývalém Rusku je u moci Moskevský kníže jenž svou božskou mocí, spoutal nekonečné zástupy poddaných k jedinému úkolu. Zničit Domovinu, zabrat její zem a zotročit lid. Zvládnou hrdinové Domoviny boj o svůj život a svůj národ.

Kniha je velmi povedená, do příběhu jsem ponořil hned od samého začátku, kdy se lidé teprve měli dovědět, že se změní celý svět i jejich životy. Přesto, že kniha je složená z několika příběhu/povídek, které mají společné jmenovatele krvácivou horečku, život během ní a po ní. Celkově se jedná o dobré dílo se spoustou zajímavých nápadu. I když tu nemáme žádného hrdinu, který by nás provázel celou knihou. Místo toho zde máme různé příběhy s různými hrdiny, které jsou zábavné. V příběhu jsou jisté důležité jména a činy, které na pozadí do sebe jemně zapadají a vytváří tím místo pro pocit jednotnosti. Domovina je dobře vymyšlená, říkám si že takhle by to klidně mohlo vypadá kdyby SSSR fungovalo do dnes...
Je to moje první kniha od tohoto autora a už teď vím že né poslední. Klidně bych si dal ještě několik různých příběhu z tohoto světa.

12.03.2021 5 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

(SPOILER) ????Obsahuje spoiler na první díly.

Druhý díl ze série Legie, temné, krvavé space opery nese název Amanda.
Amanda přímo navazuje na konec Operace Thümmel. Přeživší skupinka našich hrdinu v čele s bývalým analytikem BIS, se snaží propašovat vzácný kov ke skupině emzaků, ze kterou je ve spojení jeden z členů jejich posádky. Zní to snadně má se jednat o zapadlou, zapomenutou planetu na kterou tak říkajíc ser... pes. Bohužel u naší posádky není nikdy nic jednoduché a snadné. Přidejte k tomu možnost po dlouhé době v otroctví svobodně fungovat, na planetě kde máte všechno co potřebujete. Bordel, chlast, vesmírnou Zoo tak víte, že tohle je mega průser, průser ve kterém jde o život. Navíc když se tu objeví možnost zachránit další lidskou bytost je rozhodnuto... Jde se opět do boje, za lidský druh, za lidské přežití.

Druhý díl není lepší ani horší je jiný, napsaný je stylově, vtípky jsou dávkovány v menším množství než v prvním díle ale o to udernější a zábavnější jsou. Zde se děj odehrává především na jedné planetě, není tak různorodý jako v prvním díle, což není chyba jelikož se zde více věnujeme charakterům hlavních postav. Hlavně ruský agent je naprostý šílenec a jeho scéna v bordelu byl jeden s největších knižních masakru co jsem v poslední době četl????????????.
Autorka píše čtivě její text je nápaditý a přitom zbytečně nepopisuje nepodstatné věci, jen to co je pro čtenáře důležité. Tento díl pokračuje v dobré zábavné četbě a kvalitně rozvíjí příběh a svět jenž autorka spolu s Františkem Kotletou zde pro nás stvořili. Těším se na další díl a jsem zvědav co za další bizarní vetřelce a šílené situace táhlé série předvede.

06.03.2021 4 z 5

Smrt bývá nehezká Smrt bývá nehezká Jiří Sivok

Dílo popisuje několik menších příběhu, které spojuje několik věci tou hlavní je smrt. V jakékoliv podobě dále duchové/přízraky, které můžeme vidět v různých formách a to nejzásadnější v tomhle příběhu jedno prokleté auto (Bazárová kráska).

Líbí se mi jak autor spojil několik různých kratších příběhu do jednoho velmi celistvého dobře fungujícího celku. Kniha je dost hororová je v ní vícero hlavních postav i když to tak nemusí vypadat, ale každá zde má svůj příběh, svého démona. Chválím reálnost a uvěřitelnost charakterů, které zde vystupují. Kniha se četla dobře je schopná navodit tu správnou psycho atmosféru. Není co bych vypíchl jen jedna věc a to slovní spojení " bazárová kráska" Po 30 přečtení už mi to trochu vadilo a lezlo na nervy. Třeba to byl záměr autora nám v sugerovat odpor k tomu vozidlu, jenž je tu hlavním hybatelem většiny události. Tahle kniha není pro slabší nátury, sám jsem při několika stránkách, měl velmi chmurné pocity až depresivní. Jelikož se zde často jedná o děti. Tohle ale k hororům patří a zde se to povedlo, takhle by psycho/hororová kniha měla na čtenáře působit, ani jsem si nechtěl představovat jak bych se v takové situaci choval já sám.

06.03.2021 4 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Klasický p. Kotleta.
Hned jsme vhození do meziplanetárního, brutálního hardcore masakru.
Kde zbývající lidé bojují proti emzakum, emzaci navzájem proti sobě a aby toho nebylo málo najdou se i lidé, jenž touží po smrti jiných lidí. Je to boj každého za svůj život. Naštěstí naší hrdinové bojují za lidstvo za celou planetu Zemi. Boj to je brutální a nekompromisní
Hlášky létají vzduchem stejně jak různé druhy mimozemských i lidských končetin, nikdo není ušetřen a nikdy nevíte, kdo je větší bestie.
Vesmír není místo pro dětské hry a naši hlavní hrdinové zjišťují, že v tomto boji jsou těmi nejmladšími. Kotleta tohle prostě umí a přitom je celkový vesmír, na kterém spolupracuje s Kristinou Šnegoňovou velmi propracovaný a systém různých kast a interních zákonů/náboženství je dobře nastaven. Takže i když máte při čtení pocit nekončící akce, tak základ toho proč se to děje je pevný a uvěřitelný. Co není uvěřitelné jsou schopností našich lidských hrdinů. Na Zemi při válce lidí a emzáků, byly všechny armády světa rozcupovány, ale zde ve vesmíru je malá skupinka lidí schopná nakopávat zadky i jiné místa emzákum ve velkém. Ale v tomhle případě to promineme, jelikož se zde jedná hlavně o pohodovou zábavnou četbu, tak jak jsme u tohoto autora zvyklý.

20.02.2021 4 z 5